AktualnościNa światło dzienne wyszło parę ciekawych informacji związanych z najnowszym "Booster-Pack"'iem do BF2142. Zapraszam do czytania.
General Battlefield: 2142
21:11 06-02-2007
General Battlefield: 2142

Wszyscy gracze, którzy chcą zakupić pierwszy dodatek specjalny do serii Battlefield 2142 - Northern Strike (w polskiej wersji językowej Północna ofensywa), powinni zainteresować się poniższą informacją. Premiera nowego dodatku nastąpi 9-go marca 2007!

Otóż sklep Ultima.pl jako pierwszy sklep w naszym kraju oferuje możliwość zakupu najnowszego booster packa już teraz!

Promocyjna cena w pre-orderze wynosi - uwaga - 26,90 zł! (jak widać ktoś wreszcie pomyślał i skalkulował porządnie cenę booster packa - przyp. red.)

Oczywiście jak to bywa w przypadku nowych produktów EA, Northern Strike jest dostępny (przynajmniej na razie) w wersji elektronicznej, tzn. kupujemy w pudełku tylko cd-key. Sklep Ultima.pl wychodząc naprzeciw klientom, oferuje zakup nowego dodatku w pełnej wersji elektronicznej, co w praktyce oznacza, że zamiast pudełka dostaniemy maila z kluczem do gry... resztę i tak musimy pobrać ze strony Electronic Arts.
General Battlefield: 2142
01:44 03-02-2007
General Battlefield: 2142


Wszyscy chętni wzięcia udziału w testach kolejnego patcha do Battlefield 2142 mogą pobrać go stąd

Lista zmian:
-Ściągnij i sprawdź nowości dla Battlefield 2142!(patche, mapy?)
-Dodano prawidłową flagę dla graczy z Czech(w końcu)
-Naprawiono wyświetlanie jednostek na UAV po włączeniu PDS-1
-Punkty za naprawę i leczenie przyznawane są za 50% naprawy lub wyleczenia(Zdobedę w końcu odznakę spawacza :D)
-Czas grania medykiem powinien być już poprawnie wyświetlany w BFHQ
-Naprawiono błąd z droną dowódcy oddziału(koniec z przejażdżkami)
-Poprawiono celownik działa przeciwpancernego
-Po opuszczeniu terenu walki i upływie 15s zostaniemy od razu zabici
-APM/Claymore mają standardowo wyłączone rażenie własnej drużyny na rankingowych serwerach(teraz można je rozstawiać w jeszcze głupszych miejscach, yupi)
-Zlikwidowano błąd związany z drzwiami reaktora na Tytanie
-Wyświetla się prawidłowa informacja gdy próbujesz się połączyć z pełnym serwerem
-Naprawiono błąd powodujący, że gra wyłączała się przy stawianiu "spawn beacon'a"
-Dodano opcję serwerową pozwalającą na wyłączenie poruszania się Tytanów(w końcu nastanie balans)
-Zoptymalizowano tryb Tytana(nie bardzo wiadomo jak, może zniknęły Tytany )
General Battlefield: 2142
21:17 27-01-2007
General Battlefield: 2142

Kilkadziesiąt minut temu (ach ta kochana sesja ) zakończył się niecodzienny mecz na naszej scenie. Tego typu spotkanie zostało zorganizowane po raz pierwszy na platformie Battlefield 2. Tamto spotkanie zakończyło się jednostronnym zwycięstwem zespołu reprezentacji klanów. Tym razem podobne spotkanie zostało rozegrane na najnowszej części BFa - Battlefield 2142. Wykorzystano obydwa tryby, które BF:2142 oferuje, jedną mapę rozegrano w trybie Conquest i jedną w trybie Tytan. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Reprezentacji Klanów oraz Graczy Bezklanowych. Spotkanie zostało rozegrane na serwerze użyczonym przez firmę GamesNET.pl.

Tryb Conquest to mapa Verdun, która została wybrana przez klanowiczów. Można powiedzieć, że to ich homemapa i w zasadzie przebieg spotkania w tej części wskazywał właśnie na to, dlaczego wybrano właśnie Verdun. W tym momencie zespoły były mocno "nierówne" ponieważ po stronie klanów grało "tylko" 20 graczy, a przeciw nim walczyło aż 30 graczy freeplayowych (ich drużyna była oczywiście wspomagana przez graczy klanu 4 fun - PL4FC). Pierwsza runda zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem klanowców 163:0, a druga runda przyniosła już bardziej wyrównany wynik, bo tylko 90:75.

