Aktualności

Pojawił się nowy filmik który trwa 56 minut i waży 650 MB. Jest to oczywiście cały film z prezentacji EA.
Obejrzałem w/w prezentację i śmiało mogę stwierdzić że BF2 to będzie grą na którą czekałem.

Może streszczę przebieg prezentacji dla osób które nie będą miały możliwości pobrania filmu.

1.Dużo gadania (dosłownie)
2.Historia DICE (Prezentacja pierwszej gry Digitala:Codename Eagle).
3.Historia Battlefielda (wstawki filmowe z BF1942, BF:V i BF2)
4.Prezentacja Battlefield 2 i omówienie niektórych aspektów gry (coś pieknego ).
5.Pytania do Jamila Dawsari dotyczące wymagań systemowych i trybu dowodzenia(commander).
6.Zakończenie prezentacji.


Linki:
bf-news.de (przekierowywuje do ftp)

Torrent

Jak narazie potwierdzam rozsądne działanie tylko tych 2 linków.
General Battlefield: 1942
14:51 01-03-2005
General Battlefield: 1942
URTiP oświadczył, że Prawo Telekomunikacyjne nakazuje operatorom telekomunikacyjnym informowanie klientów o zmianie cen z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego. Abonenci o podwyżce muszą być powiadomieni na piśmie, a użytkownicy nie będący abonentami - przez podanie informacji o podwyżce do publicznej wiadomości.
Co oznacza to stwierdzenie? A to że pomimo zapewnień dostawców internetowych jakoby dodanie podatku VAT do opłat za internet nie jest jest podwyżką:
Wprowadzenie od 1 marca 22-procentowej stawki VAT na dostęp do internetu nie może być traktowane jako podwyżka cen i firmy nie muszą informować klientów o podwyższeniu opłat z tego powodu - uważa prezes Polskiej Izby Telekomunikacji i Informatyki (PIIT) Wacław Iszkowski. Jest podwyżką!

No dobrze, ale co to oznacza? Skoro wiemy że nasz dostawca internetu jest zobowiązany przez prawo telekomunikacyjne do poinformowania nas – abonentów, o tej zmianie cen, to my jako abonenci możemy podziękować swojemu dostawcy za taką usługę w terminie 30 dni od dnia następnego po otrzymaniu nowej treści umowy. Dodam jeszcze że na przykład Telekomunikacja Polska s. a. taką informacje zamierza wysłać swym abonentom razem z fakturą za miesiąc marzec (czyli w kwietniu).
Pewnie się zastanawiacie czemu pisze ten artykuł? No cóż, nie wiem jak wy, ale ja nie lubię jak się mnie robi w bambuko albo nie dopełnia się nałożonych ustawowo obowiązków, ale tutaj może naprowadzi was na mój tok rozumowania mały cytat:

Podwyżka cen ogłoszona według procedury z Prawa Telekomunikacyjnego będzie uprawniać abonentów do zerwania umów zawartych na czas określony, bez odszkodowania dla operatora. W wielu przypadkach będą to znaczące straty, które nie zostały spowodowane winą operatora. Taka sytuacja będzie zachodzić również w sytuacji, gdy operator częściowo obniży podstawę netto do naliczenia 22 proc. VAT - pisze Iszkowski w liście do prezesa URTiP.

A co nam daje to stwierdzenie? A no to że jeśli macie podpisaną umowę o świadczenie dostępu do internetu, to rzeczywiście możecie ją rozwiązać bez poniesienia konsekwencji finansowych. Polecam to tym którzy mają umowę lojalnościową podpisaną, a wasz dostawca według was świadczy usługi na marnym poziomie, to bez konsekwencji możecie ją rozwiązać.
Co prawda to "bez konsekwencji" może się okazać nie do końca prawdą w przypadku gdy skożystaliśmy z jakiejś promocji gdyż: zgodnie z art. 57 pkt. 6 roszczenie z tytułu jednostronnego rozwiązania umowy przez abonenta lub przez dostawcę usług z winy abonenta przed upływem terminu ustalonego w umowie nie może przekroczyć określonej w umowie równowartości ulgi przyznanej abonentowi. A bodajże jeszcze wartość ulgi musi być pomniejszana co miesiąc o 1/30.
General Battlefield: 1942
16:59 06-02-2005
General Battlefield: 1942


Przed około trzema tygodniami zachodnie - głównie niemieckie - serwisy Counter Strike'a hucznie reklamowały film Daniela P. Schenk'a "A gamer's day" . Odziwo, żadna z podobnych stron polskich nie podała tej informacji na łamach swoich serwisów (tu pozdrawiam zaprzyjaźniony www.counter-strike.pl oraz klan CSS | Battlefield | ). Tymczasem popularność filmu rosła z dnia na dzień, osiągając w końcu pierwsze miejsce popularności na stronie Giga.de, przebijając znacząco liczbą ściągnięc choćby spot "Bf2- Wastelands".

