Aktualności

Artykuły
09:32 09-09-2009
ArtykułyI tak minął już kolejny rok - tym razem był oznaczony numerkiem 2006. W nowym, oby lepszym niż poprzedni, roku 2007 mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej powodów do zadowolenia niż obecnie, a teraz zapraszam do przeczytania wielkiego podsumowania wydarzeń z minionego roku. Jest to zbiór wydarzeń, ważniejszych i tych trochę mniej ważnych, które miały miejsce na polskiej, europejskiej, a miejscami światowej scenie Battlefielda.

Zapraszam do przeczytania tej, trochę przydługiej, lektury! ;)

STYCZEŃNa początek nowego roku liga Clanbase funduje nam rozgrywki Nations Cup Battlefield 2. Team Poland ląduje w grupie z Niemcami, Izraelem, Włochami, Rosją, Szwajcarią oraz Wielką Brytanią. Kilka dni po nowym roku pierwszy mecz w 2006 roku rozgrywa klan Elite Teamplay Cadet School, który w rozgrywkach Clanbase Infantry Ladder pewnie pokonuje Show No Mercy.

9-go stycznia klan Freecity wypuszcza niecodzienną produkcję filmową, autorstwa Tin'a - 3C Movie Team - Battle. Kilka dni później Team Wilda awansuje do półfinału rozgrywek Clanbase Euro Cup BF2. W połowie miesiąca ukazuje się doskonały film Mine, mine, mine... oraz pojawiają się przecieki na temat patcha 1.2 oraz booster packa Euro Force do gry Battlefield 2.

15-go stycznia odbywa się niecodzienny mecz, w którym biorą udział reprezentacje klanów i graczy bezklanowych. Wynik 706:0 dla klanowców. Chwilę po tym pojawia się idea powstania polskiego rankingowego serwera 64-slotowego zainicjowana przez 90s'a.

Na tydzień przed końcem miesiąca Clanbase organizuje Revival Cup dla fanów Battlefield 1942. W międzyczasie Team Wilda przegrywa półfinałowe spotkanie z Team Dignitas w CB Euro Cup BF2, a Headshot Radio podejmuje decyzje o wkroczeniu na scenę Battlefielda. Pojawiają się także informacje o turnieju Polish Championships organizowanym przez portal BFCentral.pl

Za oknem rekordowo niskie temperatury, ale gracze BFa tym się kompletnie nie przejmują i w najlepsze rozgrywają mecze w ladderkach Clanbase BF2. Większych sukcesów niestety nie zanotowano...


LUTYDrugi miesiąc nowego roku rozpoczyna się od podania grup w turnieju Polish Championships 2006, a w Clanbase Team Poland przegrywa z Team Russia. Także turniej Euro Cup BF2 można uznać za zakończony. Zwycięża Team Xuffix, który w finale pokonuje Team Dignitas, a Team Wilda zajmuje 3 miejsce.

Jesteśmy świadkami fuzji dwóch klanów team enclave oraz T.reserve. Jak czas później pokaże, z niezbyt dobrym skutkiem. W międzyczasie zapowiadany z wielką pompą turniej Polish Championships 2006 zaczyna mieć problemy ze startem z powodu negocjacji z partnerami turnieju o nagrodach. Po kilku dniach "walki" wszystko się dobrze kończy i turniej w końcu startuje...

14 Luty - pojawia się patch 1.2 dla Battlefield 2. Dwa dni później rozpoczyna się turniej Revival Cup dla fanów BF:1942. Tego samego dnia klan Freecity awansuje na 1 miejsce w rozgrywkach BF:1942 Clanbase Conquest Ladder. Pojawiają się także pierwsze informacje dotyczące Lan Party BF:1942 w Poznaniu.

Nasz jedynak grający w Battlefield Vietnam Pl.Rec.Gry.Komputerowe - Vietnam przegrywa mecz i traci pozycję lidera w drabince Clanbase Conquest. Na rynku ma pojawić się także pierwszy z booster packów do BF:2 - dodatek pod nazwą "Europejskie Siły Zbrojne", ale jego premiera zostaje odłożona...


