Aktualności

Na dzisiejszy wieczorek mam dla Was łakomy kąsek, nie koniecznie związany z BFem, lecz bardziej z całą serią gier od Electronic Arts, które dostępne są w naszym rodzimym kraju.

Otóż jeden z naszych partnerów, klan Senatus PopulusQue Romanus, postanowił przepytać nowego Community Managera firmy Electronic Arts, czyli Tomasza "Cman" Tinca. Osobą, która przepytała nowego pracownika EA Polska jest Tomasz "Vesp3r" Wawrzyniak.

Za co odpowiedzialny jest "Cman" i jak widzi swoją przyszłość w EA? Jaki jest jego stosunek do poszczególnych scen i co o nich wie? Czy możemy liczyć na kolejne imprezy Lan Party i Online? Przeczytajcie w rozwinięciu newsa...


Tomasz "Vesp3r" Wawrzyniak: Przedstaw się i powiedz nam coś o sobie, czym zajmowałeś się wcześniej.
Tomasz "Cman" Tinc: Witam! Na początku chciałbym bardzo podziękować ekipie klanu SPQR za zainteresowanie moją osobą. myślę, że nie ma potrzeby, bym rozwodził sie już na wstępie nad swoją historią tym bardziej, iż kolejne pytania dotykać będą kilku kwestii związanych z moją pracą, moja przeszłością oraz tym, w jaki sposób zapatruje się na to, co przyniesie ze sobą przyszłość.

Vesp3r: Kim jesteś i co robisz w EA Polska?
Cman: W firmie Electronic Arts Polska pełnię funkcję Community Managera, a więc osoby odpowiedzialnej za kontakty ze społecznościami fanów naszych gier. Swą pracę w polskim oddziale EA rozpocząłem bardzo niedawno, bo 1-go sierpnia bieżącego roku.

Vesp3r: Czy podoba się Tobie ta praca?
Cman: Tak, praca w firmie Electronic Arts Polska podoba mnie sie i to bardzo! Musze przyznać, iż moim wielkim marzeniem było zasilenie szeregów firmy Electronic Arts, tym większa wiec była i jest moja radość wynikająca z faktu, że to marzenie udało mi sie spełnić.

Vesp3r: Jaki klimat panuje w takim miejscu ?
Cman: Atmosfera panująca w firmie Electronic Arts Polska to naprawdę fantastyczna sprawa. Przekraczając jej progi czujesz, iż znajdujesz sie w miejscu, gdzie otaczają Cie osoby bardzo zaangażowane w swoją prace i działające w branży od wielu lat. Praca z nimi jest naprawdę niesamowita, a jednocześnie niezwykle motywująca.

Vesp3r: No to teraz przejdźmy do gier, co ciekawego nam możesz powiedzieć o najbliższych produkcjach typu Medal of Honor Airborne, Fifa 08, Crysis, NFS ProStreet ?
Cman: Nie ulega wątpliwości, iż są to produkcje wzbudzające wiele pozytywnych emocji. Wspomniane przez Ciebie gry oczekiwane są od dawna przez graczy na całym świecie, premiery każdej z nich będą naprawdę wielkimi wydarzeniami. Każda z nich wniesie do świata gier powiew świeżości, w związku z czym jestem pewien, iż przez bardzo, bardzo długi czas dostarczać będą one rozrywki wielu graczom.

Vesp3r: Czy możemy spodziewać się jakiś prezentacji tych gier?
Cman: Myślę, że na pewno możemy spodziewać sie wielu atrakcji związanych z tymi właśnie produkcjami - niewykluczone, że również z ich prezentacjami. Warto nadmienić, iż kilka imprez związanych z tymi tytułami odbyło się na przestrzeni ostatnich tygodni. Informacje na temat fenomenalnej imprezy związanej z Medal of Honor: Airborne, czy też konferencją nt. FIFA08 do tej pory są bardzo szeroko komentowane. Wzbudziły wśród uczestników bardzo pozytywne emocje i spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Vesp3r: Jak myślisz jak rozwiną się sceny w tych grach? Oczywiście myślę o scenach klanowych.
Cman: Premiery wspomnianych przez Ciebie gier z pewnością stanowić będą dla klanów potężny impuls do działania. Zainteresowanie grami takimi, jak nowy Medal of Honor, Need for Speed: ProStreet, FIFA08, czy tez Crysis już teraz jest niezwykle duże, w związku z czym, z pewnością nie zabraknie graczy, którzy zechcą spróbować swych sił w E-sporcie, w klanach. To zaś z pewnością umożliwi tym scenom bardzo dynamiczny rozwój.

