Aktualności

General
19:53 07-10-2006
General

Tym razem mam dla Was małą niespodziankę, a dla niektórych może to być wręcz odpowiedź na nurtujące od dłuższego czasu pytania. Pod wpływem sytuacji na scenie i przy okazji małej pomocy ze strony niejakiego 90s'a postanowiliśmy ułożyć kilka ciekawych i trochę przydługich pytań i zadać je osobie, która zajmuje się oficjalną stroną oraz promocją serii Battlefield (i nie tylko) w Polsce, czyli Grzegorzowi Pocztarskiemu z Electronic Arts Polska.

O co zapytaliśmy Grzegorza? Co ciekawego nam ujawnił i co myśli o nas, graczach i fanach Battlefielda? Wszystko to w dalszej części newsa. Zapraszam do przeczytania!

Tom@s 1. Kim jesteś i czym dokładnie się zajmujesz w Electronic Arts Polska? Za co jesteś odpowiedzialny?

Grzegorz Witajcie, nazywam się Grzegorz Pocztarski i pracuję w dziale marketingu EA Polska na stanowisku CRM&Event Coordinator. Zajmuję się następującymi rzeczami:
- eventami, które organizowane są dla fanów naszych tytułów
- przygotowywaniem akcji specjalnych – np. budowa samochodu demo-car dla serii NEED FOR SPEED™ czy konkurs MOST WANTED CAR, 1 liga w FIFA06,07 czy współpraca z klubami ORANGE’a
- współpracuję z partnerami strategicznymi dla naszej firmy
- nadzoruję pracę zespołu Centrum Pomocy Technicznej
- zajmuję się również wymianą uszkodzonych nośników (tylko połamane z racji słabej jakości materiału CD – pękanie od środka płyty itp)
- zajmuję się aktualizacją strony www.EA.pl jak i wszystkimi podstronami akcji specjalnych
- wyszukuję i opiekuję się wszystkimi naszymi VIPami, z którymi współpracujemy przy promocji gier – np. Marek Sąsiadek (SSX on Tour) czy Maciej Polody (NFS CARBON)
- oraz ogólnie pojętym marketingiem


Tom@s 2. Jakie gry masz pod sobą i jakie obowiązki w stosunku do ich promocji? Czy wszystkie gry traktujesz równo, czy ktoś ma "szczególne" warunki przy współpracy z Tobą?

Grzegorz Jesteśmy 4 osobowym zespołem marketingu i dla każdej gry jest ustalana, opracowywana oddzielna strategia marketingowa. Na niektóre tytuły mamy większe zasoby budżetowe, na inne mniejsze – zresztą to widzicie w TV, prasie, Internecie. Nie chodzi o traktowanie ze szczególnością gier, ale o pewne założenia strategiczne, które są tworzone w porozumieniu z naszą centralą. Tych założeń musimy się trzymać.


Tom@s 3. Czy sponsoring imprez (Lan Party itp) oraz wszelkich konkursów jest określany na bieżąco, czy np. na początku roku otrzymujemy nakaz wydania tyle i tyle na dany tytuł, aby go wypromować?

Grzegorz Jest to częścią strategii ustalanej na konkretny tytuł.


Tom@s 4. Jak wygląda na tym tle seria Battlefield?

Grzegorz Seria Battlefield jest tytułem niezwykle core’owym, a nie produktem typu massmarket. Stąd wszelkie działania – czy reklamowe, czy eventowe skupiają się właśnie na graczach corowych.


Tom@s 5. Nowa część Battlefield 2142 już za kilkanaście dni będzie dostępna w sklepach. Jak wygląda kampania reklamowa dla tego produktu? Czy w ogóle będzie jakaś promocja BF2142?

Grzegorz Do końca roku będą reklamy w CD, Komputer Świat Gry, Click!, Internecie. Będzie również akcja promocyjna – rozgrywki w Internecie i LAN PARTY.


Tom@s 6. Czy EA Polska planuje postawić rankingowe serwery do gry w Battlefield 2142? Jeśli tak, to jakie będą miały parametry (ilość slotów itp.)?

Grzegorz Tak, planujemy w porozumieniu z firmą GAMESNET jako naszym głównym partnerem. Generalnie, zrobimy wszystko, aby można było grać w Polsce w BF2142 na polskich serwerach lokalnie.


Tom@s 7. Jakie są plany wobec sceny Battlefield w Polsce. Co chciałbyś zrobić, aby odbudować zaufanie graczy do Battlefielda po "przygodach jakościowych" Battlefield 2?

