Aktualności

General Battlefield: 2142
23:14 03-11-2006
General Battlefield: 2142

Na koniec dzisiejszego dnia wywiad z kolejną drużyną, która rozpocznie boje na platformie Battlefield 2142. Jest to drużyna, która nie jest specjalnie znana na naszej scenie, ale mimo to mają już na swoim koncie kilka ciekawych osiągnięć. Dzięki nim poznaliśmy "ciekawy" zespół Rubasznych Rabarbarów, który pokazał co potrafi w rozgrywkach Infantry Battlefield 2.

HardAttack to zespół, który gra w BFa od momentu wyjścia Battlefield 2. Powstał z inicjatywy kilku byłych graczy 4-funowego klanu Elite Teamplay Cadet School. Od tamtej pory mają za sobą nieudaną fuzję z zespołem spamclan.com, a teraz z nadziejami na sukcesy wkraczają na pole walki BF2142.

Na moje pytania odpowie rav3n vice Clan Leader zespołu HardAttack. Zapraszam do dalszej części newsa!

Tom@s: Początek standardowy. Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

rav3n: Witam, na imię mam Wojtek, a w BF-ie grywam pod Nickiem rav3n. Mam 19 lat i mieszkam w Legnicy. W klanie zajmuję się organizacją, commanderowaniem oraz narzekaniem na zbyt wysoki ping.


Tom@s: Jak powstał wasz zespół? od czego wzięła się nazwa teamu? jaka jest jego historia?

rav3n: Powstanie HardAttack było efektem odejścia 4 ludzi z klanu ETCS ( Miczel, Mah, Kmx oraz IronMan), którzy postanowili stworzyć klan zdecydowanie nie 4-funowy. Miczel, twórca nazwy, jest fanem motocrossu, a Hardattack to nic innego jak trick w Freestyle Motocross. (dla tych co nie wiedzą jak to wygląda - click). [mi tam bardziej podoba się Cliffhanger - przyp. red. ] Historia klanu jest dość zawiła, masa ludzi odeszła, sporo dołączyło na ich miejsce, jednakże trzon klanu ( Miczel, Tiger i Kolo) pozostaje bez zmian. Po Polish Championships 2006 nie mieliśmy już pomysłu na grę, więc rozpoczęliśmy swoją przygodę z Ladderem Infantry w ClanBase. Naszą grę wypatrzył Sawik i już w Maju 2006 postanowiliśmy połączyć siły z klanem spam, tworząc Rubaszne Rabarbary (pomysłodawcą nazwy był nie kto inny jak Lipton). Były to chyba najcięższe 3 miesiące mojej kariery e-sportowej, mam oczywiście na myśli ciężkie treningi i masę meczy, bo atmosfera w klanie była genialna. Sawik potrafił to wszystko świetnie poprowadzić, czego dowodem mogą być miejsca sekcji infantry na [V] Games Lan Party oraz Infantry 4fun by owned.pl. Pod koniec września czwórka graczy dawnego HardAttack postanowiła reaktywować klan na nowej platformie... resztę napisze życie.


Tom@s: Klan powstał jako HardAttack. Jednak za sobą macie fuzje z klanem Spam. Od wyjścia BF2142 znów gracie sami... Co spowodowało rozpad?

rav3n: Wydaje Mi się, że ludzie mieli już dość BF2, natomiast nie każdy chciał przechodzić na BF2142. Nic dziwnego, po tym co EA zrobiła łatami z BF2, historia może się powtórzyć w przyszłości. Paru graczy zmieniło platformę na Red Orchestra, inni z kolei czekają na Enemy Territory: Quake Wars. Po [V]games , Sawik postanowił dołączyć do zespołu FearFactory.X-fi, zabierając ze sobą Benka i Kmx-a. Postanowiliśmy z Miczelem reaktywować HA.