Vesp3r: Czy często będziemy widzieć Lany tych gier?
Cman: Myślę, że możemy spodziewać sie wielu takich imprez.

Vesp3r: Co nam możesz powiedzieć na temat przyszłości gier typu Battlefield, C&C TW?
Cman: Produkcje te cieszą sie na całym świecie bardzo dużą popularnością. Zauważane jest to również przez producentów tych gier, czego wyrazem jest z pewnością - miedzy innymi - fakt rozpoczęcia emisji telewizji internetowej Battlecast Primetime, dedykowanej entuzjastom serii Command and Conquer, czy też zbliżająca sie premiera xbox-owego Battlefield: The Bad Company. Wokół tych gier dzieje się bardzo dużo, w związku z czym jestem pewien, iż nie musimy sie martwić o ich przyszłość.

Vesp3r: Jakie najbliższe niespodzianki mogą nas czekać na różnych scenach?
Cman: Myślę, że o niespodziankach nie wypada mówić otwarcie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, ze takie postępowanie byłoby sprzeczne z samą ideą sprawiania niespodzianek. A już zupełnie poważnie - myślę, że jeszcze niejedna atrakcja dla graczy przed nami.

Vesp3r: Powiedz nam jak wygląda droga którą musi przejść jakiś projekt związany z jakimś lanem czy eventem?
Cman: Idea realizacji imprez Lan Party jest taka, by dostarczyć ich uczestnikom maksymalnie dużo dobrej zabawy i pozytywnych emocji. Drogę natomiast, jaką takie projekty muszą przejść, opisać jest niezwykle łatwo - od pomysłu do realizacji.

Vesp3r: Co to za inwazja którą prowadzi EA na Helu ?
Cman: W miniony weekend na Helu miała miejsce wspaniała impreza, związana ze zbliżającą się premiera gry Medal of Honor: Airborne. Działo sie tam naprawdę bardzo wiele; dla uczestników imprezy przygotowana została moc niesamowitych atrakcji. Oczywiście, nie zabrakło również możliwości zagrania w grę Medal of Honor Airborne.

Vesp3r: Czy łatwo cię złapać jeżeli scena ma jakąś sprawę do EA Polska?
Cman: Jestem otwarty na wszelkie sugestie, spostrzeżenie, pomysły i pytania - ze wszystkimi chętnie się zapoznam i na wszystkie chętnie odpowiem. Oczekuje ich pod służbowym adresem e-mail: ttinc@ea.com.

Vesp3r: Jakie masz swoje plany/nadzieje na najbliższy czas?
Cman: Mam nadzieje, iż uda mi sie spełnić oczekiwania, jakie pokładają we mnie entuzjaści naszych gier oraz ich społeczności. Korzystając z okazji chciałbym zadeklarować, że dołożę wszelkich starań, by tak się właśnie stało.

Vesp3r: Czy ktoś z najbliższych wspomaga Ciebie w pracy?
Cman: Tak, zawsze mogę liczyć na wsparcie ze strony najbliższych - bardzo dużym wsparciem są dla mnie również gracze, którzy każdego dnia dostarczają mi bardzo dużo ciekawych pomysłów i dzielą sie ze mną swoimi wizjami.

Vesp3r: Teraz mały test, sprawdzimy wiedzę naszego Cman`ka ;>
Cman: Chętnie zapoznam się z pytaniami!

Vesp3r: A Najlepsze drużyny ze sceny Battlefielda w Polsce ?
Cman: Na to pytanie nie odpowiem - nie chciałbym nikogo faworyzować.
Oczywiście jednak, jedna z nich jest SPQR,a na scenie liczyły sie jakiś czas temu jeszcze Delta i Fear Factory. [a gdzie Wilda? - przyp. red.]

