Aktualności

Dzisiaj na celownik wziąłem osobę, którą możemy sklasyfikować jako dinozaura naszej Battlefield'owej sceny. Osobę która gra w Battlefielda od samego początku serii, a jego aktualny zespół w przeciągu kilku ostatnich tygodni jest naprawdę w wysokiej formie.

Kilka dni temu w turnieju Battlefield 2 Infantry Cup by dramich_wwa, uważanym za, można powiedzieć Mistrzostwa Polski, z powodu udziału aktualnie najlepszych drużyn grających w Infantry w Polsce, sekcja Battlefield 2 Infantry multiklanu Fear Factory X-Fi pokonała wszystkich, a tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju! Zespół w składzie Kayohi, Sawik, km_x, Fi5kus, JDa oraz R3ptile przez cały turniej prezentował wysoką równą formę, a w finałowej rozgrywce pokonał drużynę Drievne Kocury 293 : 85.

Michał 'Kaspar' Wengierow, lider sekcji Battlefield w zespole Fear Factory X-Fi, przybliży nam trochę aktualną sytuację w zespole, skąd się wzięły ostatnie sukcesy klanu Fear Factory X-Fi w rozgrywkach Battlefield 2 Infantry, a także bardzo dobra, wysoka forma w rozgrywkach Battlefield 2142 Infantry i Conquest w lidze Electronic Sports League oraz w pucharze Clanbase Battlefield 2142 Open Cup Conquest.

Zapraszam do przeczytania wywiadu z dinozaurem Kasparem!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tom@s: W ostatnim czasie sekcje Battlefield zespołu Fear Factory są na fali wznoszącej. Czym spowodowana jest taka dobra forma?

Kaspar: To na pewno kwestia słońca i wszechobecnej wiosny ;) Trochę bardziej poważnie, już dawno nie mieliśmy tak dobrej atmosfery na TS'ie jak i poza nim. Udało nam się zebrać grupę ludzi, którym zależy i umieją ze sobą współpracować, jednocześnie czerpiąc z tego przyjemność. Po małych zawirowaniach w składzie na początku roku myślałem ze to się nie uda, a jednak kolejny rozdział "książki" zostanie zapisany...


Tom@s: W jaki sposób podchodzicie do spotkań? Ostre treningi, dopracowywanie każdego szczegółu? Czy może bardziej na luzie, a może kompletny "freestyle"?

Kaspar: Myślę że staramy się utrzymać złoty środek. Ważne jest, aby czas, który przeznaczamy na przygotowania nie poszedł na marne, jednocześnie nie ma problemu jeśli trzeba zrobić jakieś rotacje w składzie lub jeszcze jeden wolny dzień w tygodniu. Ludzi nie można za bardzo obciążać psychicznie bo nie wytrzymują, przykład tego mieliśmy podczas PC06 po którym to pierwotny skład Fear Factory się rozpadł. Teraz pracujemy bardziej systematycznie, powoli budując własny styl gry.


Tom@s: Od kiedy gracie w Battlefield 2? Jaki skład Was reprezentuje na tym polu?

Kaspar: Ja, jak również większa część starej sekcji FF.bf zakończyliśmy przygodę z BF:2 w dniu premiery BF:2142. Z tego powodu najodpowiedniejszą osobą do odpowiedzi na to pytanie będzie Kayohi, aktywny gracz obydwu sekcji.

Kayohi: Ogółem gramy w BF:2 już dość długo, a nasze szeregi zasili w ostanim czasie także Europejczycy. Skład prezentuje się następująco: Fiskus (lider sekcji BF:2), Sawik, Kmx, R3ptile, Jda, ToKyOo, A$$aluter, Vortex, Kayohi. Wszyscy za wyjątkiem mnie grają w BF:2 praktycznie od daty premiery gry, natomiast ja swoją przygodę z BF:2 zacząłem bodajże od dnia wyjścia patcha 1.20 (rok temu).

