Aktualności

Rozpoczęły się zapisy do już dwudziestej kampanii najstarszego turnieju Forgotten Hope: World at War. Tym razem mamy możliwość wzięcia udziału w walkach w Europie po stronie niemieckiej 59. Kampfgruppe "Erzengel" lub amerykańskiej 60 Dywizji Powietrznodesantowej "Screaming Eagles".

 

Więcej informacji w oficjalnym ogłoszeniu w rozwinięciu newsa :)

 

Presenting World at Wars 20th Campaign

 

The World at War Tournament has been producing the best team play on the Battlefield platform for over seven years and is proud to welcome you to our 20th campaign. Featuring exciting custom maps created by our dedicated map team, new equipment, statics and a unique equipment loadout selection system, the 20th campaign shall be like no other before it.

The Axis war machine has activated the German 59. Kampfgruppe "Erzengel" to spearhead the assault on Europe. At the forefront of the Allied counter-attack is the American 60th Airborne Division "Screaming Eagles" which shall fight for every inch of ground. Each division is led by an officer corps of experienced WaW players that will train you to become part of a quality fighting force and give you the skills needed to be a future officer in WaW.

 

Vimeo link: http://www.vimeo.com/7890026

 

The World at War Tournament offers you:

  • Massive 11-hour 64-player engagements every Saturday. Fight when you want, for as long as you want.
  • Face the enemy on over 25 territories spanning across Europe and fight for total victory.
  • A new points system allows your division to select its own custom equipment for each battle.
  • Start as an enlisted soldier and work your way up the historical ranks to fight and lead as an NCO or even an officer.
  • Gain authentic medals and badges as a result of your skill on the battlefield.
  • Communicate and coordinate with your unit and division using unique Teamspeak 2 technology.
  • Experience varied gameplay from infantry maps to full scale combined arms engagements.
  • Use new custom equipment and maps created by the WaW community.
  • Its completely free.

 

CLICK HERE TO SIGN UP!

 

Komentarze

00:44 09-12-2009
-3
Nastąpiła mała pomyłka na początku posta : ' Rozpoczęły się zapisy do już dwudziestej kampanii najstarszego turnieju Forgotten Hope: World at War. Tym razem mamy możliwość wzięcia udziału w walkach w Europie po stronie niemieckiej 59. Kampfgruppe "Erzengel" lub amerykańskiej 60 Dywizji Powietrznodesantowej "Screaming Eagles" mianowicie chodzi mi o to, że to 101 a nie 60 DPD tak na przyszłość a co do tego nowego FH to jestem pod wrażeniem, kampania w Normandii wymiata
[02] Borin0
07:49 09-12-2009
2
Nie nastąpiła pomyłka bo w turnieju WaW walczą wymyślone dywizje, nie to co w FHT. I w tym miejscu po raz kolejny chciałbym zaprosić do udziału w turnieju Forgotten Honor.
[03] WuWu84
12:57 09-12-2009
0
Tak jak rzecze Borin0 - to jest oficjalne info jakie dostałem od Avrojeta z WaW. Ogólnie nie mamy co narzekać: nowa kampania WaW, dobiega końca normandzka kampania FHT i pracują nad kompletnie nową, ekipa FH obudziła się już po zachwytach nad 2.2 i ostro wzięła się do roboty - tylko newsmana coś im wcięło
19:45 09-12-2009
0
Wybaczcie nie wiedziałem

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!