Aktualności

Dobre wieści dla fanów Battlefield 2142, którzy mają trudności z pograniem on-line od kiedy GameSpy wyłączył swoje serwery logowania ponad dwa lata temu. Ekipa z Revive Network, której już wcześniej udało się przygotować swoją infrastrukturę do grania w BF2, kończy pracę nad przygotowaniem aktualizacji swojego małego programu-launchera. Launcher ten do tej pory umożliwiał granie sieciowe w BF2, a po update umożliwi też rozgrywkę on-line w BF2142. Planowana data wydania ww. aktualizacji to piątek, 23 września. Do zobaczenia na serwerach!

Zamieszania na temat patcha 1.51 do Battlefield 2142 ciąg dalszy. Na forum EA UK przedstawiciel Dice oznajmił, że wystąpiły problemy z sumami kontrolnymi MD5 w instalatorze testowej wersji. W związku z tym, otwarta beta łatki 1.51, która miała się stać najpóźniej w tym tygodniu oficjalną wersją gry na serwerach, zostanie jednak zastąpiona przez jeszcze inny plik .exe.

 

Aktualizacja: Już jest! Skromne 468 dni od czasu naszego pierwszego newsa na jego temat, patch 1.51 do Battlefield 2142 został wreszcie wydany. Więcej w rozwinięciu.

Niekończącej się opowieści na temat patcha 1.51 do Battlefield 2142 ciąg dalszy. Jak poinformował wczoraj na forum EA UK Bazajaytee z Dice, udało się przywrócić jedyną osobę zajmującą się m.in. łataniem futurystycznego Battlefielda do swojego dotychczasowego zadania. W rezultacie dzisiejszego dnia wystartuje kolejna edycja otwartej bety patcha 1.51, która będzie trwała do połowy stycznia przyszłego roku. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

 

Aktualizacja: Okres testowania bety patcha 1.51 do Battlefield 2142 został wydłużony do końca stycznia br.

 

Aktualizacja2: Ponieważ nie znaleziono żadnych poważnych błędów w testowej wersji łatki, przechodzi on automatycznie w wersję oficjalną! Rankingowe serwery BF 2142 zostaną zaktualizowane do najnowszego patcha jeszcze w pierwszym, lub na początku drugiego tygodnia lutego br.

Dice wypuściło publiczną betę łatki 1.51 do gry Battlefield 2142. Będzie ona działać tylko do końca weekendu, aby przetestować stabilność serwerów podczas dużego obciążenia na nowej wersji BFa. Nowy patch (na razie w wersji beta) zawiera booster pack Northern Strike, 4 nowe mapy, liczne poprawki po stronie klienta i serwera, a także bezpieczniejszy system logowania do gry. W "Dalszej części" wiadomości znajduje się pełna lista zmian zawartej w patchu oraz lista mirrorów do jego ściągnięcia.

Pamiętacie wcześniejszego newsa o tym, że testy patcha w wersji 1.51 do Battlefielda 2142 miały wystartować jakiś czas temu? Chyba nie będziecie zdziwieni, że jak zwykle się to opóźniło ale liczy się to, że w końcu testy się rozpoczęły. Informacja o tym została przez Combat Testing Studio, za pomocą ich konta na Twitterze.

Ile to już razy byliśmy informowani o nadchodzącym patchu oznaczonym numerem 1.51 dla Battlefielda 2142? DICE wielokrotnie przekładało jego wydanie, jednak teraz wydaje się, że sprawa nabrała trochę szybszego tempa. Jak wyćwierkał na swoim Twitterze Barrie Tingle z DICE, znany większości z nas pod nickiem Bazajaytee, zamknięte beta testy najnowszego patcha dla BF2142 wystartują w następnym tygodniu. Co to oznacza? Że w najbliższym czasie powinny pojawić się otwarte beta testy bądź finalna wersja łatki. Cieszycie się?

Dice nie zapomina, a przynajmniej udaje, że nie zapomina o ciągle niewydanym patchu 1.51 dla Battlefield 2142. W lakonicznym oświadczeniu na oficjalnym forum EA od  Bazajaytee, człowieka odpowiedzialnego m.in. za BF2 i BF2142, czytamy, że ludzie pracujący nad łatką są ciągle zaprzęgnięci "do roboty" w Bad Company 2. Dopóki prace nad poprawianiem BC2 nie zwolnią nieco tempa, nie ma co liczyć na nowego patcha. Wygląda na to, że łatka 1.51 do Battlefield 2142 będzie wychodzić dłużej niż patch 1.50 do BF2, a tym czasem graczy futurystycznego BFa ubywa...

 

W rozwinięciu pełna treść oświadczenia.

Jak poinformował graczy na forum EA UK, Bazajaytee z DICE, prace nad łatką oznaczoną numerem 1.51 do gry Battlefield 2142 wciąż trwają. Bazajaytee po raz kolejny tłumaczy opóźnienia związane z jej wydaniem. Jak się okazuje, prace nad prawdopodobnie ostatnią łatką do BF2142 zostaną wznowione dopiero wtedy, gdy programiści zakończą pracę nad Bad Company 2.

Właściwie nowy patch mógłby zostać już wydany, jednak aktualna jego kompilacja przysporzyła ekipie z DICE dodatkowych problemów, które muszą zostać rozwiązane przed wydaniem. A są nimi:

  • Usługa komunikacji głosowej (VOIP) przy serwerach dedykowanych nasłuchuje na wszystkich portach, zamiast jednego określonego w pliku konfiguracyjnym serversettings.con.
  • Uruchomienie więcej niż jednego serwera na jednej maszynie (które oczywiście zwiększa ilość przesyłanych danych) powoduje wolne ładowanie się map dla klientów. To oznacza, że gdy wchodzisz na serwer, to mapa może się ładować nawet do 1 godz.

