Aktualności

 

 

Dziś mamy dla Was wywiad przeprowadzony z członkami 1stCav eSport Club ( współorganizatorami MiX Cup ). Opowiadają co jest wyjątkowego w 1stCav, co ta organizacja ma na celu, kto może wstąpić w jej szeregi i jaka atmosfera tam panuję. Przejdźmy do serii pytań zadawanych Go7hMoGowi (leaderowi klanu) oraz R@ffiemu – dowódcy brygady BF: Bad Company 2.

 

Michen: Witaj Go7hMoG. Bardzo dziękujemy, że Ty i R@fii znaleźliście czas dla nas.  Może na początek opowiesz o machinie jaką jest obecnie 1stCav eSport Club (dawne 1stCav Multigaming ) i jaką rolę zajmujesz w tej organizacji? Może powiesz parę słów o Leszku „SokoleOko” Kadelskim? Jaki był jego wkład w 1stCav?

 

Go7hMoG: Nazywam się Piotr Ławniczak i od roku pełnię funkcję lidera organizacji 1stCav eSport Club. Klan ten powstał w październiku 2005, a jego założycielami są SokoleOko i Alis (aktualnie obaj w stanie inactive). Na początku działalności drużyna składała się z kilku znajomych, którzy mile spędzali czas grając wspólnie w Vietcong’a. W miarę upływu czasu zwiększała się liczba zawodników, powstawały nowe brygady i pojawiały pierwsze osiągnięcia.

SokoleOko podczas 3 lat dowodzenia, wypracował zasady działania klanu, które obowiązują do dziś i stworzył podstawy do rozwoju, dzięki którym możemy obserwować 1stCav w obecnej formie. Od stycznia bieżącego roku, zarząd 1stCav postanowił wykonać duży krok w stronę większej profesjonalizacji i na stałe zagościć wśród najlepszych organizacji gamingowych w Polsce. W realizacji naszej misji, jaką jest propagowanie idei eSportu i wspieranie jej rozwoju w kraju, możemy od niedawna liczyć też na pomoc kilku sponsorów, a mianowicie SteelSeries, Platinet, Pure Energy, ProCPU i Omega for Games.


Michen: Jaki cel obrało 1stCav na arenie e-gammingowej? Gracie bardziej towarzysko czy macie aspiracje w poszczególnych ligach na czołowe miejsca? Jaka atmosfera panuję wewnątrz klanu? Z tego co wiem, zrzeszacie ludzi o różnych zainteresowaniach w różnym wieku. Jak Ci bardziej „doświadczeni” gracze radzą sobie w świecie e-gammingu? ( Pozdrów Yodę J ) Jaka jest średnia wieku w klanie?

 

Go7hMoG: Częściowo odpowiedziałem na Twoje pytania w poprzedniej wypowiedzi, ale mogę dodać jeszcze, że naszym największym atutem jest właśnie przyjacielska, domowa atmosfera. Zawodnicy mają idealne warunki do rozwoju oraz wszystkie potrzebne narzędzia do gry, dlatego mogą skupić się na treningu i doskonaleniu swoich umiejętności.

To prawda, że zrzeszamy ludzi o różnych zainteresowaniach w różnym wieku, jednak wszyscy gracze są pełnoletni i nigdy nie było żadnych problemów w komunikacji. W końcu wszyscy działamy we wspólnej sprawie. :) Średnia wieku w 1stCav znajduje się obecnie na poziomie 24 lat.


Michen: Jak się rozpoczęła Wasza przygoda z Battlefieldem? Czy w Waszych strukturach już wcześniej pojawił się ten tytuł?

 

Go7hMoG: Wcześniej w naszych strukturach posiadaliśmy brygadę Battlefield 2, jednak ówcześni gracze nastawieni byli głównie na grę towarzyską. Po kilku miesiącach drużyna rozpadła gdyż kilku zawodników zakończyło swoją przygodę z eSportem.

