AktualnościMija kolejny tydzień, a wraz z nim dobiega końca trzecia kolejka memo CustomMapCup. W dniu dzisiejszym swoje mecze rozegra aż 26 (!) klanów. Jak widać mimo upływu lat, wciąż nie brakuje zwolenników tej odsłony serii Battlefield.

W dniu dzisiejszym swoje mecze mają zaplanowane również dwa polskie klany: PTS1939 zagra z Fighters of Germany, zaś [PRGK-BF] powalczy z Team No Screen.
Dodatkowo mecz PTS'u będzie jednym ze spotkań transmitowanych na żywo. Niestety transmisja będzie prowadzona w języku niemieckim . Wszystkich, którym nie będzie przeszkadzać język transmisji, zapraszam do posłuchania jej Tutaj!. Początek o 19:30. (Audycja ma obejmować najciekawsze fragmenty trzech rozgrywanych w podobnym czasie meczy)

memo CustomMapCup

Grupa 2.
TnS0 : 4

Dukla Pass
(48:187, 0:187)
Great Pursuit
(0:162, 0:141)
[PRGK-BF]


memo CustomMapCup

Grupa 4.
-[FoG]-1 : 3

Liberation Leningrad
(132:0, 0:134)
Battle of Africa
(0:136, 0:191)
PTS1939


Trzeci z naszych reprezentantów XIII Kohorta, swój mecz trzeciej kolejki ma już za sobą. Tym razem gracze Kohorty niespodziewanie łatwo rozprawili się z organizatorami pucharu - klanem memento mori.

memo CustomMapCup

Grupa 2.
memo0 : 4

Operation Forager
(0:171)
Liberation Leningrad
(0:184)
- XIII -


Oto co na temat tego meczu powiedział nam - XIII - Struchu, jeden z liderów Kohorty:
Mimo iż nie byliśmy faworytami w tym meczu (o czym świadczy chociażby głosowanie na stronie Memo Cup'a), daliśmy z siebie wszystko i sprawiliśmy wszystkim (a przynajmniej mam taką nadzieję) miłą niespodziankę. Muszę także przyznać, że Memento Mori nie okazało się aż tak wymagającym przeciwnikiem, jak się na to zapowiadało przed spotkaniem (zwłaszcza, na Leningradzie), co nie oznacza jednak, że było zbyt łatwo.
Myślę, że po tym meczu mamy realne szanse na utrzymanie się w pierwszej trójce trzeciej grupy (XIII gra w drugiej grupie przyp. red. - jak widać niektórzy nie doszli do siebie po świętowaniu zwycięstwa ), chociaż nie jesteśmy nawet w połowie turnieju. Ze swej strony zapewniam jednak, że XIII zrobi wszystko, aby zdobyć w tych rozgrywkach jak najlepsze miejsce.


[UPDATE]
To była bardzo udana niedziela dla polskich klanów. Zarówno PTS1939, jak i [PRGK-BF] pewnie pokonują swoich przeciwników.
General Battlefield: 1942
18:24 28-10-2007
General Battlefield: 1942


Odzyskałem dostęp do sieci, czas więc nadrobić zaległości. Sieci nie miałem przez prawie 2 tygodnie, a w tym czasie scena 1942 nie próżnowała.

Jak pewnie większość z was już zauważyła, firma evenbalance sprezentowała nam update do Punkbuster'a. Aby możliwie uprościć proces aktualizacji polecamy TEN programik. Dodatkowo aby uniknąć problemu z grą po updejcie proponuje odpalić jeszcze TEN programik.

Dziś w programie polecamy "Hit na niedziele", czyli kolejne spotkania w ramach memo CustomMapCup. Swoje mecze dziś o 20:00 rozegrają [PRGK-BF] oraz PTS1939. Ich przeciwnikami będą odpowiednio, The Conclave oraz International Freedom Fighters

memo CustomMapCup

Grupa 2.
[CC]2 : 2

Murmanska
(128:0, 0:137)
Battle of Africa
(24:26, 72:0)
[PRGK-BF]


memo CustomMapCup

Grupa 4.
x)IFF(x1 : 3

Battle of Africa
(0:64, 88:0)
Giza (0:94, 0:182)
PTS1939


[UPDATE]
PTS1939, mimo przewagi liczebnej przeciwnika pewnie zwycięża w swoim pojedynku i jednocześnie obejmuje 1. miejsce w tabeli grupy czwartej. Mecz [PRGK-BF] został zaś przełożony na 4. listopada.

