Aktualności


Godzina 11:25. Rozpoczyna się Lan Party Battlefield 1942 zorganizowane przez Kobrę. Właśnie odbyło się losowanie pierwszych meczy. Turniej zostanie rozegrany na zasadzie "każdy z każdym" + krótka faza play-off, w systemie 8vs8, a do rywalizacji przystępują:
- Senatus PopulusQue Romanus
- Senatus PopulusQue Romanus - Centurions
- Polish Team Soldiers 1939
- Free City
- Team 5; drużyna złożona z pozostałych obecnych graczy
Niestety na chwilę obecną nie dojechali gracze, którzy mieli wejść w skład Team 5 :(

Pierwszy mecz odbędzie się pomiędzy SPQR Centurions a PTS 1939, na mapie Kharkov.

Klasyfikacja końcowa:
1. SENATUS POPULUSQUE ROMANUS
2. Free City
3. Polish Team Soldiers 1939
4. Senatus PopulusQue Romanus - Centurions

Battlefield 1942 Lan Party Poznań 2006 zakończone!! Wygrywa Senatus PopulusQue Romanus !! Gratulacje!!

Wyniki meczów:
Kharkov, SPQR Centurions vs PTS1939 -> 0-326
Aberdeen, SPQR vs 3C -> 0-221
Wake Island, PTS1939 vs 3C -> 117-268
Operation Market Garden, SPQR vs SPQR - Centurions -> 278-38
Kharkov, SPQR vs PTS1939 -> 225-0
SPQR - Centurions vs 3C -> no show SPQR ;)
El Alamein, SPQR vs 3C -> 226-52

Relacja LIVE w rozwinięciu newsa...


Relacja LIVE:


1. SPQR Centurions vs PTS1939:
Mecz otwarcia, a pierwszego fraga na Lanie zalicza Lachu zabijając Okotę :)
SPQR Axis, PTS Allied.
Mija pierwsza minuta i już SPQR ma draina, PTS przejmuje flagę na moście i na środku... Mijają kolejne minuty i sytuacja robi się skomplikowana, SPQR przejmuje most PTS i na odwrót. PTS cały czas trzyma środek. Centurioni likwidują draina dopiero po 5 minutach... Skład SPQR Centurions to głównie gracze BF2, niestety wychodzi brak gry w BF42. Lotnictwo PTS skutecznie lockuje pilotów SPQR. Cały czas utrzymuje się ok. 50 ticketów przewagi PTSu. 12 minut gry za nami. SPQR cały czas ma draina, przegrywają już 170 do 80. Ropaczliwe ataki na pierwszą flagę kończą się niepowodzeniem. Koniec rundy, PTS1939 wygrywa 163-0.
SPQR Allied, PTS Axis.
Rozpoczyna się druga runda. Kopia pierwszej rundy, PTS przejmuje most i środek, SPQR znów ma draina. Mija 8 minuta meczu i Centurioni wreszcie zaczynają atakować. Wyszarzyli dwie flagi, PTS ma draina... Jednak nie zmieni to wyniku meczu, SPQR już go przegrał jednak walczą do końca. Drain nie trwa długo i sytuacja znów wraca do normy - PTS trzyma wszystkie flagi. Koniec rundy... wynik? 163-0 dla PTS.
WYNIK: SPQR Centurions 0 - 326 PTS1939

2. SPQR vs 3C:
SPQR Axis, 3C Allied.
Rozpoczęła się pierwsza runda najciekawszego meczu turnieju. Niestety wylosowana mapa wyjątkowo nie leży SPQR. Początek rundy wyrównany. Zacięte walki o środek, z których zwycięsko wychodzi 3C. SPQR ma draina. Jednak za kilka minut sytuacja odwraca się i to 3C musi atakować. Runda upływa przy ciągłych zmianach flag i drainów. Pod koniec rundy 3C uzyskuje większą przewagę i w końcu wygrywa 69-0.
SPQR Allied, 3C Axis.
Druga runda nie jest już tak wyrównana. 3C od samego początku kontroluje sytuację i SPQR nie jest w stanie przebić się przez szczelną obronę 3C, które kontroluje większość flag. Szybka runda i w końcu zecydowane zwycięstwo 3C aż 152-0.
WYNIK: SPQR 0 - 221 3C

