Aktualności

Tym razem wybór padł na zespół znany głównie graczom Battlefield 1942, ale od niedawna posiadają aktywne sekcje Battlefield 2 oraz Battlefield 2142. Tym samym jest to jedyny zespół na naszej scenie, który posiada aktywne i w dodatku dobrze prosperujące, 3 drużyny grające w gry z serii Battlefield. O kim mowa?

Polish Team Soldiers to zespół, który na scenie BFa zaczynał grając w Classica. Jest to jeden z tych zespołów, który przez starsze klany niegdyś grające w BF1942 jest uznawany za "bardzo młody", żeby nie powiedzieć "nowy". Na moje pytania odpowiedział aktualny vCL drużyny, a zarazem redakcyjny kolega, Artih. Zapraszam do przeczytania wywiadu!

Tom@s: Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

Artih: Nazywam się Artur P., mam 27 lat, mieszkam w Bydgoszczy, a pracuję na terenie polski północno-zachodniej jako regionalny przedstawiciel handlowy śląskiej firmy. W Klanie pełnię funkcję vCL'a oraz kapitana sekcji BF42. Mam jednak wpływ na wygląd "całości" klanu jako jego współzałożyciel. Większość z czytających zapewne zna mnie z serwerów czy forum - część na pewno postrzega jako dość kontrowersyjną osobę. Ja jednak tak o sobie nie myślę - po prostu jeśli mam zdanie na jakiś temat, wyrażam je i bronię.


Tom@s: Jak powstał zespół Polish Team Soldiers? Od czego wzięła się nazwa?

Artih: Klan powstał we wrześniu 2004 roku - został założony przez gracza o nicku Mysza47 - w porozumieniu ze mną. Nazwę PTS (Polish Team Soldiers) wymyślił także on - ja dodałem swoje "1939". Chciałem, żeby grające z nami klany zagraniczne (niemieckie?) wiedziały, że dla nas wojna (tematyka gry) zaczęła się w 1939 roku, a nie w 1942. Drugą część członu nazwy klanu w tagu nosi oczywiście tylko sekcja BF1942. Po dwóch miesiącach założyciel Klanu opuścił nasze szeregi i wybraliśmy nowego CLa - został nim Mari.


Tom@s: Na samym początku posiadaliście tylko sekcję BF1942. Jakie sekcje znajdziemy w waszym klanie obecnie?

Artih: Obecnie staliśmy się klanem gry serii Battlefield - posiadamy sekcje BF1942, BF2 oraz nowo tworzoną sekcję BF2142.


Tom@s: 4. Od jak dawna PTS1939 gra w Battlefielda? Jakie macie sukcesy na tym polu?

Artih: W Battlefielda gramy od 2004 roku - jako drużyna. Czyli mniej więcej 2 lata po wyjściu tej gry. Spektakularnych sukcesów niestety jeszcze nie odnieśliśmy. Niemniej sukcesem nazwałbym niezachwiane funkcjonowanie klanu, w którym wszystko jest poukładane i każdy wie co ma robić, występ na ostatnim Lan Party BF1942 w Poznaniu (zajęcie 3 miejsca), współpracę kierownictwa naszego klanu i powołanie do życia już 3 sekcji Battlefielda oraz miłą współpracę z prawie wszystkimi klanami na polskiej scenie BF. W lidze Clanbase sekcja BF1942 walczy dzielnie i ociera się o Top5, sekcja BF2 ma ustabilizowane miejsce w pierwszej 20 (a więc jest drugim polskim klanem w tej tabeli) zaś sekcja BF2142 ... zobaczymy


Tom@s: Na samym początku PTS1939 w BF1942 był "chłopcem do bicia". Jak myślisz, jak obecnie prezentujecie się w stosunku do pozostałych zespołów dalej grających w BF1942?

Artih: Klan powstał w momencie, gdy wszystkie polskie klany (a było ich wtedy ok. 9) grały już w tą grę (w CB, w turniejach, ligach) od dwóch lat. Oczywiste jest więc, że na początku zbieraliśmy lekcje gry zespołowej. Niemniej nie żałuję, że zamiast iść do klanu o ugruntowanej pozycji na scenie (z których miałem propozycje) postanowiłem współtworzyć coś nowego. W tej chwili myślę, że poziom naszej gry jest co najmniej zadowalający. Jeśli gramy naszym I wyjściowym składem jesteśmy w stanie napsuć krwi każdemu klanowi w europie. Udowodniliśmy to w Clanbase ogrywając dużo bardziej doświadczone od nas i bardziej znane klany. Mamy swoje słabe strony (mapy) lecz o nich głośniej mówić nie będę


Tom@s: Jak wygląda struktura organizacyjna zespołu? Kto jest CLem, WA itp.

Artih: CL'em Klanu jest Mari (33 lata). Oprócz tego każda z sekcji "wystawia" do kierownictwa klanu dwóch vCL'ów - z czego jeden zostaje mianowany kapitanem danej sekcji. Nie mamy w klanie szeroko pojętej demokracji - myślę, że dzięki temu przetrwaliśmy razem pod jedną nazwą tyle czasu i przeżyliśmy kilkanaście innych klanów


Tom@s: Jesteście jednym z niewielu klanów, które posiadają sekcje BFa 1942, 2 oraz 2142. Czy wasze pozostałe sekcje (BF1942, BF2) rozgrywają regularne mecze?

