Aktualności

Złe wieści dla fanów konsolowych Battlefieldów 1943 oraz Bad Company (1), a także wieloplatformowego Bad Company 2. Zgodnie z najnowszym komunikatem EA, wszystkie te gry zostaną w tym roku wygaszone, a konkretniej już 28 kwietnia 2023 r. w/w produkcje zostaną wycofane ze sprzedaży na cyfrowych platformach dystrybucji. Kolejny cios nadejdzie 8 grudnia 2023 r., kiedy zostaną wyłączone tzw. master serwery tych gier, a tym samym zanikną ich wszystkie funkcje sieciowe: możliwość logowania się na swoje konto, granie na serwerach, statystyki, itp.

 

O ile możliwość grania w BC2 na komputerach w trybie multi zapewne pozostanie możliwa dzięki alternatywnym sieciom - już trwają prace nad tzw. Project Rome - to prawdopodobnie nie będzie już żadnej możliwości zagrania online w BF 1943, BC 1 i BC 2 (na konsolach) począwszy od 8 grudnia. W najgorszej sytuacji pozostaną fani Battlefielda 1943, gdyż w przeciwieństwie do pozostałych dwóch gier ten BF nie posiada żadnego trybu kampanii lub gry z botami, więc po dacie grudniowej ta produkcja zostanie całkiem dosłownie niegrywalna. W związku z tym szczególnie polecamy ostatnią, nostalgiczną podróż do BF1943 kto tylko go posiada, gdyż są na to dosłownie ostatnie miesiące.

 

Choć EA nie wskazało w komunikacie wprost przyczyny swojej decyzji, to można domniemywać, że stało się tak z uwagi na wiek gier (ok. 15 lat) przy stale słabnącym ruchu na serwerach. Co ciekawe, jest to pierwszy przykład kiedy to samo EA zdecydowało się na wyłączenie master serwerów w grach Battlefield, nie mogąc się tym razem tłumaczyć zamknięciem GameSpy, jak to było przy okazji wyłączenia oficjalnych usług sieciowych BF 1942, BF 2, BF Heroes i innych BF z tego okresu.

General Battlefield: Bad Company 2
13:04 23-01-2013
General Battlefield: Bad Company 2

W sklepie Origin przygotowano bardzo atrakcyjną promocję, w której możecie nabyć grę Battlefield Bad Company 2 za jedyne 19,90 zł. Mowa oczywiście o wersji cyfrowej bez dodatków. Promocją objęto również wiele innych tytułów niezwiązanych z serią Battlefield, które możecie sprawdzić pod TYM adresem.

Promocja potrwa do 28 stycznia do godziny 23:59.

General Battlefield: Bad Company 2
22:35 16-05-2012
General Battlefield: Bad Company 2

Informacje zawarte w profilach LinkID byłych pracowników EA, wskazują na powstawanie dwóch nowych gier od DICE - kontynuacji Mirror's Edge oraz co nas bardziej interesuje - Battlefield: Bad Company 3. Obaj pracownicy szybko usunęli te informacje. Jeden z nich pracował w początkowych etapach powstawania kontynuacji Bad Company 2.

Niemal pewna była kolejna odsłona historii Złej Kompanii, jednak pewnie nie prędko się ona pojawi. Biorąc pod uwagę wsparcie w postaci dodatków jakie otrzymywać będzie Battlefield 3 aż do marca przyszłego roku, to stawiam, że Bad Company 3 pojawi się najwcześniej jesienią 2013 roku. Wyczekujecie nowego bf'a czy satysfakcjonuje was obecna odsłona serii oznaczona numerkiem 3?

Mikael Kalms z DICE oznajmił na forum EA UK, że nowy patch do Battlefield: Bad Company 2 przeszedł weryfikację Steam i zostanie wydany już 21 września (środa). Oficjalne ogłoszenie łatki nastąpi 19 września i wtedy też dowiemy się, jakie zmiany nastąpią w nowej wersji gry. Być może changelog będzie taki sam jak w przypadku łatki w wersji beta, o której pisaliśmy tutaj.

 

Aktualizacja: Finalna wersja patcha została już oficjalnie przedstawiona. Oprócz tego, co oferowała łatka R11 w wersji beta, pojawiła się jeszcze możliwość robienia zrzutów ekranu pod klawiszem PrintScreen. Patch waży ok 2.6 GB.