3. PTS1939 vs 3C:
PTS1939 Allied, 3C Axis.
Początek meczu i szybkie przejęcie pierwszej flagi przez 3C. 2 minuta meczu i PTS traci lotnisko, 3C stara się zakończyć mecz tak szybko, jak to tylko możliwe. W tym momencie lotnictwo PTS przestało istnieć, 3C przejmuje kontrolę nad rozgrywką. PTS stara się odzyskać lotnisko jednak 3C kontroluje całe południe wyspy i spokojnie odpiera ataki. Po 11 minutach pierwszej rundy przy zyciu zostalo tylko 2 graczy PTSu. Koniec jest bliski... 168-0 dla 3C.
SPQR Axis, PTS1939 Allied.
PTS powoli przejmuje kolejne flagi, po 3 minutach gry mają opanowaną północ i powoli przesuwają się w stronę lotniska Axis. Bardzo wyrównana runda, 3C spokojnie się broni, PTS musi atakować, aby mieć szansę na wygraną. Jednak bardzo dobrze zorganizowana obrona 3C nie pozwala wejść przeciwnikowi na flagę. Po długich walkach w końcu pada japońskie lotnisko, jednak jest to już walka o wynik, ponieważ PTS stracił zbyt dużo ticketów, aby wygrać mecz. 3C wygrywa rundę 117-120.
WYNIK: PTS1939 117-288 3C

4. SPQR vs SPQR - Centurions:
SPQR Axis, SPQR Centurions Allied.
Rozpoczął się bratobójczy pojedynek. Pierwszego fraga zdobywa Pancho i SPQR niewieluje powoli stratę. Początkowo Axis przejmują całe miasto, jednak Centurioni powoli odzyskują stracone flagi. Centurioni starają się odzyskać stracone flagi i zlikwidować draina, jednak wobec bardzo dobrej postawy przeciwnika jest to bardzo trudne zadanie. Po bardzo zaciętych walkach w końcu udaje się przełamać obronę SPQR i przejąć flagi w mieście. Jednak nie na długo ponieważ SPQR szybko odzyskuje stracone pozycje. Pierwsza runda kończy się wygraną SPQR 88-38.
SPQR Allied, SPQR Centurions Axis.
Druga runda rozpoczyna się od błyskawicznego przejęcia miasta przez SPQR. Centurioni mają draina i będzie im bardzo ciężko przejąć inicjatywę w tej rundzie. Rozgrywka jest cały czas kontrolowana przez SPQR, a ropaczliwe ataki centurionów nie przynoszą żadnego efektu. Nudna runda i SPQR pewnie pokonuje drugą drużynę 190-0.
WYNIK: SPQR 278-38 SPQR - Centurions

5. SPQR vs PTS1939:
SPQR Axis, PTS1939 Allied. 158-0
Końcowy wynik 158-0 dla SPQR.
SPQR Allied, PTS1939 Axis.
Rundę wygrał SPQR 127-0. Relacji z tego meczu niestety brak, ponieważ redaktor poszedł na obiad :P
WYNIK: SPQR 225-0 PTS1939

6. SPQR Centurions vs 3C:
Mecz został oddany walkowerem dla 3C. Powód? Drużyna SPQR Centurions pojechała na zakupy do pobliskiego marketu w celu zakupu napojów procentowych oraz późniejszego ich spożycia na imprezie podsumowującej całe Lan Party.

