Aktualności

Na dzisiejszy wieczór mam przewidziany wywiad z graczem zespołu, który właśnie wpisał się do historii polskiej sceny Battlefielda. Miejsce w historii zapewnili sobie dzięki zwycięstwu w zakończonym właśnie kolejnym sezonie pucharu Battlefield 2 Open Cup Conquest - Premier League rozgrywanym w lidze Clanbase.

Clanbase Battlefield 2 Conquest Open Cup - Premier League
Soldiers of Freedom
USSR Team
Redsky-Gaming.BF2Przemysław "sztandar" Sztynder opowie nam o ostatnich sukcesach swojego zespołu Soldiers of Freedom. Jak powstał zespół SoF, od czego wziął się pomysł na dywizję infantry - Drievne k0cury - i w jakim składzie zespół stawi się na nadchodzącym Lan Party w Warszawie.

Zapraszam do przeczytania wywiadu - kliknij tutaj
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tom@s: Na początku gratuluję zwycięstwa w CB BF:2 Open Cup Conquest. Czy teraz możecie powiedzieć, że jesteście najlepsi w europie? Jaka była recepta na sukces SoF'u w tych rozgrywkach?

sztandar: Witam i dziękuje wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i pomagali nam przed meczem z własnej inicjatywy ( B4k3r). Na pewno nie uważamy się za najlepszych w Europie, ale znamy swoją wartość i na pewno zaliczamy się do czołówki, co już nie raz udowadnialiśmy i chyba wszyscy powinni być zadowoleni, że jeszcze Polska nie zginęła jeśli chodzi o rozgrywki Battlefield 2. Recepta na sukces? Ciężko powiedzieć: trochę treningu, garść zgrania, szczypta szczęścia no i oczywiście indywidualne umiejętności poszczególnych graczy.


Tom@s: W poprzednim sezonie OC zajeliście 4 miejsce. Czy doświadczenia zdobyte w tamtym sezonie pomogły wam w tym roku?

sztandar: Na pewno przede wszystkim jeśli chodzi o sprawy przedmeczowe, czyli ustalanie serwera, zbieranie ludzi na mIRCu itp... Jeśli chodzi o samą grę to myślę, że zrobiliśmy pewne postępy. Założyliśmy sobie, że tym razem Open Cup nie wymknie się nam z rąk i ten cel zrealizowaliśmy w 100%.


Tom@s: Dlaczego nie zdecydowaliście się na start w teoretycznie bardziej prestiżowym Euro Cupie?

sztandar: Mieliśmy w tym okresie dosyć poważne problemy ze składem i nawet nasza gra w Open Cupie nie była do końca pewna. Zdecydowaliśmy więc, że zgłaszamy SOF do Open Cupa i zobaczymy jak będzie. Euro Cup był teoretycznie lepiej obsadzony i w sumie z biegiem czasu troszkę żal, że jednak nie wystartowaliśmy w Euro Cupie bo wierzę, że mielibyśmy tam duże szanse powalczyć o wysokie miejsca. Cóż, czasu nie wrócimy więc cieszmy się tym co mamy...


Tom@s: Wasza dywizja - Drievne k0cury - grała jeszcze w Open Cupie Infantry. Jak ocenialiście ich szanse na zwycięstwo w turnieju?

sztandar: Szans na zwycięstwo już niestety nie mamy, wczoraj po bardzo zaciętym meczu polegliśmy z drużyną Infinity, a od finału dzieliły nas tylko 4 minuty. Jednak nie martwimy się tym zbytnio, cały puchar w trybie infantry traktowaliśmy bardzo 4funowo i szansa na 3 miejsce jest dla nas samych dużym zaskoczeniem. A skoro taka szansa się pojawiła zrobimy wszystko, aby to trzecie miejsce zdobyć. Najprawdopodobniej przyjdzie nam grać o nie z naszymi kolegami z Fear Factory X-Fi. Pocieszające, że trzecie miejsce zajmie drużyna z Polski.


Tom@s: Od jak dawna gracie w BF:2 ? Czy zwycięstwo w Open Cupie to wasz jedyny "znaczący" sukces?

sztandar: Praktycznie wszyscy grają od ukazania się gry, czyli prawie dwa lata. Wcześniej był jeszcze finał Open Cup Second League, wysokie miejsca w ladderach Clanbase i Electronic Sports League, ale my gramy głównie dla zabawy, chociaż mieliśmy niedawno dosyć intratną propozycję wstąpienia do pewnej ligi, w której gra się o pieniądze. Jednak wiązałoby się to z podporządkowaniem życia tej grze, a przecież wszyscy mamy swoje rodziny, obowiązki, szkołę, pracę i inne hobby, a grę traktujemy jako rozprężenie po ciężkim dniu. Jednak nie wyklucza to tego, że każde zwycięstwo i sukces bardzo nas cieszy.


Tom@s: Jak powstał SoF? Kto go założył i w jakich okolicznościach?

sztandar: Na początku był to klan w stylu PL4FC i powstał dzięki forum internetowemu PurePC gdzie w pewnym topicu ludzie wpadli na pomysł stworzenia klanu i grania razem na serwerach rankingowych. Pierwszym CL-em był Dzieju i razem z Metzem, Breikerem, Demolką, Adasim i Elvisem są w klanie od początku jego istnienia. Później doszła gra w Ladderach, turniejach i klan powoli się rozwijał. Po przyjściu Kokiego i Kaoza, a w zimie 2006 roku Sztandara, Roby i Rajzona pierwszy skład ustabilizował się i tak gramy do dziś.


Tom@s: Skąd wziął się pomysł na skład Infantry grający pod nazwą Drievne k0cury? Skąd pomysł na taką nazwę?

sztandar: W sumie było to bardzo spontaniczne, siedzieliśmy sobie na Ts-ie i pomyśleliśmy czemu nie zrobić składu Infantry i nie zagrać w ladderkach dla zabawy. Na początku w składzie byli jeszcze Jason.Paury, Fiskus, Kaychi, Arev. Jednak później FF.X-Fi reaktywował dywizję Battlefield 2 i z tego teamu zrobiliśmy dywizję infantry SOF-u, która też poczyna sobie całkiem nieźle.


Tom@s: Dlaczego nie gracie w BF:2142?

sztandar: Ponieważ ta gra zupełnie nam się nie podoba i nic więcej dodawać nie trzeba.


Tom@s: Czy pojawicie się na najbliższym Lan Party w Warszawie? W jakim składzie? W jakich turniejach zagracie?

sztandar: Oczywiście, że tak. Zagramy zarówno w Battlefield 2 jak i w Battlefield 2142. Jedzie pierwszy skład infantry, czyli Drievne Kocury:
- Sztandar
- Roba
- Metz
- Adasi
- Breiker
...a także drugi skład pod nazwą SoF:
- Koki
- Kaoz
- Rajzon
- Fryzjer
- Elvis
- Demolka.
W nowego Battlefielda zagramy dla zabawy, ale im więcej zespołów tym lepiej skoro będziemy w Warszawie też w niedzielę to czemu mielibyśmy nie zagrać, ale zaznaczam, że możemy być czarnym koniem tego turnieju (czyli prawdopodobnie nie zdobędziemy nawet ticketa).
Dziękuję za wywiad i pozdrawiam całą scenę Bf-a zarówno starego jak i nowego.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!