MARZECMarzec upływa głównie pod znakiem turnieju Polish Championships 2006, na którym swoją uwagę skupiają wszystkie klany. Pojawiają się także szczegółowe informacje na temat głównej nagrody tego turnieju, czyli wyjazdu 3 najlepszych teamów na Lan Party do Niemiec - BFCON06.

Pojawia się długo oczekiwany patch 1.21 do Battlefield 2. Jest to także okres sporych zmian kadrowych. Zespół UnKnown Fighters postanawia przenieść się pod skrzydła multiklanu Fear Factory. Kilka dni później także Freecity rozstaje się z dotychczasową ekipą, która przechodzi do VooDoo Gaming.

W połowie miesiąca turniej PC06 wkracza w fazę playoff. Wychodzi także druga część filmu Mine oznaczona po prostu numerkiem 2. światło dzienne ujrzały także pierwsze materiały o kolejnym BFie... 2142 (sic!). Nie są one zbyt entuzjastycznie przyjęte przez środowisko graczy.

25-go marca odbywa się Lan Party BF:1942 w Poznaniu. Wygrywa je zespół SPQR, który w finale pokonuje ekipę 3C. Turniej toczy się w atmosferze skandalu, ponieważ na kilka dni przed imprezą EA Polska postanowiła się wycofać ze sponsoringu turnieju.

Miesiąc kończy się wydaniem kolejnego patcha do BF:2 - v1.22, wydaniem kilku screenów z BF:2142 oraz rozpoczęciem Open Cupa BF:2 w Clanbase. Powolutku rozkręca się niekończąca się opowieść o modzie Forgotten Hope 2, który w dalszym ciągu się nie ukazał.


KWIECIEŃPoczątek miesiąca to dobra wiadomość dla graczy klanu SPQR. Zespół Infantry '42 dociera do finału turnieju Winter Infantry Cup hosted by PKT. Kilka dni później po tym wydarzeniu dochodzi do fuzji pomiędzy zespołami FAD oraz BF.IS w wyniku czego powstaje nowy klan Team Exavs. Dla fanów BF:2 pojawia się wersja 0.25 dobrego moda Project Reality. Rusza także kolejna edycja pucharu Clanbase Open Cup, tym razem na platformie Battlefield 2.

10-go dnia miesiąca poznajemy końcowe wyniki turnieju Winter Infantry Cup hosted by PKT:
Bad Man Clan
SPQR
anaL.gaminG

4 dni później kończy się turniej Polish Championships 2006 - BF:2, którego końcowa klasyfikacja wygląda tak:
Team Wilda
Voodoo Gaming
Fear Factory ATI

W kwietniu kończy się sporo turniei. Kończy się także międzynarodowy World Tournament. Najdalej z polskich drużyn dotarł - PRGK-42, który dotarł do 4 rundy, gdzie odpadł z Team Wilda, oraz właśnie Team Wilda, który odpadł dwie rundy dalej. Pod koniec miesiąca odbywa się losowanie do rozgrywek Clanbase Euro Cup BF:2. Wśród zaproszonych drużyn znajdują się Team Wilda oraz Voodoo Gaming i Fear Factory ATI, niestety ostatnie dwie drużyny zagrają w eliminacjach... przeciwko sobie. Pojawiają się także informacje o patchu 1.3 do BF:2, w wyniku czego powstaje specjalna petycja graczy przeciwko/za wprowadzeniu niektórych zmian.

Na sam koniec miesiąca odbywa się niemieckie lan party - BFCON 2006, na które wyjeżdżają 3 najlepsze drużyny z turnieju Polish Championships 2006 - Wilda, Voodoo oraz FF.ATI. Impreza kończy się sukcesami mniejszymi i większymi, m.in. 3 miejsce Wildy w BF:2 8vs8, 1 miejsce Wildy oraz 4 miejsce FF.ATI w Infantry BF:2, 2 miejsce Voodoo w BF:2 Operation Peacekeeper. Więcej info w zapowiedzi, relacji live oraz podsumowaniu.


MAJKolejny miesiąc, kolejne wieści ze świata Forgotten Hope 2. Pojawia się mod Operation Peacekeeper dla BF:2 oraz malutka modyfikacja Paintball mod, również dla BF:2. Dostajemy także garstkę informacji o Battlefield 2142 w postaci Trailera i informacji prasowych (sic!). Dokonuje się także kolejna fuzja, tym razem spamclan.com dołącza do multiklanu Default Clan, GROM.BF2 dołącza do Team Reebok, a drużyna Soldiers of Freedom przyłącza się do Infection Multigaming.

