Aktualności

General
14:33 02-08-2006
General

Serwis bf2142.com poinformował o ukazaniu się kolejnego artykułu przedstawiającego najnowszą część - Battlefield 2142. Tym razem możemy przeczytać krótkie wrażenia jednego z redaktorów bf1942.boomtown.net z krótkiej prezentacji rozgrywki w BF 2142.W rozwinięciu newsa małe tłumaczenie artykułu..."Strzelanie to zabawa - w grach typu FPS. I czasem jest to więcej niż zabawa, gdy wiesz że po drugiej stronie ekranu są prawdziwi ludzie. Tak więc musiałem dostać się do studia EA, gdy poprosili o ludzi chętnych obejrzeć kolejny pokaz Battlefield 2142. Na początku dałem trochę plamę, bo myślałem że ludzie z DICE grają w... Quake Wars.

Nie wiem... skład?
Zacząłem grać w składzie Delta, ale miałem wątpliwości czy nasz Squad Leader przestał już płakać. Kiedy usiadłem do gry wywaliła się po 30 sekundach (skąd my to znamy?). Nie moja wina... Takie rzeczy zdarzają się, ale gry z serii Battlefield znane są z tego, że po wywaleniu się szybko nie powrócimy do gry. Gdy w końcu wróciłem do gry miałem uczucie lagowania. Oczywiście zapomniałem o ponownym dołączeniu do mojego składu, więc zrespawnowałem się na moim Tytanie, który był trochę daleko od silosu nr 1 gdzie mój skład i cała reszta toczyła zacięte walki (dwóch dziennikarzy grało już trochę w serię BF i szybko nas uświadomili, żebyśmy zamknęli się i wykonywali rozkazy).

Wywalony ponownie
Na szczeście helikotery w BF 2142 są łatwiejsze w kontroli niż ich realne odpowiedniki, więc zacząłem latać helikopterem w moim teamie. Wszystko szło dobrze, dopóki moja maszyna ponownie odmówiła posłuszeństwa. To naprawdę duży pech, gdy twój komputer wywala się dwa razy w ciągu dwudziestu minut, niestety miałem do dyspozycji komputer, który miał problemy z normalną konfiguracją... Kilka chwil później wróciłem znów do gry, ale tym razem przy moim teamie, który był zajęty zwalczaniem osłony przeciwnika.

Bądź blisko teamu
Kiedy zorientowałem się, że zaczynamy atakować wrogiego Tytana, mój skład zdążył już odlecieć w jego kierunku (znów pech). Bardzo ważną rzeczą u Squad Leader'a jest ustawienie spawna na wrogim Tytanie, co sprawi że po ponownej śmierci nie będziemy musieli wchodzić (albo raczej próbować) przez frontowe drzwi. Niestety, mój SL zapomniał o tym drobnym szczególe i w tym momencie skoncentrowaliśmy się tylko na niszczeniu wrogiego rdzenia (zapewne jakiś element w Tytanie).

Przyszłość przyniesie latające samochody
Zagrałem w BF 2142 tylko 20 minut, ale grywalność nowej części zapowiada się ciekawie. Wygląda bardzo podobnie do Battlefield 2, który nie jest zły, ale tu powstaje pytanie: jaką różnicę zrobią nowe bronie, pojazdy i nowe tryby w stosunku do poprzedniej części? Jestem optymistycznie nastawiony do nowej częsci oraz bardzo zadowolony z tego, że nowe intro oraz wszelkiego rodzaju operacje, które gra musi wykonać (aby wreszcie zacząć grać) odbywają się szybciej.

Premiera Battlefield 2142 przewidziana jest na 4 kwartał tego roku (prawdopodobnie początek Października)."


Oryginalny artykył znajdziemy pod
tym adresem.

Komentarze

[01] keicaM
14:47 02-08-2006
0
Zapowiada się cudownie, gra wysypała się 2 razy w ciągu 20 minut. Na szczęscie to tylko beta (...........................................................) i w oryginale nie będzie takich kwiatków?...........
[02] dare.k
15:22 02-08-2006
0
Nie wiadomo jak by zapowiadala sie, to i tak nie kupie BF2142. Raz, że w tym samym czasie pojawi sie FH2. A dwa, że oba BF'y są na tym samym silniku wiec będą te same problemy co z BF2. Też będą patche, itd...
[03] Daszek
21:17 02-08-2006
0
Niby gra ładuje sie szybciej... eckhem chyba na athlonie x2 4500, a co z naszymi sprzetami?

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!