Z kolei mapa w trybie Tytan trochę rozczarowała. Drużyny zagrały w składach 23 vs 21 na mapie Sidi Power Plant. Spotkanie w tej części miało bardzo zacięty i wyrównany przebieg, co ostatecznie doprowadziło do zakończenia rundy... bliżej nieokreślonym wynikiem na korzyść zespołu Bezklanowców! Druga runda niestety nie doszła do skutku z powodu... wysypania się serwera oraz przedłużającej się "próby naprawy"

Może następnym razem...
General Battlefield: 2142
14:26 23-01-2007
General Battlefield: 2142


Zespół znany z takich filmów jak Mine i Mine 2 przygotował dla nas kolejny hit. The Frost - bo o nim mowa - przedstawia przygody dwóch przyjaciół, którzy przenoszą się do roku 2142 a tam...nie chce zdradzać szczegółów ;] Na zachętę zwiastun a sam epizod mozna ściągnąć stąd
General Battlefield: 2142
13:30 22-01-2007
General Battlefield: 2142

Tak to już bywa w życiu, że aby coś się zaczęło, coś się musi skończyć. Przyzywczailiśmy się, że jedne klany przychodzą, a drugie odchodzą, jednak z każdym "odejściem" odchodzi, było nie było, część sceny Battlefielda.

Jak poinformował nas dzisiaj Clan Leader klanu Close Quarter Fighters, Darek, sekcja Battlefield 2142 oficjalnie przestaje istnieć! Myślę, że najlepiej całą sytuację i powód unicestwienia sekcji BF:2142 w CQF wyjaśni wam oficjalne oświadczenie klanu, które można znaleźć na stronie głównej CQF.pl.

CQF Darek napisał: "Miło mi poinformować, że sekcja BF2142 w CQF już nie istnieje. Dowódcy sekcji Oli i Lelus pozostawili "swoich" chłopaków i poszli sobie grać gdzieś indziej (...) Jako ostatnia osoba odpowiedzialna za ten bałagan mogę jedynie przeprosić tylko membersów z BF2142 za to zajście i życzyć im szczęścia w innym klanie, gdzie rządzą ludzie z głową. Jako, że nie pokładałem w tej sekcji wielkich nadzei i nie mam nikogo na oku, aby powierzyć mu prowadzenie tego dalej, sekcja z dniem dzisiejszym - nie istnieje."

Na szczęście w CQF pozostaje sekcja Battlefield 2, która miejmy nadzieje pokaże pazurki i upuści trochę krwi swoim rywalom. Powodzenia!

Pamiętacie informację o Lan Party Battlefield 2142 w Finlandii? Informację o tym wydarzeniu podawaliśmy tutaj. Turniej eliminacyjny do tego Lana odbywa się w trybie online i mogą się do niego zgłosić absolutnie wszystkie drużyny, które są zainteresowane szansą udziału w Fińskim Lan Party.

Do rozgrywek eliminacyjnych zgłosiło się 20 zespołów, w tym aż 5 polskich klanów. Nasz kraj będą reprezentować zespoły Team Wilda, Team Wilda #2, Fear Factory X-Fi, HardAttack oraz Team Delta. Niestety optymizm psuje wiadomość, że mamy pięć zespołów, ale w dwóch grupach. Oznacza to, że odbędzie się sporo bratobójczych pojedynków. Do grupy A zostały przydzielone obydwie drużyny Wildy, a w grupie B spotkają się pozostałe nasze drużyny.

Z każdej z czterech grup wychodzą po dwa zespoły, a faza play-off toczyć się będzie w systemie double-elimination. Rozgrywki grupowe zostały podzielone na tygodnie meczowe, a pierwszy tydzień startuje od 1-go lutego.

Powodzenia!Na głównej stronie gry pojawił się wywiad z jednym z twórców nadchodzącego dodatku. Oryginalną wersję w języku angielskim można przeczytać TU a tych którzy nie znają języka lub po prostu mają na to ochotę zapraszam do przeczytania mojego tłumaczenia

Jakie były Wasze zamierzenia i cele podczas tworzenia booster pack’a?

Głównym zamierzeniem było stworzenie czegoś nowego zarówno dla nowych graczy jak i weteranów. Wiele czasu i wysiłku poświęcono, aby stworzyć nowe pojazdy i mapy tak by dodać nową płaszczyznę do gry wciąż zachowując podstawowe wartości. Chcieliśmy również rozbudować to, co już znane by móc odblokować nowe gadżety i zdobyć nowe odznaki. Staraliśmy się również zgrać booster pack’a z oryginałem. Zamiast sprawiać, że gracze posiadający dodatek graliby osobno, postanowiliśmy umożliwić używanie pewnych elementów z dodatku podczas gry w samego Battlefielda 2142.


