Aktualności

General Battlefield: 2
01:24 27-07-2006
General Battlefield: 2


Po krótkiej przerwie wywiady z graczami wracają na Battlefield.pl. Tym razem rozmówcą był jeden z najlepszych pilotów w Europie, gracz uQ gaming - mcmt. Zapraszam do lektury!



Kamillos: Witam Cię serdecznie, dzięki, że się zgodziłeś udzielić wywiadu. Na początek przedstaw się.

mcmt: Cześć, jestem Mateusz "mcmt" Tomaszewicz i bardzo mi miło . Jestem Battlefieldholikiem od 4 lat. Uzależniony jestem również od samolotów, gdyż od prawie pieluchy były plany, że mam zostać pilotem.

Jednak na forum można wyczytać, że nie zostałeś lotnikiem. Czy możesz zdradzić powody?

Powodem są OCZY . Za wcześnie dostałem komputer i je zmarnowałem na symulatorach typu F19 na Commodore 64.

Jaka jest Twoja historia gracza Battlefield?

Zawsze lubiłem gry zespołowe. To, czego nie jest w stanie dać Single Player. Gdy podłączyłem sobie Internet kupiłem Battlefield'a 1942 za 39.99 w Empiku, którego pokazał mi dawno temu enclaveSE.Zgreddstein... . Tak to się zaczęło. Potem uznałem, że czuję się na siłach na tyle, aby zapytać się o klan; Zapytałem zatem Majka z PRGK, którego odpowiedź była niezwykle szybka i treściwa: "NIE" (nie zadbał o znaki interpunkcyjne, grzeczność tonu, czy ortografię ). Uznałem zatem, że najpierw trzeba mieć osiągnięcia i... Pewnego razu na Wake Island udało mi się niesamowicie zastatsić i wyczuć niesamowity moment słabości Warszafki z enclave, do którego padło pytanie: "Dałoby się jakoś dostać do enclave?" Odpowiedź: "Do enclave pewnie nie, ale zapytaj kolesia o nicku Maniek, on robi szkółkę [enclaveSE]". I tak poznałem ekipę, która stała się później najlepszym klanem powstałym w wakacje tamtego roku, a trzeba podkreślić, że powstało wtedy 7 lub 8 klanów. Pokonywaliśmy nawet 2 klany istniejące dłużej.

...potem był MON, T-reserve i w końcu klany BF2. W którym z klanów czułeś się najlepiej?

W międzyczasie jeszcze był niemiecki kTx a MON i T.Reserve to byli ci sami ludzie, tylko zmieniali nazwy bo im się nudziło i lubili robić zamęt . Chyba najwięcej dreszczyków i adrenaliny zaznałem w enclaveSE. Battlefield 2 jest dla mnie bardzo nieudany. Grałem w ogóle w BF2 tylko 5 meczy z czego 3 to były sparingi. Poza tym byłem dobrze zgrany z Killerem, z którym baaardzo długo latałem. Wiele wiedzy i trików odziedziczyliśmy od mistrza - Hunterkillera a resztę... opracowywaliśmy sami.

Jesteś uznawany przez scenę za jednego z najlepszych (albo najlepszego) pilotów. W BF2 wygrałeś polski turniej pilotów, w BF42 z tego co pamiętam to nieźle wymiatałeś. Jak czujesz się w tej roli?

Powiem, ze cholernie mnie to motywuje. Ja już tak mam, że jak lubię coś robić to ćwiczę aby robić to dobrze, to często w życiu przeszkadza jak pewnie się domyślacie . Co do Dogfight Tournamentu to czułem się na prawdę świetnie w roli zwycięzcy. Nie była to walka o złote kalesony, ale przyjemnie było wygrać i czytać o sobie, że jest się dobrym.

Skąd wziął się Twój nick?

O Bosz... . Nick był produktem klasy "fast food"; czyli wychodził na przeciw potrzebie szybkiego wpisania czegokolwiek w okienku "NICK", aby było w miarę unikalne i można by było nareszcie się dołączyć do tego cholernego serwera! <śmiech> (Późniejsze problemy z PB nauczyły mnie pokory i radości z oczekiwania). "mc" - to inicjały mojej pierwszej firmy, poza tym można też to podpiąć pod "Music Ceremony" jak na przykład MC Hamer itd... odzwierciedla to moje wcześniejsze poczynania muzyczne. A "mt" to moje inicjały.
Jak byłem mały to kumple na mnie mówili Batman <śmiech>.

Grywasz w inne gry niż seria Battlefield?

Długo przedtem grałem w gry Jane's, które są nadzwyczaj realistyczne. Lubię takie pozycje jak Jane's USAF, Jane's i688 Hunterkiller (i to cała historia nicka mistrza Hunterkillera z enclave ), Jane's Sub Command, Jane's Fleet Command oraz Harpoony. Ze strategii: Transport Tycoon Deluxe i kontynuacje - Locomotion, wszystkie C&C i... Total Annihilation. Jeśli w BF2142 nie będzie myśliwców to być może przejdę na kontynuacje Totala czyli; Supreme Commander, który ma wyjść niedługo i zostanę strategiem ... . Albo w grafice komputerowej się zatrudnię - jeszcze nie wiem.