10-go Maja pojawia się pierwsza wersja bardzo dobrej modyfikacji do Battlefield 2 - US Intervention. Kilka dni później odbywają się targi E3, na których zaprezentowano kolejną odsłonę BFa... czarne sny stały się faktem, kolejna część będzie w przyszłości (sic!). Swoją premierę ma również patch 1.3 BF:2, po którym można stwierdzić tylko jedno - bojkot!

Zakończył się także turniej Clanbase Battlefield 1942 Revival Cup. Najlepiej spisał się zespół absolutnych weteranów Aristocracy, który dotarł aż do ćwierćfinału! Na koniec miesiąca kończy się faza grupowa Clanbase Euro Cup. Z grupy wychodzi tylko Team Wilda, a Voodoo Gaming odpada z turnieju.
CZERWIECNa dzień dobry w Czerwcu pojawia się plan zbojkotowania rozgrywek Battlefield 2. Spowodowane to jest wydaniem patcha 1.3, który delikatnie mówiąc popsuł rozgrywkę. W cieniu tych planów pojawia się zapowiedź drugiego booster packa do BF:2 - Armored Fury (pl - Pancerny Atak).

W czerwcu doczekaliśmy się także dwóch ciekawych turniejów. Wpierw startuje Dogfight Tournament BF:2, którego zwycięzcą zostaje mcmt, a kilka dni później pojawia się informacja o turnieju Infantry 4fun BF:2 hosted by BF.owned.pl. 6-go czerwca zostaje wydany booster pack do BF:2 - Armored Fury. Dowiadujemy się także o dacie wydania bety i dema BF:2142.

15-go Czerwca organizacja Clanbase uruchamia swoją telewizję - Clanbase TV. Kilka dni po tym kończy się faza grupowa pucharu Clanbase Open Cup BF:2. W grze pozostają tylko drużyny: Wilda, Infection, SLW, UKF, CQF, spam, Ff|Team. W większej drabince rozgrywek - Conquest 32 - dalej przechodzi nasz eksperymentalny zespół Kółko Wzajemnej Adoracji.

18-go Czerwca odbywa się finał turnieju ESL Spring Cup BF:2. W meczu finałowym wystąpił nasz zespół - Team Wilda. Bez większych problemów wygrali i tym samym dołożyli kolejne trofeum do swojej kolekcji.

W dniach 24-25 odbywa się turniej Infantry 4fun BF:2 hosted by BF.owned.pl. Końcowa klasyfikacja:
Voodoo #1
Atomówki
Rubaszne Rabarbary #1

Dzień później startuje turniej dla fanów Battlefield 1942 - Summer 2006 BF'42 10c10 Tournament by SoV. Do rozgrywek zapisują się drużyny PRGK, PTS1939, PKT, Exavs oraz N.o.

Koniec miesiąca upływa pod znakiem updateów modyfikacji do BF:2 oraz... świętowaniem 1 urodzin BF:2 (ble!).


LIPIECPoczątek wakacji przynosi dobre wiadomości. W pucharze Clanbase Euro Cup BF:2 do półfinału awansuje Team Wilda. W rozgrywkach Open Cup BF:2 do finału Second League dociera klan Infection (wcześniej i później znany jako Soldiers of Freedom). Niestety jest to koniec dobrych wieści, ponieważ finał został oddany walkowerem z powodu... wakacji graczy polskiego teamu. W Open Cup BF:2 32 do finału dociera Kółko Wzajemnej Adoracji, w którym ostatecznie przegrywa z RATS. Jest to jedyna porażka KWA w rozgrywkach.

Kilka dni po tych wydarzeniach ukazuje się wersja beta patcha 1.4 dla BF:2, co budzi mieszane uczucia wśród graczy. Wersja beta - patcha? W Clanbase pojawia się nowa drabinka dla BF:2 - Chopper 2on2. Dla rozruszania sceny portal Battlefield.pl rozpoczyna Wakacyjny Konkurs Filmowy. Do wygrania Booster Packi - Euro Force oraz Armored Fury.