Grzegorz To dość ciężkie pytanie. Generalnie musicie sobie zdać sprawę, że EA Polska ma wpływ na poprawki, które sugerujecie – raporty zostają przekazane przeze mnie do Product Managera. Poprawki są zbierane na podstawie raportów zebranych ze wszystkich krajów. Z pewnością jakość kolejnych patchów (które nie powinny się ukazywać nigdy, produkt powinien być jak najlepszy na starcie) powinna być na wyższym poziomie. Wiem, że sporo błędów zostało pominiętych na przestrzeni od premiery BF2 i część pewnie nadal istnieje. Wiem, że nie tego się spodziewacie po patchach. Uwierzcie, ciężko mi to komentować, nie zajmuję się ich produkcją, ale zgadzam się, że powinny odzwierciedlać potrzeby graczy. I liczę, że to się zmieni w przyszłości.


Tom@s 8. Jak będzie wyglądało dalsze wsparcie Battlefield 2 w Polsce? Wszystkie serwery rankingowe zostaną przełączone na nową część?

Grzegorz Na pewno przygotujemy serwery do BF2142, ale nie chcemy pozbawiać graczy serwerów BF2.


Tom@s 9. Czy w najbliższym czasie odbędą się jakieś turnieje związane z Battlefieldem?

Grzegorz Tak. Do końca tygodnia przedstawimy plan skomplikowanych rozgrywek w BF2, które będą na kolejnym etapie połączone z turniejem BF2142. Kulminacyjnym elementem będzie międzynarodowy turniej - Polska, Węgry, Czechy - w BF2142. Główną nagrodą będzie 4000 EUR.


Tom@s 10. Jak wygląda sprawa z organizacją turnieju Battlefield na imprezie Lan4Fun w Warszawie?

Grzegorz Staramy się połączyć ostatni etap z LAN4FUN. Mam nadzieję, że to się uda. Jeżeli nie połączymy sił, to w przyszłości z pewnością zawitamy na imprezach z cyklu LAN4FUN.


Tom@s 11. W jaki sposób scena może pomóc lub wpłynąć na wygląd imprez organizowanych przez EA Polska?

Grzegorz Scena była i jest zawsze zaangażowana w wygląd imprez – weźcie pod uwagę BFCON06 czy pokaz Battlefield 2.


Tom@s 12. Na BFCON06 wspominałeś o organizacji podobnej imprezy w Polsce. Jak to wygląda na dziś dzień? Czy możemy liczyć na imprezę, na której zagramy we wszystkie części Battlefielda?

Grzegorz Uważam, że powinniśmy sobie ustalić 2 imprezy rocznie. Pierwsza – na jesieni, jako premiera nowej części + rozgrywka w część poprzednią. Druga – na wiosnę, aby wzmocnić scenę. Jestem ciekaw, czy taki model Wam odpowiada. Chciałbym również wprowadzić formułę „Bring your own computer” - odpadnie problem komputerów.


Tom@s 13. Czy organizatorzy imprez opartych o starsze tytuły, Battlefield 1942 czy Vietnam, mogą liczyć na pomoc EA w organizacji turnieji?

Grzegorz Tak, ale pamiętajcie, że niestety nie mamy budżetu z gumy. Może udałoby się podłączyć taki turniej w ramach tych, o których wspomniałem wyżej? To znacznie ułatwiłoby organizację i obniżyło koszty.


Tom@s 14. Jak oceniasz polską scenę Battlefielda na przełomie kilku lat od wyjścia BF1942 aż do dziś?

Grzegorz Scena się powiększyła. Pamiętam zorganizowany dla Was pierwszy LAN, niektórzy po raz pierwszy w życiu zobaczyli,z kim latają w samolocie. To była piękna impreza i przyniosła mi (i myślę, że Wam) dużo satysfakcji z jej zorganizowania. Generalnie poczuliśmy, że BF to jest to! Potem były inne imprezy, uważam, że wraz ze świetnym pokazem BF2 – chociaż zawsze może być lepiej. Generalnie od czasu, gdy na Lanie pojawiło się 6 klanów, to w ostatnim PC2006 wzięło udział bodajże 24. To świadczy o tym, że scena rozrasta się i - co mnie wcale nie dziwi – rosną Wasze wymagania.


Tom@s 15. Jak wyobrażasz sobie dalszą współpracę z portalami BFa w Polsce oraz ze sceną?

Grzegorz Myślę, że potrzebujecie następujących elementów:
- nowinek ze świata BF
- gier do recenzji nowości
- informacji prasowych
- imprez, LAN PARTY, turnieje online
- no i czasami mojej obecności na forum battlefield.pl czy bfcentral.pl
To wszystko mogę Wam dać, ale musicie mnie zrozumieć, że przesyłam Wam wszystko co mogę, ale większość i tak wyłapiecie wcześniej po ang czy od innych klanów. Tak to już jest wśród community. Co do innych powyższych obowiązków, musimy to poukładać, aby obie strony mogły spełnić oczekiwania drugiej strony. Mnie z pewnością ułatwiłoby pracę, gdyby jedna osoba z każdej strony kontaktowała się ze mną, a nie 20 osób piszących na GG, którego co raz częściej nie używam.


