Aktualności

 

Koniec roku jest czasem podsumowań i rozliczeń. To właśnie wtedy analizujemy jak dany rok minął, które z życzeń się spełniło a co nam niestety nie wyszło. Będąc już  w nowym 2011 roku, zapraszam Was drodzy czytelnicy i użytkownicy portalu na wielkie podsumowanie wydarzeń roku 20010! Rok ten obfitował w wydarzenia (a podsumowanie w tekst), dlatego jeżeli ktoś dalej jest zmęczony po nocy sylwestrowej to zachęcam do odłożenia tego artykułu na dzień jutrzejszy.

 

 


Styczeń

Był to zdecydowanie miesiąc wzlotów i upadków w świecie Battlefield’a. Był to także miesiąc pod nieoficjalnym patronatem Battlefield Bad Company 2. Ale o tym, trochę później. Na początku miesiąca, a dokładnie 5 Stycznia, developerzy zdecydowanie najlepszego moda do BF2 – Forgotten Hope 2, poinformowali o tym, że już wkrótce ( 8 stycznia) zostanie wydana nowsza, lepsza i bardziej grywalna wersja moda. Ciut gorzej, nowy rok rozpoczął się dla miłośników Battlefield 2142 oraz tych wszystkich, którzy czekali na Battlefield 1943 (w wersji PC). Co było powodem opóźnienia patcha 1.51 oraz daty wydania BF 1943? Jak można było się tego spodziewać był to Battlefield Bad Company 2.  I to właśnie informacja dotycząca mającej wkrótce wyjść wersji beta właśnie tego BF’a wywołała dość sporą dyskusję 11 Stycznia. Wtedy też rozpoczął się etap głosowania w Noworocznym Konkursie BF.pl. Następne większe poruszenie (131 komentarzy do newsa!) nastąpiło 22 Stycznia kiedy to podano listę sklepów, które do pre-ordera BC2 dorzucały klucz do bety. Ale to było dopiero cisza przed burzą (konkursem, w którym można było zdobyć klucz do bety), która rozpętała się 27 Stycznia. Zainteresowanie było tak duże, że doszło do swoistego ataku DDos i strona padła… Na szczęście już dzień później konkurs wystartował i pomimo niekonwencjonalnego zadania cieszył się dość dużym powodzeniem.

Warto też wspomnieć o wydarzeniu, na które czekaliśmy prawie rok. Był to Wielki Wyścig DZN rozegrany w staruszku – Battlefield 1942.

Choć miesiąc ten rozpoczął się dość leniwie a nawet chłodno to jego ostatnie dni rozgrzały wiele kart graficznych i procesorów do granic możliwości.

Luty

Miesiąc Luty miesiącem Bad Company 2 jest sloganem jak najbardziej prawdziwym. Każdy dzień przynosił nowe informacje. Między innymi tą, że gra zostanie spolonizowana w wersji kinowej a w rolę a dokładniej głosy głównych bohaterów wcielą się takie osobistości Polskiej kinematografii jak Mirosław Baka czy Cezary Pazura. Na początku lutego wydano także wersje 0.9 moda Project Reality oraz podano jedną, bardzo smutną dla wszystkich graczy BF 1942 wiadomość; PunkBuster oficjalnie, po 8 latach zakończył swoje wsparcie.

Marzec

Kolejny miesiąc i kolejny slogan – Marzec miesiącem turniejów.

1 Marca – tego właśnie dnia, ci wszyscy, którzy zakupili BC2 w wersji elektronicznej mogli rozpocząć proces ściągania gry na HDD. Dwa dni później nastąpiła oficjalna premiera gry w USA oraz… premiera sygnowanego przez portal Battlefield.pl oraz eGame Lan Party Project serwera BC2. Tego samego dnia ruszył dwie ligi e-sportowe. Pierwsza to wiosenny sezon ligi ClanBase w drabinkach: Battlefield 2 Infantry OC oraz Battlefield 2 Conquest OC. Druga liga tyczyła się debiutującego BC2, a dokładniej Cybersport Battlefield Bad Company 2 . Dzień później ruszył turniej w Battlefield 1942, a więc w grę, od której wszystko się zaczęło. Był to Battlefield.pl & HBO Pacyfik Cup. A już 5 Marca w związku z oficjalną premiera BC2 w Polsce, wspólnie z EA Polska przygotowaliśmy dla wszystkich czytelników konkurs, w którym to można było wygrać limitowe edycje najnowszego Battlefield’a.

