Aktualności

Mody Battlefield: 1942
11:32 22-02-2005
Mody Battlefield: 1942
Tym razem możemy podziwiać nowy model rosyjskiego granatu przeciwczołgowego - RPG43, który ma być wykorzystywany zamiennie z obecnym RDG33.Ma to być odpowiednik niemieckich geballteladung, raczej rzadko wykorzystywanych przez graczy ze względu na mała skuteczność.

Zaprezentowano również nową mape - Kharkov Outskirts - jako rozwinięcie znanej mapy Kharkov Winter.Tym razem walka bedzie miała miejsce w ostatnich dniach oblężenia Kharkova, w lecie 1943.

Kolejna dawka informacji o Forgotten Hope.Tym razem twórcy moda zaprezentowali nowe budynki co zapowiada zwiększenie nakładu pracy włożonego w modelowanie nie tylko pojazdów, ale też architektury otoczenia.Pomnik Lenina jest przykładowo jednym z elementów tworzących atmosfere wschodniego frontu.

Oczywiście nie zabrakło nowych czołgów,możemy teraz podziwiać nowe modele shermana które już nie przypominają blaszanych puszek z podstawowej wersji gry,a tym samym zwiększa się graficzna przepaść miedzy Forgotten Hope a zwykłym Battlefieldem.


Ostatnią ciekawą wiadomościa jest informacja o zmianie obrazka z ekranu ładowania mapy Battle of Foy spowodowana dodaniem bardzo ciekawego efektu padającego śniegu - teraz snajperzy bedą mieli utrudnione zadanie i nie bedą juz strzelać do piechoty jak do kaczek.
Prace na modem trwają cały czas - oto kolejna garść informacji, tym razem japońska flota dostała nowe zabawki:

Aby aliantom nie było smutno dostali wyrzutnie bomb głębinowych:

Trwają prace równierz nad kolejnymi mapami - zaprezentowano mape Seelow Heights

Karnawał to czas zabaw i podsumowań roku ubiegłego. Serwis dx.ampednews.com ogłosił zwycięzców głosowania "Best of 2004". Trzeba przyznać, że mod Forgotten Hope ma licznych fanów, którzy zapewnili mu zwycięstwo w dwóch kategoriach:

* Most Realistic Mod (najbardziej realistyczny mod): Było wielu kandydatów do tej kategorii, ale zdecydowanym zwycięzcą został Forgotten Hope, mod Battlefield 1942

* Best Sound in a Mod (najlepszy dźwięk w modzie): Zwycięzcą ponownie zostaje Forgotten Hope

Inny serwis, www.fileplanet.com, również poszukuje najlepszych produkcji minionego roku w swoim głosowaniu "Best of 2004". Jeśli sądzicie, że ten wspaniały mod zasługuje na kolejne wyróznienie, tym razem "Best Mod of 2004", dla najlepszego moda roku 2004 zagłosujcie poprzez poniższy link:

Fileplanet Best of 2004 Awards - GŁOSUJ NA FH!
Nie tak dawno otrzymaliśmy do rąk nową wersję Forgotten Hope o numerze 0.66. Programiści zajmujący się tym popularnym modem nie chcą jednak spocząć na laurach i już wyznaczają kurs na wersję następną oznaczoną numerem 0.67. Ostatnio zaprezentowali dwie nowe zabawki które dostaniemy w nowej odsłonie.

Pierwsza to RKM Browning wz. 28 na amunicję 7.62 mm.Druga na pewno ciekawsza propozycja to pierwszy zdalnie sterowany bezzałogowy czołg-bomba Goliat.

 

Goliat. Zdalnie sterowany, bezzałogowy pojazd szturmowy - lekki nosiciel ładunków - przeznaczony do niszczenia umocnień, napędzany silnikiem spalinowym. Produkcję seryjną rozpoczęto w kwietniu 1942r. Wyprodukowano 2650 sztuk wersji pierwszej i około 5000 szt. wersji następnej - produkowanej od listopada 1944r - nieco powiększonej i uzbrojonej w cięższy, 100 kg ładunek wybuchowy. Po raz pierwszy "Goliathy" bojowo użyto w lipcu 1943r. pod Kurskiem.
Masa bojowa: 370kg
długość 1620 mm
szerokość 840 mm
wysokość 600 mm
opancerzenie: do 10 mm
uzbrojenie: 75 kg materiału wybuchowego
silnik: dwucylindrowy, gaźnikowy , moc 12,5 KM, pojemność 703 cm
prędkość max: 12 km/h
Zasięg na drodze: 12km

Więcej o Goliacie
Realism Patch do wersji 0.66 moda Forgotten Hope ujrzał światło dzienne. Dokonano optymalizacji kodu tak aby patch był w pełni kompatybilny z nową wersją moda. Niestety z powodu małej ilości czasu dużo nowych rzeczy nie zostało uwzględnionych, jednak pojawią się one w następnej łatce, którą ujrzymy za kilka tygodni.