Tom@s 16. Co chciałbyś zmienić, aby lepiej się nam współpracowało oraz podnieść poziom polskiej sceny w BFa?

Grzegorz Aby podnieść poziom naszej współpracy – przeczytajcie powyższe punkty. Musimy ustalić następujące rzeczy (takie podsumowanie):
a) Osoby, które kontaktują się ze mną – z battlefield.pl i bfcentral.pl i ja kontaktuję się z nimi. To naprawdę ułatwi komunikację. Do nich będą kierowane wszystkie informacje, którymi mogę się podzielić na chwilę obecną.
b) Komunikacja o błędach, np. w pojawiających się patchach – z chęcią wyślę komu trzeba, to co wykryjecie i napiszecie, że jest do poprawki.
c) Plan LAN PARTY – jestem za tym, aby odbywały się 2 rocznie. Jest szansa, że znajdę na to budżet.

I generalnie na koniec. Poświęcam Wam naprawdę dużo czasu. Niestety nie jestem w stanie poświęcić Wam tyle czasu ile byście chcieli, gdyż koncentrujemy nasze działania na tytułach, które mają swoją premierę i wokół których jest najwięcej pracy (z racji rozmaitych projektów). Zrobię jednak wszystko abyście odbudowali wiarę w produkty EA. Pamiętajcie, że my możemy tylko przekazać wasze sugestie wyżej – ja ani nikt od nas nie pisze patchy. Zatem – trochę mnie to dziwi, że niektórzy utożsamiają EA POLSKA z faktem, że patch 1.2,3 czy 4 jest zabugowany.

Dziękuję za wywiad!

Komentarze

[01] NaVy
20:36 07-10-2006
0
"chciałbym również wprowadzić formułę „Bring your own computer” - odpadnie problem komputerów."

- że co ku..a ?
to nam odpadnie problem czy raczej ea zaoszczędzi ?
[02] Hynol
20:42 07-10-2006
0
No i co z tym patchem 1.4
[03] 90s
21:23 07-10-2006
0
W mojej ocenie patchce mają najmniej tutaj wspólnego z dobudową zaufania i krytyką na EA Polska.
A wysunięte propozycje są podstawami i myślę że tak to powinno wyglądać od samego początku.Teraz tylko czekać ile z tych postulatów zostanie wdrożonych i czy nie będzie to demagogia.
2 turnieje w roku i ich okres czasowy jak dla mnie dobry pomysł.Może bardziej okres letni bo wielu graczy to uczniowie a wiosna to dziwny czas.
ale daty to tylko kwestia dogadania.
Mam nadzieje że GN 64 nie stanie się za parę tygodni serwerem na 2142
I że EA nie poleci po kosztach i nie zmienią najbardziej grywalnych serwerów BF2 na BF2142.

Ogólnie wywiad ciekawy GJ Tom@s

Ps.Co to za furkę do NFS EA robi? Już się boje tego auta:))))
[04] Tom@s
21:48 07-10-2006
0
90s, ta furka to chyba ten Nissan 350Z co na WGSie stał
[05] artih
21:55 07-10-2006
0
Podsumowując - niezły "marketing" w tym wywiadzie.

Przypomnę - proszę nie zapominać o wciąż grywanym Battlefield 1942 !!!
[06] Swirol
22:08 07-10-2006
0
taa to co zrobic jak nosnik peka?? od srodkowego koleczka??
[07] maTTi
22:27 07-10-2006
0
Sorry, ale musze skrytykowac ten wywiad. Pytajacemu nie nasunelo sie zapytac o serwery 1.4 ?
[08] Tom@s
22:49 07-10-2006
0
[06] Swirol - mail do EA Polska?

[07] maTTi - cóż, takie pytanie pominąłem, moja wina... będę teraz pokutować...
[09] SNAKE'83
02:02 08-10-2006
0
BYOC jeszcze ujdzie oby monitory byly
[10] mcmt
03:45 08-10-2006
0
fair enough,
GJ Grzesiu,
GJ Tom@s.

ps. Gamesnet? 1.4? Prawie jak serwer :D ...
[11] 90s
08:36 08-10-2006
0
Niebawem będzie oficjalna notka do GamesNETu w sprawie serwera i data jego postawienia.
[12] Toper
08:54 08-10-2006
0
"...ale nie chcemy pozbawiać graczy serwerów BF2"...
no nie wiem, jakos gamesneta nie widze,
[13] MK
09:49 08-10-2006
0
ja bym mu zadał takie pytanie: czy dużo pracy wymagało zmodowanie BF2 na BF2142?dlaczego mod jest taki drogi?
[14] BiShopKF
10:52 08-10-2006
0
No i Grzesiu by Ci na to nie odpowiedzial bo przeciez on sie tym nie zajmuje - gratuluje logiki
[15] artih
12:00 08-10-2006
0
BiShopKF - aleś Ty błyskotliwy

Mkacz - wyjdzie FH i można będzie lać ciepłym moczem na BF2142 ... no i wkońcu się na coś BF2 przyda
[16] Wasiak
12:04 08-10-2006
0
Witam
Navy :

"chciałbym również wprowadzić formułę „Bring your own computer” - odpadnie problem komputerów."
- że co ku..a ?
to nam odpadnie problem czy raczej ea zaoszczędzi ?