Dobra... spytacie pewnie - o co chodzi? Co "jakiś" błachy filmik CS-owski ma wspólnego z naszą kochaną grą? Otóż CS to tylko przykład, bowiem jak sam autor podkreśla - jest on przeznaczony dla wszystkich graczy "wordlwide". Dla mocno zniesmaczonych: w filmie da sie zauważyć akcenty m.in. Battlefield 1942 ;P. Z resztą - podobne newsy można znaleść na serwisach od Enemy Territoty aż po Unreal Tournament.
Nie mam zamiaru go jendak w jakikolwiek sposób streszczać czy recenzować. Ten film poprostu trzeba zobaczyć! Jest to zarówno pokaz niezłych umiejętności, z niezla fabułą jak i zaskakującym rozwojem akcji, podobnym do tego z "Requiem dla snu" jednak przedewszystkim : kupa śmiechu :D
Dodam jeszcze, że produkcja, pomimo amatorszczyzny, stoi na naprawde wysokim poziomie. Do tego świetny montaż i nie gorszy podkład muzyczny. Naprawdę warto!

Całość trwa niecałe 40 minut, waży dość sporo bo 200 (low-quality) lub 500 mb(hi-res). Ja jednak polecam tę drugą opcję.
Poniżej lista przykładowych, w miarę szybkich linków:
 • Link1
 • Link2
 • Link3 ( low & hi res)
 • Giga.de (wymaga bezpłatnej rejestracji)


  UWAGA! Jest to niemiecka produkcja, dlatego pokusiłem się o małe (acz pewnie niepotrzebne - i z pewnością nieudolne ) tłumaczenie. Podpisy można ściągnąc stąd.

  Na koniec nauwa się pytanie... :"pr0?"

  Oficjalna strona Daniel'a P. Schenka

 • General Battlefield: 1942
  09:27 24-01-2005
  General Battlefield: 1942

  Na oficjalnej stronie Battlefield: Modern Combat ukazało się 15 nowych zrzutów ekranowych z gry. Dla przypomnienie dodam, że jest to produkcja tworzona tylko i wyłącznie z myślą o konsolach XBOX i Playstation 2. Mimo to jest to w pełni produkt z serii gier Battlefield i na pewno zdobędzie grupę swoich fanów.


  Oficjalna strona gry: Battlefield: Modern Combat

  Arctic E-Sport Challenge 2005 to turniej online organizowany przez firmę wynajmującą serwery gier, Game-Hosting. Głównymi sponsorami są Sennheiser Communications i Shuttle inc, a także QPAD i Sytrin-Waffer Technology. Teraz najważniejsze, pośród gier które uczestniczą w turnieju jest Battlefield1942, poza tym Counter-Strike (1.6) i Call of Duty. Pula nagród to około 30000 Euro w sprzęcie komputerowym i nagrody niespodzianki. Uwaga, aby zapisać się w turnieju należy zapłacić wpisowe 5 Euro od osoby. Wszystkie mecze będą rozgrywane na serwerach Game-Hosting. Klany dopuszczone do rozgrywek muszą pochodzić z Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Polski, Rosji, Estonii, Łotwy, Litwy i Austrii. W turnieju BF1942 będą dwie grupy (maksymalnie po 32 drużyny) Battlefield 1942 Professional i Battlefield 1942 Elite, tutaj znajduje się lista klanów już zapisanych. Mecze rozgrywane będą 8 vs 8, a mapy to: Gazala, Kharkov, Stalingrad, Tobruk, Wake Island i Operation Aberdeen. Każda dywizja zostanie podzielona na 4 grupy, szczegóły znajdziecie tutaj.

