Aktualności

Tym artykułem rozpoczynam nową serię wywiadów na Battlefield.pl, która mam nadzieję przypadnie Wam do gustu. Celem tych wywiadów będzie przybliżenie nowym (i nie tylko) osobom na scenie, klanów które rozpoczną boje na nowej platformie Battlefield 2142.

Na pierwszy ogień miał pójść najbardziej utytułowany zespół na naszej scenie Team Wilda, jednak odłożyłem to na później z powodu wyjazdu Wildy na turniej do Niemiec. W związku z tym jako pierwszy zaprezentuję wam klan dla mnie szczególny, ponieważ przez bardzo długi czas w nim grałem i to od niego rozpocząłem swoją przygodę w Battlefielda. O kim mowa?

Senatus PopulusQue Romanus, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Senat i Lud Rzymski", istnieje na scenie BFa od samego początku. Rozgrywali swoje mecze we wszystkich częściach Battlefielda - 1942, Vietnam, 2, a teraz zaczną w 2142. Największym sukcesem tego zespołu jest stworzenie prawdziwej legendy w Infantry BF'1942, w którym ostatecznie doszli do 2-go miejsca w Europie! Do dziś pamiętam mecz finałowy, a na naszym TSie siedziało wtedy około 100 osób z naszej sceny i słuchało "przebiegu gry". Tyle tytułem wstępu...

O dywizji Battlefield 2142 w SPQR opowie JUHA, który pełni funkcję Dowódcy Dywizji. Zapraszam do przeczytania wywiadu!

Tom@s: Kim jesteś i czym się zajmujesz w zespole?

JUHA: Witam, nazywam się Mikołaj, na scenie znany bardziej jako JUHA, mam 21 lat i mieszkam w Warszawie. Studiuję psychologię, a moje zainteresowania to oczywiście piłka nożna i ty(L)ko jedyna warszawska drużyna Natomiast wieczorami „zamieniam się” w CL-a dywizji BF2142, multiklanu SPQR.


Tom@s: Jak powstał wasz zespół? od czego wzięła się nazwa teamu?
JUHA: Ty już dobrze wiesz Tom@s jak, maczałeś w tym palce [oficjalną historię klanu można znaleźć tutaj - przyp. red.] To długa historia, więc postaram się ją streścić Ogólnie nasz zespół (dywizja BF2/BF2142) powstał z połączenia dwóch klanów „Final Squad” oraz „Senatus PopulusQue Romanus”. Jako, ze każdy z klanów przyzwyczaił się do swojej nazwy i nie chciał się z nią rozstawać, padł pomysł aby połączyć ze sobą również nasze nazwy i tak powstał „Final Squad of Senatus PopulusQue Romanus” czyli w skrócie FSPQR.


Tom@s: Od jak dawna gracie w Battlefielda? Jakie macie sukcesy na tym polu?

JUHA: Jeżeli chodzi o FS i SPQR jako oddzielne klany to powstały one wraz z początkami istnienia Battlefielda1942. Pierwszy oficjalny mecz CB SPQR rozegrało 18 stycznia 2003 roku, natomiast FS rozgrywki CB rozpoczęło 15 marca 2003 roku. Jeżeli jednak chodzi o FSPQR to nasza dywizja (wtedy jeszcze jako oddzielny klan) powstała wraz z premierą Battlefielda 2, czyli 11 czerwca 2005 roku.
Jeżeli chodzi o sukcesy FSPQR to naszym największym jest nasz... skład, atmosfera, tyle lat spędzonych pod jednym sztandarem z tymi samymi ludźmi oraz wszystkie lany, na których mogliśmy wspólnie opijać to, że powstała taka gra jak Battlefield i mogliśmy się wspólnie poznać. W przypadku wszelkiego rodzaju ladderów oraz turniejów to naszym największym sukcesem było zajęcie 5 miejsca na Lan Party Battlefield 2 podczas Warsaw Game Show w 2005 roku. Niestety naszą dywizję prześladuje wizja „środka tabeli”. Nigdy nie spadliśmy poniżej średniego poziomu, jeżeli tak to można nazwać, ale również nigdy nie udało nam się zająć miejsca na podium w żadnym turnieju. Liczymy jednak, że w najbliższym czasie to się zmieni i w BF2142 pokażemy się z jak najlepszej strony.