Chcialbym cie poinformowac drogi czlowieku, ze tutaj nie chodzi o koszta, ktore mialoby poniesc EA czy lanparty.pl ktore organizuje takie imprezy (BYOC) tylko o problemy ktore sa z tym zwiazane. Znajdziesz firme ktora praktycznie za darmo wyporzyczy ok 180 komputerow bardzo dobrej klasy wraz z monitorami ? Znasz wogole realia organizowania takiej imprezy ?
Zanim napiszesz taka bzdure, to pomysl troszke, bo naprawde nie masz pojecia jak ciezko zorganizowac taka impreze, nie wspominajac juz o komputerach dla graczy ....

[17] Toper
12:30 08-10-2006
0
w ciagu 5 minut 2x mnie wywalilo, blad wyskakiwal, i to nie jest spowodowane tymi zapchanymi serwerami...
[18] Tom@s
12:31 08-10-2006
0
Wasiak, patrząc na to z drugiej strony nie każdy ma możliwość przywiezienia swojej puszki z wielkim kobylastym monitorem np. ja
...ale z drugiej strony jest to chyba lepszy pomysł...

Zależy, z której strony się patrzy :D
[19] SNAKE'83
12:34 08-10-2006
0
pewnie myslal ze lanparty to te vgames infantry ala' party

lanparty to przynajmniej 2 dniowe spotkanie gdzie sie non stop gra po lanie (no i picie picia :D )
[20] 90s
12:44 08-10-2006
0

Tom@s dobrze prawi,zresztą czas podłączenia tych wszystkich komputerów i konfiguracja mógłby pól dnia zając do tego trzeba karty sieciowe.
Wiadomo że załatwić dużą ilość kompów dla lana to trudne zadanie ale dzięki temu cieszą się uznaniem.
Wątpię by chociaż połowa tego co było na ostatnim przyjechało na taki gdzie trzeba własny sprzęt przywieź.Wiadomo pociąg,nocleg a i człowiek chciałby się zabawić a z pudlem pod pacha to trudne zadanie.
[21] Wasiak
13:00 08-10-2006
0
90`s z calym szacunkiem, ale uwierz mi ze ludzie jednak przyjezdzaja z wlasnymi kompami na naszego lana i swietnie sie bawia
[22] Wasiak
13:09 08-10-2006
0
"...The term 'LAN party' is sometimes incorrectly applied to gaming centers and internet cafes. Although offering comparable services, LAN party events differ significantly in that they are generally BYOC (Bring Your Own Computer) and are not permanently set up, more often taking place in general meeting places or residences..." cyctat z Wikipedi
[23] SNAKE'83
14:24 08-10-2006
0
exactly ,
90s nocleg ?? po co , spanie to z 4h na klawiaturze , lub pod ( BFCON06 ^^ )
a toster da rade wziac tylko z kineskopem 19" nie dalbym rady
[24] Blizzard
14:39 08-10-2006
0
i niby coś z tej rozmowy wyniknie ta.... jasne ale jak tak to ciekawe co ktos jeszcze gra w bf 1942 ??
[25] Blizzard
14:40 08-10-2006
0
nie zrozumnicie mnie zle ale bf 1942 ok spoko ale mnie sie tam nie podoba..... a 2142 jest zajebisty ;> :) pozdro
[26] 90s
14:53 08-10-2006
0
Ja nie mówię że graczy nie będzie,ale mówię że nawet polowy tego co na lanie gdzie sprzęt czeka przygotowany.
Wiele ludzi przyjeżdża pociągami a ja szczerze mówiąc nie widzę by taszczyć kompa ze sobą i to jeszcze ponad 300 kilometrów a gdzie tam jeszcze upchać monitor?.
Więc tu nie chodzi o to że gracze są leniwi i ze kompów nie chcą zabierać ale o tym że pudzianami nie jesteśmy i to waży a gabaryty nie pozwalają by spakować pudlo + monitor do plecaczka.
Więc jak dla mnie takie imprezy sa mało profesionalnie przygotowane i raczej grono grajacych nie będzie nigdy tak liczne jak na imprezach gdzie wszystko jest przygotowane i dograne na ostatni guzik

