Aktualności

Battlefield 4 na konferencji EA zadebiutował kilka minut po godzinie 17. Przedstawiono trzy materiały wideo: prezentujące usługę Premium, funkcję Levolution oraz nową mapę. To oczywiście nie wszystkie informacje - jest tego znacznie więcej. Obszerne podsumowanie wraz ze wspomnianymi materiałami wideo znajdziecie w rozwinięciu!

Aktualizacja: nowe tryby gry!

Aktualizacja #2: nowe info odnośnie bety.

 

Battlefield 4 Premium:

• Wcześniejszy dostęp o 2 tygodnie do wszystkich dodatków

• Unikalne opcje personalizacji zaweriające: kamuflaże, malowania dla broni, emblematy i nieśmiertelniki

• Pierwszeństwo w kolejce na serwer

• Nowa zawartość każdego tygodnia

• 12 dodatkowych Pakietów Bojowych

• Możliwość przeniesienia usługi Premium z konsol Xbox 360 i Playstation 3, na konsole Xbox One i Playstation 4

 

Dodatki:

Potwierdzono wczorajsze doniesienia nt. nowych dodatków: prócz China Rising i Second Assault, otrzymamy dodatki Naval Strike, Dragons Teeth oraz Final Stand

• China Rising: dodatek zaoferuje urzekające pięknem mapy na terenie Chin - premiera w grudniu tego roku

• Second Assault: na filmiku o Premium widać 4 mapy z BF3, a są to: Operation Firestorm, Gulf of Oman, Operation Metro oraz Caspian Border. Dodatek zostanie udostępniony po premierze gry najpierw dla posiadaczy konsoli Xbox One

• Naval Strike: walka na morzu z wykorzystaniem chińskiej floty - premiera wiosną 2014 roku

• Dragons Teeth: amerykanie kontratakują angażując się w walkę w terenie miejskim - premiera latem 2014 roku

• Final Stand: epickie rozstrzygnięcie wojny - premiera latem 2014 roku

 

Beta testy:

Beta wystartuje 1 października na pecetach i konsolach X360 i PS3. Otrzymamy w niej możliwość przetestowania mapy Siege of Shanghai w trybie Conquest. Pierwszeństwo w uczestnictwie otrzymają użytkownicy Battlefield 3 Premium, posiadacze Medal of Honor Warfighter w Edycji Limitowanej, oraz ci którzy zamówią Battlefield 4 Cyfrową Edycję Specjalną. Wyłączność dla tych użytkowników potrwa tylko 3 dni, natomiast otwarte beta testy dla wszystkich rozpoczną się 4 października i potrwają do 15 października.

 

Nowa mapa:

Nowa mapa zatytułowana Paracel Storm jest utrzymana w tropikalnym klimacie i możliwe, że jest częścią dodatku China Rising. Mapa wydaje się być bardzo obszerna, dużo tu wysepek a obie drużyny zaczynają z lotniskowców. Tym samym w początkowej fazie rozgrywki będzie dominować desant morski i powietrzny. Na mapie będzie również dostępna funkcja zwana Levolution. Na filmikach widać płonący statek który po pogorszeniu się pogody, wbija się w ląd niszcząc mały budynek. Jeśli dobrze pamiętam, to na konferencji wspomniano, że po tym wydarzeniu gracze będą mieli możliwość wykorzystania działek znajdujących się na pokładzie statku. Nie wiadomo jednak w jaki sposób pogoda pogarsza się. Raczej niemożliwe aby była to zasługa graczy, zapewne jest to sytuacja identyczna jak na mapie Caspian Border po którymś patchu - gdy punkty jednej z drużyn spadają poniżej pewnej liczby, wydarzenie uruchamia się. Tutaj pewnie będzie tak z pogorszeniem pogody, choć ciekawiej by było gdyby pogarszała się ona w losowym czasie.

 

Levolution:

Powyżej macie jeden z poznanych przykładów i na pewno pamiętacie walący się wieżowiec na mapie Siege of Shanghai. Na filmiku widać tego znacznie więcej - od drobnostek typu wyłączenie prądu czy zamknięcie bramy, aż po wydarzenia zmieniające wygląd mapy - dla przykładu powódź.

 

Nowe tryby gry:

Również doniesienia o nowym trybie potwierdziły się. Zasady są proste: w losowym miejscu na mapie znajduje się bomba a pierwsza drużyna która ją przechwyci, musi dostarczyć ją do wrogiej bazy w celu zniszczenia jej (bazy). Tryb bardzo podobny do Capture the Flag ale chyba bardziej dynamiczny.

Prócz Obliteration otrzymamy kolejne dwa nowe tryby: Defuse i Domination. W tym pierwszym jedni atakują a drudzy się bronią (zapewne chodzi o podłożenie bomby przez atakujących), po śmierci gracze nie odradzają się. Natomiast Domination to tryb dobrze znany z dodatku Close Quarters do Battlefield 3.

 

Nowe screeny:


 

Przypominamy o streamie rozgrywki z Battlefield 4 na targach Gamescom - codziennie w godzinach 14:15 - 16:15

Komentarze

[01] czekolada
21:32 20-08-2013
0
Premium było to oczywiste, nie ma tu niespodzianki. Kvrwa metro.
[02] czekolada
21:35 20-08-2013
0
BTW fajnie to wygląda nie powiem, mapy, grafika te całe wodotryski, ale zobaczymy z BF3 było podobnie i oczywiście ten cały marketing....
[03] Jezus
22:22 20-08-2013
0
Ale że Rosjanie + chinole vs amerykanie ? (ta 2 fota).
[04] Jezus
22:36 20-08-2013
0
I jeszcze PAK FA na tym filmiku z Parcel Storm
[05] Krecik
22:48 20-08-2013
0
To chyba J-20 który zapowiadano. W PAKu między silnikami odrzutowymi jest taki oddzielający je wystający element. W J-20 nic nie rozdziela silników.
[06] Jezus
23:30 20-08-2013
0
Żaden J-20 kolego , patrz na 46 sekundę w Parcel Storm.
[07] Krecik
23:59 20-08-2013
0
Na ten moment nie zwróciłem uwagi i faktycznie masz rację. Dopiero kilka minut później jest J-20 i nawet na forum Battleloga użytkownicy potwierdzają obecność tych dwóch myśliwców.
[08] Zelatur
00:34 21-08-2013
-1
Pierwszeństwo w kolejce na serwer. No to mnie rozwaliło...
[09] czekolada
00:53 21-08-2013
-1
Po jakiego był ten cały Preorder skoro teraz jest premium? Kocham polityke €A.
[10] pretorian
23:27 21-08-2013
0
Bardzo ekskluzywny ten dostęp do bety 3 dni wcześniej. A zapowiadali że tym razem będzie inaczej. No nic tylko pogratulować tym co kupili z nadzieją na dużo wcześniejszy dostęp.
[11] Saleen28
01:02 23-08-2013
0
Skoro jest PAK FA to pewnie też Raptor dla amerykańców.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!