Właśnie ukazał się nowy patch do Battlefield: Bad Company 2 o oznaczeniu R11. Na razie łatka jest w fazie "beta". ale jeśli nie będzie z nią problemów, to stanie się ona wersją oficjalną. Patch można ściągnąć z tego adresu, pod warunkiem kupienia swojej gry spoza platformy Steam, inaczej instalator nie zadziała. W zaktualizowanej do wersji R11 grze można grać tylko na ok. 10 serwerach, których część znajduje się w Amsterdamie, a część na wschodnim wybrzeżu USA. Lista zmian, jakie przynosi nowa łatka w rozwinięciu.

Jak sami możecie zobaczyć, grupa G4G nie pozwala nudzić się graczom Battlefield: Bad Company 2 w te wakacje i wciąż organizuje coraz to ciekawsze eventy. Tym razem, możecie wziąć udział w wyzwaniach Długa lufa w niskich krzakach i Tylko dla orłów. Więcej w rozwinięciu newsa.

Ślepy Kaziu i W samo południe - to dwa eventy na platformie Battlefield: Bad Company 2, które organizuje grupa G4G. Jeżeli jesteście w gronie graczy, którzy aktualnie spędzają swoje wakacje w domu, lub po prostu lubicie rywalizować z innymi po ciężkim dniu w pracy, to koniecznie zapoznajcie się z aktualnie trwającymi eventami.

W dniu dzisiejszym, do mobilnego sklepu EA - Flexion Store, trafiła gra Battlefield: Bad Company 2 w wersji na urządzenia z systemem Android, a konkretniej na jedno urządzenie, czyli Sony Xperia Play. To druga i prawdopodobnie ostatnia z mobilnych platform po iOS, na których ta odsłona znalazła swoje miejsce. Więcej w dalszej części newsa.

Sezon urlopowy właśnie się rozpoczął i pewnie większość naszych Czytelnków odpoczywa po trudach pracy/szkoły/uczelni, gdzieś z dala od komputera. Postanowiliśmy wspólnie z  G4G.pl wyjść na przeciw tym, którzy z tych czy innych powodów musieli zostać w domu. Już w ten Piątek, 8 Lipca o godzinie 20.00 odbędzie się mecz pomiędzy użytkownikami portalów G4G.pl i Battlefield.pl. Wszystkich tych, którzy posiadają Battlefield Bad Company 2 i nie mają specjalnych planów na Piątkowy wieczór, zapraszamy do gry.

Mecz odbędzie się w dwóch trybach: CQ oraz Rush a drużyny powinny liczyć po 16 graczy - wszystko oczywiście na platformie BF:BC2.

 

[Yossarian]Oficjalna nazwa: Bitwa: G4G vs. Battlefield.pl
Termin meczu: 8 Lipca 2011, godzina 20.00
Mapy: Biala Przelecz (cq), Laguna Presa (rush)
Drużyny: 16 vs. 16

 

Temat na forum/zapisy do drużyny Battlefield.pl

Gry z serii Battlefield w większości, jak nie wszystkie, mają ozaczenie PEGI 16. Ranking ten oznacza miminalny wiek gracza, dla którego gra jest odpowiednia. Sami jednak dobrze wiecie, że na wirtualnym polu bitwy można spotkać o wiele młodszych fanów Battlefielda, którym ktoś starszy zakupił grę. A pomyśleliście przez chwilę, ile lat może mieć najstarszy gracz serii Battlefield? Koniecznie zapoznajcie się z materiałem wideo w dalszej części newsa!

Już dzisiaj, o godzinie 20:00 startuje organizowany przez G4G.pl event Niepowstrzymana Renata. Polega on na tym, aby wciągu najbliższych pięciu dni zostać tytułową Renatą, czyli aby zdobyć jak największy kill streak (ilość zabić pod rząd) na serwerach G4G Conquest w Battlefield: Bad Company 2. Do wygrania jest koszulka Crysis 2 oraz 3 koszulki G4G.pl. Do nabijania rekordu nie można używać kilku broni, dlatego warto wejść na stronę na temat "Renaty" i dowiedzieć się szczegółów akcji (klik). Konkurs trwa do 5 maja 2011, do godziny 20.00.

Po kilku tygodniach zmagań zakończył się turniej turniej organizowany przez Cybersport. Dziesiątki rozegranych meczy, emocje i dobra zabawa towarzyszyła mu nie przerwanie od pierwszego do ostatniego meczu.

 

Czas ogłosić zwycięzców.

Team Exavs
Polish Stars Gaming Alpha
=WP=

 

Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym dziękujemy za dobrą zabawę.

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [16]