Aktualności

Nadciągnęły bardzo przykre wieści dla fanów Battlefield 2, Battlefield 2142 i Battlefield Heroes. Właściciel działającej ponad trzy lata usługi Revive Network otrzymał list od prawników Electronic Arts, w którym został poproszony o zaprzestanie dystrybuowania własności intelektualnej EA w postaci plików gier oraz o zaprzestanie używania na swojej stronie zarejestrowanych znaków towarowych dotyczących ww. gier. Choć treść listu nie mówi wprost o żądaniu wyłączenia całego serwisu, Spencer, a więc osoba głównodowodząca projektem, zadecydował o jego całkowitym wyłączeniu.

 

W związku z tym, na tę chwilę została już wyłączona możliwość pobierania klienta Revive oraz plików gry za jego pomocą. Battlefield Heroes stał się całkowicie niedostępny do grania, natomiast gry BF2 i BF2142 działają jeszcze osobom posiadającym zainstalowanego klienta, ale będzie tak tylko do 17 listopada, kiedy to planowane jest wyłączenie tzw. master servera obsługującego ww. gry. Wyłączono już również forum całej fanowskiej sieci. Więcej w rozwinięciu.

 

Po całkowitym wyłączeniu serwisu Revive Network, graczom pozostaną opcje alternatywne. Do grania w BF2 po sieci potrzebny będzie klient BF2Hub lub Gameranger. Graczom BF2142 pozostaje skierowanie się do społeczności Dethklok, która już teraz planuje własnego klienta do grania w futurystycznego BFa na wypadek całkowitego wyłączenia RN (co na tę chwilę wydaje się być przesądzone). Najgorzej mają fani BF Heroes, którzy dopiero kilka miesięcy temu uzyskali możliwość pierwszej rozgrywki od czasu wyłączenia oficjalnych serwerów, a od teraz zostają ponownie bez szansy na odpalenie gierki - być może nawet na zawsze.

 

Jest to niewątpliwie wielka strata dla fanów Battlefielda 2, 2142 i Heroes, gdyż Revive Network było największym i najbardziej ambitnym przedsięwzięciem mającym przywrócić te gry do życia. Choć można mieć pretensje do EA o to, że nie wywiązała się ze swojej obietnicy własnego rozwiązania problemu wyłączenia serwerów GameSpy, oraz że wysyła tego typu pismo w tym samym czasie gdy Blizzard rozdaje jedną ze swoich popularniejszych gier Starcraft 2 za darmo i uruchamia klasyczne serwery do World of Warcraft, notabene gry starszej od BF2, to trzeba też zauważyć, że w piśmie tym mikt nie żąda wyłączenia całej sieci Revive Network, a sama treść pisma jest bardzo uprzejma i wręcz przyjazna. Być może więc taka wiadomość ze strony korporacji była jedynie pretekstem właściciela serwisu do jej całkowitego wyłączenia, co mógł planować już wcześniej. Poniżej pełna treść wiadomości ze strony EA do właściciela RN.

 

Dear [REDACTED],

I write on behalf of Electronic Arts Inc. and its development studio DICE or, in other words, ‘those guys that make Battlefield’.

We’ve noticed that Revive Network has several projects and websites devoted to being a Medic by reviving older Battlefield games, including Battlefield Heroes, Battlefield 2, and Battlefield 2142. It’s great to see your enthusiasm for these titles. Not to brag, but we too get the nostalgia chills when booting up these classic entries in the Battlefield franchise.

We need a favour though: we must ask that you stop throwing down Ammo Crates. In other, more legal-styled terms, please stop distributing copies of our game clients and using our trademarks, logos, and artwork on your sites. Thing is, your websites may easily mislead visitors to believe that you are associated or affiliated with EA and we’re the only ones that get to wear the Official EA dog tag. Since you’re Battlefield community members, we know that you are smart and helpful, and will respect that we must protect our intellectual property rights in the franchise.

Please drop us a line to let us know you’re on board with this. Should you have any questions regarding all this, please do not hesitate to contact me via e-mail at [REDACTED]@ea.com.

Thanks,

[REDACTED]

IP Counsel

Electronic Arts Inc.

Komentarze

[01] czekolada
19:59 12-11-2017
1
Revive zostało zamknięte przez BFH. EA koło dupy latało BF2 i 2142 nawet na początku jak BFH zostało włączone to EA dopingowało projekt no ale nie spodziewali sie, że rozrośnie się na taką skale a to się im właśnie nie spodobało. Wysrali z dupy bajeczkę o prawach autorskich by wyglądało to bardziej "profesjonalnie" A jako, że sam Spencer się przyznawał do tego, że jego BF2 i 2142 już nie interesują to skoro stracił możliwość gry w BFH to postanowił wyłączyć wszystko. I oto poszło. Skąd to wiem?! Byłem moderatorem na Revive
[02] bogirdm
21:49 21-11-2017
0
Szkoda, naprawde szkoda...Bf2 best ever.

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!