AktualnościChoć ubywa klanów na polskiej scenie 1942, te które pozostają nie mogą narzekać na nudę. W ciagu najbliższych tygodni ruszają kolejne turnieje w "staruszka".

Na pierwszego czerwca zaplanowany jest wstępnie start rozgrywek organizowanych przez Project Reality (nie, nie ma to nic wspólnego z popularnym modem do BF2). Będą to rozgrywki infantry w formacie 4 vs 4 wg zasad stosowanych w ClanBase.

Wcześniej, bo 18 maja, startują rozgrywki organizowane przez klan Soldiers of Virtue. Klan ten jest już znany z organizowania różnych turnieji. Tym razem będą to rozgrywki conquest, w formacie 8 vs 8. Dominować będą mapki spoza listy standardowych (między innymi: Koenigsberg, Dambusters). Zapisy kończą się 10 maja. W tej chwili wśród zapisanych ekip są takie klany jak: PTS1939, [PRGK-BF], pas42, [CC], Illuminators.


50! ^_^
General Battlefield: 1942
21:47 18-04-2008
General Battlefield: 1942


Mija kolejny tydzień, za nami równiez kolejna, trzecia już kolejka rozgrywek bf42-liga.de.
Oto krótkie podsumowanie osiągnięć poslkich klanów w tej kolejce:

W lidze 2A, [PRGK-BF] podejmowało starych znajomych z [CC]. Pierwszą mapką tego starcia było Battleaxe. Gracze PRGK dwukrotnie wysoko wygrywają tą mapkę (co raczej nie powinno nikogo dziwić). Na Battle of the Bulge nie było już tak łatwo. Obie drużyny dobrze bronią się jako Allied i wygrywają po jednej rundzie. W efekcie końcowym PRGK zwycięża 4:1.

W lidze 2B [SPQR] spotkało się z =SoF=. Obie drużyny jako swoją mapkę wybrały Bocage. Granie cztery razy tej samej mapy w jeden wieczór może być nużące, zwłaszcza jeśli przeciwnik wyraźnie odstaje skill'em. 4xBocage, 4xłatwa wygrana SPQR - nic więcej o tym meczu napisać sie nie da.

W lidze 3A PTS1939 wygrywa z [eVo] (przeciwnik z poprzedniej kolejki innego polskiego klanu w tej grupie - PL4FC). Areną walk były Stalingrad oraz Battleaxe. O ile starcia na pierwszej z map PTS wygrywa dość łatwo, to starcia na Battleaxe dostarczyły z pewnością obu klanom sporo emocji. Ostatecznie PTS zwycięża 4:0.

Ponownie na tarczy wracają ze swojego spotkania gracze PL4FC. Tym razem popularne "Placki" musiały uznać wyższość |MF|. Niemcy nie dali im większych szans wygrywając zdecydowanie wszystkie rundy (Mapy: Guadalcanal oraz Battle of the Bulge).

Tabele poszczególnych grup
General Battlefield: 1942
12:36 08-04-2008
General Battlefield: 1942


Druga kolejka rozgrywek organizowanych przez bf42-liga.de już dawno za nami. Najwyższ więc pora na podsumowanie wyników polskich klanów biorących w nich udział.

Zaczynamy od ligi 2A, w której swoje mecze rozgrywa [PRGK-BF]. W drugiej kolejce ich przeciwnikiem był klan Speerspitze, a walki toczyły się na mapach Berlin oraz Kursk. Efekt? [PRGK-BF] dwie rundy przegrywa niewielką różnicą ticketów, dwie wygrywa znaczną ich ilością by cały mecz zakończyć wynikiem 4:2.

[SPQR] występujący w lidze 2B w tej kolejce pauzował.

Klany występujące w lidze 3A z pewnością nie nudziły się tak jak Rzymianie. Jako pierwszy, z polskich klanów w tej grupie, swój mecz rozgrało PL4FC. Ich pzreciwnikiem był klan [eVo]luTioN. Niestety popularne "Placki" nie mogą zaliczyć tego występu do udanych. Po dośc jednostronnym pojedynku ulegli oni swojemu przeciwnikowi 0:4 (mapy: Stalingrad, Gazala).

W odmiennych nastrojach są po tej kolejce klanowicze innego polskiego klanu występującego w tej lidze. PTS1939 bez najmniejszych problemów rozprawił się z Teamfighter, wygrywając ostatecznie 4:0 (mapy: Stalingrad, Guadalcanal).

Aktualne tabele poszczególnych lig są dostępne Tutaj.

