Aktualności

Artykuły
17:36 12-09-2009
Artykuły


Forgotten Hope 2 jest modyfikacją dla Battlefield 2 o II Wojnie Światwej i jest oparta na oryginalnym Forgotten Hope, modyfikacji dla Battlefield 1942, jednej z najpopularniejszych gier dla wielu graczy. Battlefield 1942 przedstawia walki na lądzie, morzu i w powietrzu w dotychczas niespotykany sposób. Celem zespołu Forgotten Hope była maksymalizacja wrażeń z gry, poprzez dodanie do FH realistycznej, a jednocześnie przyjemnej rozgrywki i to samo dotyczy w FH2 w przyszłości.Z ponad 250 sztukami nowego, autentycznego wyposażenia, z czołgami takimi jak wielki rosyjski czołg ciężki IS-2 i malutkim japońskim czołgiem lekkim Ha-Go, samolotami od zaprawionego amerykańskiego P-47 Thunderbolt po antyczny brytyjski dwupłatowiec Fairey Swordfish, okrętami takimi jak brytyjski lotniskowiec Ark Royal i niemiecki pancernik Tirpitz oraz broniami jak potężny niemiecki Panzerfaust i przerażającym rosyjskim pistoletem maszynowym PPSh-41, Forgotten Hope dysponuje szerszymi możliwościami niż jakakolwiek inny drugowojenny FPS.

Jednakże wojna jest daleka od zakończenia. Wraz z wydaniem przez Electronic Arts Battlefielda 2, znacznie wzrosły możliwości rozwoju. Kompletnie nowy silnik gry i system fizyki urzeczywistnia pole walki jakiego jeszcze nie było. Nowy system penetracji szacuje możliwość strzału przez bariery na podstawie ich składu i gracze będą musieli znać różnice między ukryciem, a schronieniem jeśli chcą przeżyć. Rozległe, bogate w detale, zniszczalne środowiska od ulic miast po odległe lasy
przyniesione do Ciebie wraz olśniewająca grafiką to jedna z wielu cech Battlefielda 2. Zaś my zamierzamy przenieść to wszystko w czasy II Wojny Światowej.

Winston Churchill powiedział kiedyś "It is a mistake to look too far ahead. Only one link in the chain of destiny can be handled at a time" (Błędem jest patrzenie zbyt daleko. Tylko jedno ogniwo w łańcuchu przeznaczenia może być uchwycone naraz). Lecz my spoglądamy daleko przed siebie. Koniec naszej drogi się nie zmienia – tylko przystanki wzdłuż niej. Na początku Forgotten Hope 2 skoncentruję się na północnoafrykańskim teatrze działań i walce między brytjskim marszałkiem Bernardem Law Montgomery, niemieckim marszałkiem Erwinem Romlem.

Będzie Ci dana szansa wzięcia udziału w jednej z najważniejszych kampanii II Wojny Światowej. Walcz po stronie sił brytyjski, aby dać z powrotem straconą już nadzieje dla twoich rodaków po klęsce pod Dunkierką i niekończących się niemieckich nalotach. Lub przyłącz się do Armii Niemieckiej w jej kampanii mającej na celu przejęcie kontroli nad Kanałem Sueskim i skraść ostatnią szansę dla aliantów by wygrać wojnę i pokrzyżować plany zbudowania baz do przeprowadzenia ataku na „miękkie podbrzusze Europy”

Niezależnie od strony którą wybierzesz, będziesz miał do dyspozycji niemalże niekończący się arsenał. Twoje uzbrojenie będzie sięgało od noży po ciężkie karabiny maszynowe, po karabiny przeciwpancerne, twój ekwipunek będzie zawierał wszystko od apteczki pierwszej pomocy po magnetyczne ładunki kumulacyjne, twój park maszyn będzie oferował dowolny typ pojazdu jaki zechcesz poprowadzić: samochody zwiadowcze, czołgi lub samobieżną artylerie. Twoje lotniska dadzą Ci szanse pilotowania bombowców i myśliwców, a twoje stocznie zaopatrzą twoją flotę nawodną w armadę zaczynającą się od okrętów podwodnych, a kończącą się na lotniskowcach.

Walcz na starożytnych polach bitew takich jak El Alameni lub Tobruk. Forgotten Hope 2 będzie także oferował różne tryby rozgrywki dla różnych sytuacji – jako dodatek do standardowych map Battlefielda Head-on oraz Assault, które dobrze znasz, będziesz musiał także zniszczyć lub obronić strategiczne zasoby i wyposażenie w trybie Objective.

Bitwa która właśnie się się rozpoczyna będzie jedną z najważniejszy bitew w historii. To będzie punkt zwrotny wojny”. Lecz będzie to tylko koniec początku dla Forgotten Hope 2 – będziemy rozszerzać mod na wszystkie teatry, które obejmuję jego poprzednik i więcej.

Więc jeśli lubisz walkę o każdy dom w Stalingradzie, bitwy pancerne w tunezyjskiej pustyni, czy też pojedynki w przestworzach nad południową Anglią – Forgotten Hope 2 będzie miał coś dla Ciebie.

Komentarze

15:50 03-02-2010
1
Podoba mi się ten artykuł. Mam bf2 i ciekawe kiedy bedzie można już dostac dodateczek?

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!