Nawet na ostatnim lanie w Wawie nie odbyło się bez problemów a co dopiero jak zjedzie taka masa dziwnych kompów gdzie każdy ma inną kartę sieciową lub jej wcale nie posiada.
Bawić się kablami,przypisywaniem IP to chyba impreza dwudniowa:)

Ale jak to mówią lepszy ryc niż nic i nie ma co dzieli skory na niedźwiedziu
Będzie taka impra to zobaczymy

[27] NaVy
16:21 08-10-2006
0
Wasiak - nie wiem czy wiesz ale na WSZYSTKICH poprzednich lanach bfowych w Polsce (a było ich nie mało) nie taszczyło się własnych kompów... (jednocześnie rozumiem, że na lan4fun obowiązuje zasada byoc i wcale nie mam tu nic przeciwko, ale nie lan4fun w mojej wypowiedzi miałem na myśli)... jeżeli EA Polska chce zrobić krok w tył i będzie trzeba wozić własne kompy to co mam sobie o nich myśleć ?

Snake - bez komentarza, może się nie orientujesz ale przed vgames party były lany w bf1942 i bf:v (conquest nie inf...) i kompy były zapewnione. Jak podoba ci się wizja BYOC na przyszłych imprezach bfowych (nie mówie tu o lan4fun...) to twoja sprawa, ale gwarantuje ci, że już tylu ludzi co na poprzednich lanach raczej się nie uświadczy (a i wątpie też, żeby bf2142 przyciągnął większą liczbe klanów niż np. BF2 (a na WGSie były kompy na miejscu...).

[28] Lailonn
18:18 08-10-2006
0
Jak dla mnie wywiad za grzeczny i wyglada to jak reklama i pochwala EA Polska pdoczas gdy wszyscy wiemy jak jest. Moze to jednak metoda bo na moj "nie wygodny" wywiad Grzegorz odpowiedziec nie zechcial...
[29] sawik
18:47 08-10-2006
0
Faktycznie klasyczna idea LP to byoc i team melanz na pierwszym miejscu. Jesli jednak BF2142 ma byc powaznie traktowany to potrzebujemy turnieji gdzie na pierwszym miejscu stawia sie rozgrywke, wyniki. Widzieliscie kiedys powazny turniej cs'owy byoc? ( chyba, ze na Lf4 tak bylo, ale to wyjatek wynikajacy ze specyfiki eventu)

Wasiak: Laskawie zejdz z Navyego bo dobrze chlopak gada. Do tej pory na wszystkich bf'owych lanach byly kompy, jakosc organizatorzy nie piszczeli jak im ciezko. Vgames sobie poradzilo, bez najmniejszego jeku. Pozatym wystepujesz tu w roli jakiegos autorytetu, znawcy tematu? Slusznie, udowaniasz ze impreze e-sporotowa jest ciezko zorganizowac, nawet taka gdzie kompy przywioza gracze. Gdzie jest tegoroczne L4F? Czy to nie Ty pierwszy raz jestes jego glownym organizatorem i dziwnym zbiegiem okolicznosci impreza sie nie odbedzie? Wroc wiec do tego co lezy w Twoim zakresie obowiazkow, moze do przyszlego roku sie wyrobisz i L4F bedzie mialo miejsce.

Btw, gdy swoja osoba reprezentujesz powazna impreze, zadbaj o ortografie, Grzegorz - na ktorego zgodnie panujacymi ostatnio trendami - tak bardzo narzekales, radzi sobie w tym aspekcie nieco lepiej.

Nastepny turniej BF2142 - BYOC - zal!

pozdrawiam.
[30] SNAKE'83
20:06 08-10-2006
0
a co to byl za lan vgames ??? zaly dzien siedzenia a grania 3 mecze , okolo 1h moze 1,5h .
jak dla mnie to nie byla impreza rozrywkowa, kiepska organizacja co zaowocowalo zmiana zasad podczas turnieju ( co na normalnych lanach sie nie zdarza bo nie trwaja 14h a przynajmniej 2dni )

jak sie da zalatwic kompy, to super, ale te super maszyny na vgames byly do kitu, przynajmniej polowa, GDYBYM WIDZIAL JAKIE BEDA TO BYM KOMPA WZIAL, i kto bedzie te 100 komputerow obslugiwal ??

jak pisalem moge jezdzic z tosterem na takie imprezy ale 19" monitora nie wezme (nie mam auta), wiec jesli organizatorzy by kombinowali ze sprzetem to juz by bylo latwiej tylko mointory latwic
[31] Toper
20:14 08-10-2006
0
28- no dokladnie...

