Aktualności

W najbliższą środę do polskich księgarń trafi powieść „Battlefield 4: Odliczanie do wojny” autorstwa Petera Grimsdale’a, nad którą patronat medialny objęło Battlefield.pl. W rozwinięciu do tego newsa znajdziecie kolejne informacje na temat książki oraz pierwszy z trzech fragmentów, również w formie nagrania w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

 

 

Przeczytajcie / wysłuchajcie go uważnie, gdyż w ciągu najbliższych kilku dni będziemy mieli dla Was pierwszy konkurs, w którym do wygrania będzie jeden z dwóch egzemplarzy Battlefield 4: Odliczanie do wojny. Pytanie konkursowe z pewnością będzie związane właśnie z nim!

Odliczanie do wojny” to pełnokrwista sensacja z elementami political fiction; lektura obowiązkowa dla fanów gry, ale i zupełnie niezależny fabularnie tytuł, który powinien zainteresować miłośników literatury z gatunku „conspiracy thriller”. Powieść opowiada o kilku dniach „na krawędzi” z życia agenta CIA – Laszlo Kovica, który po tym, jak cudem ocalał z nieudanej misji specjalnej w Korei Północnej, odkrywa przerażający chińsko-amerykański spisek, grożący światu nową globalną wojną.

Wartka, trzymająca w napięciu akcja, to tylko jedna z wielu mocnych stron prozy Grimsdale’a. Autorowi udało się bowiem stworzyć wyraziste, przekonujące, a przy tym bardzo różnorodne, w tym ekscentryczne postaci – dotyczy to zarówno amerykańskich, jak i chińskich przyjaciół i wrogów protagonisty. Na plus powieści trzeba także zaliczyć miejsce rozgrywających się wydarzeń – Chiny. Z jednej strony duszny, przeludniony i pozornie nienadający się do życia Szanghaj, z drugiej – malownicze, zapierające dech w piersiach góry Huang Shan.

Grimsdale w swojej powieści świetnie przedstawił też zderzenie się świata tradycyjnych, komunistycznych Chin z coraz częściej dochodzącymi do głosu nowoczesnymi, demokratycznymi tendencjami, podsycanymi przez bardzo prozaiczny czynnik społeczny – rosnące pragnienie konsumpcji. Kontrast amerykańskiego sposobu na życie z chińską zachowawczością, konsekwencje patriarchalnego systemu wartości chińskiego społeczeństwa oraz budzące się do życie nowe państwo – wszystko to znajdziemy na kartach powieści „Battlefield 4: Odliczanie do wojny” – rzecz jasna jako tło dla dynamicznie poprowadzonej narracji, pełnej żywych, ostrych i autentycznych dialogów oraz absorbujących wydarzeń.

Battlefield 4: Odliczanie do wojny” ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Insignis. W oryginale – w Wielkiej Brytanii – trafiło na półki księgarń z logotypem Orion Books – wydawcy znanego z powierzania literackich fabularyzacji gier wideo uznanym i niezwykle sprawnym warsztatowo autorom. Stanowi to gwarancję jakości tych książek, które nie kończą – jak to często bywa – jako mało porywające spin-offy gier; powieści te są pełnoprawnymi, rasowymi przedstawicielami swojego literackiego gatunku – czy to sensacji, czy SF. Nie inaczej jest z „Odliczaniem do wojny” Petera Grimsdale’a.

Zapraszamy do wysłuchania udostępnionego przez wydawnictwo Insignis fragmentu książki „Battlefield 4: Odliczanie do wojny” w przekładzie Przemysława Bielińskiego i interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

 

Fragment w formie tekstowej dostępny jest również tutaj.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!