Główne cechy łatki to:
- historyczna dokładność wszelkich znaków wojskowych
- historyczna dokładość ikon na minimapie
- zmiana na historyczne flagi w KAŻDEJ armii
- historycznie dokładne "skiny" pojazdów Niemieckich
- polepszone i bardziej realistyczne dźwięki

Forgotten Hope Realism Patch 1.6 (22 MB)
- dx.ampednews.com
Wielkimi krokami, oczywiście w rytm marszu imperialnego, nadchodzi Galactic Conquest z numerkiem 5. Na razie trwają ostatnie testy i ogólnie zapinanie na ostatni guzik. Dokładny termin wypuszczenia, w tej chwili nie jest znany. Na stronie projektu znajduje się tylko informacja, że nowego GC spodziewać się możemy na początku roku. Póki co, na krótkim filmiku można zobaczyć jak będzie wyglądał rebeliancki B-Wing. Poniżej znajdziecie także parę screenów z GC RELEASE 5.

Galactic Conquest R5 B-Wing Trailer (6.29 MB)Strona projektu : www.galactic-conquest.net
Wczoraj PPone uraczył nas dobrą nowiną o nadchodzącym patch'u 0.66 i na szczęście twórcy tego wspaniałego moda słowa dotrzymali. Oto do naszych rąk trafia kolejna odsłona Forgotten Hope, wersja opatrzona numerem 0.66.

Poniżej linki do plików:

Serwer linux (133.8 MB)
- serverstall.de
- vol.to
- warumdarum.de (wymaga rejestracji)
- wolfgaming.net

Serwer windows (117.0 MB)
- serverstall.de
- vol.to
- warumdarum.de (wymaga rejestracji)
- wolfgaming.net


Patch do wersji klienckiej z wersji 0.65 do 0.66 (288.76 MB)
- justgamers.de
- wolfgaming.de
- Fileshack
- planetbattlefiled.com

- Torrent

Więcej serwerów z nową wersją znajdziecie pod adresem: www.fhmod.org

Jeśli chcecie wiedzieć co się w nowej wersji zmieniło to changelog znajduje sie tutaj: FH 0.65 do 0.66 changelog
Mody Battlefield: 1942
21:54 29-12-2004
Mody Battlefield: 1942

Bardzo szybko doczekaliśmy się nowej wersji Forgotten Hope będzie ona dostępna już 30 grudnia!

Daty wypuszczenia patcha 0.66:
Forgotten Hope 0.66 Linux Server (Full): 133 MB 30 grudnia o 09:00 GMT
Forgotten Hope 0.66 Windows Server (Full): 116 MB 30 grudnia 0 09:00 GMT
Forgotten Hope 0.66 Windows Client (Update from 0.65): 288 MB 30 grudnia o 11:00 GMT

Nowa wersja jest tylko patchem więc aby uruchomić FH należy mieć zainstalowaną wersje 0.65.Bardzo wiele nowych elementów zostało dodanych - jednym z bardziej ciekawych sa chyba jednostki kamikaze które detonują sie przy wrogu.


Na stronie głównej FH pojawił się też obszerny FAQ wraz ze zdjęciami - zapraszam do czytania.
Developerzy Forgotten Hope nie próżnują i co tydzień zaskakują nas ciekawymi nowinkami. Nieczęsto zdarza się że w centrum zainteresowania znajdują się polskie militaria, ale jednak się zdarza. Kilka tygodni temu zaprezentowano polski sprzęt, który zostanie dodany w nowej wersji moda o numerze 0.66. Nowe modele prezentują się wspaniale, zresztą jak większość w modzie Forgotten Hope.
Największą gratką będzie na pewno PZL 37 Łoś, wreszcie Oś zadrży przed tym docenianym polskim bombowcem. Dodatkowe wsparcie otrzyma również piechota od takich pojazdów jak tankietka TKS czy Ursus wz. 29.

  


Możliwość wypróbowania nowych jednostek przyjdzie wraz z nową mapą o nazwie Eastern Blitz. Może tym razem uda się powstrzymać Blitzkrieg .

  

Twórcy moda Forgotten Hope co tydzień podają nowe informacje dotyczące nowej wersji 0.66, tym razem zaprezentowano nowe modele czołgu Panther które prezentują się wspaniale - z pewnością nie tylko wyglądają wspaniale ale tez i różnią się wyposażeniem. Jednocześnie twórcy poinformowali, że w tym tygodniu zostanie podany - zapewne bardzo przybliżony - termin wydania wersji 0.66 na którą czekamy z niecierpliwością ze względu na dużą zawartość polskiego sprzętu.


Mody Battlefield: 1942
13:53 05-12-2004
Mody Battlefield: 1942
To na co gracze niektórych z innych gier musieli czekać najwyżej kilka tygodni (niekiedy było to częścią samej gry), wreszcie, po ponad 2 latach ujrzy światło dzienne także na platformie Battlefield. O czym mowa? Oczywiście o BFTV, modzie pozwalającemu na zapisywanie demek czyli filmików z gry, a jak zapowiadają autorzy już niedługo także dane nam będzie oglądanie meczy na żywo! Póki co projekt dotyczy jedynie BF1942 ale i tak jest to poważny krok w dziejach ludzkości ( ) i należy wierzyć, że już niedługo doczekamy się podobnej modyfikacji dla platformy BFV. Zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony projektu, a także do przeczytania artykułu na jego temat, nazwanego bardzo trafnie: BFTV - The dream is nearing reality...
[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [20]