ps. czy tylko mnie w bf2142 wywala po minucie? (wyskakuje raport o bledach)
[32] SNAKE'83
21:53 08-10-2006
0
tylko :p
[33] Wasiak
22:04 08-10-2006
0
Sawik, moze jednak w tym roku sie odbedzie A tak a propos, jakbys nie wiedzial, glownym organizatorem (jednym z 5 : Pajonk, Slonik, PM, Wasiak, Galix ) L4F jestem od samego poczatku, znawco tematu, czyli od 2003 roku . Btw, czy Ty nie jestes tym Sawik-iem , ktorego polacal mi Zapper, ktory to mial pod jego nieobecnosc rozmawiac ze sponsorami, i przez ktorych to dwoch stracilismy 2 miesiace czasu, bo nic nie zalatwili ?
[34] Gryniu
22:23 08-10-2006
0
@Artih a tu psikus i FH2 wyjdzie tylko na BF2142 :D
[35] artih
22:47 08-10-2006
0
Gryniu nie bluźnij
[36] sawik
23:19 08-10-2006
0
O czym Ty do mnie mowisz czlowieku? Pobudka? W zyciu nie mialem stycznosci z organizacja Lan4Fun i laskawie nie dyskredytuj mnie w oczach sceny. Zajmij sie swymi sprawami, a nie wypowiadasz sie w temat kwestii dotyczacych gry o ktorej nie masz pojecia.

Jesli zle zinterpretowalem Twoja wypowiedz, to wina lezy w Twojej skladni i mozliwie blednie uzytym podmiocie domyslnym. Ciezko zrozumiec znaczenie Twych slow, jak i argumentow zreszta.

Co do Zappera to znam go, z organizacji MMGT i Heayh, tyle. Zdanie o Tobie mialem wyrobione wczesniej, po tym jak Cycu zapytal mnie sie czy nie chcialbym zajac sie organizacja turnieju BF2 na L4F. Niestety zostalem wtedy przez Ciebie - mowiac trywialnie - olany. Widac miales wazniejsze rzeczy na glowie, chociazby imaginowanie sobie sytuacji ktore nie miały miejsca.

[37] Wasiak
23:28 08-10-2006
0
Sawik, chcialem cie przeprosic za pomylke z mojej strony w porownaniu Cie do zupełnie innej osoby. Moja wina i PRZEPRASZAM CIE BARDZO.

Odnosnie wazniejszych spraw na glowie, tak, masz racje, mialem i nadal mam sprawy bardzo wazne, co nie znaczylo ze nie mogles odezwac sie na gg jeszcze raz. Za to tez cie bardzo przepraszam i proponowalbym zakonczenie tej dyskusji.
[38] bvelvet
23:47 08-10-2006
0
jeszcze sobie buzi dajcie i.....
[39] sawik
23:59 08-10-2006
0
nie ma problemu Ja takze Cie pomowilem co zreszta sam zauwazyles.
Odezwalem sie potem, ale to juz nie wazne. Trzymam mocno kciuki za idee L4F, jak juz pisalem mam wielki szacunek do eventu, ktory ma chyba najwieksze tradycje w Polsce !

Osobiscie nie popieram ideii BYOC, ale wiem ze jest mnostwo ludzi ( o czym swiadczy liczba uczestnikow L4F) ktorzy sa jej zwolennikami. Dlatego, z uwagi na dobro imprezy nigdy byoc otwarcie nie krytykowalem - nie mialem w tym interesu. Do momentu, az Grzegorz zaproponowal turniej Bf'a na Waszym evencie Uwazam, ze nie wplynelo by to dobrze na kondycje sceny, na pewno by jej nie skonsolidowalo. Przyjechalo by zanczie mniej ludzi. Chyba, ze EA bedzie mialo leb na karku i skusi sie na wydatek dzieki ktoremu gracze Bf'a zasiada do wypozyczonych przez Grzegorza kompow To bylby hit, BF bez przywozenia wlasnych maszyn na tak prestizowej imprezie. Mam nadzieje Wasiak, ze jezcze 'ogarniecie' tegoroczne L4F
[40] Toper
08:18 09-10-2006
0
a moze wywala mnie dlatego, ze od jakiegos czasu taki komunikator mi wyskakuje, ze moj windows mogl pasc ofiara falszowania, i nie jest oryginalny, nagle po jakims roku to mi wyskoczylo , dziwne co? i moze to od tego cos sie wali? bo bf2 normalnie mi dziala
[41] przsoi
10:16 09-10-2006
0
[40]
mamy cie! BSA jeste w drodze
---
wywiad-pan Grzegorz jak zwykle niewinny, to w takim razie kto odpowiada za niedociagniecia zwiazane z BF2 w Polsce? EA Portugal?
---
Lan i BYOC. Tu pan Grzegorz ma racje, a wiekszosc z was ma wypaczona wizje tymi mikro lanami jakie mieliscie na mikro scenie BF. przedsmak jak wyglada duza impreza lanparty byoc mieli ci ktorzy byli u "naszych braci zza Odry" na bfconie. jezeli ktos jest fanem gry i chce spotkac sie 'na zywo z przyjaciolmi z pola walki, to byoc to naprawde niska cena. ile kompow bywalo na tych lanach bf? 20? 40? dobrze przygotowane lanparty na pewno bardziej "konsoliduje" scene (lol) niz wyscig szczurow po nagrody. i tu jest wasz problem, mylicie lanparty z turniejem, ktore choc moga koegzystowac na jednej imprezie nie sa tym samym!
ktos narzeka ze ma za duzy monitor, czy do warszawy tak daleko... porownajcie to z 4 dniowym QuakeConem na ktorego ludzie przylatuja z Europy i Azji ze swoimi kompami, nie po to zeby wygrac talon na balon tylko po to zeby uczestniczyc w "..often described as the Woodstock of gaming...".
[42] przsoi
10:22 09-10-2006
0
sry, jeszcze jedno-tytul newsa:
EA Polska w ogniu pytań!
jest troszke nieadekwatny do dynamiki pytan. propnuje:
Zagejamy rozmowe z Grzeskiem, naszym good old fellow.
[43] 90s
10:35 09-10-2006
0
Ja mam pytanie kto ma być tym pośrednikiem(pośrednikami) w kontaktach z EA Polska?
[44] Tom@s
11:19 09-10-2006
0
Jeśli chodzi o bf.pl to Ja... przynajmniej na razie :D
[45] 90s
13:19 09-10-2006
0
Czyli rozumiem że jak mamy jakieś uwagi i pytania do EA Polska to mamy do Ciebie Tom@s pisać?
Może jakiś dział na forum EA Polska by Cię nie zasypywać setką pytań i gróźb )))))))))
Oraz by nie powielać tego samego.