Battlefield: Bad Company 2 leży w kręgu naszego zainteresowania już od dawna. Od momentu wydania wersji beta, wstępnie powstała nowa brygada złożona z graczy, którzy posiadają już doświadczenie wywodzące się z poprzednich części BF, jednak proces formowania podstawowego składu nadal trwa. Docelowo planujemy stworzenie dwóch równoległych składów, które będą reprezentowały 1stCav.


Michen: Czy każdy może dołączyć do brygady BF:BC 2 czy może poszukujecie graczy bardziej doświadczonych w serii BF?

 

Go7hMoG: Jednym z założeń 1stCav eSport Club jest otwarta rekrutacja. Każdy może wypełnić formularz rekrutacyjny i przyjść na trening, gdzie zostaną sprawdzone jego umiejętności. Zainteresowanie jest bardzo duże, jednak większość osób nie przechodzi pozytywnie okresu rekrutacyjnego, gdyż w chwili obecnej przyjmujemy tylko doświadczonych graczy o wysokim skillu.


Michen: Jak doszło do współpracy przy pucharze MIX CUP 1stCav i Battlefield.pl ?

 

Go7hMoG: Na pomysł przeprowadzenia MIX CUP wpadło dwóch naszych zawodników, a mianowicie R@ffi i Grimmjaw. Po przedstawieniu swojego pomysłu, otrzymali oni zielone światło od zarządu klanu i rozpoczęli przygotowania do organizacji turnieju. Równocześnie skontaktowali się z redakcją battlefield.pl i w ten sposób nawiązaliśmy współpracę, z której jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

 

W tej części pytania są kierowane do R@ffiego, który objął dowództwo nad brygadą Bad Company 2. Będziemy mogli się dowiedzieć w jaki sposób obijął dowództwo,  ile osób liczy ta brygada, czy łatwo jest kierować takim gronem ludzi i co zamierzają osiągnąć w najbliższej przyszłości.

 

Michen: Jak długo trwa Twoja przygoda z Battlefield’em? Co urzekło Cie w tej serii tak, że postanowiłeś dołączyć do 1stCav eSport Club? Jest to Twój pierwszy klan?

 

R@ffi: Moja przygoda z serią BF rozpoczęła się od wydania BETY BC2. Wcześniej grałem w BF’a 2 ale jedynie dla zabawy a nie rywalizując z innymi klanami.

Co mnie urzekło w BC2? W sumie nie mam jakiś rzeczy, które mnie wyjątkowo zachwycają. Nie ma na razie na horyzoncie ciekawszych tytułów więc pozostaje nam granie i osiąganie coraz to większych celów na tej platformie.

Nie jest to mój pierwszy klan. Karierę esportową zacząłem w PL4FC grając na platformie ET:QW. Do 1stCav dołączyłem grając jeszcze w tą grę i nie zamierzam już zmieniać zespołu.


Michen: Jesteś d-ca brygady BF:BC 2. W jaki sposób udało Ci się objąć to stanowisko? Czy ciężko jest dowodzić internetową „jednostką”?

 

R@ffi: Dowództwo objąłem po bardzo burzliwych debatach w gronie naszego zarządu. Z racji tego że miałem już okazję dowodzić drużynami na innych platformach, zarząd postanowił mi zaufać i przekazać dowodzenie nad nowo tworzoną brygadą. Czy jest ciężko? Owszem jest. Nasza brygada liczy obecnie ponad 20 osób które pochodzą z różnych gier. Ogarnięcie takiej ilości osób gdy nie ma się z nimi kontaktu wzrokowego jest trudne gdyż nie zawsze moje uwagi, polecenia docierają do tych osób tak szybko jakbym sobie tego życzył.


Michen: Jakie cele stawiasz przed swoimi operatorami?


R@ffi: Top 3 w Polsce jest to minimum jakie moi gracze muszą osiągnąć. Oczywiście jeśli się uda to nie spoczniemy na laurach tylko będziemy starać się walczyć o czołowe miejsca na arenie europejskiej.