Vesp3r: Znawcy tematu C&C w Polsce ?
Cman: Tutaj sytuacja ma się podobnie, jak w odpowiedzi wyżej, nie chce nikogo faworyzować.

Vesp3r: Top3 graczy w C&C
Cman: To zależy, czy udzielić mam odpowiedzi na podstawie Polskiej Ligii Command and Conquer, czy tez ogólnoświatowego rankingu. W każdym razie, tutaj również sytuacja ma sie podobnie, jak w przypadku pytania 18.b.

Vesp3r: Data premiery MOHA ?
Cman: W najnowsza odsłonę Medal of Honor zagramy już 7-go września.

Vesp3r: Top 3 zespołów w Fifa 07 w Polsce ?
Cman: I znów muszę odesłać do odpowiedzi na pytanie 18.b chodź wiele się mówi o Pentosach, Delcie i Rzymianach

Vesp3r: Kim jestem ja ?
Cman: Cóz, jesteś osobą, która znam już od ładnych paru lat i z którą wiele, wiele godzin spędziłem na burzliwych dyskusjach dotyczących serii Command and Conquer i nie tylko. [no i jest n00bem - przyp. red. ]

Vesp3r: Teraz czas na pozdrowienia i słowa do różnych scen.
Cman: Myślę, ze do wszystkich społeczności chciałbym powiedzieć rzecz następująca - mam nadzieje, ze współpraca pomiędzy nami układać będzie sie bardzo owocne i ze będziecie z niej zadowoleni. Chciałbym raz jeszcze powiedzieć, iż zawsze chętnie zapoznam sie ze wszystkimi Waszymi spostrzeżeniami, propozycjami i sugestiami. A im będzie ich więcej, tym lepiej! Możecie je nadsyłać na mój służbowy adres e-mail - ttinc@ea.com. Oczywiście, serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich!

Vesp3r: Dzięki za wywiad i do zobaczenia.
Cman: Do zobaczenia na rożnych imprezach, Lan Party itp, do "napisania" na forach, e-mailach i do usłyszenia!

Komentarze

[01] Tom@s
21:19 01-09-2007
0
chciałem dać Vesp3rkowi więcej flag, ale pytania mi się skończyły ^^
[02] Vesp3r
21:25 01-09-2007
0
jestem światowym czlowiekiem xD call me ambasador planety Ziemia xD
[03] Adag10[PL]
21:46 01-09-2007
0
ten sam Cman co redaguje na bfme.pl? jeśli tak - to pozdro od beregonda
[04] Blizzard_
21:47 01-09-2007
0
'' ... Korzystając z okazji chciałbym zadeklarować, że dołożę wszelkich starań, by tak się właśnie stało. ''
Trzymam [ my ] cię za słowo .
[05] Vesp3r
21:50 01-09-2007
0
Tak to ten sam Cman
[06] $towarzysz$
22:04 01-09-2007
0
nie chce nikogo faworyzować
[07] Blizzard_
22:09 01-09-2007
0
on po prostu chyba nie był obeznany w tym - chyba
[08] Marek27
22:24 01-09-2007
0
Klasyczne, nie zawierające żadnych konkretów "odpowiedzi" rzecznika ds. "kontaktów z klanami"... Krótko - LANIE WODY.
[09] Roquen
22:41 01-09-2007
0
[08] Niestety obawiam się, że masz rację. Ale jak zawsze w takich kwestiach - chciałbym sie okrutnie mylić...
[10] Vesp3r
00:07 02-09-2007
0
Znaleźli sie wszystkowiedzący chcecie by ABW po was przyszlo ?:P
[11] sawik
00:42 02-09-2007
0
#8, 9 raczej warunkowane to było takimi, a nie innymi pytaniami.