[UPDATE 2]
Za nami również mecz [PRGK-BF]. [CC] wybitnie aptekarsko podchodząc do regulaminu, nie pozwala na gre graczy [PRGK-BF] nie widniejacych na stronie klanowej. Wynik remisowy na pewno nie zadowala polskiego klanu.

[UPDATE 3]
Meczu [PRGK-BF] vs [CC] ciąg dalszy, w dniu dzisiejszym na forum memo pojawiła się oficjalne skarga [CC] na przebieg spotkania. O ewentualnych decyzjach adminów oczywiście poinformujemy.

W rozwinięciu relacje z rozegranych w poprzednich tygodniach meczy.


Poczciwy staruszek doczekał się kolejnego turnieju. Mianowicie turnieju Infantry. Jednak pod nazwa "Mixed Cup Infantry", kryje się mała innowacyjność. Drużyny składające się z dwóch zawodników będą tworzone przez losowanie zgłoszonych graczy. Jak autorzy pomysłu zapewniają wpłynie to na pewno na integracje sceny.


Mecze będą rozgrywane na mapach z modu Infantry:

- Stalingrad (cq, ffm)
- Snow Storm (cq, ffm)
- Town Sqare Trouble (team death mtach)
- Dignitas Infantry (ctf)

Termin zapisów mija 04.11.07 (niedziela)

Forum turnieju
Zgłoszenia zawodników
Regulamin turnieju


Krótki filmik promujący turniej
Trwa właśnie pierwsza kolejka memo CustomMapCup II. Już w tej kolejce dojdzie do starcia "na szczycie" w "polskiej" grupie. Jutro w samo południe (godz 20:00 czasu lokalnego - przyp. red.) na przeciw siebie staną [PRGK-BF] i XIII Kohorta.

memo CustomMapCup II

Grupa 2.
[PRGK-BF]2 : 2

Koenigsberg
(0:103, 0:108)
Gooseisland
(182:0, 93:11)
XIII Kohorta


Aby umilić oczekiwanie na to jakże elektryzujące wydarzenie, pozwoliłem sobie zasypać przedstawicieli obu klanów gradem pytań . Jak wybrnęli z tej trudnej sytuacji możecie poczytać w rozwinięciu.

UPDATE!
Przed momentem zakończyło się to spotkanie. Wynik remisowy, choć nie zadowala pewnie żadnej z drużyn, to z przebiegu spotkania wydaje się być raczej sprawiedliwy. Każda strona wygrała swoja mapę ze sporą przewagą.

Drużyny zagrały w następujących składach:

Gooseisland:
- XIII -: Agricola, Paździoch, Mace Windu, Duelist, Tomek143, Struchu, Kobra pl, Carnophage[PL]
[PRGK-BF]: SirPandora, Bartek_H, Wirret, Spadak, Majak, Hunter_pl, Ceglak, KonewA

Koenigsberg:
- XIII -: Duelist, Agricola, Mace Windu, Arris, Skorpion, Struchu, Carnophage[PL], Paździoch
[PRGK-BF]: Wirret, Fear, SirPandora, KonewA, Bartek_H, Majak, Hunter_pl, Spadak
General Battlefield: 1942
23:17 27-09-2007
General Battlefield: 1942


"Dokładnie 5 lat temu na serwerach Battlefield 1942 pojawiło się dwóch graczy z tagiem [SPQR] przed nickiem. Wkrótce do nich dołączyli inni, by zaznać wspólnej zabawy na Polach Bitew Drugiej Wojny Światowej. Od tego czasu wiele się zmieniło. Klan przeżywał swoje wzloty i upadki, były momenty kiedy wydawało się, że to koniec. Rzymowi udało się jednak przetrwać. Wkrótce przekształcił się w Multiklan, a z nowymi Dywizjami stał się jedną z najlepszych drużyn e-gamingowych w Polsce."


