AktualnościW zapomnianej już pewnie przez większość drabince Battlefield 1942 Conquest odbywają się jeszcze czasami pojedyńcze spotkania. W ostatnim z nich, w minioną Niedzielę PTS1939 zmierzył się z memento mori. Po dość zaciętym meczu PTS zwycięża 388:286.

Clanbase 1942

Conquest
memo286 : 388

Guadalcanal
(61:151, 36:144)
Bocage
(35:93, 154:0)
PTS1939


Za nami kolejna runda SoV 2008 Battlefield Showdown. Tym razem mecze odbywały się na mapie Staligrad, w trybie 5 vs 5. W turniejach organizowanych przez SoV nie jest używany mod infantry, więc dużą rolę w tej kolejce miały umiejętności rzutowe poszczególnych zawodników.

Tyle tytułem wstępu, pora na zestawienie wyników polskich klanów.

[PRGK] vs. Bad Man Clan

BmC to klan znany z bardzo dobrych występów infantry, zatem porażka [PRGK] nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Obie rundy padły łupem "Złych ludzi", kolejno 165 - 0 i 170 - 0.

The Conclave vs. Polish 4 Fun Clan

Popularne "Placki" musiały niestety uznać wyższość graczy [CC]. Sądząc po wynikach kolejnych rund - 0-172 i 0-173, mecz nie był porywającym widowiskiem.

Warhog vs. Polish Team Soliders 1939

PTS również nie może uznać tej kolejki za udaną. W pierwszej rundzie PTS wyraźnie ulega węgrom 0 - 202, by w drugiej równie głądko wygrac 213 - 34. O wyniku meczu musiała zatem rozstrzygnąć runda trzecia, którą PTS przegrywa 79 - 119.

Senatus Populus Que Romanus vs. Dutch Alliance

Rzymianie tym razem wracają "na tarczy". Holendrzy wygrywają obie rundy. Dodatkowo, w związku z problemami kadrowymi, SPQR wycofuje się z rozgrywek.

Zainteresowanie turniejem przerosło oczekiwania organizatorów, więc postanowili oni wydłużyć fazę grupową o dwie kolejki:
Week 7: February 24th: 5v5 Infantry - Caen (custom)
Week 8: March 2nd: 8v8 CTF - El Alamein


Faza grupowa memo CustomMapCup II już ostatecznie za nami. W ostatnim, powtórzonym meczu [PRGK-BF] nie dało żadnych szans =Yes='owi.

memo CustomMapCup

Grupa 2.
=Yes=0 : 4

Forager
(0:123, 0:135)
Faid Pass
(0:154, 0:178)
[PRGK-BF]


A już dziś wszystkie polskie klany rozegrają swoje mecze półfinałowe. O godzinie 20:00 swój mecz przeciwko x)IFF(x rozpocznie PTS1939. Mecz rozegrany będzie na mapach Giza i Cherbourg. Pół godziny później, o 20:30 swój mecz przeciwko [DGJ] rozpocznie XIII Kohorta. Ten mecz zostanie rozegrany na mapach Operation Forager oraz Cherbourg. Jako ostatnie swój mecz rozpocznie [PRGK-BF]. O 21:00 rozpocznie się ich mecz z gospodarzami turnieju - klanem memo. Areną walk będą mapy Gooseisland oraz Battle of Africa.


Wszystkie europejskie mecze 1. kolejki SoV 2008 Battlefield 1942 Showdown już za nami, pora więc na krótką relację z meczy polskich klanów.

Dutch Alliance vs. [PRGK-BF]

Po dość emocjonującym meczu PRGK pokonuje holendrów 2:0, wygrywając kolejne rundy 54 - 25 (jako Allied) oraz 97 - 0 (jako Axis).

Defenders Against Chaos vs. [SPQR]

Rzymianie po dosyć jednostronnym meczu ulegli sąsiadom zza Odry 0:2. Wyniki kolejnych rund to 15 - 103 (SPQR jako Axis) oraz 0 - 133 (SPQR jako Allied).

Newbs With Guns vs. PL4FC

Najmłodszy z występujących w turnieju polskich klanów, nie miał niestety okazji sprawdzić swoich umiejętności na polu bitwy. Ich przeciwnik nie stawił się na meczu. Tym samym popularne "placki" wygrywają swój mecz walkowerem.

PTS1939 vs. Decima MAS

Borykający się z problemami kadrowymi PTS nie sprostał włoskiemu przeciwnikowi, przegrywając 0:2. Wyniki poszczególnych rund przedstawiają się następująco: 31 - 100 (PTS jako Axis), 0 -71 (PTS jako Allied).

