Aktualności

General Battlefield: 2
14:19 20-08-2006
General Battlefield: 2


O pomyśle stworzenia filmu fabularnego za pomocą Battlefield 2 słyszał juz chyba każdy. Wpierw zapowiedzi i plany a kilka dni później mogliśmy obejrzeć zwiastun "Szakala", bo taki tytuł nosi ten film. Inicjatywa godna pochwały bo jak wiadomo wielu dużo gada ale mało kto coś robi. Był już wywiad z montażystą i reżyserem filmu - Pixelem, teraz przyszła pora na pomysłodawcę i scenarzystę "Szakala" czyli 90s. Wywiad przygotował rik.pl.rik.pl: Kto wpadł i skąd wziął pomysł na nakręcenie tej produkcji?
90s: Pomysł powstał całkiem przypadkowo, po konkursie filmowym była fala uwag, że żaden film nie posiadał fabuły. Tak więc wymyśliłem jedną ciekawą scenę, do której później powstało rozwinięcie akcji oraz scenariusz.

rik.pl: Kto jest organizatorem całego przedsięwzięcia?
90s: Na pewno nie jedna osoba jak to do tej pory było podawane. W cały proces zaangażowała się bardzo duża grupa ludzi, ponad 30 osób. Ale organizatorem można nazwać klan PL4FC, który stanowił 80% składu biorącego w tym udział.rik.pl: Kto odpowiada za scenariusz, a kto jest reżyserem?
90s: Nie mam pojęcia kto odpowiada za scenariusz, wiem tylko kto go napisał . Reżyseria? To trudne pytanie, bo ustawiałem ludzi na planie, ale kamerą obracał Pixel, więc to wspólna działka.

rik.pl: Kto podjął się trudnego zadania - montażu filmu?
90s: I tu właśnie uderzamy w sedno całego projektu. Niby jedno ogniwo, ale właśnie to najważniejsze. To dzięki Pixelowi zobaczymy film. Nie chcę zdradzać planów kolegi, ale facet przygotował parę bonusów których jeszcze długo nikt nie przebije. Tak więc jego wkład w projekt jest nie do ocenienia. Zresztą widać po zwiastunie, że film będzie w pełni profesjonalny.

rik.pl: Ilu aktorów i statystów było na planie zdjęciowym?
90s: Dokładnej liczby nie pamiętam, wiem że około 30. Ale zapewniam, że każdy kto brał w tym udział będzie wymieniony. To jedyny sposób w jaki możemy wam podziękować za waszą pomoc.rik.pl: Czy były jakieś problemy z aktorami podczas kręcenia materiału?
90s: Nie ma co ukrywać. Pierwsza godzina była świetna, wszyscy się słuchali i robili to co się do nich mówiło, po trzeciej trzeba już było działać z banami i groźbami. Normalka jeśli chodzi o dzieci, które do nas zawitały.

rik.pl: Ile zajęło samo kręcenie ujęć?
90s: Ja z Pixelem byliśmy na serwerze ponad 5 godzin. Reszta schodziła się o rożnych porach. Ale w pełnym składzie zdjęcia zajęły 3 godziny.rik.pl: Podczas kręcenia każdego filmu zdarzają się jakieś wpadki. Czy mógłbyś ujawnić kilka najgorszych, jakie się wam przytrafiły?
90s: Na szczęście wszystko dzieje się na ekranie monitora i jedynym wypadkiem było jak ze złości pogryzłem mikrofon. Poza tym, nie odnotowano innych wypadków.

rik.pl: Wiem, że już wyszedł trailer filmu "Szakal". Kiedy możemy się spodziewać pełnej wersji?
90s: Data premiery jest bliżej nieznana, wszystko w rękach Pixela. Mogę zapewnić, że jak skończy, to efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania. Mogę tylko zdradzić, że Pan Pixel pracuje w telewizji internetowej HeadShot i do potrzeb tego filmu dokupił drugą kartę graficzną, by jakość obrazu i płynność animacji zabijały. Tak więc pozostaje nam tylko w spokoju czekać na efekt końcowy lub jakieś przecieki .

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!