Aktualności

Na stronie bf4central.com pojawiły się szczegółowe opisy wszystkich map wraz ze screenami. Jak dotąd bliżej poznaliśmy tylko dwie mapy: Siege of Shanghai i Paracel Storm. Wszystkie informacje pochodzą zapewne z premierowej wersji gry, która ukaże się na świecie już jutro a 4 dni później w naszym kraju. Zapraszamy do dalszej części newsa.

 

Siege of Shanghai

Pierwsza ujawniona mapa przez DICE. Mieliśmy okazję zobaczyć ją w wersji Alfa, a niedawno w wersji Beta gry. Jest to miejski teren z wieloma wysokimi budynkami na które można się dostać. Na środku mapy stoi najwyższy, który można zniszczyć. Mapa oferuje każdy rodzaj sprzętu, poza myśliwcami.

#1 | #2

 

 

Paracel Storm

Mapa w klimacie tropikalnym z wieloma małymi wysepkami. Obie ze stron dokonują desantu morskiego i powietrznego - ten pierwszy jest o tyle ciekawy, że na mapie panują zmienne warunki pogodowe, i tak spokojne morze zamienia się w prawdziwy żywioł utrudniający poruszanie się łodziom.

#1 | #2

 

 

Flood Zone

Miasto które znajduje się w otoczeniu tamy - ta może zostać zniszczona zalewając cały teren. Rozgrywka nabiera wtedy nowego kształtu, bowiem pojazdy kołowe stają się bezużyteczne a zastępują je łodzie szturmowe i skutery wodne. Tak jak w Szanghaju, możemy wchodzić na dachy budynków.

#1 | #2

 

 

Golmud Railway

Ogromna mapa oferująca dużo przestrzeni dla pojazdów i myśliwców. Piechota nie jest jednak pozbawiona szans, bowiem na mapie znajdziemy również domy i inne budynki w których może się ona ukryć. Na mapie nie znajdziemy żadnego zbiornika wodnego, toteż nie ma na niej pojazdów wodnych.

#1 | #2

 

 

Operation Locker

Linowa mapa przypominająca nieco wyglądem Damavand Peak i rozmieszczeniem punktów - Metro. Jest to jedyna mapa śnieżna, jednak główna akcja toczy się w podziemny kompleksie. Na środku znajduje się jeden punkt o który potoczą się pewnie najcięższe walki, natomiast na zachód i wschód od niego są 2 kolejne punkty. Mapa nie bardzo nawiązująca do korzeni serii, jednak znajdziemy też na niej lekkie pojazdy.

#1 | #2

 

 

Hainan Resort

Stylistyką mapa podobna jest do Paracel Storm, jednak skupia się bardziej na działaniach piechoty. Mamy tu łącznie 3 flagi do zdobycia, a więc o tą na środku umieszczoną przy hotelu potoczą się najcięższe walki. Jeśli chodzi o pojazdy to znajdziemy tu zarówno łodzie jak i lekkie pojazdy.

#1 | #2

 

 

Dawnbreaker

Jedyna nocna mapa w grze. Umiejscowiona podobnie jak Szanghaj w mieście, skupiając się na działaniach piechoty. Prawdziwym zaskoczeniem jest fakt, że znajdziemy na niej myśliwce!

#1 | #2

 

 

Lancang Dam

Mapa skoncentrowana przy wielkiej tamie w Lancang. Znajdziemy tu każdy rodzaj sprzętu, począwszy od łodzi które walczą o flagę umiejscowiona na wysepce, a kończąc na myśliwcach.

#1 | #2

 

 

Rogue Transmission

Mapa z wyróżniającym się wielkim talerzem satelitarnym - możemy toczyć boje zarówno pod nim, na nim, jak i wokół niego. Znajdziemy tu każdy rodzaj sprzętu poza łodziami.

#1 | #2 | #3

 

 

Zavod 311

Fabryka czołgów na terenie Rosji. Głównie walka piechoty i pojazdów. Na mapie znajduje się głowica która po zdetonowaniu zawala wielki komin, co wpływa nieco na rozgrywkę. Tereny wokół fabryki są mocno porośnięte zielenią co sprawia, że mapa prezentuje się bardzo uroczo. Znajdziemy tu jedynie czołgi, pojazdy APC oraz pojazdy transportowe.

#1 | #2

 

 

W grze znajdziemy też specjalny poziom na którym potrenujemy w kierowaniu różnorakich pojazdów, jak też w strzelaniu wszystkimi broniami dostępnymi w grze.

Komentarze

08:32 26-10-2013
0
Jeśli chodzi o większe mapy to niestety nie odeszli od marnotrawstwa przestrzeni z 3. Po jaką cholere robić wielką mapę, żeby wszystkie flagi umiejscowić jedna obok drugiej( głownie chodzi mi tu o Golmud Railway) ? Choć w sumie z tym "wielką" to troche przesadziłem bo na tych "zdjęciach satelitarnych" za wielkie się nie wydają, zobaczymy jak będzie rzeczywistości.
[02] Wojwos
18:09 26-10-2013
0
Ta mapa Operation Locker przypomina mi jednego art, którego kiedyś udostępnili, bodajże rok temu.
[03] Hycel
10:52 27-10-2013
0
http://www.youtube.com/watch?v=PLaa9vpxJwI mapa flood zone gameplay
[04] bf'iarz99
18:52 04-11-2013
0
Na grafice Resort, tam po prawej w tle co się tak dymi?

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!