Aktualności

General Battlefield: 2
00:55 03-06-2006
General Battlefield: 2


Portal Planet Battlefield przeprowadził krótki wywiad z szefem zespołu projektującego mapy, Tomem Galtem. Jako, że nie każdy zna język angielski postanowiłem go przetłumaczyć. Zaznaczam, że jest to luźne tłumaczenie a moim celem było zachowanie kontekstu i sensu wypowiedzi.Planet Battlefield: Jakie nowe elementy wprowadza Booster pack?

Tom Galt: Armored Fury dodaje 3 nowe mapy z wieloma nowymi obiektami, które sprawiają, że USA to zupełnie nowy teren działań. Akcja Midnight Sun toczy się na wybrzeżu Alaski gdzie USMC stawiają opór inwazji Chińskiej. Operation Harvest to walka pomiędzy USMC a MEC na rolniczym terenie Pensylwanii. Operation Road Rage to również bitwa USMC z MEC, które stara się opanować przecinającą wschodnie wybrzeże USA autostradę. Dodano również 6 nowych pojazdów: 3 samoloty przystosowane do niszczenia celów naziemnych oraz 3 helikoptery zwiadowcze. Wśród samolotów mamy A10 ‘Warthog’ dla wojsk USMC, Su39 ‘Frogfoot’ dla MEC oraz Q5 ‘Fantan’ dla Chin. Samoloty te są wolniejsze niż maszyny aktualnie znajdujące się w Battlefield2, co czyni je łatwiejszymi celami dla rakiet przeciwlotniczych, ale tym samym daje to pilotowi więcej czasu na wykorzystanie potężnego działka pokładowego. Helikoptery zwiadowcze to MD 530 ‘Littlebird’ dla USMC, EC 635 dla MEC i WZ 11 dla Chin. Helikoptery te mają po bokach dwa działka, które kontroluje pilot oraz dwa miejsca dla pasażerów, którzy będą mogli prowadzić z maszyny ostrzał. Ich prędkość I zwrotność czyni je maszynami zwiadowczymi jednak prawdziwym profitem jest wbudowany radar, który wskazuje pobliskie cele drużynie pilota.

Planet Battlefield: Czy w Booster Packu pojawią się nowe rangi? Jeśli tak to czy mógłbyś podać kilka?

Tom Galt: W Armored Fury nie dodano żadnych nowych rang.

Planet Battlefield: Jak duże są pliki instalacyjne Armored Fury?

Tom Galt: Armored Fury waży trochę poniżej 400mb.

Planet Battlefield: Czy możemy liczyć na efekty pogodowe jak deszcz czy śnieg?

Tom Galt: Nie dodaliśmy deszczu czy śniegu, chociaż na Operation Harvest od czasu do czasu na horyzoncie uderzy piorun. Błysk i grzmot rozchodzące się po polu walki tworzą wyjątkową atmosferę.

Planet Battlefield: Dlaczego zdecydowano się przenieść akcję gry na teren USA?

Tom Galt: Po spędzeniu wielu godzin na tworzeniu i graniu w Battlefielda w scenerii azjatyckiej cały zespół chciał wprowadzić coś nowego. Po kilku dniach obserwowania for Battlefielda stało się oczywiste, że gracze najbardziej oczekują map na terenie USA oraz Europy. To radykalna zmiana w stosunku do aktualnych miejsc walki. Wszyscy poparli ten pomysł. Była to więc bardzo łatwa decyzja!

Planet Battlefield: Jakie są plany względem serii Battlefield 2 po wydaniu Armored Fury?

Tom Galt: Pracujemy nad czymś nowym. Jednak jeszcze za wcześnie by o tym mówić.

Planet Battlefield: Wygląda na to, że ludzie są zawiedzeni patchem 1.3. Dlaczego powinni pójść i kupić tego Booster Packa?

Tom Galt: Mapy z Armored Fury to jedne z najlepszych spośród tych wydanych dotychczas. Większość nastawiona jest na walki piechoty, powietrzne lub pancerne. Tylko nieliczne zawierają wszystkie te elementy. Mapy z Armored Fury oferują jeszcze więcej. Nie wspominając o nowych pojazdach. Helikoptery zwiadowcze ze swoimi radarami wprowadzają zupełnie nową dynamikę i grywalność.

Planet Battlefield: Czy chciałbyś powiedzieć coś społeczności graczy?

Tom Galt: Wszyscy w DICE i EA jesteśmy stale zaskakiwani przywiązaniem fanów Battlefielda i staramy się poznać i rozwiązać problemy graczy tak szybko jak to możliwe. Czasami zajmuje to więcej czasu niż byśmy chcieli. Battlefield to niezwykle złożony program i wiele rzeczy, które wydają się z początku proste wcale takie nie są. Dziękujemy za wsparcie fanów, jakie otrzymujemy podczas wzlotów i upadków spowodowanych naszymi wyborami. Mam nadzieję, że pozostaniecie z nami na kolejne miesiące albo i lata!

Komentarze

[01] Rufus
07:44 03-06-2006
0
"...pozostaniecie z nami na kolejne miesiace albo i lata" dowcipnis jakis sie znalazl
[02] 90s
10:00 03-06-2006
0
Wydaje się że ten bosterek może być ciekawy.
GJ Lailonn że chciało ci się przetłumaczyć tekst,bo leniwy by wkleił takim jaki jest.
[03] Terapuls
12:02 03-06-2006
0
Szkoda jednak, że wybrali teren U.S.A. a nie Europę...
[04] Grubzek
11:56 05-06-2006
0
"Battlefield to niezwykle złożony program i wiele rzeczy, które wydają się z początku proste wcale takie nie są" - przeczytajcie i przemyślcie zanim znowu zaczniecie zdechłe psy wieszać i mięsem rzucać

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!