Mapy w Battlefield: Bad Company 2

PANAMA CANAL (Kanał Panamski)

 

Tryb: Conquest

 

Zmęczenie walką sprawia, że żołnierze podlegaj stałej rotacji. Po tygodniach starć nabrzeże zamieniło się w ruinę, a okolica zawalona jest zniszczonym sprzętem. Pojazdy pancerne mają bardzo ograniczoną możliwość ruchu, a cały teren upstrzony jest zabójczymi strefami śmierci. Siły amerykańskie przygotowują szturm na port przemysłowy, z zamiarem jego przejęcia i wykorzystania. Kontrola nad kanałem ułatwi prowadzenie operacji strategicznych wzdłuż. południowo-zachodniego wybrzeża Pacyfiku.

 

 

VALPARAISO VILLAGE (Wioska Valparaiso)

 

Tryb: Rush


Zajęcie Valparaiso przez Amerykanów stanowi kolejny etap w ich planie wyparcia sił rosyjskich z Chile. Amerykańska inwazja niemal na pewno oznaczać będzie atak naziemny z obszarów porośniętych dżunglą oraz desant piechoty i sił pancernych na wybrzeżu. Celem Amerykanów jest elektrownia na przedmieściach. Jeżeli ją zdobędą i odetną zasilanie, niewątpliwie doprowadzi to do wyzwolenia całego miasta.

 

 

LAGUNA ALTA (Laguna Alta)

 

Tryb:


Kilka dni temu Rosjanie przeprowadzili gwałtowny kontratak, podczas którego zajęli obóz "Christopher" i zniszczyli pociąg z zaopatrzeniem. Siły amerykańskie przygotowują się do odbicia utraconego terenu. Próbują ustanowić strefę buforową w pobliżu lasów, aby grupa bojowa mogła bez przeszkód przedostać się przez most. Raporty wywiadu i patrole oddziałów zwiadowczych donoszą o dużej liczbie bojowych wozów piechoty oraz rosyjskich żołnierzy, którzy przybyli zabezpieczyć obóz po zakończeniu ataku.

 

 

ISLA INOCENTES (Isla Inocents)

 

Tryb: Rush


Siły amerykańskie desperacko starają się przygotować trasę zaopatrzeniową dla pancernej grupy bojowej uwikłanej w walki w głębi lądu. Rosyjska baza artyleryjska kontroluje ten teren i uniemożliwia przeprowadzenie jakichkolwiek akcji. Jest dobrze umocniona, a jej obrońcy zdołali już odeprzeć poprzednie ataki. Zniszczenie bazy i przejęcie kontroli nad lasami pozwoli amerykańskim siłom wodno-lądowym przeprowadzić desant i otworzyć drugi front, co jest niezbędnym elementem ich planu wyzwolenia Ameryki Południowej.

 

 

ATACAMA DESERT (Pustynia Atakama)

 

Tryb: Conquest


Flota rosyjska przygotowuje si‚ do wielkiego desantu. Linii brzegowej bronią 3 amerykańskie umocnienia i baterie artylerii. Jeżeli Rosjanom uda się ustanowić przyczółek i zająć pozycje bronione przez Amerykanów, będą mogli łatwo przedostać się w głąb lądu. Pogoda się pogarsza i zbliżają się burze piaskowe, więc amerykańskie dowództwo zebrało wszystkie swoje oddziały, aby odeprzeć ten atak. Jako że jest to otwarty teren, możemy spodziewać si‚ dużej bitwy pancernej z udziałem śmigłowców bojowych.

 

 

ARICA HARBOR (Port Arica)

 

Tryb: Rush


Po zakończeniu pancernego ataku na Atakamę, amerykańskie dowództwo nalega na podobną akcję której celem będzie przejęcie portu Arica. Grupa uderzeniowa dokona bezpośredniego ataku na bazę Rosjan. Jeżeli wyniknie taka potrzeba, przejdzie przez środek miasta, które znajduje się po drodze. Ewentualne straty cywilne są bez znaczenia. Rosyjska baza musi zostać zniszczona, aby można było przedostać się przez pustynię i dotrzeć do portu. Spodziewana jest znaczna liczba ofiar po obu stronach.

 

 

WHITE PASS (Biała Przełęcz)

 

Tryb: Conquest


Gdy pogoda się nieco poprawiła, a opady śniegu osłabły, Rosjanie zaczęli gromadzić siły do ataku na Białą Przełęcz i znajdujący się tam przekaźnik satelitarny. Pobliskie miasto nie zostało jeszcze zaatakowane, ale wróg zbada. umocnienia w pobliskim lesie. Ten sektor ma strategiczne znaczenie dla sił amerykańskich, gdyż pozwala kontrolować drogi prowadzące w głąb lądu. Jeżeli wpadnie w ręce Rosjan, umożliwi im to atak na Zatokę Nelsona.

 

 

NELSON BAY (Zatoka Nelsona)

 

Tryb:


Zima uderzyła z pełną siłą. Rzeka zamarzła, dzięki czemu ciężki sprzęt oraz piechota mogą poruszać się swobodnie po całym sektorze. Zła pogoda i okoliczne lasy sprawiają jednak, że atak z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu pancernego jest raczej niemożliwy. Według zdjęć satelitarnych, rosyjskie siły specjalne i spadochroniarze zostali ściągnięci z Ameryki Południowej i zbieraj

ą się w jedną grupę uderzeniową. Przygotowywany jest nocny atak. W Zatoce Nelsona znajduje się podziemna baza amerykańskich okrętów podwodnych, która będzie broniona za wszelką cenę.

 

 

LAGUNA PRESA (Laguna Presa)

 

Tryb: Rush, Conquest


Dolina i otaczające ją góry mają strategiczne znaczenie w bitwie o Amerykę Południową. Budowa pobliskiej tamy została wstrzymana, gdy doszło do pierwszych walk, ale jej obecność wciąż ma duże znaczenie. Działania powietrzne są ograniczone, ale obie armie będą prawdopodobnie korzystać z piechoty wspartej lekkimi wozami bojowymi. Amerykanie zbierają wszystkie dostępne jednostki, by przygotować obronę. Założyli też na tamie ładunki wybuchowe, aby w razie czego uniemożliwić przejęcie jej przez Rosjan.

 

 

PORT VALDEZ (Port Valdez)

 

Tryb: Rush, Conquest


Rosjanie chcą zaatakować port, aby przejąć rurociąg transalaskański. Mimo arktycznych warunków pogodowych, rosyjscy zwiadowcy zbadali teren, co znaczy, że planowany jest desant powietrzny. Amerykanie przesłuchali schwytanych rosyjskich spadochroniarzy i dowiedzieli się, że drogą powietrzną na miejsce zostaną dostarczone czołgi. Możliwe nawet, że już to nastąpiło. W odpowiedzi, do sektora skierowano wszystkie jednostki pancerne i śmigłowce bojowe. Żadna ze stron nie zamierza się wycofa. Ta bitwa rozstrzygnie losy wojny.