Aktualności

Aiv: Siema [DAK]Coug. Na wstępie może przedstaw się naszym czytelnikom.
[DAK]Coug: Witam wszystkich :) Hmm, mam na imię Tomek, mam 17 lat i mieszkam w Poznaniu. Moja laska ma na imię Józefina ;o No a poza tym jestem odpowiedzialny za dużo spraw w DAK. Cześć sceny może mnie kojarzyć z gry w rtcw, w klanie Poison (obecnie arcy`). Tam nauczyłem się klikać myszką, a jeżeli ktoś odwiedza portale growe to być może spotkał się z moją osobą na gry.pl, strefa.com, fpp.pl lub obecnie na hive.pl.

Aiv: W CB rozegraliście już 8 meczy i jesteście na 7 miejscu w ladderze. Jak oceniasz grę polskich klanów na tle klanów zachodnich ?
[DAK]Coug: Ciężko to ocenić, biorąc pod uwagę, że jedynie 3 polskie klany biorą obecnie udział w rozgrywkach. Na pewno szkoda SPQR, dość ostro spadli, ale wierze, że się podniosą po zakończeniu Open Cup'a. ONZ miało bardzo dobrą passe, wygrali z brytyjskim EW co wtedy było najwiekszym sukcesem polskiej sceny. Wpisując DAK do laddera miałem założenie, aby rozegrać kilka meczy na przetarcie, tak aby się ograć, sprawdzić taktyki oraz aby wykrystalizował się nam skład. Jak widać opłaciło się w to w 100% co potwierdzają wygrane z wymagającymi przeciwnikami takimi jak m@trix, killers inside oraz ONZ. Na szczęście pozostała trójka czyli PRGK-42, WA oraz FS w końcu zapisała się do laddera i mam nadzieje że namieszają trochę. Szczególnie liczę na PRGK-42 który rośnie w siłę i myślę że doświadczenie jego liderów z innych gier zaowocuje.

Aiv: Bardzo szybko zbliża się 4 sezon Nations Cup'a. Zakładając że Polska się dostanie kto wg ciebie będzie najtrudniejszym przeciwnikiem ?
[DAK]Coug: Zdecydowanie Szwecja. Ma najwięcej klanów w CB, także są to klany na naprawdę wysokim poziomie. Wystarczy wymienić FragFest, Club Potestas, Kompanix a także NBrigade, które można uznać za szwedzkie i mamy 4 klany ze Szwecji w pierwszej "5". Jednak nie lekceważyłbym żadnego kraju bowiem to będą naprawdę najlepsi z każdego państwa i rywalizacja będzie bardziej wyrównana niż w rozgrywkach międzyklanowych. Nie będzie miejsca dla słabych ani nawet przeciętnych więc na pewno będzie ciekawie. Czarnym koniem dla mnie są Niemcy, którzy co prawda nie pokazują nic szczególnego w CB, ale mają 3 ligi u siebie i to na pewno zaprocentuje.

Aiv: Polska scena na tle sceny zachodniej rozwija się "trochę" wolniej. Jaka jest wg, ciebie przyszłość bf'a w Polsce ?
[DAK]Coug: Dość marna. Obecnie jest zbyt mały przypływ graczy, szans na nowy klan jakoś narazie nie widzę, dlatego koncentrujemy się przede wszystkim na rozgrywkach międzynarodowych. Fajna sprawa byłyby rozgrywki w polskim gronie, ale do tego potrzeba więcej zespołów, i bardziej wyrównanego poziomu, bo wg. mnie obecnie takie rozgrywki nie miały by sensu ;>

Aiv: Powiedz cos więcej o dzisiejszej meczu DAK vs ONZ.
[DAK]Coug: Przed meczem miałem obawy przede wszystkim o skład. Do tej pory nie graliśmy 12 na 12, w dodatku doszedł problem z netem skwarka, absencja Baal'a i zrobiło się ciepło ;> Nie ukrywam - wykonałem dzisiaj parę telefonów. Skład okazał się wyrównany i co najważniejsze zgrany. Przechodząc do meczu. Rozpoczęliśmy na Market Garden czyli mapie ONZ. DAK rozpoczęło jako allies. Ta rundę wygraliśmy gładko 160-0, ale to mnie nie zdziwiło, bo wg. mnie jest to mapa remisowa. Następnie miały się rozpocząć schody - czyli gra axis. I tu największa niespodzianka, nie daliśmy rozwinąć skrzydeł ONZ, skutecznie broniliśmy mostów, kilka razy odbiliśmy kościół i to wystarczyło żeby po 20 minutach gry wygrać te rundę 86:74. W tym momencie byłem już przekonany o naszej wygranej, dzień przed meczem rozegraliśmy 4 rundy na Stalingradzie z Killers Inside wygrywając do zera i był to dla mnie pewniak. I tak też się stało, dołożyliśmy kolejno 104 i 85 i wygraliśmy. To tyle.

Aiv: Coug, Dzięki za krótki wywiad. Do zobaczenia w grze.
[DAK]Coug: Również dziękuję.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!