14-go Lipca odbywają się półfinały Clanbase Euro Cup BF:2. Team Wilda staje naprzeciw pod virtual gaming i niestety przegrywa spotkanie. Dzień później mamy porcję dobrych wieści z rozgrywek Clanbase BF:2 Infantry. Zespół Ff|Team zajmuje 3 miejsce, a Team Wilda awansuje na 2 lokatę! W drabince Clanbase BF:2 Conquest 32 drużyna Pl.Rec.Gry.Komputerowe - 1942 awansuje na 4 pozycję!

19-go Lipca 1 miejsce w drabince Infantry dla polskiej drużyny staje się faktem. Ff|Team po zwycięskim spotkaniu przeciwko Erasiers awansuje na fotel lidera. Poznajemy także okładkę do najnowszej części BFa - 2142, oraz tradycyjnie jesteśmy karmieni masą screenów z moda Forgotten Hope 2.

Kilka dni później kończy się turniej Clanbase BF:2 Euro Cup. Nasza jedyna drużyna Team Wilda odpadła w półfinale koszyka przegranych. Turniej wygrał zespół cZar-Gaming.bf2. Mijają kolejne dni i kończy się faza grupowa Summer BF'42 Tournament by SoV. Do dalszych rozgrywek przechodzą zespoły PRGK, PTS1939 oraz Exavs. Na tym etapie jednak udział naszych drużyn kończy się, ponieważ turniej toczy się dalej w atmosferze skandalu i oszustw ze strony organizatorów i nasze drużyny odpadają po meczach z "kombinowanymi" drużynami z USA.


SIERPIEŃNa początku sierpnia startuje puchar ESL Summer Cup BF:2. Rozgrywki toczą się w trybach Infantry i Conquest, a zapisuje się do nich spora ilość polskich zespołów. Rusza także kolejna liga dla BF:1942 - BFL League organizowana przez niemców. Zapisują się do niej drużyny SPQR, PRGK oraz PTS1939. W rozgrywkach Clanbase Infantry BF:2 Team Wilda traci pierwszą lokatę na rzecz #NoFear Gaming #1.

Kończy się konkurs zorganizowany przez Battlefield.pl na najlepszy film o BF:2.
Meewosh - US Intervention
Toper - PL4FC
AppendixMan - Bogowie Battlefielda

Pojawia się informacja, że 9-go Września w Warszawie odbędzie się turniej (V) Games Party - BF:2 Infantry. Pojawiają się także kolejne dawki informacji z FH2 oraz BF:2142. W połowie miesiąca wystartowała liga DCFL, która jest niczym innym jak rozgrywkami BF:1942 Desert Combat. Do rozgrywek zgłosiły się teamy UKF, GROM i RwCB.

Mijają kolejne dni, a puchar BFL League BF:1942 wciąż nie może wystartować. Niemieccy organizatorzy po prostu nie są w stanie opanować chaosu związanego z tymi rozgrywkami. W międzyczasie pojawiają się informacje na temat zmian w patchu 1.4 do BF:2. W Clanbase pojawia się nowa drabinka Jet 1vs1, w której po dziś dzień najlepszym zawodnikiem jest mcmt!

W środku miesiąca startują wielkie (narazie zamknięte) beta testy Battlefield 2142. Z tej okazji portal BFCentral.pl organizuje konkurs, w którym do wygrania były 3 CD-Keye do Bety BF:2142. Pojawia się info o Veteran Program do BF:2142, a większość europejskich rozgrywek jest zakłócona poprzez beta testy kolejnego BFa. Pojawia się także długo oczekiwany mod do BF:2 - Point of Existence 2. Na koniec miesiąca Beta Testy BF:2142 stają się otwarte absolutnie dla wszystkich...


WRZESIEŃPoczątek miesiąca był ważny nie tylko dla uczniów - z wiadomych powodów - ale także dla fanów Battlefield 2. Pojawia się długo oczekiwany patch 1.41 oraz zaczynamy odliczać godziny do rozpoczęcia turnieju (V) Games Party BF:2 Infantry. W czasie odliczania pojawiają się aktualizacje modów do BF:2 - Point of Existence 2, US Intervention, Eve of Destruction, Forgotten Hope 2 oraz... kończą się beta testy BF:2142 ;)

9-go Września odbywa się turniej (V) Games Party BF:2 Infantry. Końcowa klasyfikacja wygląda tak:
1. Voodoo Gaming #1
2. Team Wilda #1
3. Fear Factory X-Fi
4. Rubaszne Rabarbary #1
...a relację z imprezy można przeczytać pod tym linkiem.

