Aktualności

Logo

 

Po naprawdę dużych opóźnieniach w rozgrywaniu Polish Challenge by Battlefield.pl - Mistrzostw Polski Battlefield2 Infantry jesteśmy Wam winni kilka słów wyjaśnienia. Przede wszystkim udało nam się wyłonić najlepsze drużyny w kraju unikając (niemałym kosztem) noshowów w decydującej fazie rozgrywek. Najlepsi zostaną nagrodzeni dzięki EA Polska oraz Woox.pl.

 

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

 

 

Po fazie grupowej trwającej zaplanowaną ilość czasu nic nie zwiastowało takich opóźnień w rozgrywkach. Po trzech tygodniach wyłoniliśmy czołową ósemkę. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że obyło się bez niespodzianek. Faworyci bez problemów awansowali do kolejnej fazy - drabinki podwójnej eliminacji. W najbardziej wyrównanej, grupie D o awansie drugiej drużyny zadecydował niestety noshow. Z braku składu Polska Polish For Fun Clan skorzystał Polska Team Magnum, który jako ostatni uzupełnił stawkę ośmiu drużyn. Pierwsza runda drabinki wygranych to zwycięstwa ekip, które plasowały się na pierwszych miejscach w swoich grupach. Pierwszymi drużynami, które pożegnały się z turniejem w decydującej fazie były Polska DraMaT oraz Polska MISS Team Bravo Squad. W drugiej rundzie LB odpadło Polska Magnum wraz z Polska whoCares co zdawało się być niespodzianką. whoCares przyzwyczaiło nas do zajmowania czołowych miejsc (jeżeli nie do wygrywania) we wszystkich polskich turniejach - jak się okazało - PC było wyjątkiem. Trzecia runda Lower Bracket to zdecydowana wygrana MISS Alpha nad Polska Team eXavs. W "pierwszym finale" - upper bracket, byliśmy świadkami prawdopodobnie najbardziej oczekiwanego i wyrównanego pojedynku - Polska Soldiers of Freedom, czyli "dinozaury polskiej sceny Battlefield" zagrało przeciwko Polska The Fear Regiment - nowym mistrzom. Po spotkaniu na Omanie i Strikeu SOF miał na swoim koncie o 200 ticketów mniej od swoich przeciwników i po raz pierwszy od naprawdę długiego czasu musiał uznać wyższość rywala "na swoim podwórku" w oficjalnym meczu. Dzięki tej wygranej TFR zapewnił sobie miejsce w ścisłym finale. W finale drabinki przegranych spotkało się MISS Alpha i SOF. Po kilku chwilach rywale znaleźli czas, aby rozegrać mecz, w którym SOF poniósł kolejną porażkę zajmując najniższy stopień podium. W wielkim finale The Fear Regiment pokazało, że nie miewa słabszych dni i nikt w Polsce nie może go zaskoczyć. Łatwa wygrana była siódmą z kolei w turnieju i przypieczętowała triumf w Polish Challenge - gratulujemy!

Turniej ten był prawdopodobnie ostatnim takim eventem online, w którym zobaczyliśmy aż 16 polskich klanów na platformie Battlefield2. W okolicznościach hibernacji 4 czołowych klanów, które wyłoniły Mistrzostwa możemy uznać, że podana niżej klasyfikacja jest ostateczną na dzień, w którym polska scena BF2 infantry praktycznie przestaje istnieć. Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać powrotu drużyn, które stanowiły o rozpoznawalności Polski na arenie europejskiej. W końcu... "Wrócą... Zawsze wracają..."

The Fear Regiment
MISS Team Alpha Squad
Soldiers of Freedom

4. Team eXavs
5-6. whoCares
5-6. Team Magnum
7-8. MISS Team Bravo Squad
7-8. DraMaT
9-12. Polish For Fun Clan Alpha
9-12. Force Recon Clan
9.12. FUN&FRIENDS
9-12. Polish For Fun Clan
13-16. NightMare
13-16. Assass!n Clan
13-16. Kompania Braci
13-16. Polish Tactics Team

Komentarze

[01] TomekDeF
22:02 06-12-2009
2
Nic tylko mieć nadzieję, że po premierzy BC2 scena odżyje.
[02] TomekDeF
22:03 06-12-2009
-3
*premierze
[03] spiderko
23:53 08-12-2009
-1
GJ
[04] TwiX_PL
12:56 10-12-2009
0
"Wrócą... Zawsze wracają..."

NIe są asz tak głupi... wiedzą że BF to zjebana gierka i są bardziej dopracowane gry od BFa

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!