Michen: Ile osób od Was zgłosi się do 1stCav & Battlefield.pl BC2 MiX CUP? Czy zamierzasz wziąć udział w tym turnieju? Jak oceniasz Wasze szansę?

 

R@ffi: Jak na razie zapisanych jest 11 osób. Mam nadzieję że reszta naszych operatorów również dołączy do tego cupa. Ja również zamierzam wziąć udział. Tym bardziej że do wygrania są naprawdę cenne nagrody. Szans nie ma jak ocenić, z racji tego że 4 osobowe drużyny będą losowane, ale wraz z organizatorami będziemy starać się unikać sytuacji aby członkowie tego samego klanu, grali w tej samej drużynie. Każda drużyna może wygrać, dlatego zachęcam do zapisywania się do turnieju. :)


Michen: Co sądzisz o polskiej scenie BF:BC 2. Myślisz, że mamy szansę zaistnieć poza naszym krajem?

 

R@ffi: Szczerze myślałem że naszych drużyn będzie znacznie mniej, przez co jestem bardzo mile zaskoczony patrząc na listę zapisanych teamów do ESL. Oczywiście zawsze mogłoby być więcej, ale myślę że nie ma co narzekać. Daje to nam duże szanse na podbój europejskiej sceny i myślę ze kilka drużyn naprawdę ma na to szanse i oczywiście życzę im powodzenia.


Michen: Co Ci się nie podoba w BF:BC 2? Co chciałbyś zmienić?

 

R@ffi: Co mi się nie podoba? Więc problemy techiczne…najbardziej irytują mnie restarty serwerów podczas grania trybu squad rush. Denerwujące są również samowolne crashe oraz problemy z podłączeniem do prywatnych serwerów. Z resztą problemów, powiedzmy, da się żyć. A co do samej gry to irytują mnie granatniki, które strasznie psują rozgrywkę. Mam nadzieję że kiedyś da się je całkowicie wyłączyć. A poza tym? Na chwilę obecną to wszystko. Co bym zmienił? Dodałbym warmup aby nie restartować map oraz dołożyłbym wsparcie dla modów. Również bardzo przydałoby się jakieś narzędzie do nagrywania/odtwarzania demek.


Michen: Czy w najbliższym czasie macie zamiar uruchomić swój własny dedykowany serwer?

 

R@ffi: Aktualnie posiadamy dwa serwery z Multiplay’a. Większość czasu są one zahasłowane ale postaram się uruchamiać je w ciągu dnia jako serwery publiczne. Dodatkowo staramy się postawić jeden serwer który 24h będzie stał jako publiczny i będzie dla waszej dyspozycji.


Michen: Dziękuje za wywiad!

 

R@ffi: Również dziękuje.

Komentarze

[01] piotr432
08:33 23-03-2010
-1
Czytając ten news pomyślałęm sobie, że nie będe grał w takich klanach ponieważ jestem niepełnoletni zmora moje wiekiu
[02] MrSienKo
10:06 23-03-2010
-1
ja tez ;/ czekamy do 18 latek i jedziemy
[03] elcidx
10:32 23-03-2010
-2
Ten wywiad do najnowszych nie należy, liczba zapisanych graczy przekracza 50
I odpowiedzi odnośnie rekrutacji do 1stCav nie można się doczekać Chyba naprawdę maja tłok.
[04] Uapa
10:55 23-03-2010
0
Jest jak najbardziej nowy. Pytanie to odnosiło się do członków 1stCav. Przeczytaj pytanie raz jeszcze
[05] raffi
15:58 23-03-2010
0
Może nie możesz się doczekać ponieważ czegoś nie wypełniłeś? Spróbuj wypełnić formularz rekrutacyjny na naszej stronie www.1stCav.pl i wypełnij WSZYSTKIE pola

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!