Aktualności

Już jutro rozpocznie się ostatni dzień zapisów do Mistrzostw Polski Battlefield 3. Nadeszła więc doskonała pora, aby przedstawić Wam wstępny regulamin według którego będą toczyć się rozgrywki. Miejcie jednak na uwadze, iż nie jest to wersja ostateczna - może jeszcze ona ulec zmianie przed startem rozgrywek. Szczegóły przedstawiamy poniżej. Przypominamy również, że swoje propozycje co do zmian możecie cały czas wyrażać pod odpowiednim newsem na ESL.

 

Jedną z najważniejszych zmian jakie wprowadziliśmy jest dopuszczenie uczestnictwa osób, które nie są obywatelami Polski. W składzie drużyny może być dodanych dwóch obcokrajowców, jednakże w trakcie meczu tylko jeden z nich będzie mógł grać. W przypadku, gdy w spotkaniu zagra więcej niż jedna osoba spoza Polski, drużyna zostanie usunięta z rozgrywek.


Jeśli chodzi o sam system rozgrywek - Mistrzostwa Polski Battlefield 3 będą podzielone na dwa etapy - fazę grupową oraz fazę pucharową. Początkowo drużyny zostaną losowo przydzielone do czterech grup, z których po dwie najlepsze (czyli łącznie osiem drużyn) awansują do fazy pucharowej. Mecze w fazie grupowej rozgrywane będą w systemie "każdy z każdym", natomiast faza pucharowa będzie drabinką Single Elimination. Finał zostanie rozegrany już 3 grudnia na Wielkiej Gali Cybersport, natomiast mecz o 3 miejsce odbędzie się odpowiednio wcześniej poprzez Internet.

W trakcie trwania Mistrzostw Polski drużyny będą mogły dokonać tylko jednej zmiany w składzie - będzie to możliwe podczas przerwy pomiędzy fazą grupową a pucharową, która potrwa 1 dzień. Warto dodać, że do formacji będzie mogła zostać dodana osoba, która wcześniej nie brała udziału w turnieju w barwach innej zespołu.

Drużyny będą rozgrywać spotkanie na jednej z pięciu map (Operation Metro, Tehran Highway, Grand Bazaar, Damavand Peak, Seine Crossing), która zostanie wybrana poprzez odrzucanie. Pierwszą mapę odrzucać będzie drużyna, która znajdzie się po lewej stronie (czyli będzie w roli gospodarza) w profilu meczowym.

 

Regulamin Mistrzostw Polski Battlefield 3
Mistrzostwa Polski Battlefield 3 - zapisz się!


Pamiętajcie - regulamin może jeszcze ulec zmianie przed startem rozgrywek, dlatego sprawdzajcie go na bieżąco. Przypominamy również, że zapisy do Mistrzostw Polski Battlefield 3 zostaną zamknięte jutro wieczorem. Jeśli jakaś drużyna jeszcze się nie zgłosiła - radzimy się spieszyć!

Komentarze

[01] balbin_JD
15:12 17-11-2011
0
nie wiem czy źle przeczytałem czy mam rozumieć że IRNV night vision jest dozwolone ?? czy aby coś wam się nie zapomniało ??
[02] kobra
10:44 18-11-2011
0
W projekcie regulaminu, nawet w jego pierwszej odsłonie jest jak byk - zakaz używania dodatków termowizyjnych i noktowizyjnych również w pojazdach. Czyli IRNV też jest zabronione.
O ile jest to niejasne dodamy do regulaminu iż IRNV również należy do tej grupy.
[03] JabbaH
11:34 18-11-2011
0
Taka mała uwaga, regulamin nie mówi nic odnośnie unlocków oraz perków drużynowych. A w momencie gdy cześć osób nie gra tyle co inni (rodzina, praca, w/e) są na gorszej pozycji. Czy serwer nie powinien udostępniać wszystkich możliwych unlocków aby wyeliminować jakiekolwiek nierówności?
[04] WojtaaSs
12:24 18-11-2011
0
Mógłbyś JabbaH przybliżyć nieco rozwiązanie? Skrypt / plugin? Ekipa PRGK jak najbardziej za.
[05] GOKU
12:36 18-11-2011
0
Kiedyś była taka opcja, ale z tego co wiem to EA ją usunęła ze względu, że wszystkie servery są rankingowe i nie pasowało im to do polityki.
[06] WojtaaSs
13:19 18-11-2011
0
proponuję jeszcze do blokad dodać shotguny. Przy doborze amunicji odłamkowej to jest przenośne działo wyjęte z transportera APC
[07] balbin_JD
13:23 18-11-2011
1
@03 jak by się dało to nie mam nic przeciwko ale tak naprawdę nie nasz problem każdy ma jakieś zajęcia
[08] balbin_JD
14:02 18-11-2011
1
w wielu klanach już podczas premiery myślano o tym by ludzie grali w miarę często i zgrywali się z myślą o tym że zagrają w jakiś rozgrywkach a coś mi się wydaje że wy tak po prostu się zapisaliście bez większych przygotowań do tego i teraz macie problem i chcecie udupić tych którzy się przygotowywali do czegoś takiego ......
[09] JabbaH
14:59 18-11-2011
-1
@[8]

