Aktualności

Informacje o Battlefield 4 wylewają się z internetu od rana. My nie pozostajemy temu obojętni i w rozwinięciu newsa czeka na was podsumowanie wszystkich wiadomości oraz 2 materiały filmowe.

 

 

Już na samym początku jesteśmy świadkami dramatycznej sceny odbywająca się w zatopionym samochodzie - DICE chce aby historia była dramatyczna i wiarygodna. Sytuacja polityczna na świecie jest bardzo nerwowa, wojna może wybuchnąć w każdej chwili. Recker (gracz), Pac, Dunn oraz Irish to żołnierze wchodzący w skład drużyny Tombstone. Misja zademonstrowana w filmiku rozgrywa się w stolicy Azerbejdżanu a celem drużyny jest ucieczka do punktu ewakuacji. Wszystko oczywiście się komplikuje, a nasi czterej wojacy nie są jedynymi gośćmi Azerbejdżanu – Rosjanie to wróg z jakim przychodzi im walczyć.

Sama rozgrywka nie różni się mocno od poprzedniej części. Jest liniowa, pełna skryptów które budują niesamowite doznania płynące z rozgrywki. Twórcy zapowiadają jednak, że w trybie dla pojedynczego gracza otrzymamy nieco swobody. Widać to w wymianie ognia dziejącej się na rozległym placu budowy. Gracz ma dość dużą swobodę w poruszaniu się i nie jest ograniczony skryptami. Można nawet wsiąść do dowolnego pojazdu w celu szybszego pokonania dystansu bądź zasypania przeciwnika zamontowanym karabinem maszynowym. Ponadto naszym towarzyszom można wydawać proste rozkazy, np. przygwożdżenia wroga, co da nam możliwość zajścia go z flanki.

Technicznie gra prezentuje najwyższą klasę za sprawą silnika Frostbite 3 (a nie jak mówiły plotki 2.5) który jeszcze bardziej urealni obraz wirtualnego świata widzianego na naszych monitorach. Gra skorzysta z dobrodziejstw DirectX 11 (tesalacja i jeszcze lepsze oświetlenie). Twarze kompanów Recker’a i emocje przez nie wyrażane robią niesamowite wrażenie, do tego animacje stworzone z wykorzystaniem technologii Motion Capture i cel DICE osiągnięty: sprawić by wirtualne postacie jak najbardziej przypominały te żywe. Fizyka to kolejny aspekt który pomoże uczynić grę interaktywnym filmem. Destrukcja otoczenia przypomina bardziej tą z Bad Company 2, niż z trzeciej części gdzie czołg miał problemy ze zniszczeniem prostej ściany. Całe otoczenie ma być podatne na wiatr i inne czynniki.

Niestety na informacje o rozgrywce wieloosobowej przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Premiera jesienią tego roku!

 

Pozostałe informacje:

 

- Modele Rosjan z misji, to dokładnie te same wykorzystane w trybie multiplayer BF3.

- Kobiety nie pojawią się w multi, nie będą też grywalnymi postaciami w singlu. Wiadomo, że w kampanii solowej pojawi się Hanna którą możecie zobaczyć na samym końcu gameplay’a.

- Trzy strony konfliktu: USA, Chiny, Rosja.

- Bardzo prawdopodobne, że gra będzie wymagała stałego połączenia z Internetem, nawet w trybie dla jednego gracza.

- Nie będzie trybu kooperacji.

- Brak niebieskiego filtru z BF3, kolorystyka ma być bardziej „żywa”.

- Elementy z multiplayer’a w kampanii solowej.

- „Żadnych usprawiedliwień”.

- „To co widzisz, jest tym w co grasz”.

 

Można już składać zamówienia przedpremierowe w sklepie Origin. Do wyboru mamy dwie wersje: Cyfrową Edycję oraz Edycję Specjalną. W obu przypadkach dostaniemy nieujawniony dotąd dodatek, natomiast w przypadku tej drugiej droższej edycji dodatkowo otrzymamy dostęp do bety i dodatkowej zawartości. Potwierdzono również, że posiadacze usługi Premium do Battlefield 3 uzyskają dostęp do bety.