Pojawiły się kolejne informację dotyczące Booster Pack'a do BF2142. W pierwszym trailerze możemy zobaczyć zimową mapę Port Bavaria oraz Type 36 Hachimoto

Hi-res(54mb)
Med-res(27mb)
Low-res(15mb)

Oczywiście istnieje też wersja YouTube


Data wydania Booster Pack'a to wg. strony EA marzec 2007. System "zakupu" Booster będzie taki sam jak w przypadku "Euro Force" czy "Armored Fury"W pokazanym renderze Type 36 Hachimoto PAC'u wydaje się być mały błąd: jest on obsadzony przez żołnierzy UE...


General Battlefield: 2142
11:16 19-01-2007
General Battlefield: 2142


Po raz pierwszy od długiego czasu z Electronic Arts wyciekły dość ciekawe informacje, tym razem dotyczące pierwszego booster packa do Battlefield 2142. Oficjalnie została także potwierdzona nazwa nowego dodatku, która brzmi Northern strike, a w polskiej wersji zobaczymy go pod nazwą Północna ofensywa. Prace nad dodatkiem są w fazie startowej, ale z każdym następnym porankiem potwierdzają się kolejne rzeczy o tym, że EA intensywnie pracuje nad nowym dodatkiem do BF:2142. Wkrótce zostanie opublikowany krótki trailer z gry, ukazujący rozgrywkę na jednej z nowych map. W dodatku "Northern strike" nie znajdziemy jednak wiele, przynajmniej o niczym więcej na dzień dzisiejszy nie wiemy. Trzy nowe mapy, dwa pojazdy, dziesięć nowych unlocków oraz najprawdopodobniej nowy tryb rozgrywki, jednak to ostatnie nie jest potwierdzone i są to tylko domysły. Pozostaje nam tylko czekać.

General Battlefield: 2142
16:36 16-01-2007
General Battlefield: 2142

Światło dzienne ujrzała kolejna inicjatywa gracza klanu Polish 4 Fun Clan, a dokładniej osobnika o nicku dramich_wwa. Tym razem postanowił on pójść ścieżką przetartą niegdyś przez swojego klanowego kolegę - 90s - i ma zamiar zorganizować mecz pomiędzy graczami z klanów oraz graczami FFA i klanu PL4FC na platformie Battlefield 2142. Całą akcję wesprze firma specjalizująca się w serwerach dla graczy GamesNET.pl, która udostępni 64-slotowy serwer specjalnie na ten mecz. Sam mecz zostanie rozegrany w dwóch trybach: Conquest oraz Tytan. Każda z drużyn ma liczyć 31 osób w trybie Conuqest i 23 w trybie Tytan, mapy zostaną wybrane w następujący sposób - klanowcy wybierają mapę Conquest, a gracze bezklanowi Tytan.

Planowana data rozegrania meczu to: 27 Styczeń, g. 19:00.

Do boju!Technologia może być bardzo pomocna. Szczególnie jeżeli chodzi o wyszukiwanie informacji. W tym wypadku technologia to "system kont". Informacja dotyczy natomiast Booster Pack'a do BF2142.
Po zalogowaniu się do konta na stronie EA w zakładce my plays można zarejestrować gry. Uwagę przykuwa BF2142 BP1. Jest więc prawie pewne, że "odkryte" ostatnio pojazdy pojawią się w Booster Packu a nie w patchu. Drugą ciekawą rzeczą jest końcówka nazwy - BP1; a więc należy spodziewać się większej liczby płatnych dodatków.Kolejna informacja jest równie ciekawa.
Detrux na forum BFEditor napisał wanted to let Dice announce this but.. We’re trying to implement a custom map download system which is at the moment only going to be for BF2142. If it is successful, it should make it's way into the next BF2 patch. Again, this is just a pilot project, it first has to go through beta testing, then we need to stress test our server when we switch to IGN to see if it can handle the bandwidth, and then I have to get the approval from IGN to actually host maps on our site.. if we don't get approval to host the maps, we'll code in a backup plan which will allow the map maker to specify a download link for the map, such as at filefront, etc.
oznacza to, że są prowadzone pracę nad dodaniem możliwości ściągania "customowych map" bezpośrednio z serwera tak jak ma to miejsce np. CSS. Na razie tylko dla BF2142. Jeżeli projekt się powiedzie zostanie to dodane w następnym patchu do BF2.

[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [13]