AktualnościW poniedziałek rano pojawiła się automatyczna aktualizacja wersji serwerowej PunkBustera dla gry Battlefield 2142 oznaczona wersją v1.682. Dla wielu z was to nic dziwnego, w końcu Even Balance stara się udoskonalać swoje narzędzie do walki z cheaterami, jednak wczorajsza aktualizacja wprowadziła coś, co w niektórych tytułach zawitało jakiś czas temu.

"Ustawienie pb_sv_restrictions może od teraz przyjmować wartość 2 w przypadkach, gdzie administrator serwera chce aby PunkBuster egzekwował używanie makr bądź innych skrótów klawiszowych podczas gry; pb_sv_restrictions będzie jednak standardowo przyjmowało wartość 1; administratorzy, którzy chcieliby aby używanie wyżej wymienionych programów było egzekwowane na ich serwerze, powinni skonfigurować pb_sv_restrictions dla wartości 2 w wierszu poleceń, bądź przez dopisanie podanej komendy z odpowiednią wartością do pliku pbsvuser.cfg w głównym katalogu PB na serwerze"

Even Balance tłumaczy taką decyzję napływającymi coraz częściej skargami na graczy, którzy poprzez używanie makr mają przewagę nad innymi graczami. Dodatkowo, według informacji z serwisu bf-games.net, restrykcje dotyczące makr mają pojawić się również w aktualizacji PB dla Battlefielda 2.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie PunkBustera.

Aktualizacja:

Przepraszam za moje przeoczenie, aktualizacja wersji serwerowej PunkBustera dla gry Battlefield 2 w wersji v1.683 również przyniosła ze sobą aktualizacje co do pb_sv_restrictions.

Komentarze

[01] DeathName
00:05 20-08-2008
0
Jak adminowi zależy na "czystej" zabawie, to koniec z waszymi makrami do G15, AutoHotKeyami itp. Módlcie się, aby admini tego nie przeczytali .
[02] seba18
10:49 20-08-2008
0
W BF2 tez dziala.
[03] Yazi
12:36 20-08-2008
0
Zaczynam lubić evenbalance

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!