Aktualności

General Battlefield: 1942
00:29 07-01-2006
General Battlefield: 1942
Pierwszy wywiad mojego autorstwa został przeprowadzony wczoraj (6.01.06) z Kobrą, CL'em klanu PKT.
Zapraszam do lektury.
(proszę o wyrozumiałość - pierwszy raz w życiu przeprowadzałem wywiad ).
Kamillos: Witam Cię serdecznie, na początek powiedz nam jak się nazywasz, ile masz lat, czym się zajmujesz.

Kobra: Grzegorz lat 38 , prowadzę agencje reklamową

Czym się interesujesz?

W chwilach wolnych od pracy to głównie fotografia artystyczna, jak pozwala czas i środki trochę podróżuje. Z "zajęć" domowych to BF42 i WH Fantasy Battle.

Jaka jest Twoja historia gracza Battlefield i w końcu w jaki sposób trafiłeś do PKT i zostałeś CL'em tego klanu?

Pierwszy kontakt z BF to demo Secret Weapons, potem pełna wersja BF42 - wszystko w singlu. Jak tylko udało się założyć neta to wejście na forum bf. Tam dowiedziałem się o LanParty w Poznaniu, przyjechałem zobaczyć i dzięki ekipie, którą tam poznałem (pozdrowienia dla FS za przygarniecie lamki na lanie) "zaraziłem" się BF na dobre. Grałem na serwach i tak złowili mnie i mojego syna Dipper i Roba. Tak przyłączyłem się do PKT. Razem organizowaliśmy wszystko od podstaw (strona, forum ludzie pierwszy mecz - z PTS). W Klanie właściwie decyzje podejmujemy w 3 osoby ale jako najstarszy często występuje w imieniu klanu.

Jaki nick ma Twój syn ?

Skorpion, trochę zwierzęca rodzinka wyszła :]

No właśnie, skąd wziął się Twój nick?

Mój nick pochodzi jeszcze z liceum - zawsze wolałem Kobra lub kobrzasty niż okularnik.
Potem przyszła nazwa firmy (F.P. Kobra) i jak trzeba było wybrać nicka to oczywiście Kobra pl. Na szczęście nikt go nie używał

Nie "oczarował" Cię BF2, że nadal grasz w 42?

BF 2 na początku był zachłyst - byłem na pokazie w Warszawie, grałem to prawie 2 godziny.
Potem przyszło demo dużo grałem - jak tylko udało się dorwać samolot .
Niestety w klanie nikt nie miał BF2 a grać samemu to nie to. Zresztą bronie, sprzęt OK ale klimat jakiś nie ten.

Czy przypominasz sobie jakieś przykre lub coś co Cię zdenerwowało, dotknęło wydarzenie z życia gracza BF?

Pierwsze przykre - jak na servie pierwszego dnia zestrzeliłem swojego z AA i dostałem kicka. Na szczęcie admin jak wszedłem drugi raz wyjaśnił co i jak.
Obecnie denerwuje mnie zachowanie części graczy, np. nie ma pojęcia o lataniu ( moja działka ) a koniecznie bierze samolot , albo naprawiam sobie czołg a ktoś go kradnie.
Niestety część graczy strasznie bluzga , może jako człowiek "starej daty" jestem na to uczulony. A przykre jest to że bardzo dużo ludzi odeszło od BF42 , ale mam nadzieje że się nawrócą. Jest mało klanów, a różnice poziomów są potężne, początkujący (PKT) maja raczej małe szanse z PRGK czy SPQR


Miałeś kiedy taki moment, że kompletnie nie chciało Ci się odpalać BF42?

OJ tak, były chwile kiedy nic nie wychodziło a człowiek grał jak ostatnie lama. Wtedy trzeba zrobić parę dni przerwy i jest OK. Pogadać z ekipą na TS i zagrać znowu.
Gram cały czas - traktuje to jako wspaniały relax po pracy. Niestety trzeba wszystko wyważyć, żeby nie przesadzić i mieć czas dla rodziny - żony - zaobrączkowani wiedzą, o co chodzi.

Jaka atmosfera panuje w PKT? Są tam raczej młodzi ludzie czy bardziej starsi?

PKT to zdecydowanie klan młodzieżowy. Jest kilka osób po dwadzieścia parę lat, a reszta to 14-17 latki. Wiadomo w tym wieku ciężko o dyscyplinę i zachowanie, więc staramy się najpierw naszych ludzi "wychować" a reszta przychodzi później. Wyznaję zasadę że kulturalny słaby gracz jest bardziej ceniony niż super wymiatacz ale cham. Z tego powodu kilku ludzi musiało od nas odejść. Atmosfera w klanie jest raczej typu rodzinnego, często więcej gadamy niż gramy.

Czyli każdy młody gracz, niedoświadczony ma u Was szanse zaprezentowania swoich umiejętności?