Tom@s: Jak pokrótce wygląda struktura organizacyjna zespołu? Kto jest CLem, WA itp.

JUHA: Naszym duchowym CL-em jest JanicQ. Niestety z różnych powodów (ah te kobiety) musiał on trochę ograniczyć swoje kontakty z BF-em, a jego zastępcą zostałem ja. War Arrangerem również jestem ja i w sumie na tym kończy się u nas struktura organizacyjna. Nie ma u nas więcej funkcji bo wszyscy znamy się tak długo, że są one nam po prostu niepotrzebne. Choć w przypadku mojej niedyspozycji, klanem zajmują się Szwagier oraz Vesp3r.


Tom@s: Jakie sekcje posiadacie w klanie poza Battlefieldem i jakie są ich największe osiągnięcia?

JUHA: W multiklanie SPQR możemy pochwalić się sekcjami:
Battlefield 1942, gdzie do największych sukcesów należą: 2 miejsce Clanbase Infantry Cup II, 3 miejsce Clanbase International League – Conquest Ladder, 1 miejsce w trybach Conquest i Infantry w turnieju hostowanym przez klan Yes! oraz 1 miejsce na Lan Party w Poznaniu w 2006 roku
CounterStrike 1.6 - 2 miejsce w World Cyber Games - III tura eliminacji oraz 3 miejsce w grupie B - Heyah Logitech Cybersport w kategorii Profesjonalistów – 2006.
CounterStrike Source - 2 razy 3 miejsce w Team-Orthodox CS:S One Night Cup #2 oraz 2 miejsce w Counter-Strike: Source Cups ESL @ Powitanie Jesieni.
Warcraft 3 - 2 miejsce w Turnieju NetWars 2v2 oraz 3 miejsce S-Series Polish League (Profesjonaliści).
Fifa 06 / 07 - 3 miejsce w Eliminacjach do WCG 2006.
Battlefield 2142 - która swoimi osiągnięciami, będzie mogła (mam nadzieję) pochwalić się już niedługo


Tom@s: Czy w zespole będzie tylko sekcja Battlefield 2142 czy planujecie także dywizje w inne części BFa?

JUHA: Tak się złożyło, że nowa część BF-a spodobała się nam wszystkim, więc na 99% podczas (V) Games Party rozegraliśmy nasze ostatnie mecze w Battlefielda 2. Teraz w całości poświęcamy się walce z wrogimi Tytanami.


Tom@s: Czy myślisz, że wasz klan jest dobrze rozpoznawalny na polskiej oraz europejskiej scenie e-sportowej?

JUHAPytanie dla narcyzów Jeżeli chodzi o polską scenę to uważam, że jesteśmy rozpoznawalni. Wprawdzie, jak już wspominałem, nigdy nie udało nam się zająć miejsca na „pudle”, ale raczej większość klanów jak i „zwykłych” graczy kojarzy nasza nazwę , nasz klan na scenie BF-a. Jesteśmy na niej bardzo długo, do tego pojawiamy się na wszystkich turniejach związanych z Battlefieldem, organizowanych w Polsce i jak dotąd jeszcze nikt na nasz widok nie pytał się nigdy „co to za klan ten FSPQR” Na scenie europejskiej jest już nieco gorzej. Głównie kojarzy się te najlepsze klany, które maja duże sukcesy i wygrywają najważniejsze turnieje albo zajmują w nich naprawdę wysokie miejsca. W naszym wypadku niestety ich brak i to przekłada się na naszą bardzo małą popularność jeżeli chodzi o scenę europejską i Battlefielda 2 oraz 2142.
[od siebie dodam, że czasem można spotkać w Europie starych wyjadaczy, którzy pamiętają legendarny już skład Infantry SPQR w BF:1942 - przyp. red.]


Tom@s: Jaka jest wg was recepta na sukces w grze Battlefield? Ciężkie treningi czy talent?
JUHA: Trening, trening i jeszcze raz trening... ale jeżeli nie ma się talentu do BF-a to i trening nie pomoże moim skromnym zdaniem


Tom@s: Jak Wam się podoba najnowsza część Battlefielda - 2142?