W połowie Marca przy współpracy z 1stCav eSport Club rozpoczęliśmy 1stCav & Battlefield.pl BC2 MiX CUP (który zakończył się nie tak jak powinien bo dopiero w Listopadzie, ale była to sytuacja zdecydowanie jednorazowa i nie do końca zależna od załogi Bf.pl (wiemy, że tylko winny się tłumaczy ale także najlepszym zdarzają się wpadki ;) – red.) ) a także uruchomiliśmy publiczny serwer TeamSpeak3 (na który serdecznie zapraszamy! ts.battlefield.pl port: 9987). Połowa miesiąca to także zakończenie Pacyfik Cup, którego zwycięzcą został SPQR a najlepszym graczem turnieju 264. . W tym samym czasie uruchomiliśmy dzięki współpracy z  eGame Lan Party Project, kolejne dwa serwery BC2. Koniec miesiąca był jednocześnie początkiem pierwszego sezonu rozgrywek w Cybersport Battlefield Bad Company 2. Wtedy także nastąpiła najbardziej oczekiwana premiera roku 2007. Tak, dobrze widzicie 2 0 0 7. Bo to właśnie na ten rok grupa złożona z członków klanu LRRP zapowiedziała wydanie swojego arcydzieła filmowego – Sands of Fire. Ale jak to bywa w świecie filmu, gdzie to gwiazdy a nie reżyserzy i scenarzyści dyktują warunki ;) doszło do drobnego opóźnienia. Lata oczekiwań nie poszły jednak na marne gdyż film okazał się spektakularnym scenowym sukcesem.

Ostatnia informacja z Marca to obietnice złożone przez polski oddział EA, a mówiące o tym, że Battlefield 1943 zagości na naszych komputerach już w Czerwcu ( mamy Styczeń 2011 a BF 1943 jak nie było tak nie ma… -red.)…

 

Kwiecień

I jak w Marcu startujemy od nowych rozgrywek. Doszło do losowania drużyn w OpenCup Battlefield 2 (zgłosiły się tylko dwa polskie klany – inFAMOUS oraz 3D-Gaming-Poland-Forces) oraz uruchomieniu przez ESL rodzimego Laddera Squad Rush 4on4 oraz Opening Cupa SR 4on4. 8 Kwietnia, osoba, która była współodpowiedzialna za popełnienie wielu BF’ów Gordon Van Dyke postanowiła opuścić szeregi DICE aby wspomóc inne studio developerskie a także poświęcić czas własnej rodzinie.

Pod koniec miesiąca doszło do prawdziwego meczu na szczycie. A dokładniej w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach dla czołgistów - czyli w Tank Ladder BF42-Ligi! Naprzeciwko siebie stanęli Polish Team Soldiers 1939 oraz Magyar Garda. Z wynikiem 428:80 wygrał PTS 1939 i tym samym obronił pierwsze miejsce w tabelce. Ostatnie dni Kwietnia przyniosły informację o kolejnym opóźnieniu patch’a 1.51 do Battlefield 2142. Jak trafnie podsumował redaktor Dominiko : Wygląda na to, że łatka 1.51 do Battlefield 2142 będzie wychodzić dłużej niż patch 1.50 do BF2, a tym czasem graczy futurystycznego BFa ubywa...


Maj

W Maju były tylko dwa wydarzenia godne większej uwagi. Była to zapowiedź nowego (czytaj płatnego) trybu Onslaught dla PS3 oraz Xbox 360. Drugim zdecydowanie ciekawszym wydarzeniem było zakończenie sezonu BF-42 Liga. Wicemistrzem ligi został wtedy SPQR.

 

Czerwiec

Czerwiec zapowiadał się ciekawie. Na początku miesiąca po raz kolejny zostaliśmy poinformowani o opóźnieniu mających wkrótce nastąpić otwartych beta-testach patch’a 1.51 dla Battlefield 2142.

14 Czerwca rozpoczęliśmy z tymi słowami na ustach:

Some folks are born silver spoon in hand,
Lord, dont they help themselves, oh.

Tego właśnie dnia zapowiedziano pierwszy dodatek do BC2 – Battlefield Bad Company 2 Vietnam z przewidywaną datą premiery na zimę 2010.