Kilka dni po turnieju na naszej scenie dochodzi do małej fuzji. Mianowicie, dywizja BF:2 klanu UnKnown Fighters postanowiła przenieść się pod skrzydła PROcomp eXtreme Gamblers. Także zespół Demony Wojny, łączy się z Xtreme Nice Terror w wyniku czego powstaje klan Demony Terroru. Znany 4funowy zespół Polish 4 Fun Clan ogłasza, że zostanie utworzona w ich szeregach dywizja "pro", czyli po prostu drużyna, która zacznie grać w ligach, już nie o pietruszkę...

19-go Września scena dowiaduje się o przejściu w stan spoczynku bardzo zasłużonego dla sceny klanu team enclave, który postanowił zakończyć przygodę z serią Battlefield na rzecz Red Orchestry. Więcej info w tym newsie...

Na koniec miesiąca pojawia się informacja o dacie premiery Battlefield 2142 - 13 października, oraz światło dzienne ujrzała relacja Headshot TV z turnieju BF:2, który odbył się w Warszawie. News o relacji - click. W rozgrywkach ESL BF:2 Infantry szaleje zespół Voodoo Gaming, który rozgrywa wspaniałą serię 6 zwycięskich meczy i tym samym awansuje na 2 lokatę. Wieść gminna niesie, że demo BF:2142 ukaże się 6-go października... a na polskiej scenie zespół Bez Strachu traci swoją dywizję BF:2, ponieważ ludzie w niej grający zadecydowali o założeniu własnego zespołu - Team Vendetta.


PAźDZIERNIKPoczątek października to małe rewolucje w Clanbase BF:1942 Conquest Ladder. Admini zrobili porządki i usunęli nieaktywne klany, co nie przeszkodziło im wcale w... przydzieleniu fotela lidera zespołowi od dawna będącemu w hibernacji oraz przywróceniu do drabinki team enclave, który z kolei zakończył przygodę z serią BF. W ESL BF:2 Infantry na pierwsze miejsce awansuje drużyna Voodoo Gaming, po zwycięskim meczu nad The Coalition. Kilka dni po tym sukcesie dywizja BF:2 opuszcza szeregi Voodoo Gaming i zakłada własny team who Cares?, ostatecznie jednak lądują pod skrzydłami multiklanu Team Delta.

Electronic Arts informuje o oficjalnym przejęciu szwedzkiego studia DICE, które jest odpowiedzialne za serię m.in. BF. W niemieckiej lidze BFL BF'42 panuje chaos. Nikt nic nie wie, a po dupie dostają polacy, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem tej "mizerii". Ligę opuszcza PTS1939, a SPQR i PRGK starają się pokazać na co ich stać (z dobrym skutkiem!).

5-go Października ma miejsce premiera DEMA Battlefield 2142, a portal gry.wp.pl ogłasza nominacje na imperatory roku, czyli na najlepsze gry. BF:2 zdobywa nominacje w 4 kategoriach! Dwa dni po ukazaniu się dema BF:2142 w EA Downloaderze jest ono dostępne już absolutnie dla wszystkich. 11-go Paźdzernika gracze, którzy zamówili pełną wersję w postaci elektronicznej otrzymują możliwość ściągnięcia jej, a reszta musi czekać 6 dni do premiery wersji pudełkowej. My czekamy na BF:2142, a twórcy modyfikacji do BF:2 nie próżnują. Pojawiają się kolejne wersje m.in. US Intervention, Point of Existence 2 oraz tradycyjnie tylko seria screenów z Forgotten Hope 2

17-ty Październik to data historyczna. Po raz pierwszy w historii pojawia się patch do gry... która jeszcze nie została wydana! BF:2142 jeszcze przed premierą doczekał się poprawki! Niezadowolenie graczy spotęgował fakt, że BF:2142 zawiera w sobie kod spyware... a wszystko to z powodu reklam, które mają być wyświetlane podczas gry w BF:2142. 25-go rusza pierwsza drabinka BF:2142 Clanbase Conquest 16, a dzień wcześniej taki sam ladderek stworzony został w lidze ESL.