Artih: Tak - sekcja BF42 rozgrywa od dłuższego czasu 1 mecz oficjalny (CB) w tygodniu. Podobnie sprawa miała się z sekcją BF2 (do wakacji) ... trochę to podupadło u nich, ale zbierają się już do roboty


Tom@s: Czego spodziewacie się po rozgrywkach BF2142? Kiedy możemy spodziewać się oficjalnego debiutu PTS na nowej platformie?

Artih: Z tego co wiem w tym tygodniu sekcja miała pierwszy trening - z racji tego, że grają w niej raczej doświadczeni gracze (wszyscy w wieku powyżej 20 lat) myślę, że lada chwila ruszą gry sparingowe, a zaraz potem starty w oficjalnych rozgrywkach.


Tom@s: Jak Wam się podoba najnowsza część Battlefielda?

Artih: Mi osobiście raczej średnio. Niemniej nasz CL jest zwolennikiem nowości i mało która nowa gra mu się nie podoba


Tom@s: Jak wygląda skład waszego klanu w BF2142?

Artih: Jak wspomniałem wcześniej - z racji warunku rekrutacyjnego (wiek powyżej 20 lat) są to osoby raczej doświadczone i zaprawione w bojach na mapach BF1942 i BF2. Cieszy fakt, że przyszło też kilku graczy z bardzo cenionych klanów BF2.


Tom@s: Czy planujecie jakiś nabór do sekcji BF2142? Co jesteście w stanie zaoferować nowym graczom i jakie macie wymagania wobec nich?

Artih: Chcemy w dość szybkim czasie doprowadzić do ustabilizowania składu klanu także rekrutacja nie potrwa już zbyt długo. Podstawowym wymogiem do gry w naszym klanie jest wiek - powyżej 20 lat. Oferujemy zaplecze serwerowe (TeamSpeak, serwis www, rozbudowane forum klanu, serwer gry) oraz możliwość dokopania najlepszym


Tom@s: Jak myślisz, czy wasz klan jest dobrze rozpoznawalny na polskiej oraz europejskiej scenie e-sportowej?

Artih: Myślę, że jest z tym coraz lepiej. Potwierdziła to rekrutacja do sekcji BF2142 i opinie rekrutowanych zawodników ze znanych klanów BF2 - to jeśli chodzi o polską scenę. Jeśli chodzi o europejską scenę - myślę, że troche za mały wkład w to wniosła nasza sekcja BF2, a wyrabiana opinia na razie spoczywa na barkach sekcji BF1942. Jednak prawdopodobnie to się szybko zmieni - chłopaki z BF2 zintensyfikują działania, a także dołączy do nich sekcja BF2142.


Tom@s: Jaka jest wg was recepta na sukces w grze Battlefield? Ciężkie treningi czy talent?

Artih: Raczej to drugie. Talent jest potrzebny - ale wystarczy, że będą posiadały go jednostki. Reszta treningiem i zgraniem dopełni całości i mamy wtedy mieszankę wybuchową. Pewnym problemem jest ustabilizowanie składu wyjściowego i gra ciągle tymi samymi zawodnikami - jeśli jeden/dwóch wypadnie maszyna przestaje działać tak jak powinna.


Tom@s: Czy podoba wam się wizja grania klanówek w trybie Tytan? a może z unlockami?

Artih: Ogólnie patrzymy z niepokojem na możliwość rozgrywania klanówek na nowej platformie... Mam nadzieję, że EA mimo wszystko (choć to nie w jej zwyczaju) pomoże rozwiązać graczom ten problem i przestanie patrzeć tylko na graczy FFA i ich statystyki. Tryb Tytan - jak najbardziej tak (choć my raczej zagramy tylko Conquest). Unlocki - nie.


Tom@s: W jakich rozgrywkach / turniejach planujecie rozgrywać swoje mecze?

Artih: Podstawowa sprawa to oczywiście liga ClanBase - Conquest. Sekcja BF1942 zagra w niemieckiej Open League, a sekcja BF2 w Cup'ach Clanbase.


Tom@s: Czy chciałbyś jeszcze coś dodać?

Artih: Tak, korzystając z okazji chciałem pozdrowić n00bka MKacza :D Dziękuję za rozmowę

Tom@s: Dziękuję za wywiad!


Strona klanowa: www.PTS.Battlefield.pl
IRC: #pts.pl @quakenet
Logo klanowe: kliknij tutaj

Komentarze

[01] MK
21:29 11-11-2006
1
osz ty geju ja ci dam noobka Tom@s masz u mnie minus...nie ma pytań na temat FAD/Exavs i Griga..wtedy dopiero byś miał wywiad
[02] kamillos
21:34 11-11-2006
1
nice :D
[03] Tom@s
21:37 11-11-2006
0
Taa... wtedy byłaby tutaj istna wojna
[04] spadak
21:56 11-11-2006
1
Duże brawa PTS .
Miło sie gra w satarym gronie
[05] Koalas
00:03 12-11-2006
1
Oby tak dalej PTS !!! Powodzenia na wszystkich frontach !!!! , MK a w FH2 bedziesz pykal??
[06] MK
00:22 12-11-2006
1
no pytanie..na to teraz czekam
[07] Marjan_PL
00:42 13-11-2006
-1
ach kiedy kiedy ten modzik nasz upragniny nasz wyjdzie :D
[08] artih
11:46 13-11-2006
1
Mkacz lamka będzie musiał BF2 kupić bo jeszcze go nie ma
[09] MK
10:23 14-11-2006
1
nie ma bo nie potrzebny mu ten shit jedynie FH2 jest wart kupna oryginału

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!