Mistrzowski skład BF:2 Infantry. Od lewej: Fiskus, Kayohi, Kmx...Tom@s: Byliście jedynym polskim zespołem, który został zaproszony do turnieju "Steel Series BF:2 Infantry Cup hosted by BF.GeeksNet.org". Skąd to zaproszenie?

Kayohi: Tak to prawda. W ostatnim czasie nasz team prezentuje bardzo wysoki poziom rozgrywek, głównie dzięki wzmocnieniu naszych szeregów bardzo dobrymi zawodnikami z Europejskiej sceny (nasz polski skład nie zawsze ma czas żeby grać, stąd też zwróciliśmy się z prośbą do naszych zagranicznych kolegów). Podczas wielu sparingów udało nam się kilka razy pokonać "topowe" teamy w BF:2 w tym również klan Gamert, który wygrał cały turniej. Myślę, że to właśnie przez te kilka nieoficjalnych spokań, organizatorzy turnieju dostrzegli nasz potencjał i zaprosili nas do owego cup'a.


Tom@s: Dokąd dotarliście w tym turnieju? Jak wyglądał przebieg rozgrywek?

Kayohi: Końcowym efektem wzięcia udziału w tym turnieju, było uplasowanie się naszego teamu w pierwszej 6. Niewątpliwie najbardziej w pamięci zapadł mi mecz z klanem Team imm0rtal, kiedy to początkowo zremisowaliśmy z nimi mapę Strike at Karkand (not flag by flag) - dokładnie 164 : 164, w dogrywce pokazaliśmy jednak, że to my jesteśmy mocniejsi tym samym pokonując naszego przeciwnika.


Tom@s: Kolejny turniej BF:2 Infantry - "BF:2 Infantry Cup by dramich_wwa" - i zwycięstwo. Jak Wam się podobał turniej?

Kayohi: Przede wszystkim jako zespół Fear Factory X-Fi chcielibyśmy podziękować Dramichowi za organizację tego wspaniałego turnieju oraz kolegom z Drievnych Kocurów (#SOF#) za zarąbiście emocjonujące spotkania (szczególnie zwracam tu uwagę na mecz na Karkandzie). Bardzo cieszymy się z faktu wygrania tego jakże ważnego dla nas turnieju, lecz nadal czujemy mały niedosyt z niemożności stanięcia na przeciw Team-u Delta w oficjalnym spotkaniu.

Mistrzowski skład BF:2 Infantry c.d. Od lewej: ...Sawik, Jda, R3ptileTom@s: Także gracze sekcji Battlefield 2142 nie pozostają w tyle. Kto Was reprezentuje na polu walki w 2142 roku.

Kaspar: W tej chwili jest to 10 aktywnie grających graczy: Kaspar, Kayohi, oleum, Rafi, Pepelu, GOKU, Sergyey, teRRoR, Qba oraz Ahito. Nie ma tu przypadkowych nick'ów. Wszyscy posiadają wieloletnie doświadczenie, sięgające nawet premiery Battlefield 1942. Team Wilda, team enclave, ejw, UKF, VPKI tam nasi gracze zdobywali doświadczenie i osiągali wiele sukcesów na polskiej i europejskiej scenie Battlefield'a. Taka nowa stara ekipa ;)
Jedyną perełką jest Ahito, młody chłopak ze sporym potencjałem i wielkim sercem do gry.


Tom@s: Bardzo dobra forma w rozgrywkach Open Cup Conquest, gdzie zajmujecie 1 miejsce w grupie... Do rozegrania macie jeszcze tylko jeden mecz, za kilka dni przeciwko Team Dignitas. Jak podejdziecie do tego spotkania? W końcu awans dalej macie już zapewniony.

Kaspar: Team Dignitas... i co tu więcej dodać? Z nimi zawsze gra się bardzo dziwnie, czasami przegrywają sparingi jak dzieci by w oficjalnym meczu nie dać przeciwnikowi żadnych szans. Czekamy na rewanż za poprzednią edycję Open Cup'a, gdzie przegraliśmy minimalnie, lecz tylko dzięki decyzji admina związanej z serwerem. Zależy nam na pierwszym miejscu w grupie, gdyż raczej nie wierzymy w bezstronność adminów przy rozstawianiu drzewka play off'ów.


