Pojazdy w Battlefield: 2 Armored Fury / Pancerny Atak

Fantan Q-5

Na wyposażeniu klas: ChRLD

Chiński samolot do atakowania celów naziemnych ma największą efektywność podczas lotów na niskich wysokościach. Inżynierowie pracowali nad tym projektem ponad 11 lat. Q-5 jest oparty o Rosyjski samolot MiG-19, ulubieńca Chińskiej Armii. Posiada skrzydła umieszczone pośrodku, a w nich po jednym działku 20mm. Jest to samolot jednoosobowy o rozpiętości skrzydeł 9.8m oraz o wbudowanych dwóch silnikach umieszczonych centralnie. Silniki mają taką moc, że potrafią rozpędzić samolot do ponaddźwiękowych prędkości.

A-10 Warthog

Na wyposażeniu klas: USMC

Jest to jeden z najpopularniejszych samolotów w U.S. Air Force. A-10 przeznaczony jest do zwalczania czołgów i innych celów naziemnych. Jest to jednoosobowy samolot z dwoma silnikami umieszczonymi w kadłubie pomiedzy skrzydłami. W swoim wyposażeniu posiada bardzo efektywne działka kalibru 30mm, które potrafią wystrzelić aż 4.200 pocisków na minutę.

Su-39

Na wyposażeniu klas: MEC

Su-39 to ostatnia wersja popularnego rosyjskiego samolotu Su-25. Samolot ten jest łatwy w pilotażu, tani w produkcji, a zarazem jest bardzo efektywny w walkach z celami wodnymi, naziemnymi oraz w bezpośredniej walce powietrznej. Jego prędkość maksymalna to 975kph. W porównaniu do Su-25 samolot ma ulepszoną nawigację oraz posiada nowe uzbrojenie. Standardowo uzbrojony jest w działko 30mm oraz rakiety powietrze-ziemia.

EC-635

Na wyposażeniu klas: EU

Kiedy Armia Europejska potrzebuje lekkiego helikoptera do wykonania zwiadu, wtedy wzywany jest EC-635. Posiada dwa silniki, które umożliwiają bardzo szybkie przemieszczanie się. Główne zalety tego helikoptera to niska waga i cicha praca. Wszystko to sprawia, że jest on używany do lotów zwiadowczych, transportowych, a nawet do misji ratunkowych. Helikopter jest lekko opancerzony i wyposażony w lekkie karabiny maszynowe do obrony własnej.

WZ-11

Na wyposażeniu klas: ChRLD

WZ-11 to uzbrojona wersja Chińskiego Z-11. Został zaprojektowany do lotów zwiadowczych, treningowych, a także do misji ratunkowych. Do obrony własnej posiada działka pokładowe składające się z kilku karabinów maszynowych średniego kalibru.

OH-6A Little Bird

Na wyposażeniu klas: USMC

OH-6 został po raz pierwszy wykorzystany w Wietnamie, gdzie był używany do lotów zwiadowczych. Jest to bardzo mały i bardzo szybki helikopter, który idealnie nadaje się do tego typu lotów. Aby nie był całkowicie bezbronny został wyposażony w karabiny maszynowe oraz możliwość podwieszenia małych wyrzutni rakiet. Little Bird posiada 6 łopat w wirniku głównym oraz bardzo mocny silnik. Dzięki temu jest to niesamowicie zwrotna maszyna.