Aktualności

Już niebawem na półki polskich księgarń trafi kolejna książka oparta na motywach gier serii Battlefield: po niezwykle ciepło przyjętej powieści Andy’ego McNaba i Petera Grimasdale’a Battlefield 3: Rosjanin wydawnictwo Insignis w ręce czytelników odda samodzielne dzieło autora w/ w duetu, zatytułowane Battlefield 4: Odliczanie do wojny. Oficjalna data premiery tej książki to 5 lutego 2014.

 

 

Tak jak w przypadku Battlefield 3: Rosjanin tak i teraz, Battlefield.pl jest patronem medialnym powieści związanej z serią Battlefield. Już wkrótce na łamach portalu znajdziecie więcej informacji na temat tego tytułu oraz konkurs z nim związany. Stay tuned!

 

Nowa powieść z serii Battlefield przenosi czytelnika do Chin. W największym mieście Państwa Środka – Szanghaju – mieszka tajny agent CIA, Laszlo Kovic. Zdążył już zapuścić tu korzenie, głęboko wrosnąć w chińską kulturę, a jego mandaryński budzi podziw miejscowych; słowem – czuje się tu o wiele lepiej, niż w rodzinnym Detroit, skąd dawno temu uciekł w szeregi służb wywiadowczych.

CIA powierza Kovicowi dowodzenie misją na granicy między Chinami a KRLD – jej celem jest przejęcie genialnego północnokoreańskiego informatyka, który oprogramował cały macierzysty arsenał nuklearny. Operacja, która teoretycznie nie niosła większego ryzyka, przeradza się w klęskę – giną wszyscy uczestniczący w niej marines. Wszyscy – oprócz cudem ocalałego Kovica.

Wpółżywy, wraca do Szanghaju, gdzie po raz kolejny śmierć zagląda mu w oczy: okazuje się, że znalazł się na celowniku chińskich służb bezpieczeństwa i pewnej tajemniczej organizacji. W dodatku wygląda na to, że CIA stało mu się niechętne. A kiedy media podają do wiadomości informację o przygranicznym incydencie, w Szanghaju wybuchają antyamerykańskie zamieszki.

Książka Battlefield 4: Odliczanie do wojny obfituje w wyrazistych, przekonujących bohaterów i wartką, pełną napięcia akcję. Na wyobraźnię czytelnika niezwykle oddziałuje też egzotyka miejsca oraz zderzenie chińskiej i amerykańskiej kultury. Mimo że Battlefield 4 to przede wszystkim pełnokrwista powieść sensacyjna, Peterowi Grimsdale’owi udało się bardzo dobrze pokazać konfrontację młodego, żądnego zmian i demokracji pokolenia Chińczyków z minioną, przywiązaną do tradycji i komunizmu generacją.

Battlefield 4: Odliczanie do wojny to z pewnością pozycja obowiązkowa dla fanów gier z serii Battlefield. Z drugiej strony jest to jednak zupełnie niezależny tytuł, który bez cienia wątpliwości można polecić każdemu miłośnikowi dobrej, sprawnie napisanej prozy sensacyjnej z wątkami politycznymi.

Komentarze

[01] Eleanor
02:29 22-01-2014
0
a tę pierwszą książkę jak oceniacie? Warta przeczytania czy raczej nie?
[02] Krex
19:27 26-01-2014
0
Obstawiam, że nie
[03] Sahqiel
01:55 29-01-2014
0
Gniot jak cały ten battlefield.
[04] Sahqiel
01:57 29-01-2014
2
Kup książkę a okaże się że brakuje 30 stron, EA wypuści p pół roku patcha (streszczenie 30 stron).
[05] Eleanor
03:14 02-03-2014
0
Zaryzykowałem i kupiłem, teraz znaleźć czas na to :D

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!