Tabelka grupy europejskiej po 1. kolejce.


Dokładnie 40 klanów z obu stron "wielkiej wody" zapisało się do rozpoczynającego sie na dniach turnieju The 2008 Battlefield 1942 Showdown: Melt the Ice. Wsród drużyn dywizji europejskiej znajdziemy 4 polskie klany - [SPQR], [PRGK-BF], PTS1939 oraz PL4FC.

Znane są już również pary pierwszej kolejki. Jeśli chodzi o "polskie" mecze to przedstawiają się one następująco:

Dutch Alliance vs. [PRGK-BF]
Defenders Against Chaos vs. [SPQR]
Gamers United Network vs. PL4FC
PTS1939 vs. Decima MAS

Areną zmagań pierwszej kolejki będzie mapa Battle of the Bulge, grana w trybie conquest 8 vs. 8. Przewidywany termin działań to 13 stycznia.

W rozwinięciu pełne zestawienie par pierwszej kolejki.


Ostatnia kolejka fazy grupowej memo CustomMapCup II za nami. Właściwie to określenie "za nami" nie do końca oddaje sytuacje. W tej kolejce również nie obyło się bez konfliktu między polskim klanem a jego przeciwnikiem. Tym razem, wspomnianym wcześniej konfliktem zakończyło się spotkanie [PRGK-BF] z Yummy Elite Sausages. Wiecej informacji na temat tego spotkania możecie uzyskać na naszym forum.

Pozostałe mecze polskich klanów nie dostarczyły aż takich emocji. XIII Kohorta bez większych problemów rozprawiła się z Team No Screen. Zaś PTS1939, mimo nadzwyczaj "licznego" składu osobowego, nie dał żadnych szans Mind Keeper Battleforce Clan

W rozwinięciu szczegółowe wyniki polskich ekip.


Klan Soldiers of Virtue szykuje kolejny puchar dla wiernych graczy "staruszka" 1942.
Tak, jak i w poprzednich pucharach koledzy zza oceanu, próbują urozmaicić nieco rozgrywkę. Tym razem będzie to mieszanka różnych trybów gry. W kolejnych tygodniach zespoły będą miały okazje zmierzyć się zarówno walcząc 8 vs 8 w trybie Conquest, jak i w trybie Capture the Flag. Przewidziane są również starcia 5 vs 5 Infantry.

Wstępny plan rozgrywek przedstawia się następująco:

Week 1: January 13th: 8v8 Conquest - Battle of the Bulge
Week 2: January 20th: 5v5 Infantry - Stalingrad
Week 3: January 27th: 8v8 Conquest - Bocage
Week 4: February 3rd: 5v5 Infantry - Forager(custom)
Week 5: February 10th: 8v8 CTF - Battleaxe
Week 6: February 17th: 8v8 Conquest - Kharkov

Wśród zapisanych już klanów ze starego kontynentu są między innymi: Illuminators, Yummy Elite Sausages,
Die Leibstandarte, Defenders Against Chaos, PS42 ProactiveSolution42@ftn.

Przydatne linki:
Zapisy do pucharu
Zasady pucharu
Forum pucharu


Choć termin zakończenia szóstej kolejki upływa dopiero jutro, teoretycznie polskie klany rozegrały już swoje mecze. Czemu teoretycznie? Bo w praktyce właśnie rozwiązywany jest konflikt powstały po meczu PTS1939 z Sniper Elite. W trakcie meczu okazuje się, że gracze PTS'u maja nieaktualną wersję mapy Battle of Rome. Drużyny rozgrywają drugą z map zaplanowanych na ten wieczór. PTS, w związku z problemami ze ściągnięciem map prosi drużynę przeciwną o dokończenie meczu w innym terminie. W komentarzach do meczu, przedstawiciel Sniper Elite stwierdza, że nie mogą już grać w tym roku i oddaje punkty drużynie PTS'u. Po chwili pojawia się admin i weryfikuje wynik meczu na 2 : 2...

[PRGK-BF] bez większego problemu pokonuje memento mori, zaś XIII Kohorta remisując z The Conclave grzebie swoje szanse na pierwsze miejsce w grupie drugiej na koniec fazy grupowej.

Tak, to prawda, organizatorzy podjęli ostateczną decyzję co do rozgrywek playoff. Pierwsze cztery drużyny każdej z grup rozegrają mecze playoff systemem 1 z 4, 2 z 3 itd.