Pod koniec miesiąca zespół Pl.Rec.Gry.Komputerowe - 1942 staje do walki o pierwsze miejsce w rozgrywkach Clanbase BF:2 Conquest 32. Ich przeciwnik - Heroes Must Conquer - okazuje się jednak zbyt silny i marzenia o pierwszym miejscu muszą zostać odłożone na później. W rozgrywkach Clanbase BF:1942 Conquest odbywa się polski mecz pomiędzy Polish Team Soldiers 1939, a Pl.Rec.Gry.Komputerowe - BF, który kończy się wynikiem 459:137 dla PRGK. Liga Clanbase uruchamia także prawdopodobnie pożegnalny turniej dla BF:2 - Nations Cup, w którym nie zabraknie oczywiście Team Poland.

Na sam koniec października przychodzi dobra wiadomość... z Niemiec. Na tamtejszym Lan Party odbywającym się w Magdeburgu zwycięstwo odnosi Team Wilda! Jest to pierwszy turniej BF:2142 w Europie!
Team Wilda
Team Dignitas
a-Losers.MSI


LISTOPADPoczątek listopada to konkurs na naszym portalu Battlefield.pl - Wielki Konkurs Pisarski. Polega on na napisaniu opowiadania toczącego się w realiach Battlefielda. Do wygrania były 3 nowiutkie kopie BF2142 ufundowane przez EA Polska. Ostatecznie po 20 dniach trwania konkursu nagrody trafiają do:
- Karola 'kary15' Mietkowskiego
- Magdaleny 'mcda' Łowickiej
- Jana 'Brave Heart' Koczorowskiego

Pojawia się również petycja dotycząca zezwolenia na prowadzenie statystyk stronom niezależnym od EA. Dowiadujemy się również o Międzynarodowym Lan Party BF:2142, które ma odbyć się w Poznaniu. Lan będzie poprzedzony eliminacjami... więcej szczegółów tutaj. 5-go Listopada liga Clanbase uruchamia kolejny sezon pucharu Open Cup przeznaczonego dla BF:2 oraz oddzielny puchar dla BF:2142. Zespół Army of Nightmare Deamons #1 postanawia dołączyć do innego klanu i tak na naszą scenę wkracza =88= Clan.

8-go Listopada odbywają się pierwsze mecze w Clanbase BF:2142 Conquest Ladder. Pierwsze mecze rozgrywają Highland vs globalteam.esports oraz FSPQR vs Cobra Clan . Polacy wygrywają swój mecz i tym samym rozpoczynają dobrą passę polskich zespołów w tych rozgrywkach. Pojawia się także informacja o wydaniu patcha 1.05 do BF:2142. W międzyczasie do Eliminacji do Lan Party zgłaszają się... całe 4 drużyny - FF.ATI, Wilda II, FSPQR oraz Delta.

16-go Listopada zostaje wydany jak na razie ostatni patch do BF:2 oznaczony numerkiem 1.41. Odbywają się także pierwsze mecze w Turnieju Eliminacyjnym do Międzynarodowego Lan Party BF:2142 (sic!). Również Team Poland rozpoczął zmagania w CB Nations Cup BF:2 oraz ESL Nations Cup BF:2. Kilka dni później zostaje wydany patch 1.05 do BF:2142.

Żeby nie było tak miło, dokładnie 4 dni po wydaniu patcha 1.05 pojawia się... patch 1.06! Dzień później Team Poland przegrywa mecz z reprezentacją Holandii Team Netherlands, w ESL Nations Cup BF:2 Conquest.

Na sam koniec grudnia kończy się Turniej Eliminacyjny..., a jego końcowa klasyfikacja wygląda tak:
1. Team Delta
2. Fear Factory X-Fi
3. Team Wilda II
4. Final Squad of Senatus PopulusQue Romanus


GRUDZIEŃOstatni miesiąc roku zaczyna się od dość ciekawego zdarzenia. W poznańskiej kafejce e24 odbyła się impreza reklamowana przez EA Polska jako "Międzynarodowe Lan Party Battlefield 2142", z główną nagrodą 4000 euro oraz uczestnictwem 4 reprezentacji - Polski, Rosji, Czech oraz Węgier. Słowo "odbyło się" jest tutaj kompletnie nie na miejscu, ponieważ impreza zakończyła się klapą. Turniej się odbył, ale bez udziału naszej reprezentacji, która najzwyczajniej w świecie nie mogła połączyć się z jakimkolwiek serwerem postawionym specjalnie dla tego turnieju, tzw. brak internetu w wydaniu EA... szkoda... Więcej na naszym forum...