Czym się zajmujesz w życiu prywatnym?

Prowadziłem firmę w Polsce.

Czym się interesujesz? Jakiej muzyki słuchasz?

Interesuje się czołgami <śmiech>. Oczywiście lotnictwem zwłaszcza współczesnym oraz sposobami walki powietrznej, wykrycia ruchu w powietrzu i na ziemi na większe odległości. Dzięki Fleet Command i Harpoon, moje zainteresowania poszerzyły się o całą flotę i systemy prowadzenia ognia oraz całej bitwy. Poza tym gram na fortepianie i gitarze, czasami lubię na elektryku przyczadzić . Słuchałem punk rocka, typu Offspring (te najstarsze kończąc na Americanie), Sloppy Seconds, AFI. Ostatnio jak to moi koledzy określają "mam wstekę" i słucham rck&rolla (od Rolling Stones po Janis Joplin) oraz początków punk rocka, jakimi są na przykład Ramones. Z muzyki instrumentalnej lubię Hansa Zimmera a zwłaszcza muzykę do filmu Crimson Tide (Karmazynowy Przypływ). Z innych; Hunt for Red October (Polowania na czerwony październik). Czasami wjeżdża Bolero Ravena.

Grasz w ogóle jeszcze czasami w BF42?

Zakończyłem Battlefielda 1942 na serwerze SUSI EL ALAMEIN ONLY, pokonując kilka razy pod rząd jednego z lepszych swoich rywali i... kilka dni później dostałem BETA-BF2 . Battlefielda 1942 już więcej nie odpalę, ponieważ nigdy nie chciałbym w niego lamić; niech będzie tak jak zostało. Trochę się wzruszam, gdy przypominam sobie 1942 . Ale go już nie tknę.

Widzisz siebie w BF2142? Czy odpowiada ci futurystyczna sceneria gry?

Nie mam jeszcze BETY. Czy futurystyczny klimat będzie mi odpowiadał? Oglądałem kiedyś "Gwiezdną eskadrę", taki serial, który bardzo mnie wciągnął, gdyż uwielbiam kino sience fiction typu "Odyseje kosmiczne". Musiałyby być myśliwce i... chciałbym aby został, choćby prowizorycznie (tak jak w 1942), dodany kąt natarcia do fizyki lotu. Miałoby to większy sens niż latanie w BF2. Rodzi się więcej możliwości w walce powietrznej więcej manewrów obronnych i ofensywnych można używać (zaczynają działać) tworzy się cała gama możliwości. takie, jak walka energetyczna.

Czy to znaczy, że latanie w BF2 wg Ciebie jest nudne czy za mało rozbudowane?

Zdecydowanie za proste! Nie ma pilota wśród beta testerów EA - tego jestem pewien. Doskonale widać niedopracowanie samolotów prawie na każdym kroku. Samoloty jest zdecydowanie zbyt trudno strącić. Gdy spotyka się 2 dobrych pilotów w takich samych samolotach, kwestia zwycięstwa tkwi w błędzie jednego z nich a nie w skillu drugiego. Walki trwają po 15-18 minut. Rozwiązanie w 1942 było nieporównywalnie lepsze a w zasadzie dodano tylko, poprzez słabą moc silników, możliwość walki energią. Problem we wprowadzeniu do gry współczesnych myśliwców polega na o ogromnym nadmiarze mocy w silnikach, przez co koniecznie trzeba wprowadzić kąt natarcia w fizyce, aby walka:
1. Nie była taka łatwa
2. Była przywrócona walka energią.
Najlepszym przykładem beznadziejności myśliwców byłoby krążenie J10 w kółko. Męczyłem się (i znajomych) miesiąc, aby opracować możliwość wyłudzenia sytuacji strzeleckiej, gdy J10 kręci się w kółeczko.

Utrzymujesz kontakty w realnym świecie ze znajomymi z gry?

Tak, wielu znajomych z enclaveSE mi pomogło w Warszawie podczas felernego wyjazdu, wielu do mnie przyjeżdżało i ma odwiedzić. U nie których na obietnicach się kończy i wymawiają się jakąś pracą, żoną, dziećmi . A tak na prawdę, gdyby nie znajomi na polskiej scenie, Battlefield nie miałby tyle uroku. Klimat polskiej sceny strasznie przyciąga.
Każdy każdego w jakiś sposób zna, zna jego historię... Zupełnie jak na wsi <śmiech>. Kłótnie czasami też są "o miedzę".

Czy było jakieś przykre zdarzenie podczas grania w Battlefield?

Odłączyli mi prąd. I kiedyś odłączyli mi neta...<śmiech> Bywają przykre rzeczy, ale chyba bardziej poza grą.

Czy masz na myśli np. zorganizowanie LP 2006 przez Kobrę? Po tamtych wydarzeniach straciłeś nieco w oczach niektórych graczy BF42

Akurat o tym zapomniałem . Nie miałem tego na myśli. Temat jest zakończony, wszystko było wyjaśnione.

Czy jakiś szczególny mecz zapadł Ci w pamięć?