Ja daję panu Tomaszowi szanse i mocno 3mam kciuki!
[12] RobaL4
00:44 02-09-2007
0
#8 - bo tego ci i tak nikt nie powie, spytasz się, proszę następne
[13] spadak
00:51 02-09-2007
0
bez komentarza
Same ogólniki i zero pomysłów
[14] Narciarz
08:31 02-09-2007
0
"Vesp3r: Kim jestem ja ?
Cman: Cóz, jesteś osobą, która znam już od ładnych paru lat i z którą wiele, wiele godzin spędziłem na burzliwych dyskusjach dotyczących serii Command and Conquer i nie tylko. [no i jest n00bem - przyp. red.] "

hmm... takie komentarze moglbyś sobie darować... chyba, że źle odebrałem twoje przesłanie
[15] Wojtas
08:41 02-09-2007
0
Słodkie pierdzenie marketingowe...codziennie w pracy tego słucham i juz mam dosc tego pierdzenia...Ludzie zapomnieli o konkretach...Powiedz człowieku chociaz ile masz lat...
[16] Jim
10:14 02-09-2007
0
Vepe3r chciał się spiąć, że zna go osobiście :D A tak wracając do tematu - dla mnie jednak za mało konkretów
[17] Cravic
10:59 02-09-2007
0
Gdyby dał więcej konkretów stałoby się z nim tyle co z ostatnim cmanem pewnie..

A co do vesp3rka - musiał się bardzo szybko przemieszczać :p

[18] Roquen
14:34 02-09-2007
0
[11] Tak jak napisałem - chciałbym się mylić. Każdemu daję szansę, ale nie znaczy to, że nie mogę uważać, że prawdziwe może być powiedzonko: "miało być dobrze, a wyszło jak zwykle".
Generalnie jestem optymistą...
[19] DarthPrivate
15:14 02-09-2007
0
A gdzie jakies konkrety? Nawet od takiej osoby nie probujecie sie wywiedziec czegos na temat ewentualnego nowego bf'a? OMG. O takim ja juz wiem od 3 miesiecy... Slowem - zero konkretow, lanie wody itp.
[20] zwierzu
16:28 02-09-2007
0
Witam Cman ^^
[21] Tom@s
20:24 02-09-2007
0
[14], źle odebrałeś... po prostu Vesp3r "is my slave" :D
[22] calavero
21:44 02-09-2007
0
W życiu chyba nie przeczytałem gorszych odpowiedzi na wywiad. Jeżeli praca tego gościa będzie taka jak jego odpowiedzi teraz.. Boże miej nas w swojej opiece .... :D
[23] EACman
09:15 03-09-2007
0
Witam!

No coz, chcialbym bardzo podziekowac za pozytywne opinie, zwiazane z moimi odpowiedziami oraz moja osoba, a takze z tymi nieco mniej przychylnymi - wszystkie sa wazne

Korzystajac z okazji, chcialbym sie troche wybronic

Calavero - owszem, nie podalem zadnych konrektow. A to z tego wzgledu, ze czekam na konkrety, jakie przede wszystkim przedstawicie Wy Zachecam zatem do zabrania glosu w specjalnym temacie, jakie zalozylem na forum