JUHA: Osobiście byłem negatywnie nastawiony do nowej części BF-a. Wizja ostatnich patchy do BF-a 2 nie zachęcała mnie do kupna nowej części i były przypuszczenia, że kolejna gra w jaką zagramy to będzie dopiero Forgotten Hope 2. Powstała również u nas myśl, aby zmienić scenę i przenieść się na Red Orchestrę. Rozegraliśmy już nawet kilka sparingów. Głównie moja w tym „wina” ponieważ byłem największym przeciwnikiem BF-a 2142 w FSPQR. Na szczęście, w tym czasie morale w naszych szeregach podniósł Okota, który po prostu mnie olał i zaczął namawiać wszystkich graczy na nowego BF-a. Gdy treningi RO zaczęły wyglądać tak, ze większość składu siedziała na TS-ie na kanale BF-a i na trening RO trzeba było zaciągać ich siłą, nie miałem innego wyjścia jak po prostu pójść za większością i grać w to w co graliśmy przez ładne kilka lat, a co sprawia nam wielką radość pomimo bugów i patchy, które często serwuje nam EA. Tak o to mamy dywizje BF2142 w SPQR. Nowa część podoba się chyba wszystkim u nas, a nawet parę osób z sekcji BF1942 zaczęło grać z nami. Nawet osoby, które dawno temu przeszły na tzw. „emeryturę” znowu zaczęły wchodzić na nasz kanał TS-a i grać z nami na różnych serwerach bo nowy BF im się spodobał. Swoją drogą może i Ty Tom@s odwiedzisz nas w końcu na TS-ie? [jakby nie skasowali mojego kanału Dave Mirra BMX to pewno bym wpadł... - przyp. red.] Ja natomiast nadal mam mieszane uczucia (jako jedyny w FSPQR) co do 2142. Na pewno większe „ciśnienie” przeżyłem podczas premiery „dwójki”, ale nie mogę powiedzieć, że 2142 mi się nie podoba, bo gra mimo wszystko sprawia mi wielką przyjemność. Zwłaszcza opcja komendanta, która za wiele się nie zmieniła (na szczęście), a którą wręcz uwielbiam. Na pewno nie żałuję, że wydałem te 139 zł.


Tom@s: Jak będzie wyglądał skład waszego klanu w BF2142? Czy planujecie jakiś nabór? Co jesteście w stanie zaoferować nowym graczom i jakie macie wymagania wobec nich?

JUHAZacznę może od drugiej części. Naboru nie planujemy. Po raz pierwszy narzekam na nadmiar graczy, a nie na ich brak Na nowego BF-a przerzuciło się całe FSPQR. Do tego doszło nam 2 graczy z 1942, 2 graczy z innych klanów i 2 osoby, które przeszły z innej sceny aby spróbować sił na scenie BF-a. W tej chwili nasz klan liczy 17 osób aktywnych oraz 6 osób, które BF-a mają kupić na dniach albo chwilowo są niedostępne.
W barwach FSPQR będzie można zobaczyć takich graczy jak:
- JUHA
- Artursitek
- Calavero
- Cpt. Winters
- Damcio
- Deamian
- Garbus
- JanicQ (duchem
- Quadral
- Kurgan
- MaleWo
- Niumenn
- NOX
- Okota
- Repulse
- RobaL
- Spiingger
- Strzelec
- Szwagi
- Szwagier
- VADER
- Vesp3r
- Zet
[a gdzie Zosia ? chlip... - przyp. red.]


Tom@s: Czy podoba wam się wizja grania klanówek w trybie Tytan? a może z unlockami?

JUHAJak najbardziej. Najczęściej można nas spotkać właśnie na mapach w trybie Tytan. Od razu tryb ten przypadł nam do gustu. Jedyny minus to duży spadek fps-ów już na samym Tytanie, co psuje grę i sprawia, że przy wyrównanej walce o zwycięstwie może zadecydować “zacięcie się” w danym momencie niż umiejetność gracza. Jeżeli chodzi o unlocki to zdania są podzielone. Każdy przyznał, że bez granatów, które są właśnie unlockami, rozwalenie komór w dobrze chronionym Tytanie jest prawie niemożliwe. Są unlocki, z którymi grałoby się o wiele lepiej, ale są i takie, które na klanówkach są zupełnie niepotrzebne i można się bez nich obejść.