W PKT są 3 stopnie "wtajemniczenia" . Gracze składu podstawowego - wiadomo.
Rekruci ktoś kto potrafi grać , grał już gdzie indziej i dopasowuje się do nas. Mamy też Akademię, której zadaniem jest nauka zachowania i gry zespołowej. Do akademii może należeć każdy, byle by chciał się czegoś nauczyć np. przez akademię przechodził Mr Luki - obecnie w SPQR. Jak ktoś zobaczy =PKT.a= to właśnie akademia, więc proszę w imieniu klanu o wyrozumiałość i pomoc bo to ktoś, kto chce się nauczyć grać i nie wstydzi się tego.

Żałujesz jakiejś osoby która odeszła z klanu?

Oj tak . Jako pierwszy odszedł Equilibrium - poszedł grać do zacnego towarzystwa [3C] a wtedy był odstawowym graczem naszego klanu. Roba jeden z założycieli klanu odszedł do BF2. MrLuki przeszedł do SPQR - straszna gaduła, ale dobrze się z nim grało. Żałuje też, że nie udało mi się przyciągnąć do nas kilku osób ( Pozdrowienia Słoneczko Nasze Ty )

Czy jakiś szczególny mecz zapadł Ci w pamięć?

Pierwszy mecz z PTS1939 w którym nie grałem ale musiałem ostro łagodzić sytuacje bo jeden gracz (dawno u nas nie gra) strasznie bluzgał po przegranej. Od tego czasu z PTS układa się nam bardzo dobrze i zawsze możemy liczyć na ich pomoc.
Pierwszy mecz międzynarodowy - z TomskPlaton - wygrany prze PKT
Mecz z T.reserve jeszcze w starym składzie z np. mcmt , dokopali nam ale w sposób który nas dużo nauczył.

Czy zamierzacie wystartować w jakimś ladderze? ClanBase, ESL?

Przymierzamy się do CB. Mamy też pewien pomysł dla polskiej sceny BF42 , ale dopiero po Winter 2006 Cup, który jest dla nas sprawdzianem możliwości organizacyjnych.

Co do Winter Cupa, to muszę przyznać, jak na razie organizacja bez zarzutów
Odejdźmy na moment od tematu Battlefield'a. Czy słuchasz jakiejś muzyki? Masz swój ulubiony gatunek/zespół?


Nie ma jakiegoś ulubionego gatunku. Słucham trochę muzyki elektronicznej, Często podobają mi się poszczególne utwory a nie generalnie wykonawca. A czy jest to metal, czy hip-hop, czy rap nie ma to znaczenia ważne żeby utwór wpadał w ucho.

A masz może swoją ulubioną drużynę piłkarską/koszykarską/siatkarską itd.?

I to będzie dziwne nie jestem specjalnie fanem sportu, kibicuje oczywiści naszym na olimpiadach czy pucharach ale kibic ze mnie cieniutki. Z racji patriotyzmu lokalnego kibicuje, ale na spokojnie - bez szalików itp. - Lechowi Poznań.

A jak jest z polityką? Sympatyzujesz którąś z partii politycznych? Obserwujesz jakieś debaty itp.?

Z tym trochę lepiej , Po pierwsze drób nie jest moją ulubioną opcją polityczną.
Można to jeszcze jakość znieść. Ale brakuje u nas polityków przez duże P . Takich co robią coś pożytecznego a nie walczą o miejsce przy korycie. Bo w ogólnym rozrachunku oni maja dobrze a my dostajemy po ..... głowie. Lubię posłuchać debat politycznych i potem porównać je z tym co politycy mówią a co robią. W gadaniu są super ale jak cos trzeba zrobić to ni hu hu im nie idzie. Obecnie najbliżej mi do PO, chociaż nie we wszystkim.

To może wróćmy do Battlefield'a. Na jakiej mapie Waszego klanu należy się najbardziej bać ?


Najlepiej było na każdej <śmiech> A poważnie nie mamy prawdziwej mapy klanowej, ale dobrze się czujemy na Bocage i na Gazali - mamy więcej pilotów niż czołgistów Battlaxe tez jest OK ale jak się gra z klanem szanującym zasady.

Jaki obecnie polski klan uważasz za najlepszy?

Trudne, nie graliśmy z 3C ani z SPQR a myslę że któryś z nich. Znam poszczególnych graczy z publika (najczęściej gram z KonewĄ ) ale wiadomo że to inna gra. Chociaż ja 3C gra w 4-6 w jednym teamie to miło grac nawet w przeciwnej drużynie

Pamiętasz jakieś szczególnie śmieszne wydarzenie z życia klanowego?

Podczas kręcenia filmiku klanowego - próby idealnie kręcenie zawsze cos nie wychodziło i to najprostsze manewry. Trzeba było kręcić wszystko - wyszło jakieś 40 GB
Rekrutacja Xella, Lataliśmy kilka dni na publiku i zawsze walka kończyła się zderzeniem lub zaliczeniem wraka przeciwnika. Na pierwszym trenie Xello stwierdził że teraz latamy razem i nareszcie jest bezpiecznie w powietrzu. I oczywiście kłótnie Lukiego i Panthery na TS - czysty kabaret.