20 Czerwca i kolejne informacje o patch.u 1.51 dla BF 2142. Tym razem dowiedzieliśmy się, że najbardziej popularna mapa z BF2 – Strike At Karkand zostanie przeniesiona do brzydkiego kaczątka serii Battlefield – BF 2142. A dzień przed tą radosną nowiną odbył się mecz Battlefield.pl vs BFzone z okazji 5 rocznicy wydania gry Battlefield 2. Niestety, nasza osłabiona liczebnie reprezentacja przegrała we wszystkich rundach.

Lipiec

Atmosfera wakacji  i sezon urlopowy udzielił się wszystkim. Zarówno graczom jak i redaktorom Bf.pl. Najistotniejszą informacją tego miesiąca było to, że wszyscy ci gracze, którzy zdecydują się na zamówienie edycji limitowanej najnowszej odsłony MoH dostaną automatyczny dostęp do bety Battlefield 3.

Sierpień

Na początku miesiąca pojawiło się parę informacji dotyczących BF3, niestety nic konkretnego. Natomiast w połowie miesiąca Amerykańscy gracze konsolowi dostali możliwość zakupienie edycji Ultimate BC2. Co weszło w jej skład? Min. tryb Onslaught, rzeczy z wersji limitowanej oraz co najważniejsze BF 1943 w wersji konsolowej (Informacje Polskiego oddziału EA o Czerwcowej premierze PC BF 1943 okazały się – uwaga, uwaga – nieprawdziwe, jak BF 1943 na PC nie było tak dalej go nie ma)

W końcówce miesiąca wybrano Kapitana i skład Team Poland do ESL BF2 Country Championship 2010. Kilka dni później doszło do małego skandalu, kiedy to jeden z graczy znajdujących się w wstępnym składzie TP został przyłapany na korzystaniu z cheat’ów. Wydarzenie to 90s  skomentował w następujący sposób: Kolejny TP i kolejny raz cheater się dostał do składu.


Wrzesień

Wrzesień rozpoczął się od wydania pełnego soundtrack’a z gry Battlefield 1942. Pojawiły się tam także utwory niewykorzystane.  Tego samego dnia ruszyły też rozgrywki Nations Cup’a dla classica (ponad 8 lat turniejów i rozgrywek!).

W połowie miesiąca serwis Gamespot ujawił pierwszy gameplay z Battlefield Bad Company 2 Vietnam. Gra zapowiadała się naprawdę dobrze a filmik został bardzo ciepło przyjęty W tym samym momencie pojawiła się także publiczna beta patch’a 1.51 do Battlefield 2142. Jak to mawiają lepiej późno niż wcale?

Koniec miesiąca przyniósł premierę wersji 2.3 moda Forgotten Hope 2

 

Październik

Początek Października przyniósł sukcesy drużynie Team Poland I (2 zwycięstwa) oraz ciut mniejsze (1 wygrana )  Team Poland II w rozgrywkach Nations Cup.

Połowa miesiąca to nowa wersja najbardziej realistycznego moda dla Battlefield 2 tj. Project Reality v 0.95, niestety dalej bez Polskiej frakcji ale kto wie co przyniesie rok 2011? ;)

Koniec miesiąca to nowe informacje dotyczące BFBC2: Vietnam a także zwycięstwo Team Poland nad Team Finland w BF2 Infantry Country Championship 2010. Wydano także patcha R9 do BFBC2, który miał poprawić dość wiele uciążliwych błędów.

 

Listopad

Przedostatni miesiąc w roku był pełen nowych informacji. Zaczęło się od poinformowania, że seria Battlefield rozrosła się o kolejny tytuł. Tym razem o Battlefield Play4Free czyli zmodyfikowaną, przeglądarkową wersję Battlefield 2. Chwilę później pojawiły się kolejne wiadomości dotyczące nadchodzącego Vietnama (jak choćby nieoficjalna data premiery, która okazała się być datą oficjalną ;) ) a także informację o nowym map packu do BC2.

Zakończyła się także liga Battlefield Bad Company 2 by Cybersport.pl. Wielki finał odbył się w Warszawie. Walka o premiowane miejsca była zacięta a sama liga zakończyła się następującym rezultatem:

 

I Miejsce: BenQ DELTAeSPORTS.COM

 

II Miejsce: MaxFloPlaY^ SRI

 

III Miejsce: HighFlyers.PL

 

Końcówka miesiąca była niezwykle obfita w wydarzenia. Najpierw do sieci wyciekł patch R10 do BC2 (a później jego oficjalna dystrybucja), następnie kolejne informacje dotyczące BFBC2V a na końcu ruszyła zamknięta beta nowego BF’a – BFP4F. Ale prawdziwą wisienką na torcie była wygrana BF2 CC Infantry 2010 by ESL przez Team Poland. W finale nasz zespół zmierzył się z Team Finland i pokonał ją 461:256.