Przsoi Twoje pomysł oraz rady dalej są rozważane i nikt z tego nie rezygnuje,tu nikt nie łyka pustosłowia.
Czekamy na czyny.
[46] Exxon Vasquez
13:42 09-10-2006
0
zagrałem i czekam dalej. czekam na bf3 powrót do korzeni. czekam na epickie bitwy morskie, ladowe i powietrzne. czekam na bf1943!
[47] Exil
15:55 09-10-2006
0
dać piwa przesiowi bo dobrze gada, lanparty to impreza masowa, a nie turniej bf2 na który przyjerzdza kilkadziesiąt osób (tak wiem nie było mnie ) i każdy gra jeden, dwa mecze a potem siedzi cały dzień
[48] SNAKE'83
17:35 09-10-2006
0
no siedzi i nie mozna wypic bo jeszcze nie odpadles , stresujace to jest :D
[49] fork
18:37 09-10-2006
0
"no siedzi i nie mozna wypic bo jeszcze nie odpadles , stresujace to jest :D"

można, można ;p wystarczy chcieć
[50] sawik
19:43 09-10-2006
0
42: Nikt nie myli lanu z turniejem, chyba nie przeczytales tego co do zakomunikowania mieli przedmowcy. Wyscig szczurow, jak nie zgrabnie okresliles imprezy bez byoc z porzadnymi nagrodami napedza konunkture e-sportowa i poprawia status gry w oczach innych scen i duzych klanow.

Problem nie jest w tym, ze na L4F mialby byc BF, jak pisalem to wysmienita wiadomosc. Problem w tym, ze EA chce tanim kosztem upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, wmawiajac nam, ze wszystko jest cacy.
[51] NaVy
20:27 09-10-2006
0
przsoi - wyścig szczurów ? No wiesz mi się wydawało, że kwintesencją e-sportu jest rywalizacja. IMO lan4fun wystarczy, na innych imprezach lepiej niech będzie bez byoc
[52] przsoi
20:37 09-10-2006
0
[50]
"...konunkture e-sportowa i poprawia status gry w oczach innych scen i duzych klanow..."
wielkie slowa dla smiesznych spraw, trzeba tylko do tego dojrzec, zeby to zobaczyc.
[53] sawik
20:16 10-10-2006
0
52:
"wielkie slowa dla smiesznych spraw, trzeba tylko do tego dojrzec, zeby to zobaczyc"
Trzeba byc slepym, lub conajmniej krotkowzorcznym by tego nie zauwazyc.
[54] przsoi
08:57 11-10-2006
0
co mam zauwazyc? tego ze banda nastolatkow sama sie oszukuje?
maly slownik nadmuchanych slow:
male klany - 14-16 latkowie grajacy razem
duze klany - 16-2x latkowie grajacy razem, i liczacy na jakies profity, a z pewna taka niesmialoscia, chcieliby nic nie robic w zyciu, i zarabiac na czipsy i piwo graniem
koniunktura e-sportowa - sponsorzy sypna troche wiecej sprzetu (ze znikomym dla nich obciazeniem) w zamian za reklame.

zapraszam do doroslego zycia.
[55] artih
10:50 11-10-2006
0
Nie mam nic przeciwko zabiraniu ze sobą kompa ... ale monitor to przegięcie.