Były już 5-te urodziny naszego portalu. Impreza z okazji 5-tej rocznicy BF1942 w Polsce też już za nami. Tym razem 5-te urodziny świętuje jeden z najbardziej zasłużonych klanów sceny battlefield - Senatus PopulusQue Romanus

Z tej właśnie okazji Rzymianie przygotowali mały konkurs. Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy zarejestrować się na stronie SPQR.pl, a następnie odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących SPQR. Jeśli już o nagrodach mowa to są nimi: mysz optyczna mL-901 UNICUUM lub słuchawki WALKABOUT2 Cyberpunk Plug B ufundowane przez firmę LOGNETMEDIA

Oto pytania konkursowe:
  • Wymień dwóch założycieli SPQR.
  • Jaka jest macierzysta Dywizja SPQR?
  • Kiedy SPQR rozegrało swój pierwszy mecz w ClanBase?
  • Rezultatem fuzji jakich klanów był Multiklan SPQR?
  • Ile dam znajduje się w szeregach SPQR?


Konkurs trwa do 7 października. Odpowiedzi należy przesyłać na adres konkurs [at] spqr [dot] pl. ( w mailu należy podać nazwe swojego konta na SPQR.pl oraz preferowaną nagrodę)
General Battlefield: 1942
11:36 20-09-2007
General Battlefield: 1942


A long time ago, in a battlefield far, far away...


Niewiele osób zapewne o tym pamięta, ale seria gier dzięki której istnieje ten portal miała swój początek już ,5 lat temu. Jak można przeczytać na Wikipedii, premiera pełnej wersji gry Battlefield 1942 miała miejsce w okolicach 10 września (angielska wersja podaje datę 10, a polska 11 września). Dla nas, ważniejsza jest jednak data 25 wrzesień 2002, kiedy to BF'42 ma swoją premierę w Polsce.

Z tej właśnie okazji XIII Kohorta dzięki pomocy firmy GamesNet (która udostępni nam serwer), zapraszam wszystkich sympatyków tej gry na wspólne Urodzinowe Pukanko. Impreza urodzinowa planowana jest na 25.09.2007. Start ok 19:00.

W rozwinięciu znajdują się wstępne ustalenia odnośnie eventu, a także krótka filmowa zapowiedź.
General Battlefield: 1942
12:04 07-09-2007
General Battlefield: 1942


Nowe wieści docierają do nas od organizatorów memo CustomMapCup 2.
Start pucharu został przesunięty na 1 października. Zmiana terminu rozpoczęcia podyktowana jest kończacymi sie na dniach rozgrywkami BF42-Liga.de, w których uczestniczy spora grupa klanów startujących również w pucharze memo. Jest to zarazem okazja dla klanów do lepszego zapoznania się z mapami.

Znane są już także składy grup pucharu. Organizatorzy podzielili zapisane klany na 4 grupy. Polskie klany trafiły do grupy drugiej i czwartej. W grupie drugiej znalazły się [PRGK-BF] i - XIII -. W czwartej grupie wylądował zaś PTS1939.

Jako ciekawostke warto dodać, że w drugiej grupie [PRGK-BF] i - XIII - nie będą jedynymi polskimi akcentami. W składzie klanu =Yes= widnieje nie kto inny jak Grig.

W rozwinięciu pełne składy poszczególnych grup.


Za nami kolejne mecze w Konserwie. Turniej według wstępnych planów organizatorów miał się już co prawda dawno skończyć, ale ze względu na porę wakacyjno-urlopową dopiero powoli wchodzi w fazę finałową.

Od ostatniego newsa rozegrano następujące spotkania:

Drabinka wygranych:

Drabinka przegranych:Tym samym dwie ekipy zapewniły już sobie miejsce na podium - Małe Lufki i SpiceGirlS spotkają się w półfinale na mapce Battle for Korsun pro.

W tytuł "Najlepszej lufy turnieju" celuje SGS'MelBaker ze średnią 18 fragów na mecz. Zaraz za nim PTS1939 | Weziu ze średnią 16 fragów (jego drużyna, PTS 2 nie bierze już udziału w turnieju).

Drabinka rozgrywek
Tabelka "Best lufy"
General Battlefield: 1942
20:54 29-08-2007
General Battlefield: 1942


Wbrew temu co sądzą niektórzy dziadunio 1942 nie umarł. Co więcej, w najbliższym czasie swój początek mają kolejne rozgrywki na tej wiekowej już platformie.

