Aktualności

General
17:03 25-09-2012
General

Chcielibyśmy wrócić do cyklu wywiadów na łamach naszego portalu, o roboczej nazwie "Dziesięć pytań do...”

Przez cały sierpień, mogliście zadać pytanie panu Juliuszowi Kornaszewskiemu, PR Managerowi z polskiego oddziału firmy Intel. Dziś możemy opublikować odpowiedzi i wyłonić zwycięzce naszej zabawy .

Przypomnę, nagrodą jest  ...

Pudełkowa wersja gry Dead Island Platinium Edition w skład, której wchodzi między innymi : gra Dead Island, Fan Kit DVD, soundtrack z gry, drukowany poradnik do gry (100 stron), koszulka Dead Island,DLC Krwawa Łaźnia, DLC Brain Wave Bomb.

 

Zapraszamy do lektury odpowiedzi.

1. Reeposter

Kiedy w procesorach krzem zostanie zastąpiony grafenem?

Intel pracując nad kolejnymi zmianami w procesie wytwarzania procesorów bierze pod uwagę bardzo różne materiały. Zdaniem Marka Bohra, jednego z czołowych naukowców w tej dziedzinie, odpowiedzialnego za opracowywanie kolejnych technik produkcji w Intelu nic nie zapowiada, żeby w najbliższej przyszłości produkcja grafenu na przemysłową skalę stała się opłacalna. Prognozujemy, że najbliższe kilka generacji tranzystorów będzie wciąż zbudowanych z krzemu.

2.Fomas

Kiedy skończy się generacja procesorów z architekturą x86 ?

Nie planujemy zakończenia wytwarzania procesorów zx86. Co więcej Intel rozwija nowe linie procesorów x86 przeznaczone do pracy w smartfonach oraz tabletach.

3.Miki9559

Czy Intel widziałby siebie na rynku PeCetowych kart graficznych? Czytaj - trzeci gracz wchodzi do gry?

Intel od wielu lat jest numerem jeden w segmencie układów graficznych. W pierwszym kwartale 2012 roku udział Intela w rynku układów tego typu wyniósł ok 59%. Jeśli chodzi o ilości to było to ponad 72 mln układów. Firma rozwija układy graficzne zintegrowane w procesorach. Każda generacja przynosi gigantyczny skok wydajnościowy. Aktualnie mamy do czynienia z układami HD4000 zintegrowanymi z procesorami do desktopów i laptopów, natomiast w połowie 2013 roku na rynek trafią procesory Core 4. generacji, gdzie integry w najmocniejszych wersjach GT3, podniosą wydajność grafiki nawet dwukrotnie. Jeśli chodzi o karty zewnętrzne, Intel nie planuje ich wprowadzenia w najbliższej przyszłości.

4.The_White

Ile czasu trwa opracowanie procesora aż do rozpoczęcia jego sprzedaży?

Zazwyczaj opracowanie układu o nowej mikro architekturze trwa ok 5 lat. Tak więc prace nad obecnymi procesorami Core 3. generacji rozpoczęły się ok 2007 roku.

5. Blizzard_

Czy firma Intel nawiązuje współpracę z polskimi naukowcami projektując, wytwarzając procesory?

Zdecydowanie tak. Współpracujemy aktywnie ze społecznością akademicką, także specjaliści Intela prowadzą zajęcia na wybranych uczelniach w Polsce. Wspólnie z Politechniką Gdańską pracujemy też nad projektami, które mają zaowocować nowymi technologiami, nie tylko w segmencie procesorów ale także np. nowymi interfejsami komunikacji z komputerem.

6.CptBrown

Czy wizja Intela jako monopolisty na rynku procesorów PC jest korzystna dla niego samego?

Intel nie jest monopolistą runku procesorów. Wydaje nam się, że aktualnie konkurentów Intela jest zdecydowanie więcej niż w przeszłości. Intel jako producent rozwiązań do komputerów, smartfonów, tabletów ma wokół siebie liczną grupę firm konkurujących. Naszym celem jest oczywiście zachowanie pozycji lidera, natomiast nie koncentrujemy się na walce z konkurencją lecz na rozwoju rynku jako całości. Jeśli ludzie będą korzystali z technologii w nowych obszarach zastosowań, to skorzysta na tym cały ekosystem.

7.PepePL

Według prawa Moora liczba tranzystorów będzie podwajana co 2 lata (według wiki) jakie są plany rozwoju firmy na najbliższe 5 lat?