Ręce opadają i nie tylko jak się coś takiego czyta. I tylko utwierdza to w przekonaniu że zasady fair play oraz normalnego podejścia przestały obowiązywać.
Szkoda bo scena BFa była jedną z normalniejszych jakie widziałem do tej pory. Mam tylko nadzieje że nie jesteś/będziesz adminem w jakimkolwiek turnieju, ponieważ twoje zrozumienie i poszanowanie zasad fair play lub logiki jest co najmniej wątpliwe.

Plus z tego co wiem część tych "przygotowań" opierała się o czysty stat padding na zahasłowanych klanowych serwerach. Więc zgodnie z polityką EA punkty/unlocki/inne perki powinny zostać wymazane.

PS Jak wyrównanie szans (czyt. każdy ma dostęp do tego samego) ma kogokolwiek udupić? Wytłumacz mi to proszę bo jestem jak widać za mało rozgarnięty aby to zrozumieć.
[10] mwnn
15:22 18-11-2011
0
Nie ma co gdybac, poniewaz owa mozliwosc odblokowania ich na serwerze juz zostala przez EA/Dice zablokowana, wiec pozostaje po prostu dobic do konkretnego lvl i je odblokowac. Bodajze od 30 chyba sa juz druzynowe unlocki, wiec to zaden wygorowany pulap, nawet dla tych, ktorzy nie siedza po 10 godzin dziennie. Poza tym, co maja perki do przygotowan ^^. Liczy sie teamplay, a nie perki, one za nikogo niczego nie zrobia.
[11] xD
15:28 18-11-2011
1
zgadzam się z jabbah, ale battlefield to gra dla randomów i placków. nikt z ea/dice nie dba o scene klanowa. najwyraźniejszy przykład to fakt ze na końcu rundy nie ma nawet możliwości sprawdzenia wyniku tylko trzeba czekać na report z battleloga.
[12] balbin_JD
15:29 18-11-2011
0
pokaż mi gdzie w moich statach jest stat padding a potem pisz głupoty ...
[13] balbin_JD
15:38 18-11-2011
0
PRGK gra prawie co dzień sparing z jakimś klanem czy HA czy jakiś inny 6na6 8na8 czy też wewnętrzny czasem 10na10 albo 12na12 bo aktualnie są dwa składy a że wy nic nie gracie to nie problem nasz tylko wasz każdy ma więcej lub mniej czasu na to by pograć wiec zanim zaczniesz wyzywać od stat padingu sprawdź to ....
[14] JabbaH
15:44 18-11-2011
0
@up
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, potem jeszcze raz. Jeśli dalej nie rozumiesz to trudno. Widać czytanie ze zrozumieniem przychodzi z trudem.
[15] kobra
19:22 18-11-2011
2
Nie oskarżaj jak nie masz dowodów, jak masz dowody pisz do EA żeby zrobili porządek.
[16] Adasi
19:06 25-11-2011
0
Jabbah - tak trzymaj. Nie łudź się, że scena jest taka normalna. Starczy poczytać moją ostatnią wymianę zdań w topicu o ostrzeżeniach na forum. Piszesz o jednym, ludzie "rozumieją" drugie, do tego wymądrzanie się ludzi którzy nie mają o niczym zielonego pojęcia.
Balbin - ręce opadają patrząc na to co piszesz i jak piszesz....

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!