Aktualności

W dniach 27-29 kwietnia w miejscowości Pirkkahalli, Tampere, Finlandia, odbędzie się Lan Party Battlefield 2142, które jest częścią imprezy gamingowej Assembly Winter 2007. W turnieju BF:2142 wezmą udział tylko 4 zespoły, które zostały wyłonione w drodze eliminacji online. W finale zmierzą się o nagrodę główną, którą jest 10.000 euro !! Zespoły, które zajmą dalsze miejsca także otrzymają upominki, które ufundowały Electronic Arts oraz Creative. W finałowej czwórce znalazły się zespoły:

- Wilda D-Link
- Team Delta
- Team Dignitas
- Team Logitech.fi

Pary pierwszej rundy finałowej rozgrywki wyglądają następująco:
Wilda D-Link vs Team Delta
Team Dignitas vs Team Logitech.fi

Spotkania pierwszej rundy zostaną rozegrane na mapie Fall of Berlin, finał koszyka przegranych to mapa Verdun, a wielki finał rozgrywek zostanie rozegrany na mapach Verdun oraz Fall of Berlin.

Warto wspomnieć także o jednej ważnej rzeczy. W związku z awansem dwóch polskich zespołów na turniej w Finlandii, przy pomocy Electronic Arts Polska, obydwa zespoły - Team Delta oraz Wilda D-Link - dostały wsparcie finansowe z EA PL w postaci 5 000 zł na pokrycie kosztów wyjazdu na turniej.

Na kilka dni przed wyjazdem poprosiłem o kilka słów liderów naszych zespołów: stan (Team Delta) oraz Luki (Wilda D-Link).


Tom@s: Lan w Finlandii to dla Was bodajże 3 zagraniczna impreza, więc można powiedzieć, że macie już pewne doświadczenie w grze offline za granicą. Jednak do Finlandii jedziecie jako jeden z faworytów. Jakie stawiacie sobie cele na tą imprezę?

Luki: Doświadczenia na pewno mamy już całkiem sporo. Na każdej zeszłej imprezie nauczyliśmy czegoś nowego i sądzimy, że ta w Finlandii nie będzie aż tak bardzo się różnić. Zdajemy sobie sprawę, że tym razem to my wystąpimy w roli faworyta. Jednak chyba wszyscy w naszym zespole są na tyle obyci, że nie wpłynie to w żadnym stropniu na ich grę. Co do naszego celu, to jest on bardzo prosty. Jedziemy żeby wygrać, czyli zagrać na luzie i pokazać wszystkim nasz prawdziwy styl gry.


Tom@s: Lan w Finlandii to dla Was pierwsza zagraniczna impreza. No, w zasadzie druga - wcześniej BFCON pod skrzydłami Voodoo Multigaming. Jednak tutaj odbędzie się zdecydowanie mniej meczy. Jakie stawiacie sobie cele na tą imprezę?

stan: Tak, będzie to nasza druga zagraniczna impreza, lecz skład z jakim byliśmy na BFCONie, a jakim jedziemy do Finlandii odbiega znacznie. Miesiąc temu przyjeliśmy 3 nowe osoby, które grają w podstawowym składzie i jestem świadomy, że jeszcze nie zgraliśmy się do końca. Z każdym dniem gramy coraz lepiej, a jaką formę pokażemy na LANie? Zobaczymy. Szkoda tylko, że o tym kto wejdzie do finału LB zadecyduje ok 20-30min gry na Berlinie. Wszystkie cztery klany jadą do Tampere po wygraną, my także.


Tom@s: Pierwsze spotkanie zagracie przeciwko sobie. Trochę głupie uczucie w pierwszym meczu trafić na rodaków... Jak podejdziecie do tego meczu?

Luki: Do meczu z Team Delta podchodzimy tak samo jak do innych meczów granych o taką stawkę. Tutaj już nie ma miejsce na żadne sentymenty. Pewien niesmak na pewno pozostanie, bo po tym meczu jedna z polskich drużyn zostanie wyeliminowana i potem przez dalszą część turnieju będzie oglądać turniej z miejsc dla kibiców.

stan: A jak mamy podejść? Nie po to jedziemy pareset kilometrów, żeby zagrać bez walki czy motywacji w meczu, który zadecyduje która ekipa odpada z turnieju :) Na dodatek admini zdecydowali, że zagramy tylko jedną mapę - Berlin, która jest bardzo szybka i nieprzewidywalna.


Tom@s: W jakim składzie wyjeżdżacie do Finlandii?

Luki: Do Finlandii jedziemy w najmocniejszym składzie jakim aktualnie dysponujemy. Na szczęście tym razem nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Oprócz 9 graczy tj.

benny Darth
JabbaH Maniac
Mohammed Murdoc
Piotr3k RedStar
Solimo

...jedzie jeszcze główny menadżer dywizji Battlefield 2142 i całego zespołu Wilda D-Link - Ethan oraz dwóch redaktorów, w tym Pop i Ja. W naszym serwisie internetowym - Wilda.pl - będziemy chcieli przeprowadzić relację na żywo prosto z Tampere dla naszych wszystkich fanów.

stan: Nasz zespół wyjeżdża w następującym składzie:

B4k3r Joey.Patrick
Morthag NaVy
Pi3roG SNAKE83
stan StarfighterTom@s: Czego spodziewacie się po imprezie? Jak wg Was będzie to wyglądać. Podobnie do BFCON?

Luki: Nie będzie to typowe LAN Party jakie znamy z Niemiec czy też Polski, tylko prawdziwy turniej. Do specjalnie wyznaczonych komputerów zasiada się tylko wtedy, kiedy gra się oficjalny mecz. Dlatego tym razem musimy maksymalnie przygotować się przed turniejem. Potem już na to nie będzie czasu.

stan: Z tego co się orientuje będzie to większa impreza niż BFCON. Na Assembly 07 odbędzie się 8 turnieji dla "pro" plus kilka dla amatorów, więc napewno graczy nie zabraknie. Organizatorzy będą mieć o wiele więcej pracy niż Ci z BFCONa. Jak im pójdzie, to sie okaże.


Tom@s: W przypadku wygranej dostaniecie sporą sumkę - 10.000euro. Czy macie wstępny plan jak zagospodarować tą sumkę?

Luki: Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu...

stan: Tym się narazie nie "martwimy". Wygramy - pomyślimy.


Tom@s: Na koniec trochę bukmacherki... Jak oceniacie wasze szanse i jak będzie wyglądać końcowa klasyfikacja turnieju?

Luki: Szanse mamy bardzo duże - czas w końcu postawić kropkę nad "i" udowadniając, że jesteśmy najlepsi w Europie. Nie wiem jak będzie wyglądać klasyfikacja końcowa, subiektywną opinię na ten temat zostawię dla siebie, bo jeszcze po turnieju powiecie, że jestem wróżką :)

stan: Wszystko się może zdarzyć...jak ktoś tam tak śpiewał ;]
Ale sądze, że drabinka końcowa będzie wyglądać następująco:
- 1st na pewno ktoś z Polski :)
- 2nd Team Dignitas
- 3rd Team Logitech
Dzięki za wywiad i pozdrawiam wszystkich.

Tom@s: Powodzenia! GL & HF !!

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!