Broń w Battlefield: 2142 Northern Strike / Północna Ofensywa

DS-22 Sniper Decoy

Na wyposażeniu klas: Zwiadowca

Urządzenie zbudowane w lecie 2142 roku przez inżynierów PAC, zapewnia dodatkowe miejsce spawnu dla zwiadowcy, który akurat je posiada, tzn. przeciwnik widzi "ducha" na radarze w miejscu postawienia urządzenia, podczas gdy żołnierz może znajdować się w zupełnie innym miejscu. W odpowiednich rękach może siać naprawdę duże zniszczenie i tym samym sprawić, że uzyskamy przewagę psychologiczną nad wrogiem.

TL-S1C Camo Upgrade

Na wyposażeniu klas: Zwiadowca

Zaawansowana wersja "aktywnego kamuflażu" IT-33. Pozwala na pozostanie niewidocznym przez dłuższy okres czasu w porównaniu do IT-33.

Advanced Magazine

Na wyposażeniu klas: Szturmowiec

Dodatek ten powiększa dostępną amunicję szturmowca z 3 do 4 rakiet w magazynku.

CM3-N Radar Grenade

Na wyposażeniu klas: Szturmowiec

Zaawansowana wersja dymnego granatu SG-34. Jego zasada działania jest identyczna jak UAV, czyli przez krótki okres czasu na radarze ujrzymy jednostki wroga.

MMB-5 (Motion Mine Bait)

Na wyposażeniu klas: Inżynier

Jak sama nazwa wskazuje MMB-5 zostało stworzone do bardziej cywilizowanego rozbrajania min magnetycznych pozostawionych na polu walki przez wroga. MMB-5 "przenosi" miny na bezpieczny dystans i tam je detonuje.

SMG Clip Expansion

Na wyposażeniu klas: Inżynier

Rozszerzenie magazynka broni SMG inżyniera.

IDS-1 Infantry Sonar

Na wyposażeniu klas: Żołnierz wsparcia

Przenośne UAV. Działa podobnie do granatu CM3-N, ale tutaj mamy szansę na to, że nasz radar pożyje dłużej. Każdy z żołnierzy naszej armii może go zabrać ze sobą i dostarczyć w inne miejsce pozwalając tym samym na skuteczniejszy atak.

ESP (Explosive Sticky Projectiles)

Na wyposażeniu klas: Żołnierz wsparcia

Pociski wystrzeliwane z bardzo mocno zmodyfikowanego karabinu Clark 15, który został przerobiony w celu wsparcia używania ładunków RDX. Sposób strzału nie różni się niczym od pozostałych karabinów, tutaj jednak pociski wybuchają dopiero po określonym czasie. Broń bardzo efektywna na krótkie i długie dystanse.

SL-RPU (Squad Leader Reinforcement Prioritizing Utility)

Na wyposażeniu klas: Squad Leader

To sprytne urządzonko przyspiesza powrót naszych kolegów z teamu do walki. Gdy członek naszego składu zginie, to dzięki SL-RPU wróci szybciej niż pozostali gracze nie posiadający SL-RPU w składzie.

SAB-1b Shock Absorber Boot

Na wyposażeniu klas: wszystkie klasy

Zaawansowane buty, dzięki którym nasza wytrzymałość na polu walki znacząco wzrośnie. Zapewniają to specjalne polimerowe materiały zintegrowane z nanoukładami, które pomagają nam chodzić.