Pierwszy mecz, jaki rozegrałem w 1942 i... pierwszy mecz w Battlefield 2 w barwach Mutiny.
Sparing BF1942 był to... Sparing pomiędzy nami, enclaveSE a PRGK-BF... Jak wygraliśmy to koledzy z PRGK sprawdzali nam GUIDy czy to przypadkiem enclave nie grało <śmiech>. I tak zadebiutował enclaveSE. Co do Mutiny... Mutiny przegrywał tylko z jednym klanem w ladderze CQ32 - z Catch gamer. Ze względu na pilotów Catch gamera a szczególnie Phantom'a, który za zwyczaj kończył mapę bez śmierci ilością punków trzykrotnie większą niż najlepszy na mapie. Superstar nie do pokonania.
Ten dzień jednak nie był dla niego pomyślny. Gulf of Oman został wygrany przez Mutiny, po raz pierwszy w historii Battlefield 2, a Phantom skończył rundę MEC z wynikiem ujemnym <śmiech>. W drugiej rundzie, gdy to ja grałem MEC też mnie lockował, ale udało mi się wstać i dałem jakoś radę . Emocje całego Mutiny sięgały zenitu po każdej mojej informacji "PHANTOM's DOWN" . Do dziś roznoszą mnie emocje jak myślę o tym starciu. To było piękne, piękny debiut meczu w BF2 . Na takie wydarzenie czekałem przez cały rok grania Battlefielda 2.

Czego najbardziej żałujesz jako gracz?

Że rozegrałem tak mało meczy w Battlefield 2? Że w F18 i J10 nigdy nic nie trafia? Że EA prawdopodobnie jeszcze bardziej zaniedba lotnictwo w następnym Battlefieldzie? Że są Chiquity wśród forumowych bananów? Nie wiem; jakoś nie mam nastroju do szukania żali.

Jakie masz plany na przyszłość?

Wykupić jakieś wyspy, wynająć i za zarabiane pieniądze zwiedzać świat . A tak poważnie, mam plany co do pewnych inwestycji, szczegółów zdradzać nie będę, aby nie zapeszyć . Natomiast, jeśli chodzi o przyjemności to mam zamiar zapisać się do http://aircombat.com/ na kurs walki powietrznej. I mówię całkiem poważnie
Myślę też o LanParty, które miałem zorganizować w tę... niefortunną zimę. Tylko sprawy się teraz komplikują i nie mam pojęcia, co z tego wyniknie. Szkoda, że nie wyszło, ale cóż; nie można mieć wszystkiego.

Dzięki za poświęcenie czasu dla battlefield.pl. Czy chciałbyś coś dodać na koniec?

Chciałem podziękować, za przeprowadzenie ze mną wywiadu, czuję się zaszczycony i wyróżniony . Miło mi bardzo i... Do zobaczenia na serwerze, tudzież LanParty .

Komentarze

[01] jason.paury
02:16 27-07-2006
0
Go, go, mcmt! A niedługo twoja chwała będzie jeszcze większa
[02] robal
02:48 27-07-2006
0
mcmt ma fajne imie
[03] tin
08:41 27-07-2006
0
...a jak juz kupisz te wyspy ---daj znać mc to zwalimy się do Ciebie całą ekipą
[04] mcmt
08:46 27-07-2006
0
Za jedną właśnie się biorę :D
[05] PRO_BuBu
09:45 27-07-2006
0
fajny wywiad mcmt a gdzie te wyspy chcesz kupic? :D
[06] KobolT2
09:58 27-07-2006
0
hMMM.. a macie gdzies liste uczestnikow ?? chcialbym zobaczyc kto tam gral :D:D
[07] [Night]MaX
10:52 27-07-2006
0
jak ja ci dam wymawianie się żoną dzieckiem i pracą to cię zabraknie :D lamusie jeden :D
[08] Tom@s
12:04 27-07-2006
0
Oo?
To NightMax jeszcze żyje?
[09] die_hard
12:14 27-07-2006
0
Mcus no z tym MON-> T.reserve to zes bzdure powiedzial przeciez to nie byli ci sami ludzie hehehe no i o mnie nie wpomniales co Ci sie liczy in-minus
[10] mcmt
19:28 27-07-2006
0
Patrz, jak Maxio precyzyjnie zrozumiał o kogo lata :D.
Die_Hard: Najwazniejsi ludzie przeszli do T.reserve. Reszta odeszła. Wogóle T.reserve to był mix z Husarią.
Kobolt: W którym meczu?
[11] die_hard
23:37 27-07-2006
0
ehhh rozpad MON'u i powstanie T.reserve to byla nowa jakosc na scenie BF'42 i gdybysmy powstali rok wczesniej niewiele klanow mialoby z nami szanse.... mielismy wtedy wszystko tyle ze scena bf'42 sie konczyla...no coz szkoda...ale mam male plany zwiazane z FH2 i mcus mozesz czuc sie wtajemniczony
[12] luka5z
20:50 29-07-2006
0
Ooo mcmt zyje
[13] [Night]MaX
17:32 31-07-2006
0
zyje Tomas zyję :D tyle ze dalej chowam się w dzungli Vietnamu

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!