7. FINAŁ: SPQR vs 3C; mapa: El Alamein.
SPQR Axis, 3C Allied.
O godzinie 18 rozpoczął się wielki finał pomiędzy SPQR i 3C. SPQR przejmuje dwie flagi i tym samym zyskuje dużą przewagę nad 3C. SPQR przypuszcza frontalny atak na ostatnią flagę 3C, jednak początkowo bez efektu. Dalej utrzymuje się drain i 3C traci cenne punkty. Kolejne ataki SPQR przynoszą niewiele zmian, jednak najważniejsze, że nie tracą dużo punktów. Wreszcie udało się przejąć środkową flagę, jednak zostało to okupione stratą południowej flagi, a w konekwencji także stratą środka. Pierwszy drain dla SPQR, ale szybko zatrzymany. SPQR znów kontroluje sytuację. 3C na chwilę wyszarzyło północ jednak i ten atak został szybko powstrzymany. Po 15 minutach sytuacja na mapie wygląda dziwnie. Dwie szare flagi i jedna w posiadaniu 3C. Sytuacja jednak szybko się wyjaśniła i SPQR przejął dwie flagi, a 3C dalej trzyma południe, które po kilkunastu następnych sekundach przeszło w posiadanie SPQR. Sytuacja na mapie co chwilę ulega zmianie i nikt nie potrafi dłużej utrzymać flag. O zwycięstwie SPQR w tej rundzie przesądził świetny początek i uzyskana dzięki temu wysoka przewaga. SPQR wygrywa pierwszą rundę 152-0.
SPQR Allied, 3C Axis.
Rozpoczęła się druga runda finałowego pojedynku. Pierwszy frag: kamikazde Tina w B17 Gareta. SPQR przejmuje tylko 1 flagę. 3C zaczyna zdobywać powolutku przewagę. Zmasowany atak czołgami SPQR na północ, zakończony sukcesem, jednak 3C szybko odbiło flagę i dodatkowo przejęli środkową flagę. SPQR ma teraz tylko południe. Do zwycięstwa SPQR brakuje jeszcze tylko 48 ticketów. 3C zaczyna kontrolować grę, SPQR jest w trudnej sytuacji. Strata południa i zarazem odzyskanie centralnej flagi. Wracamy do punktu wyjścia... SPQR przypuszcza atak na północ oraz południe. Udaje się przejąć tylko północ, jednak pozwala to założyć draina dla 3C. Po 9 minutach gry SPQR uzyskuje przewagę wystarczającą do wygrania meczu, a zarazem całego turnieju. Cały czas 3C ma założonego draina i nie widać zbytnio, aby sytuacja się zmieniła. W międzyczasie Gryniu wpadł do bazy Allied w celach zakupowych, jednak jego nowy czołg szybko stracił swoje właściwości jezdne. SPQR zaczęło dominować na mapie. Przęjeli 3 flagi i spokojnie bronią pozycji. W przeciągu kilku minut sytuacja znów się zmieniła i teraz to SPQR ma tylko jedną flagę. Mijają kolejne minuty i znów zmiana sytuacji. SPQR odzyskuje kontrolę nad flagami. Taki obraz gry utrzymuje się do końca rundy. 3C wygrywa rundę 74-52.
WYNIK: SPQR 226-52 3C

SKŁADY DRUŻYN
>> Senatus PopulusQue Romanus
Strzelec, Titus, Pancho, Garet, Choq, kosimazAK!, Szwagier, mcda, Grenadier
>> Senatus PopulusQue Romanus - Centurions
Repulse, JanicQ, JUHA, Okota, OceloT, Ibiza, Vader, Szwagi, Zulus
>> Polish Team Soldiers 1939
Artih, Zorak, Wasyl, Pinio, MK, Lachu, mercur [PL], Mari [PL]
>> Free City
Tin, Bonifacy, Gen. George Patton, Adah, SiWY, wojtassop, Gryniu, Claviert, KamikaDze|Zell.PL
>> Team 5 - drużyna nie zagrała żadnego meczu, ponieważ było za mało chętnych do gry, a Ci którzy mieli grać nie dotarli do Poznania... szkoda, zawsze jeden zespół więcej
Tom@s & Vesp3r (SPQR), Kobra & Skorpion (PKT)

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!