Tom@s: Od jak dawna HardAttack gra w Battlefielda? Od której części BFa zaczynaliście i jakie macie sukcesy?

rav3n: HardAttack na scenie Battlefield zadebiutował po premierze BF2. Jako że mieliśmy zerowe doświadczenie, początki były straszne. Rozkręcać zaczęliśmy się dopiero w marcu, kiedy to zapisaliśmy się do PC2006. Wtedy wszystko ruszyło, udało nam się wyjść, jak dla nas, z ciężkiej grupy i awansować do Play-off. Niestety, po wspaniałym meczu z drużyną PRGK-42 musieliśmy się pożegnać z PC06. 9. miejsce wydaje się teraz śmieszne, ale wtedy byliśmy z siebie dumni. Z klanu 4fun zapragnęliśmy gry bardziej na poważnie. Jako współtwórcy Rubasznych chyba mogę tu także napisać o BF.owned infantry 4fun, na którym to nasz dzielny "warzywniak" zajął 2 miejsce oraz 4 miejsce na [V]games LanParty, gdzie klan reprezentowali:
- Sawik aka PanRzepa
- Benek aka Pietrucha
- Kolo aka Kapustnik
- Kmx aka Miodek


Tom@s: Czy posiadacie w klanie inne sekcje niż BF2142? Czy ewentualnie planujecie spróbować sił jako multiklan?

rav3n: Obecnie staramy się stworzyć silny zespół w BF2142, multiklan to dla nas zdecydowanie za dużo, mamy mało czasu aby zająć się sobą, a co dopiero innymi. Z drugiej strony jeśli ktoś nas chciałby wcielić do multiklanu, to na dobrych warunkach jesteśmy w stanie dołączyć i tworzyć "coś większego".


Tom@s: Jak pokrótce wygląda struktura organizacyjna zespołu? Kto jest CLem, WA itp.

rav3n: CL-em jest nasz Guru Miczel. Jednak gdy Miczell nie ma za dużo czasu jego obowiązki przejmuję Ja, moim zadaniem jest również organizacja meczy. Stronką zajmuje się IronMan, który powrócił do nas jako menedżer.


Tom@s: Jak wygląda skład waszego klanu w BF2142?

rav3n: Nasz skład na chwilę obecną wygląda następująco:
- Miczel
- Kolo
- Tiger
- Rav3n
- Szatan
- KrIsToFf
- Tony
- Eagle
- Harddark


Tom@s: Czy planujecie nabór do sekcji BF2142? Co jesteście w stanie zaoferować nowym graczom i jakie macie wymagania wobec nich?

rav3n: Na tą chwilę jest już po rekrutacji, jednakże jeśli w przyszłości będziemy robić kolejne uzupełnienia to mogę zaoferować dobrą zabawę, masę meczy i godziny treningów. Jeśli chodzi o wymagania, absolutne minimum dla nas to doświadczenie klanowe wyniesione z serii BF, skill oraz sporo czasu wieczorami.


Tom@s: W waszym zespole była także sekcja BF2. Czy ta drużyna definitywnie przestała istnieć?

rav3n: Tak, większość z nas posprzedawało już swoje płytki, by dołożyć do BF2142.


Tom@s: Czy myślisz, że wasz klan jest dobrze rozpoznawalny na polskiej oraz europejskiej scenie e-sportowej?

rav3n: Na europejskiej wcale, na polskiej? Myślę, że także nikt na nas nie zwraca większej uwagi. Mam jednak nadzieję, że na nowej platformie to się zmieni.


Tom@s: Jaka jest wg was recepta na sukces w grze Battlefield? Ciężkie treningi czy talent?

rav3n: Sawik wskazał nam dobrą drogę, dlatego chcę mu za to podziękować. Ciężkie treningi zdecydowanie. Dużo pracy trzeba włożyć, aby móc walczyć z czołowymi zespołami polski, bo o wojowaniu europy jeszcze nie myślimy. Z drugiej strony są rodzynki, które skilla mają we krwi. Talent naszego przyjaciela Kmx-a jest niesamowity. Ten chłopak nie pokazał jeszcze wszystkiego co potrafi.