 

Grudzień

1 Grudnia przyniósł smutną wiadomość dla fanów rozgrywek ligowych w BF 2142. ESL zdecydowała się zamknąć jej Europejską sekcję poświęconą tej właśnie grze. Ale z drugiej strony; BF 2142 nigdy nie cieszył się dużym powodzeniem…

W przeciwieństwie do BF 1942. To właśnie na początku Grudnia Team Poland wynikiem 4:1 pokonała Team Austria w ćwierćfinale Nations Cup. Choć początek meczu zapowiadał się ciężko to ostatecznie Polski duch bojowy oraz niemałe umiejętności poprowadziły naszych do wygranej. Oby tak dalej!

Myśleliście, że Wrześniowa beta patch’a 1.51 do BF 2142 była ostatnią i sam patch lada chwila zostanie wydany? No to się pomyliliście ;) albowiem  14 Grudnia zostały ogłoszone kolejne beta-testy. Patch 1.51 swoją historią przypomina coraz bardziej historię gry Duke Nukem Forever…

18 Grudnia wszyscy Ci, którzy zamówili BFBC2V przed premierą mogli na własne oczy przekonać się czy nowy dodatek był dobra inwestycją. Gra bardzo szybko zyskała wielu, którzy twierdzili, że tak ale także wielu, dla których okazała się być ona nieporozumieniem. Osobiście uważam dodatek za dobry aczkolwiek do pięt niedorastający staremu BFV… bo co może przebić walki uliczne na Hue ’68 czy Operation Irving?

Tego samego dnia, poinformowaliśmy Was także o startującym już wkrótce, pierwszym w Polsce, turnieju Battlefield Bad Company 2 Vietnam, czyli EA & Battlefield.pl BFBC2 Vietnam Cup. Nagrody, które będzie można wygrać są naprawdę dobre dlatego polecam poznawanie nowych map oraz wypracowywanie taktyk ;)

Dzień przed Wigilią na forum EA UK rozpoczęło się głosowanie na najlepsza stronę dotycząca serii Battlefield. Wasz portal – Battlefield.pl także bierze udział w tym losowaniu! Do 6 Stycznia można oddać swój głos (oczywiście na Wasz portal ;) ) do czego serdecznie Was zachęcamy.

Po świętach dotarła do Nas informacja, że Forgotten Hope 2 został nazwany modyfikacją roku 2010 czego jej twórcom serdecznie gratulujemy!

Przedostatniego dnia roku, PC-towym graczom BFBC2V udało się odblokować mapę Operation Hastings. Aby to uczynić trzeba było wykonać 69 milionów drużynowych czynności. Światowej, PC-towej scenie BF’a zajęło to niecałe dwa tygodnie.

 

Tak oto minął rok 2010. Obfitował on w premiery, turnieje, w nigdy-nie-kończące-się wersje beta patch’y ;) a także w wiele innych wydarzeń, których po prostu nie dałem rady wychwycić. Mam nadzieję, że rok 2010 był także dla Was tak dobry jak dla serii BF i życzę Wam aby nowy, 2011 był jeszcze lepszy. A tymczasem trzeba wrócić do łóżka z kolejna już, podwójną dawką aspiryny i etopiryny ;)

Komentarze

17:34 01-01-2011
Komentarz zablokowany
[02] Dywan
11:39 02-01-2011
0
ze az tyle chcialo ci sie pisac
[03] Uapa
17:40 02-01-2011
3
A jakoś tak wyszło
[04] Ceglak
19:59 02-01-2011
0
dużo się działo

Brakuje jeszcze dwóch informacji, które nie pojawiły się niestety ani w newsach ani w tym artykule:
Team poland bf1942 Grudzień:
-Przegrana z Niemcami w półfinale 4:0
-Wygrana w meczu o 3 miejsce 4:3 z Holandią i w efekcie zajęcie go
13:42 03-01-2011
0
Niezle podsumowanie! Naprawde super sprawa

Tak jak wspomnial Ceglak, brakuje chyba tylko koncowych meczy Team Poland w 42. Wynika moze to z tego, ze nie bylo newsow na stronie glownej, ale czy jest sens chwalic sie przegrana w polfinale z niemcami? No wlasnie Co do meczu o 3 miejsce to news chyba gdzies utknal, ale co tam :D

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!