Kolejne dni upływają na debiutach w nowych rozgrywkach przeznaczonych dla platformy Battlefield 2142. Pojawiają się także informacje o wydaniu... patcha 1.10 dla BF:2142. Electronic Arts ma także kolejne "ciekawostki". Ogłoszona zostaje akcja "Pokaż swoją reklamę w BF:2142", co w praktyce oznacza zaproszenie społeczności graczy do stworzenia grafik reklamowych, które będą umieszczane w grze. Pomysł ciekawy, aczkolwiek kontrowersyjny. W międzyczasie serwis GameSpy ogłasza listę gier kandydujących do miana gry roku. BF:2142 ma szanse w kategoriach - Gra akcji oraz Gra roku.

12-go Grudnia kończy się turniej organizowany przez ESL - Point of Existence 2 Infantry Cup:
Reason Gaming
Team Delta
Devil Backbones BF2

Dzień po zakończeniu turnieju w ESL liga Clanbase ogłasza utworzenie nowych drabinek w rozgrywkach BF:2142 - Infantry ladder oraz Titan ladder. W tej drugiej drabince do dziś nie rozegrano żadnego meczu... Żeby było śmieszniej w rozgrywkach ESL Nations Cup BF:2 dochodzi do swoistego skandalu. Nierozegrany wcześniej mecz pomiędzy Team Poland oraz Team Sweden, z winy Szwedów, zostaje rozegrany! Niestety nasza reprezentacja uległa 297 do 475...

15-go Grudnia Electronic Arts ogłasza ciekawy turniej Dog Tag Challenge, który polega na zabijaniu nożem wyznaczonych graczy DICE, którzy przez kilka kolejnych dni będą biegać po serwerach. Tego samego dnia odbywa się pierwszy mecz w rozgrywkach Clanbase BF:2142 Infantry Ladder pomiędzy Close Quarter Fighters i Legion of Legends. CQF wygrywa spotkanie i tym samym mamy polską flagę na szczycie tych rozgrywek! Kilka dni później następuje zmiana lidera w tej drabince, ponieważ CQF przegrywa z... Team Wilda, którzy tym samym zajmują 1 lokatę.

Electronic Arts z niewiadomych przyczyn ogłasza, że na święta będzie można pobrać - ograniczoną czasowo - kopię gry Battlefield 2142. Czyżby była to reakcja na słabe wyniki sprzedaży i małą popularność tej gry? Dwa dni po tej informacji światło dzienne ujrzał patch 1.10 do BF:2142. W międzyczasie odbywają się kolejne spotkania grupowe w pucharze Clanbase BF:2142 Open Cup. Większość z nich kończy się wynikiem no show na czym korzystają głównie polskie zespoły, które stawiają się na spotkania.

W drugi dzień świąt dociera do nas informacja dla fanów umarlaka Battlefield Vietnam. Na serwerze Franconias Soldiers przez ostatnie kilka dni roku uruchomione zostaną specjalnie zmodyfikowane mapki Operation Hastings, a zabawa będzie polegała na wzajemnym mordowaniu się za pomocą głównie Huey'ów.... może warto wrócić na te kilka dni do dżungli? Na koniec miesiąca pojawia się także informacja o ósmej edycji Lan 4 Fun, na której po raz pierwszy zagości seria Battlefield. Trochę bardziej konkretnie - 2 i 2142.

Grudzień obfituje w świąteczne prezenty i w związku z tym także klan Polish Team Soldiers 1939, który postanowił zorganizować noworoczne granie pt "Bitwa Morska". Na serwerze PTSu została włączona specjalna mapa Sea Conquest i dzięki temu fani staruszka BF:1942 będą mogli powalczyć z lotniskowcami, pancernikami i łodziami podwodnymi.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!