Tom@s: Jak Wam się podoba najnowsza część Battlefielda?

rav3n: Chłopaki się zachwycają, jednakże ja podchodzę do tej gry z większym dystansem. Nie podoba mi się walka o unlocki i nabijanie statsów za wszelką cenę.


Tom@s: Czy podoba wam się wizja grania klanówek w trybie Tytan? a może z unlockami?

rav3n: Titan jest bardzo ciekawym trybem, przede wszystkim czymś nowym w serii, jednakże wydaje mi się, że 8vs8 to jednak trochę za mało jak na mapy w tym trybie. Jeśli to prawda że ladder w CB będzie rozgrywany z unlockami to jestem na przegranej pozycji, ze względu na moje problemy z Internetem. Mam nadzieję, że reszta klanu "ponabija" sobie rangi i nie będzie aż tak źle. Ten pomysł jest wyjątkowo głupi, bo przestanie się liczyć zgranie zespołu i masa treningów, a ilość spędzonych godzin na FFA.


Tom@s: W jakich rozgrywkach / turniejach planujecie rozgrywać swoje
mecze?


rav3n: Szczerze mówiąc, będziemy się pchać wszędzie. Jesteśmy głodni gry i postaramy się zapisywać do każdego turnieju, czy też ligi.


Tom@s: Kiedy możemy spodziewać się pierwszego oficjalnego meczu HardAttack w CB?

rav3n: Na razie musimy się zgrać, na mecze oficjalne przyjdzie czas...

Dziękuję za wywiad!


Strona klanowa: www.hardattack.kw.pl
Adres IRC: #hardattack @quakenet
Logo klanowe: kliknij tutaj

Komentarze

[01] Tom@s
23:15 03-11-2006
0
Fajne logo
[02] Pixel
23:26 03-11-2006
0
A jak unlocki bedą ustawiane na serwerze, albo będzie odpowiedni mod ? To też nie będziecie chcieli z nimi grać ?
[03] Pixel
23:27 03-11-2006
0
Szkoda że nie nie ma edycji komentów no ale nic ...
Logo fajne, ale dlaczego skoro posprzedawaliście cd z BF2 to macie w logo BF2 ? a nie BF2142 ?
[04] rav3n
23:48 03-11-2006
0
już odpowiadam na twoje pytania Pixel, logo jest jeszcze z czasów gdy graliśmy w BF2. Miczel nie miał czasu stworzyć nowego, więc daliśmy to. Lepsze takie niż żadne, prawda?
A co do unlocków, to wyraziłem swoje zdanie, a nie całej drużyny.
[05] Tom@s
00:07 04-11-2006
0
Logo nie problem podmienić jak dostanę nowe
[06] Exil
00:30 04-11-2006
0
raven lamusie xD, nie pozdrowiłeś mnie
[07] LipToN Earl Grey
08:17 04-11-2006
0
ZApomniales dodac ze jest skladka na BF2142 dla Liptona i ze prosi sie graczy z calej polsce o wplacanie pieniedzy na jego konto :p
[08] Tig3R
12:31 04-11-2006
0
Swietny wywiadzik ^^

GL
[09] Tig3R
12:33 04-11-2006
0
Mialo byc GJ omg xD

Jeszcze zaspany jestem xD
[10] Tom@s
13:28 04-11-2006
0
O 12 zaspany ?
Nie graj tyle
[11] Tig3R
13:44 04-11-2006
0
O dziwo dlugo na kompie nie siedze, ale trzeba kiedys odespac caly tydzien ^^ ... ach ta szkola srednia ;p
[12] sawik
15:05 04-11-2006
0
Spoko wywiad:)

GL panowie.
[13] Tony-90
01:59 05-11-2006
0
Hooah dla HardAttack
[14] IntrudeR
13:24 05-11-2006
0
GL na nowym polu walki !!

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!