Aktualności

Złe wieści dla fanów konsolowych Battlefieldów 1943 oraz Bad Company (1), a także wieloplatformowego Bad Company 2. Zgodnie z najnowszym komunikatem EA, wszystkie te gry zostaną w tym roku wygaszone, a konkretniej już 28 kwietnia 2023 r. w/w produkcje zostaną wycofane ze sprzedaży na cyfrowych platformach dystrybucji. Kolejny cios nadejdzie 8 grudnia 2023 r., kiedy zostaną wyłączone tzw. master serwery tych gier, a tym samym zanikną ich wszystkie funkcje sieciowe: możliwość logowania się na swoje konto, granie na serwerach, statystyki, itp.

 

O ile możliwość grania w BC2 na komputerach w trybie multi zapewne pozostanie możliwa dzięki alternatywnym sieciom - już trwają prace nad tzw. Project Rome - to prawdopodobnie nie będzie już żadnej możliwości zagrania online w BF 1943, BC 1 i BC 2 (na konsolach) począwszy od 8 grudnia. W najgorszej sytuacji pozostaną fani Battlefielda 1943, gdyż w przeciwieństwie do pozostałych dwóch gier ten BF nie posiada żadnego trybu kampanii lub gry z botami, więc po dacie grudniowej ta produkcja zostanie całkiem dosłownie niegrywalna. W związku z tym szczególnie polecamy ostatnią, nostalgiczną podróż do BF1943 kto tylko go posiada, gdyż są na to dosłownie ostatnie miesiące.

 

Choć EA nie wskazało w komunikacie wprost przyczyny swojej decyzji, to można domniemywać, że stało się tak z uwagi na wiek gier (ok. 15 lat) przy stale słabnącym ruchu na serwerach. Co ciekawe, jest to pierwszy przykład kiedy to samo EA zdecydowało się na wyłączenie master serwerów w grach Battlefield, nie mogąc się tym razem tłumaczyć zamknięciem GameSpy, jak to było przy okazji wyłączenia oficjalnych usług sieciowych BF 1942, BF 2, BF Heroes i innych BF z tego okresu.

Komentarze

[01] Blizzard_
21:33 13-06-2023
0
Być może społeczność zrobi event w ostatnim tygodniu życia BFBC2 i zapełni kilka serwerów (:

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowany. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się!