Tom@s: Następnie czeka Was bardzo ważne spotkanie w Polish Championships 2007. W ostatniej kolejce zmierzycie się z Wilda D-Link i wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz o 1 miejsce w grupie.

Kaspar: Kolejny mecz, który nie decyduje o niczym ;) Wiadomo Polacy, Wilda, wszyscy będą patrzeć i oceniać. Ja się nie przejmuje i tak ludzie będą pamiętać tylko końcową kolejność w turnieju.


Tom@s: A co tam Panie słychać w ESL'u? Wiosenne puchary i po fazie grupowej FF X-Fi na pierwszych miejscach w BF:2 Infantry, BF:2142 Infantry oraz Conquest. Co dalej? Dacie radę utrzymać tak wysoką formę przez dalszą część turniejów?

Kaspar: Trzy wygrane grupy... ale to tylko początek. Wielka szkoda ,że panowie z ESL nie potrafią użyć opcji rozstawienia w panelu administracyjnym i nie wrzucić trzech najlepszych zespołów do jednej części drzewka. Co zrobić trzeba wygrywać, nie będzie łatwo, ale nie zwalniamy tempa. Mam nadzieje że urodzi się z tego chociaż jeden mały pucharek ;)

Tom@s: Na koniec kilka pytań osobistych :D Od kiedy grasz w BFa? W jakich zespołach można było Cię spotkać?

Kaspar: Od wczoraj... a przynajmniej tak się czuje ;) Trudno uwierzyć, że od kiedy to się wszystko zaczęło minęło już 5 lat. Tyle się zmieniło np. pamiętam czasy kiedy wszystkie polskie klany miały tylko jeden serwerek. Wspaniała zabawa i wielki "fun", nieprzespane noce spędzone w dżungli i na łąkach Bocage. Niezapomniane scenowe spotkania. To minęło teraz gra się żeby wygrywać ;) Każdy kto przypomni sobie atmosferę panująca za czasów BF:1942 wie o co mi chodzi :)
Klany... były tylko trzy.
- EJW (Everybody Johny Walker), zbieranina najbardziej postrzelonych graczy jakich kiedykolwiek widziała ta scena :D Spontaniczni, wygadani, złośliwi ironiczni... ich się nie da zapomnieć.
- UKF (UnKnown Fighters) dziecko dobrawka i bcj, do którego śmierci się niestety przyczyniłem.
- Fear Factory X-Fi, takie małe coś za co czuję się odpowiedzialny.


Tom@s: Co robi Kaspar, gdy nie gra w BFa?

Kaspar: Każdego dnia patrzy przez okno i zastanawia się co mu świat przyniesie... Studiuję na Politechnice Warszawskiej na wydziale Mechatroniki, specjalizacja fotonika. Pewnie mało kto zrozumiał ;) Kroi banany laserami i buduje czapki niewidki, o których był ostatnio temat na forum :P Natomiast w wolnym czasie: gra sportowo w szachy, gra w piłkę i siatkówkę, czyta s-f i fantasy, rysuje, słucha muzyki (coś pomiędzy rockiem a reage), opiekuję się dwoma kaktusami na parapecie... a i ostatnio komentuje mecze w HSTV ;)


Tom@s: ...i dlaczego nie przyjechałeś na Lan Party BF:1942 do Poznania!? :D

Kaspar: Hmm... bo komentował turniej w HSTV i kibicował FF.X-Fi, bo... mógłbym wymienić wiele powodów. Nie było to dla mnie ważne. Poznań 2005 był i już się nie powtórzy nie ten czas i nie ci ludzie.
Na koniec wielkie podziękowania dla Fear Factory X-Fi BF:2 Infantry, nowych Mistrzów Polski ;) Naprawdę jestem z was bardzo dumny :)

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!