W rozwinięciu wyniki "polskich" meczy.
General Battlefield: 1942
11:52 10-12-2007
General Battlefield: 1942


Klan Soldiers of Virtue szykuje kolejną impreze dla graczy "dziadunia". Na forum SoV'u trwa właśnie "burza mózgów". Zbierane są również zgłoszenia chętnych klanów. Na chwile obecną wiadomo jedynie, że start imprezy planowany jest na styczeń 2008.
Jeśli chodzi europejskie klany, to wstępne zainteresowanie zgłosiły takie klany jak: =Yes=, LSSAH, illuminators, czy tez [CC]

Wszystkie zainteresowane klany zapraszam do wypowiedzenia się na forum.


Za nami kolejna, piąta juz kolejka memo CustomMapCup. Tym razem polskie klany grały ze zmiennym szczęściem. W meczu którego stawką była 1. pozycja w grupie 4. PTS1939 musiał niestety uznać wyższość Teamfighter. Po tej porażce PTS traci do nowego lidera tylko punkt, co zapowiada emocje do końca.

Nie mniej ciekawie zrobiło się po tej kolejce w grupie 2. XIII Kohorta tylko remisuje z Die Geisterjäger i spada na 3. pozycję w grupie. Na 2. miejsce awansuje zaś [PRGK-BF], które po zwycięstwie nad Five Omens wyprzedza Kohorte lepszym stosunkiem rozegranych rund. Na tym jednak nie koniec emocji w tej grupie. W nadchodzącej kolejce przeciwnikiem - XIII - będzie lider grupy 2. - The Conclave, które to wyprzedza polskie klany o 3 punkty. Rzut oka na tabele grupy 2. pokazuje jak istotny dla polskich klanów będzie to mecz.

Tymczasem na forum turnieju rozpoczęłą się dyskusja na temat ewentualnych rozgrywek Playoff po zakończeniu fazy grupowej.
Z powodów kadrowych swój udział w pucharze przedwcześnie zakończył klan Gottes Böhser Zorn.
Tyle ploteczek turniejowych, w rozwinięciu "cokolejkowy" zestaw tablek z wynikami polskich klanów.


Za nami kolejna udana dla polskich klanów kolejka spotkań memo CustomMapCup II. Polskie klany zaliczają komplet zwycięstw i umacniają się na swoich pozycjach w klasyfikacji.

memo CustomMapCup

Grupa 2.
[DGJ]1 : 3

Schneemann
(0:111, 46:0)
Operation Forager
(33:42, 0:87)
[PRGK-BF]


memo CustomMapCup

Grupa 2.
=Yes=1 :3

Battle of Africa
(13:90, 0:173)
Battle for Korsun
(19:117, 200:0)
- XIII -


memo CustomMapCup

Grupa 4.
ma0 : 4

Bulge Battlefront
(0:162, 0:180)
Operation Forager
(75:79, 31:87)
PTS1939


Po tej kolejce - XIII - i [PRGK-BF] zajmują odpowiednio 2 i 3 miejsce w grupie 2, zaś PTS1939 przewodzi grupie 4.
General Battlefield: 1942
22:53 25-11-2007
General Battlefield: 1942


Tydzień się kończy (albo zaczyna jak kto woli ), czas więc na podsumowanie wydarzeń ostatnich dni.

Najdłużej trwający (?) puchar na platformie 1942 chyba jednak zakończy się w tym roku kalendarzowym! Mowa oczywiście o Konserwa Cup 2007, gdzie w dniu wczorajszym poznaliśmy drugiego z finalistów. Po bardzo jednostronnym pojedynku para EST i Hunter_pl przechodzi do finału pucharu gdzie czekają na nich (a przynajmniej taką nadzieję mają organizatorzy ) MelBaker oraz MelColar.

Z reporterskiego obowiązku dodam, że mecz [PRGK-42] z ML, który wyłonił drugiego finalistę zakończył się wynikiem 30 : 6. Tym samym Małe Lufy zajmują ostatecznie III miejsce w pucharze.

Nie tylko "puszki" rozgrywały swoje mecze w minionym tygodniu.
Swoje 26. już zwycięstwo w rozgrywkach ClanBase - BF1942 Conquest odniósł klan Polish Team Soldiers 1939. Ich ostatnią "ofiarą" stał się klan Decima MAS.

ClanBase

BF1942 Conquest
154 : 579

Guadalcanal
(0:164, 0:179)
Market Garden
(0:195, 154:41)
PTS1939


PTS nie zamierza poprzestać na tym zwycięstwie. Upatrzyli oni sobie już kolejną "ofiarę" w drabince. Jednak póki co, Ass Kicking Mother Fuckers nie odpowiedzieli na wyzwanie.
[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [50]