Intel pracuje nad rozwiązaniami w tak wielu obszarach, że na ten temat moglibyśmy napisać wielotomową powieść :) Jeśli chodzi o procesory to ok 2015 roku planujemy wdrożenie nowych technologii produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem chcielibyśmy wytwarzać układy w 5 nm. To sprawi, że układy będą oczywiście wydajniejsze, mniejsze, bardziej funkcjonalne i energo oszczędnę. Wszystkie elementy elektroniczne będą także coraz bardziej ze sobą zintegrowane (tzw. system on chip). Pierwszym układem tego typu będzie procesor Core 4. generacji, który zawierał w sobie będzie mostek północny, aktualnie wyposażenie obowiązkowe płyt głównych. Planujemy także ekspansję na rynku smartfonów, tabletów, a także dalszą ewolucję Ultrabooków. Pracujemy nad tym aby z komputerami użytkownik komunikował się wygodniej, korzystając z interfejsu głosowego, gestów, itd. Wszystkie urządzenia, których używamy powinny też bezproblemowo ze sobą współpracować bez względu gdzie ich używamy – w domu, w samochodzie czy w pracy. Oczywiście stale udoskonalamy infrastrukturę serwerową, rzecz kluczową w czasach gdy liczba danych przetwarzanych w Internecie rośnie lawinowo. Intel jest liderem w tym segmencie.

8.Grievous94

Czy następcy Ivy Birge będę wytwarzani już w nowym procesie technologicznym??

Pierwsze procesory Intel Core 4. generacji (Haswell) będą wytwarzane w tym samym procesie technologicznym co Ivy Bridge, czyli 22 nm. Zgodnie z naszą strategią "Tick-Tock" co rok, zawsze w kroku Tick dokonujemy zmniejszenia procesu technologicznego, natomiast następujący po nim Tock to nowa mikroarchitektura. Tak więc w przypadku Intel Core 4. generacji otrzymamy Tock – nową mikroarchitekturę, a następnie rok później nowy proces technologiczny.

9. gooood

Czy obawiacie się nowych procesorów nad którymi pracuje AMD?

Szanujemy naszą konkurencję lecz nie możemy się wypowiadać odnośnie produktów, o których nie mamy wystarczających informacji. Jesteśmy przekonani, że planowane przez nas produkty będą liderami w swoich segmentach.

10.dj197301

Czy Intel zamierza wprowadzić w porozumieniu z producentami smartfonów usługę Intel Identity Protection lub Intel Anty-Theft do telefonów wykorzystujacych procesory Intel.

Zarówno w procesorach do smartfonów jak i tabletów wprowadzone zostaną niektóre funkcje Intel Identity Protection i Intel Anti-Theft. Ze względu na specyfikę sprzętu nie wszystkie funkcje obecne z komputerach byłyby możliwe do wdrożenia, natomiast bezpieczeństwo to jeden z kluczowych elementów w strategii Intela (czego dowodzi m.in. przejęcie firmy McAfee) i także w urządzeniach mobilnych technologie te znajdą swoje zastosowanie.

 

Za najciekawsze pytanie wg pana Juliusza Kornaszewskiego, grę Dead Island Platinium Edition otrzymuje użytkownik o nicku Blizzard_.

Zwycięzcy gorąco gratulujemy.

 

W kolejnych wywiadach będzie możliwość zadawania pytań przedstawicielom innych, równie ciekawych firm ze świata IT, więc zapraszam do śledzenia Aktualności. Oczywiście dla zadających najciekawsze pytania, Redakcja przewidziała ciekawe nagrody-niespodzianki.

 

 

Komentarze

[01] The_White
17:33 25-09-2012
1
Wow, moje pytanie zostało wybrane.
Aha, i jak ten pan ma na imię? Bo raz piszecie Janusz a raz Juliusz. ;D
[02] Sokar44
17:36 25-09-2012
0
Dzięki, już poprawiłem
[03] czopor
17:55 25-09-2012
1
"Intel od wielu lat jest numerem jeden w segmencie układów graficznych." Pan chyba nie zrozumiał pytania, bo na pewno nie chodzi o marne integry na płytach i w apu...
19:48 25-09-2012
1
Fajnie zobaczyć swoje pytanie w tych dziesięciu najlepszych :D
Blizzard_ GRATULACJE ^^
[05] PawelKult
22:11 25-09-2012
2
@03 lanie wody a na końcu odpowiedź " Jeśli chodzi o karty zewnętrzne, Intel nie planuje ich wprowadzenia w najbliższej przyszłości." czytanie ze zrozumieniem
[06] Tomisan
02:31 26-09-2012
byłem na E3i jakos tam intela nie widzaiłem
http://www.youtube.com/watch?v=vzYIFEjuEc4
http://www.youtube.com/watch?v=IYvQu00t75w
http://www.youtube.com/watch?v=iPvjRwCeakM
i gdzej jest konferecja waszego pc hahahahahhahahahahahahaha
[07] Blizzard_
12:18 26-09-2012
1
Miła niespodzianka i cieszę się z odpowiedzi, a tym bardziej z wygranej:D
[04], dzięki
[08] Fomas
15:35 26-09-2012
0
"Intel od wielu lat jest numerem jeden w segmencie układów graficznych" ale w ilości sprzedanego badziewia i się nie dziwię jak wliczają w tym wszystkie integry (nawet w moim i5 choć nigdy nie uruchomiłem integry).
Poza tym nic im nie da podniesienie dwukrotne wydajność grafiki, ale może BF2 na średnich by poszedł.
[09] PaulPL11
08:51 30-09-2012
0
Blizz, tyle wygrać.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!