17-tego września planowany jest start, drugiej już edycji, pucharu klanu memento mori. Cechą charakterystyczną tego pucharku jest fakt, że mecze odbywają się tylko i wyłącznie na mapkach spoza standardowego mappacka.
Do tych rozgrywek zapisały się dotychczas trzy polskie klany:

  • PTS1939

  • XIII Kohorta

  • [PRGK-BF]Nieznana jest jeszcze data rozpoczęcia innych rozgrywek. Mowa o Battlefield 1942 Fall League 07 5v5 Infantry organizowanym przez TeamWarfare League. Jest to społeczność skupiająca głownie graczy zza oceanu, ale na potrzeby tej ligi zostanie utworzona grupa specjalnie dla klanów ze starego kontynentu.

W rozwinięciu więcej szczegółów na temat obu wydarzeń, a także promovideo przygotowane na potrzeby promocji memo CustomMapCup.
Tak, tak - staruszek BF1942 zawita w telewizji internetowej HSTV !

Dzięki inicjatywie Sawika z HSTV oraz Artiha z Klanu PTS1939, który zajmie sie samą organizacją meczu (składy, mapy, serwery) rozegranie zostanie mecz pokazowy na platformie BF1942 a relacjonowany przez stację HSTV.

W samym meczu spotkają się aktualnie grający w grę - z byłymi graczami BF1942 a obecnie grającymi w kolejne gry serii - BF2 i BF2142.
Mecz odbędzie się w składach 12 vs. 12 na widowiskowych mapach pokazujących możliwości najstarszego z beefów: Operation Battleaxe oraz Guadalcanal - według zasad panujacych w ClanBase.


Skład graczy BF1942 wygląda następująco:

1. Arcy - Colar
2. Arcy - Konewa
3. SPQR - Strzelec
4. SPQR - Szymas
5. SPQR - MaceWindu
6. PTS1939 - Artih
7. PTS1939 - HerrMacior
8. PRGK - Wojtas
9. PRGK - Hunter
10. FAD - FangDezerter
11. 3nigm4 - Grandi
12. XIII - Kobra


Skład graczy BF2/BF2142 zostanie podany w tym tygodniu.

Treningi są zaplanowane na pierwszy tydzień sierpnia a sam mecz prawdopodobnie na drugi tydzień sierpnia.


Czas na kolejne podsumowanie, tym razem dwóch tygodni rozgrywek KonserwaCup. Walki toczyły się zarówno w drzewku zwycięzców jaki i przegranych, odpowiednio na mapach: Kharkov i Nuenen. Można śmiało powiedzieć, że były to dwa gorące tygodnie mimo zimna za oknem. W krótkiej historii turnieju zdarzyła się nawet dogrywka między SGS a PTS#2, pierwszy mecz: 27-27, dogrywka 6-1 dla SGS. Obecnymi faworytami turnieju są jak dotąd Bonifacy i Claviert grający pod tagiem AA (Anonimowi Alkoholicy ). Zawodnicy ci zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli "Best Lufa". Wyniki z ostatnich dwóch tygodni przedstawiają się następująco:Drabinka zwycięzców

ML 25:24 PRO

PRGK-42 22:21 SPK

AA 26:22 PWP

SGS 32:28 PTS#2

Drabinka przgranych

PTS1939 1:0 SPKUR

OK? 30:11 Wiadra

SPQR.SSR 1:0 PL4FC

PTS#3 1:0 TNPOAktualna drabinka znajduje się TU.


Mijający tydzień turnieju KonserwaCup, upłynął na rozgrywkach w drabince przegranych. Walki toczyły się na mapie Battleaxe. Skutkiem tych spotkań jest pożegnanie się z turniejem sześciu drużyn. Wyniki meczy są następujące:


PTS1939 30:20 FAD

SPKUR 28:20 Team Lame

SPQR.SSR 29:18 SOP#1

PTS#3 29:15 PL4FC 2

TNPO 1:0 SOP#3

Wiadra 1:0 SOP#2


Aktualna drabinka znajduje się TU.
[1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14      »      [50]