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś krótkie, nowe informacje, to zostaną one dodane w tym newsie.

Komentarze

[01] Zelatur
19:50 27-03-2013
3
Czy tylko mnie drażni taka polityka z tymi dodatkami? Ogólnie nic nie mam przeciwko nim, nawet się cieszę że gra będzie rozbudowywana "po premierze", ale juz sama taktyka z tym premierowym dodatkiem ? To tak troche kupy się nie trzyma i jedynie co w tym widze to chwyt na kase, nic wiecej.

Rozumiem wypuścić gre, i np zapowiedzieć dodatek za miesiąc, lub kolejne 10 dodatkow w ciagu roku. I np. opcje wykupienia konta premium ktore zapewni dostep do wszystkich dodatków. Tylko że w tym przypadku sadze że to będzie na podobieństwo BF3 i Back to Karkand. Gdzie kupimy tylko dodatek bez konta premium. Osobiście wolałbym już zapłacić z grubsza za reszte dodatków. Aczkolwiek nie ma na ten temat wiekszego info wiec wypada się lekko wstrzymać..
[02] rambo0072
20:50 27-03-2013
1
Na gram.pl też już można zamówić pre-order od 148zł.
[03] bf'iarz99
20:54 27-03-2013
0
Sorki, ale nie kumam o co chodzi z ,,niebieskim filtrem' oraz ,,usprawiedliwieniami'. Jeśli ktoś mógłby wyjaśnić...
[04] Rudzik82
21:07 27-03-2013
-3
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.. polityka DICE = kasa i tyle. Ja osobiście jestem wielkim fanem serii BF, wiec nie pożałuje żadnych pieniędzy na BF4.
[05] tomekan
21:08 27-03-2013
-1
Niebieski filtr to jest cała niebieska kolorystyka z bf3, w którym wszystko jest niebieskie- niebo, woda, ściany, HUD, czyli coś jakby nałożenie na zwykłą grę niebieskich okularów.
[06] Koda007
22:26 27-03-2013
1
@04
WARA OD DICE! Dice tylko tworzy gre, a EA ją wypuszcza, zarządza marketingiem. To cały hejt powinien spływać na EA i nie DICE.
[07] Anonymous
22:35 27-03-2013
5
I znowu brak podziału amunicji na magazynki. Tego cały czas mi brakuje bo tak to po każdym strzale przeładowanie i niestety kretyńsko to wygląda, a naprawde taki podział dodawał by szczypte nieprzesadnego realizmu. Na plus moim zdaniem lepsza destrukcja i bardziej intensywne/lepiej brzmiące dzwięki wystrzałów. Choć mam nie odparte wrażenie, że gry fps robi sie coraz bardziej idioto-odporne, a samą mechanike gry coraz bardziej sie upraszcza.
23:33 27-03-2013
0
Jeszcze bardziej urealni ? bardziej od czego ? od BF3 gdzie słońce odbijało się od optycznych przyrządów celowniczych na mapie z ulewą i całkowitym zachmurzeniem i w ciemnych pomieszczeniach ? ;D spoko ;D
[09] diegothic
10:24 28-03-2013
0
wystarczy że wiarygodna marka powie że cos jest dobre, a ludzie to kupią
[10] Rudzik82
11:02 28-03-2013
-1
[06] sorry, chciałem napisac EA anapisalem DICE
[11] Tomisan
13:11 28-03-2013
-2
dlaczego nie DX11.1 ? co do filtru najleprzy był by taki jak zastosował steven spielberg w szeregowcu ryanie po co te kolory
Anonymous tylko BC1 jest prawdziwe przeładowanie każdej broni
[12] Tomisan
13:34 28-03-2013
1
„Żadnych usprawiedliwień”. to chyba znaczy ze gra nie będzie gra miała żadnych bugów no pewnie
Trzy strony konfliktu: USA, Chiny, Rosja. to znaczy więcej broni pojazdów itp. niż w Bf3

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!