Celowo nie zmianiam na LCD (takiego jeszcze można zabrać) ale proszę wziąć mojego '21 CRT na LANa ... dzięki
[56] SNAKE'83
13:03 11-10-2006
0
tak se myslalem ze powinni wymyslic obudowy z wmontowanym lcd'ekiem w jedna scianke - jak ulal na lana , a i na biurku nie zajmie duzo miejsca

jestem na etapie budowy/przerabiania case'ow na pcety wiec moze sie zabawie w cos takiego, tylko lcd do testow brakuje ^^
[57] Wasiak
13:58 11-10-2006
0
Wez od nas zpracy :D napewno nic nie beda mieli przeciwko
[58] sawik
22:36 11-10-2006
0
54: prioszi leżę na podłodze tarzając się w gąszczu roztoczy wstrząsany konwulsjami uderzając myszką o szatanskiego peceta

Umiejetnosc perspektywicznego myslenia zagubila sie w Tobie, przykryta nad wiek i rozum dorzałym postrzeganiem rzeczywistosci.
Nie od razu Rzym zbudowali.


"zapraszam do doroslego zycia"
zostaw te teksty dla dzieci z boarda misku i nie pretenduj do roli autorytetu, bo na taka nobilitacje trzeba sobie zasluzyc.
[59] przsoi
06:50 12-10-2006
0
sawik, wez przeczytaj swoj komentarz, panie redaktorze pr0 e-gamingowego radia, i zastanow sie... kto tu jest 'dzieckiem boarda' i bredzi? "gąszcz roztoczy" ? "Umiejetnosc perspektywicznego myslenia zagubila sie w Tobie, przykryta nad wiek i rozum dorzałym postrzeganiem rzeczywistosci"? co to niby znaczy? jak cos chcesz powiedziec to postaraj sie o troche bardziej logicznie sklecic te zdania.
ostatni akapit skomentuje tak-miesiek, sry sawik, nie chce byc 'autorytetem', i nie szukam 'nobilitacji', pozostawiam tą piaskownice tobie i podobnym animatorom e-gamingowego nadymania sie. hf w waszej piaskownicy
[60] LipToN Earl Grey
08:33 12-10-2006
0
oj prezesd uwazaj do kogo mowisz, przeciez sawialdo to prawdziwy pro-gamer rodem z FF.X-Fi
[61] przsoi
09:01 12-10-2006
0
łał nie wiedzialem z kim zadzieram, musze sie liczyc sie z tym ze dosiegnie mnie msciwe ramie egejmingowego swiata :D
[62] sawik
13:02 12-10-2006
0
'pr0 e-gamingowego radia'

telewizji, nie przypisuj mi cudzych zaslug.

A co do logicznosci wypowiedzi, to pragnę zauważyć, że tak dojrzala, ba , dorosla osoba prawiąca morały i imputująca wszystkim, którzy myślą na inną modłę niż ona, powinna potrafić wysublimować esencje z wypowiedzi, w ktorej uzyto słów o drobine mniej boardowych. Moze zamiast prowadzic dzialanosc misyjna nawracajac zagubionych graczy, siegnalbys po jakas wartosciowa lekture. Nie dosc, ze zrozumialbys co do Ciebie napisalem, to jeszcze zapewniłbyś święty spokój zarówno sobie jak i innym.

Tudziez alternatywa jest znalezienie ludzi, rownie chetnych do krzeiwienia prawdy, jak Ty. http://www.youtube.com/watch?v=F66ohZF59cc
Milego ogladania ;]

Tylko nie zapomnij, ze zostawiles juz ta piaskownice, nie zabieraj mi wiaderka i stroń od mojej łopatki. Reasumujac, jak Ci sie nie podoba moje i innych podejscie to sie nie wypowiadaj. Ciekawe tylko, ze zaczales swoje dywagacje tutaj, opowiadajac o wielkich lanach, Prezesie na wspanialym BFcon i rozmiarach Quake Con'a rangi ktorego my nie jetsesmy w stanie sobie wyobrazic, a Ty ta wiedze tajemna okielznales lata temu. Konsekwencja godna podziwu
[63] przsoi
13:42 12-10-2006
0
znowu nie na temat, sawik popraw to.
[64] sawik
14:16 12-10-2006
0
dobrze, tylko zjem kaszke.
[65] LipToN Earl Grey
17:02 12-10-2006
0
łał nie wiedzialem z kim zadzieram, musze sie liczyc sie z tym ze dosiegnie mnie msciwe ramie egejmingowego swiata :D

prezes daj spokoj gadasz z gosciem ktory na Vgames nie wypil ani browara a po rozdaniu nagrod pierwszy udal sie do domu
[66] sawik
20:51 12-10-2006
0
Lipton jak tam after party na peronie dworca centralnego ;]?

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!