Panthera to postać dosyć znana na scenie - niekoniecznie od tej dobrej strony. Co jako były jego dowódca o nim sądzisz?

Próby wychowania na początku przynosiły efekty i Panthera się uspokoił niestety na krótko.
Uważam że Panthera chce dużo zrobić i stara się , niestety często brakuje ujścia dla jego energii. Jak ma zajęcie i czuje się potrzebny potrafi dostosować się do teamu. Nie można go zostawiać "bezrobotnym" bo zaczyna świrować.

Jaki jest Twój ulubiony i najgorszy serwer, gdzie można Cię najczęściej spotkać?

Nateos - omijam z daleka. Najczęściej gram z Powerzone #1, może dlatego że jestem jednym z adminów i staram się utrzymać porządek, świetnie uzupełniamy się z mcda . Lssah tez czasem odwiedzam - ale ping mam ok. 150-180

Jakie są cele PKT i Kobry na przyszłość jeśli chodzi o Battlefield?

Klan wiadomo - grać jak najlepiej. Być dobrym partnerem dla innych klanów i zasłużyć na szacunek innych, i najważniejsze przetrwać na scenie kilka lat. Co do Kobry to podszkolić infantry , a przede wszystkim lepiej latać i zacząć w końcu strącać Xen`a. Niestety po odejściu Spinacza do BF2 nie ma mnie kto szkolić i wszystkiego musze uczyć się na własnych bolesnych błędach. Mam też projekt organizacji LanParty dla Bf42 ale na razie w powijakach. Miejsce jest tylko czy bedą chętni żeby przyjechać.

Czekamy na konkrety związane z LanParty. Dziękuję serdecznie za poświęcony mi czas na przeprowadzenie tego wywiadu, czy chciałbyś dodać jeszcze coś na zakończenie?

Dzięki za wywiad, mam nadzieję że będzie z kim popykać na serverkach i że scena powiększy się o nowych i starych graczy i znormalnieje.

Komentarze

[01] Strzelec
01:50 07-01-2006
0
Fajny wywiad Pozdro Kobra i Kamillos.
[02] artih
01:52 07-01-2006
0
Brawa za inicjatywę !

Doskonały pomysł - i niezła realizacja (literówki ... i jedna godzina z wiadomości na gg ) ...
Wywiad ciekawy ... czekam na kolejne.
[03] daro66
07:59 07-01-2006
0
przeczytałem do końca ,ciekawa inicjatywa

pozdrowinka
[04] Xelo14
09:45 07-01-2006
0
Ciekawy pomyls i dobrze zrealizowany Kobra ty giwazdo
[05] MK
10:40 07-01-2006
0
great job Kamillos,ciekawy wywiad
[06] Exil
10:42 07-01-2006
0
Ciekawe czy będzie więcej wywiadów
[07] Kamillos
11:15 07-01-2006
0
Jasne! Już mam prawie gotowy wywiad z Marim, ale umieszcze go za kilka dni.
[08] Vesp3r
11:35 07-01-2006
0
Najs wywiadzik
Gratuluje dobrej roboty i pozdrawiam Kobre(mam do ciebie interes xD)
[09] Tom@s
11:56 07-01-2006
0
Bardzo fajny wywiadzik Kamillos Great Job...
...tylko te literówki
[10] Jac00s
12:12 07-01-2006
0
GJ artykul przyjemny w czytaniu
[11] kamillos
12:14 07-01-2006
0
literówki poprawione
[12] Zorak
13:00 07-01-2006
0
Fajny wywiad Gratki dla obu panow
[13] cassis
13:43 07-01-2006
0
Dobra robota...Kamillos debiut dziennikarski udany. Pozdrawiam
[14] Trigg
19:17 07-01-2006
0
Niom fajnie sie to czytalo
[15] Jim
20:46 07-01-2006
0
Nie no super wywiad. A co do Panthery to świetnie to ujołeś
[16] Janek [PL]
22:05 07-01-2006
0
wywiad naprawde super!
[17] Gryniu
22:19 07-01-2006
0
Fajny wywiadzik miało się wrażenie, że rozmowa nie odbywała się na gg tylko face to face .
Czekam na kolejne wywiady jest to miła odmiana od cyferek
[18] kamillos
22:33 07-01-2006
0
ciesze się, żę się podoba
[19] Szymas^PL
10:13 08-01-2006
0
Mi tez się podoba GJ Guys
[20] kobra
00:32 09-01-2006
0
Dzięki , Kamillos kawał dobrej roboty - tak trzymać !!!!!
[21] mcda
01:50 10-01-2006
0
Kobra :>
Kamillos, super pomysł
A co do ewentualnego lana - czy można będzie przytargać własne AA?
[22] Mr Luki
13:40 10-01-2006
0
Gj MeNs powodzenia czekam na kolejny wywiadzik
PeEs Kobra kiedy lanik ??
[23] Struchu
08:16 11-01-2006
0
Oj, Kobra, ale jestes slawny teraz. Da rade jakis maly autograf A co do samego wywiadu - profesjonalna robota.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!