Tom@s: W jakich rozgrywkach planujecie zagrać i jakie stawiacie sobie cele w BF2142?

JUHA: Zamierzamy wystartować po raz pierwszy w ESL-u, gdzie wystartujemy w Conquescie oraz Infantry. Jeżeli pojawi się tam opcja Titan to również weźmiemy w niej udział. Standardowo zapisujemy się do Clanbase, gdzie Conquest nie podlega dyskusji. Czekamy również na ladder Infantry oraz Titan, w których nas nie zabraknie jeżeli takie się pojawią. Na poczatek naszym celem jest miejsce w TOP15 w owych ladderach. Jeżeli nam się to uda to kolejnym celem będzie po prostu miejsce jak najbliższe “jedynki”. Czy nam się to uda, zobaczymy... Może akurat BF2142 będzie tą grą, gdzie w końcu przestaniemy być drużyną “środka tabeli”?


Tom@s: W BF2 graliście pod nazwą FSPQR. Czy w BF2142 również będziecie grać pod tym tagiem? Dlaczego?

JUHA: W 2142 będziemy grać pod dwoma tagami Dla wielu z nas, tych, którzy wychowali się w dawnym [FS]ie (w tym i ja), ta literka F przed SPQR znaczy naprawdę wiele. Mamy do niej sentyment. Jesteśmy również dumni z tego, że reprezentujemy barwy SPQR i dlatego postanowiliśmy, ze w ESL-u będzie nas można spotkać pod tagiem SPQR, natomiast w Clanbase tradycyjnie będziemy występować jako FSPQR.

Dziękuję za wywiad!


Strona klanowa: www.SPQR.pl
Adres IRC: #spqr.pl @quakenet
Logo klanowe: kliknij tutaj

Komentarze

[01] Piospi
12:15 27-10-2006
0
fajny wywiadzik, świetnie ! to mi się podoba !
[02] Tig3R
12:34 27-10-2006
0
gj Tom@s
[03] artih
12:47 27-10-2006
0
Buueheh Strzelec w BF2142
[04] KobolT2
14:22 27-10-2006
0
Co red orchestra sie znudzila?
[05] JUHA
14:35 27-10-2006
0
Ja chcialbym jedynie dodac, ze kanal Dave Mirra BMX jest i nie byl kasowany Zostal poprostu przesuniety i widnieje pod kanalem W, wiec Tom@s w najblizszym czasie widze Cie na TS-ie
[06] Dzi@du
14:46 27-10-2006
0
... nice
[07] Uapa
15:21 27-10-2006
0
Bardzo fajny wywiad.
[08] Domino
15:44 27-10-2006
0
cool
[09] Dzyn_R
15:53 27-10-2006
0
Kto jak kto, ale Ty - Tom@s - powinieneś chyba znać adres do naszego, oficjalnego loga
http://www.spqr.pl/images/logos/SPQR_400x380.jpg

Natomiast JUHA powinien nauczyć się selekcjonować dobór osiągnięć naszych sekcji, bo nas przedstawia w złym świetle

Poza tym dobra robota![10] Tom@s
17:46 27-10-2006
0
[09] Dzyn - wrzuciłem to co miałem na dysku, więc...
[11] MZK_ZGL
17:50 27-10-2006
0
Fajny wywiad. Bardzo dobry pomysł z tymi wywiadami, ja na przykład jestem kompletnie zielony (choć o SPQR słyszałem) jeśli chodzi o klany. Dzięki.
[12] Strzelec
18:16 27-10-2006
0
Artih: pierwszy i ostatni pr0 gracz w tej sekcji :D
[13] Garbus |PL|
13:24 28-10-2006
0
A ja Strzelec to niby co 9% pr0 ale zawze 9% pr0 :D i nie pisac ze garbata **** bo to juz bylo :D

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!