Na zakończenie zestawienie meczy polskich klanów w 3 kolejce:
[PRGK-BF] vs [CC] (Battleaxe, Battle of Bulge)
[SPQR] vs =SoF= (Bocage, Bocage)
PL4FC vs |MF| (Guadacanal, Battle of Bulge)
PTS1939 vs [eVo] (Stalingrad, Battleaxe)


Spyware to programy komputerowe, których celem jest szpiegowanie działań użytkownika. (Wikipedia)

Skąd definicja programów typu spyware w newsie na battlefield.pl zapyta na pewno wielu z Was. Już tłumacze.
Punkbuster'a kojarzy każdy gracz serii Battlefield. Ciekawe ilu z Was (a w rzeczywistości Nas - sam przecież z niego korzystam grając w 1942) wie co potrafi Punkbuster po updejcie wprowadzającym do użycia usługi PnkBstrA oraz PnkBstrB. Nic ciekawego? Nic bardziej mylnego. PB potrafi teraz skanować zarówno pamięć wirtualną jak i fizyczną komputera. To przecież nic niezwykłego powie zapewne większośc z Was. Niby tak, pozostaje jednak jedno ale... Programiści PB nie mogąc sobie poradzić ze złamaniem tak zwanych "private cheats" dołożyli do listy haxów ciągi bajtów odpowiadające owym cheatom, które znalezione w pamięci komputera skutkują banem. Cały problem w tym, że aby dostać bana w ten sposób wystarczy odpalony w tle komunikator na który ktoś prześle nam kawałek złośliwego kodu. Co więcej wystarczy nawet, że w pamięci zostanie nam odpowiednio spreparowany obrazek z czyjegoś podpisu na forum, a już narażamy się na bana. Problem dotyczy większości gier korzystających z PB (z tego co udało mi się dowiedzieć nie dziala to na CoD'ie).

Inna sprawą jest to, że w pamięci procesu PnkBstrB, doszukać się można loginów, haseł, treści rozmów itp.

Problem oczywiście nagłośnili producenci cheatów. Skutki? Przykładowy screen dotyczący graczy ET:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us


[UPDATE]
W związku z mała paniką jaka rozchodzi się po sieci, kilka słów na uspokojenie:
Evenbalance usuwa/usunęło już problematyczne wpisy z listy, a bany rozpoznane jako wynik tego błędu zostały/zostaną cofnięte. Nie trzeba również formatować dysków po każdej "tajemniczej" wiadomości jaką dostaniemy.
General Battlefield: 1942
21:33 21-03-2008
General Battlefield: 1942


Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu rozgrywek organizowanych przez bf42-liga.de. Pora zatem na podsumowanie występów polskich klanów. A liczba polskich klanów zwiększyła się od ostatniego newsa zapowiadającego te rozgrywki - w ostatniej chwili do zapisanych drużyn dołączyła ekipa Polish 4 Fun Clan. Popularne "placki" dołączyły do grupy 3A, gdzie zagrają razem z PTS1939.

Swój mecz w grupie 2A niestety przegrywa [PRGK-BF]. Musieli oni uznać wyższość Kinetic Energy. Po bardzo zaciętej walce na Bocage, dość wyraźnie ulegając na Stalingradzie, przegrywają cały mecz wynikiem 2:3. (System punktacji można zobaczyć Tutaj - przyp. red.)

W grupie 2B po emocjonującym meczu [SPQR] wygrywa z Team no Screen 4:0. Wynik końcowy z pewnością nie oddaje emocji jakie towarzyszyły graczom podczas tego meczu - drugą rundę na Kharkovie "Rzymianie" wygrali tylko 1 ticketem!.

W grupie 3A swoje mecze rozegrały dwa polskie klany - oba zakończyły swoje mecze zwycięstwami.
PL4FC bez problemu uporało się z Sturmtruppen der Vergeltung 4:0.
W drugim "polskim" meczu tej grupy PTS1939 również bez większych problemów pokonał sojusz Sniper Elite / GermaN sTrikerS 4:1, oddając przeciwnikom tylko jedną rundę na Gazali.

Tabele z wynikami poszczególnych grup znajdziecie Tutaj"The 1980s began with the failure of a 46-cent computer chip causing the NORAD headquarters to mistakenly believe that they were under attack by Soviet missiles. On the morning of June 13th, ironically a Friday, some 100 U.S. B-52s were sent into the sky, before the mistake was discovered. That was all it took, one moment, one mistake. Soon The U.S.S.R. retaliated with it's own nuclear arsenal..."


Mody takie jak Forgotten Hope czy Desert Combat zna zapewne każdy gracz BF1942. A ilu z Was słyszało o modzie Wasteland 2042?
Przybliżenie tego właśnie moda ma na celu "wspólne granie" organizowane przez XIII Kohortę oraz GamesNet.pl.


Data: 11.03.2008
Godzina: 20:00
Serwer: 193.33.34.11:14567


Moda można pobrać STĄD (ok 220 MB)

W rozwinięciu krótki filmik pokazujący co nas czeka.


Na kwiecień zaplanowano start nowego pucharu dla staruszka 1942. Nie jest to żadna nowość - takich pucharów mamy przecież w ostatnim czasie pod dostatkiem. Te zawody będzie jednak wyróżniać pewien czynnik - nagrody! (tu na prawde jest napisane nagrody - prosimy nie regulowac monitorów).
Skoro już o nagrodach mowa, do wygrania będą myszki Logitech g5. Dodatkowo zwycięska drużyna otrzyma serwer na okres 1 miesiąca.

Puchar będzie odbywał się systemem double elimination. Organizatorzy szykują miejsca tylko dla 16 klanów - "kto pierwszy ten lepszy", więc nie ma co zwlekać z rejestracją.