Nom, jako ze pore mamy dosc wczesna, zycze milego dnia i do uslyszenia. Pzdr.
[24] RobaL4
10:51 03-09-2007
0
co do BF "3" - chyba każdy wie ze niedługo będą oficialne informacje na jakie platformie będzie Bad Company. Jak będzie PC - ok. Jak nie - adios amigos
Po "nic" by CM tutaj z nami nie pisał, wiec BF "3" w zasięgu reki
[25] Wojtas
11:02 03-09-2007
0
Odpowiedz taka jak i cały wywiad...miałka i nijaka...
[26] Piospi
13:46 03-09-2007
0
eeee do kitu ten wywiad
[27] DarthPrivate
16:49 03-09-2007
0
A czy ktos mowil tutaj o Bad Company? CHRYSTE! Bad Company NIE WYJDZIE na PC, a jezeli nagle EA odbije i tak zrobi to bedzie to gra rownie dobra w multi co MOH:Airborne. POZA tym jest w produkcji BF docelowo na PC, multi!
[28] $towarzysz$
17:28 03-09-2007
0
[27] wiesz o czymś o czym my nie wiemy ??
[29] Vesp3r
18:38 03-09-2007
0
od dawan asie trombi o kolejnej czesci BF'a tylko nie dobitnie zwiazanej z BFem a z inną produkcja (Z pomyslem multi od bfa), no chbya że Darth i ja mamy dwa rozne rodzaje informacji ;]
[30] Blizzard_
19:16 03-09-2007
0
mogę wam z fusów powróżyć
[31] Tom@s
19:41 03-09-2007
0
jeśli mówimy o Crysis, a raczej o silniku związanym z nim, to nie wróżę BFowi długiej przyszłości
[32] Vesp3r
21:00 03-09-2007
0
tak mowimy
[33] Metz
01:58 04-09-2007
0
czyny nie słowa, my juz tak mamy że zobaczyć znaczy uwierzyć po tym co do tej pory było..wiec hmm gl & hf, a cały ten wywiad to jakies brednie i lanie wody
[34] calavero
10:46 04-09-2007
0
Ciężko wymagać wiele, od człowieka który zapewne niewiele więcej wie niż przeciętna osoba ze sceny (lub też zaryzykowałbym stwierdzenie, że wie mniej od niektórych z nas... ), a nawet jak coś wie to i tak niemoże oficjalnie tego powiedzieć .

Zobaczymy jak spisze się, jak nasza społeczność odżyje gdy EA wyda nowego BF'a.

GL CynaMoN
[35] Wojtas
11:11 04-09-2007
0
Mam takie wrazenie ze ten wywiad jest próbą odpowiedzi na moj atak w temacie gdzie osoba z ramienia EA sie przedstawiła...nomen omen ten wywiad pogrązył jeszcze bardziej ta osobe i "bogu ducha winnego" Vespera...
[36] Vesp3r
12:36 04-09-2007
0
Wojtas, wywiad lezał u mnie ponad tydzień i dojrzewał (jak wino w piwnicy xD).
Naprawde nei jest to zwiazane z niczym tam opisane, szczerze to chcialem przed tamtym tematem na forum opublikować go ale musielismy zmienić pare rzeczy na stronie i czekaliśmy.


Metz, dla wielu wszystko jest bredniami i laniem wody, fakt zgadzam sie z toba ze wpierw trzeba coś zrobic, ale żeby to zrobić trzeba wiedzieć jak gdzie i kiedy.
[37] Solimo
07:45 05-09-2007
0
Uśmiałem się jak to czytałem ...
[38] DarthPrivate
13:19 06-09-2007
0
DICE pracuje nad kolejna gra typu "battlefield" i ma ona wyjsc najwczesniej w nawet w 3 kwartale przyszlego roku. Jest to potwierdzone przez ludzi z Niemieckiego EA i nie nazywa sie to ANI BAD COMPANY ANI CRYSIS...
[39] Vesp3r
16:25 06-09-2007
0
Darth ja natomiast wiem ze najnowsza część z cyklu bfa będzie na silniku crysisa i bedzie nawiazywać do innej gry ze stajni EA. Ma być to połączenie Battlefielda i C&C.
[40] jurgens
20:27 06-09-2007
0
Odpowiedzi z kosmosu. w sumie jakby wyciąć nazwy gier i kilka nazw własnych, to można byłoby zrobić z tego gotowiec do lania wody.

Gdybym miał takie pojęcie o temacie, to po 3-4 pytaniu poprosiłbym o przełożenie wywiadu na za miesiąc i przynajmniej się przygotował. Kompromitacja.
[41] RedStar
15:32 11-09-2007
0
heh ja troche nie ograniety i spoziony

wiekszosc osob juz podzielila sie z opinia odnosnie wywiadu - zgadzam sie. a niektore pytania kompletnie nie na miejscu... chyba ze o to chodzilo...

btw. z tymi flagami to jakis glupi pomysl czy cyrk tutaj otwarto?
[42] pozmu
03:54 26-09-2007
0
Lol, BF: Bad Company to pozycja konsolowa, a nie xbox-owa, widać, że marketing/ "datki" od MS robią swoje. Gra ta będzie też dostępna na PS3.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!