Dodatkowo, tuż po wydaniu patcha, programiści przygotują nową wersję Deluxe Battlefielda 2142, tak aby po pobraniu z EA Download Managera była ona już aktualna, a w zamian za długi czas oczekiwania na 1.51, dorzucą jeszcze 2 nowe mapy (czyli zostaną dodane razem 3 - przyp. red.).

W dniu wczorajszym na forum EA UK pojawiła się ciekawa informacja. Użytkownik jb2112 poinformował, że w raz z patchem 1.51 dostaniemy nową mapę. Póki co jej nazwa nie została ujawniona. Pokazano natomiast 2 zdjęcia oraz opisano ją w paru zdaniach.

  • Na mapie znajduje się Goliath, parę mechów oraz jeden bądź dwa ścigacze.
  • Mapa będzie występowała w wersji dla 16, 32 oraz 64 graczy w trybie Assault Lines.

Poinformowano także, że mapa OP Blue Pearl pojawi się w trybie Assault Lines oraz, że nie przewiduje się nowych map w trybie Tytan(choć w chwili obecnej trwają pracę nad jedną nową mapą w tym trybie to najprawdopodobniej nie zostanie ona wydana).
Fakt pojawienia się nowych map oraz szeregu poprawek spowodował, że w chwili obecnej sam patch 1.51 waży 1,1GB! Gdyby chciano go połączyć z patchem 1.5 jego waga wyniosła by co najmniej dwa razy tyle. W związku z tym zdecydowano się na wydanie jedynie wersji incremental 1.5 -1.51.

Dodatkowo patch 1.51 ma wnieść parę niespodzianek, które jak twierdzi jb2112 będą miały tak samo wielu przeciwników jak zwolenników.

 

 

Od poprzedniej informacji na temat planów wypuszczenia łatki oznaczonej numerem 1.51 do Battlefielda 2142 nie pojawiło się nic ciekawego, przynajmniej do dnia dzisiejszego. Jeden z deweloperów w DICE, ukrywający się pod nickiem Bazajaytee na forums.electronicarts.co.uk opublikował w dniu dzisiejszym kolejne informacje dotyczące zbliżającego się patcha.

Kolejna lista zmian:

  • gra nie będzie posiadała zabezpieczeń typu DRM, nie powinny też pokazywać się błędy w EA Download Manager o wymogu zalogowaniu się w nim (dotyczy to gry pobranej właśnie za pomocą EADM)
  • zostaną dodane trzy nowe mapy, pierwsza z nich to znana z BF2 mapa Operation Blue Pearl, więcej infomacji o kolejnych dwóch mapach pojawi się w późniejszym terminie
  • dodatek Northern Strike zostanie udostępniony dla wszystkich za darmo razem z patchem

Za tę informację dziękuje Blizzardowi.

General Battlefield: 2142
16:34 04-11-2009
General Battlefield: 2142

Pojawiły się kolejne informacje dotyczące patcha 1.51 dla BF2142. Tym razem na forum EAUK niejaki Barrie Tingle (aka Bazajaytee) powiedział, że ciągle trwają pracę nad najnowszą łatką. W chwili obecnej przechodzi ona beta testy i data wydania nie została jeszcze potiwerdzona. Poinformował on jednak, że zakończono adaptowanie nowych rzeczy do gry. Co to może oznaczać? Może to oznaczać, że mapa Blue Pearl pojawi się w Battlefield 2142, jak jakiś czas temu informowali redaktorzy Total Gaming Network.

 

 W poniedziałek rano pojawiła się automatyczna aktualizacja wersji serwerowej PunkBustera dla gry Battlefield 2142 oznaczona wersją v1.682. Dla wielu z was to nic dziwnego, w końcu Even Balance stara się udoskonalać swoje narzędzie do walki z cheaterami, jednak wczorajsza aktualizacja wprowadziła coś, co w niektórych tytułach zawitało jakiś czas temu.

"Ustawienie pb_sv_restrictions może od teraz przyjmować wartość 2 w przypadkach, gdzie administrator serwera chce aby PunkBuster egzekwował używanie makr bądź innych skrótów klawiszowych podczas gry; pb_sv_restrictions będzie jednak standardowo przyjmowało wartość 1; administratorzy, którzy chcieliby aby używanie wyżej wymienionych programów było egzekwowane na ich serwerze, powinni skonfigurować pb_sv_restrictions dla wartości 2 w wierszu poleceń, bądź przez dopisanie podanej komendy z odpowiednią wartością do pliku pbsvuser.cfg w głównym katalogu PB na serwerze"

Even Balance tłumaczy taką decyzję napływającymi coraz częściej skargami na graczy, którzy poprzez używanie makr mają przewagę nad innymi graczami. Dodatkowo, według informacji z serwisu bf-games.net, restrykcje dotyczące makr mają pojawić się również w aktualizacji PB dla Battlefielda 2.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie PunkBustera.

Aktualizacja:

Przepraszam za moje przeoczenie, aktualizacja wersji serwerowej PunkBustera dla gry Battlefield 2 w wersji v1.683 również przyniosła ze sobą aktualizacje co do pb_sv_restrictions.

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [13]