Zasady pucharu
Lista zapisanych klanówZa nami kolejne spotkania SoV 2008 Battlefield 1942 Showdown. Pora zatem na relację z wynikami polskich klanów.

Kolejka 6 (Kharkov 8 vs 8 Conquest):

The Conclave vs. Polish Team Soliders 1939 - [CC] wygrywa walkowerem
Polish 4 Fun Clan vs. Battlefield United Game Servers 0:2 (0-121, 27-49)
[PRGK] vs. illuminators 2:1 (0-142, 46-0, 60-0)

Kolejka 7 (Caen 5v5 Infantry):

Polish Team Soliders 1939 vs. Die Leibstandarte 1:2
Kinetic Energy vs. Polish 4 Fun Clan 2:0 (154-0, 136-0)
[PRGK] vs. Team No Screen 0:2

Do zakończenia fazy grupowej została jeszcze tylko jedna kolejka. Aktualne miejsca w tabeli poszczególnych klanów można zobaczyć TUTAJ
General Battlefield: 1942
19:09 21-02-2008
General Battlefield: 1942


3 marca rusza kolejny sezon rozgrywek ligowych pod nazwą BF42-liga.de. W tej edycji udział biorą 42 klany z całej europy, podzielone na 5 grup. Również w tych rozgrywkach nie zabraknie polskich klanów - zapisały się [SPQR], [PRGK-BF] oraz PTS1939.
Emocji na pewno nie zabraknie - do grupy razem z [PRGK-BF] trafiło również [CC].

W rozwinięciu składy poszczególnych grup.


Mijają kolejne tygodnie a wraz z nimi kolejne spotkania SoV 2008 Battlefield 1942 Showdown. Oto krótkie zestawienie meczów polskich klanów biorących udział w tym turnieju:

Kolejka 3 (Bocage 8 vs 8 Conquest):

[PRGK] vs. PS42 ProactiveSolution42@ftn 1:2
Polish 4 Fun Clan vs. Kinetic Energy 0:2
Polish Team Soliders 1939 vs. []St() n3d[] 2:0

Kolejka 4 (Forager 5 vs 5 Infantry):

Polish 4 Fun vs. Warhogs 2:1
PTS1939 pauzował
1st Panzer Division vs. [PRGK] 1:2

Kolejka 5 (Battleaxe CTF):

Die Leibstandarte vs. Polish 4 Fun Clan 1:0
Battlefield United Game Servers vs. Polish Team Soliders 1939 0:1
[]St() n3d[] vs. [PRGK] 0:1


Aktualne tabele grup


Stało się! Konserwa Cup 2007 jednak dobiega końca. Puchar, którego pierwsze mecze zostały rozegrane w czerwcu zeszłego roku, doczekał się meczu finałowego. W ostatnim spotkaniu na przeciw siebie stanęły ekipy SpiceGirlS - MelBaker i MelColar oraz [PRGK-42] - EST i Hunter_pl. Areną finałowego starcia była mapa Nuenen.
Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wychodzą MelBaker i MelColar, tym samym zwyciężając w całym pucharze.

Oto jak mecz finałowy relacjonuje admin tego meczu - XIII - Struchu:

Pierwsza runda była całkowicie kontrolowana przez SGS. Ciekawiej zrobiło się w rundzie drugiej, kiedy to obydwie drużyny szły łeb w łeb. Dodam jeszcze, że drużyny uzgodniły między sobą aby używać tylko lekkich czołgów i grać do 10 punktów.

"Najlepszą lufą" turnieju został PTS1939|Weziu, który rozgrywki zakończył ze średnią 16 fragów na mecz. Najwięcej fragów w całym turnieju zanotował na swoim koncie SGS'MelBaker - 67.


Znamy już końcowe wyniki "polskich" grup memo CustomMapCup II. W dniu wczorajszym odbył się mecz finałowy grupy drugiej, w którym na przeciw siebie stanęły ekipy [PRGK-BF] oraz XIII Kohorty. Trzynastka tylko na swojej mapie potrafiła stawić opór ekipie [PRGK]. Swoją mapę gracze [PRGK] wygrywają już zdecydowanie, jak również cały mecz w stosunku 3:1.
Wcześniej, bo już w sobote swój mecz finałowy rozegrał PTS1939. Ich przeciwnikiem był klan Teamfighter. Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że jedynej porażki w fazie grupowej PTS doznał właśnie z tym klanem.
Tym razem również nie obeszło się bez emocji, a o zwycięstwie decydował lepszy stosunek ticketów, bo mecz zakończył się remisem 2:2. Lepszym ich bilansem na koniec spotkania mógł pochwalić się PTS i to on kończy rozgrywki grupy czwartej na pierwszym miejscu.

memo CustomMapCup

Grupa 2.
- XIII -1 : 3

Battle of Africa
(0:122, 0:163)
Cherbourg
(95:16, 18:125)
[PRGK-BF]


memo CustomMapCup

Grupa 4.
|TF|2 : 2

Battle of Africa
(0:61, 0:173)
Operation Forager
(99:0, 74:40)
PTS1939
[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [50]