  Zapisy rozpoczęły się 17-tego stycznia, a zakończą 7-go lutego, sam turniej staruje od 14-tego lutego. Mecze BF1942 będą rozgrywane codziennie o 18.00, 19.20 i 20.40. Supervisorzy to Michael "d`ODEE" O’Dell i Fredrik "d`Newman" Reinius, a kanał mircowy #arctic.bf. Serwery na których toczyć się będzie walka 194.17.45.79:14567 (Szwecja) i 80.239.199.101:14567 (Holandia).

  Nagrody:
  BF1942 PRO Division
  1. 8 x PC155, 8 x SN85G4V2, 8 x PF30
  2. 8 x PC150, 8 x Qpad low, Serwer w Game-Hosting
  3. 8 x PC130, 8 x Qpad low, Serwer w Game-Hosting

  BF1942 Elite Division
  1. 8 x PC155, 8 x Qpad low, Serwer w Game-Hosting
  2. 8 x PC150, 8 x Qpad low, Serwer w Game-Hosting
  3. 8 x PC130, 8 x Qpad low

  Szczegóły dotyczące nagród tutaj .
  General Battlefield: 1942
  00:35 19-01-2005
  General Battlefield: 1942


  Jeden z najbardziej emocjonucjących meczy w historii polskiej ligii - SPQR vs UKF


  Mecz odbywał się na mapach El-Alamain i Liberation of Caen.

  Wyniki poszczególnych rund:

  ElAlamain:

  SPQR 48 : UKF 132
  UKF 26 : SPQR 133

  Liberation of Caen:

  SPQR 112 : UKF 167
  SPQR 4 : UKF 84

  Razem wynik:
  409-297 dla UKFu.

  czyli w ogólnym rozrachunku: 6:1

  Dla przypomnienia wszystkie wyniki pierwszej kolejki spotkań:

  PRGK42 - wCF: 7-0
  Hussaria - FAD: 7-0
  ejw - PTS1939 : 7-0
  FS - MONBF : 6-1
  enclave - #CpS : 7-0

  Postanowiliśmy wesprzeć w tym roku akcje Jurka Owsiaka dając pod aukcyjny młotek unikatowa koszulke strony Battlefield1942.pl. Zaznaczam iż wyprodukowałem tylko jedną taką koszulkę. Nikt inny takiej nie posiada. Kwota za którą zostanie zakupiona koszulka zostanie przekazana w całości na konto Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do licytowania tutaj. Poniżej logo które znajduje się na koszulce ( na obrazku, po prawej stronie znajduje się logo z przodu koszulki ), a na stronie aukcji zdjęcia samej koszulki.

  UPDATE: Rozmiar XL ( takie większe XL )
  UPDATE 2: Koszuka Counter-Strike.PL została sprzedana za 2025.00 zł. Panie i Panowie do licytacji !
  UPDATE 3: Koszulka została sprzedana za 202,5 zł.  W dniach 19-20 lutego 2005 w Poznaniu odbędzie się LANParty Battlefield 1942. Nagrody zapewnia Electronic Arts Polska. Walka będzie się toczyć w kafejce internetowej e24 (Stary Browar). Główną osobą kontaktową i organizatorem jest nasz kolega mcmt, a najświeższe informacje i dyskusję na temat całej imprezy można prowadzić na naszym forum. Tam też można znaleść informacje na temat noclegu, dojazdu i imprez towarzyszących .

  Miejmy nadzieje, że wszystko się dobrze ułoży i że kolejne spotkanie sceny dojdzie do skutku .
  Jak zapowiadałem, parę dni temu, uruchomiłem dzisiaj możliwość rejestracji domen. Formularz z zasadami rejestracji znajduje się w dziale Domeny. Już od dzisiaj wasza strona klanowa, serwer gier, host na ircu może wyglądać na przykład tak: prgk.battlefield.pl. Jeżeli nie wiesz co to są wpisy typu A, AAAA, MX, PTR to pewnie będzie Cię interesowała opcja "Alias WWW" która stworzy prosty alias do Twojej strony. Zapraszamy do korzystania z nowej opcji na Battlefield.pl

  UPDATE:
  Pierwsze aliasy już działaja:
  kgw.battlefield.pl
  hussaria.battlefield.pl
  hussaria.battlefield1942.pl
  wcf.battlefield.pl
  wcf.battlefield1942.pl
  General Battlefield: 1942
  12:14 28-12-2004
  General Battlefield: 1942
  Kochasz Battlefielda i chcesz mieć wszystko co jest z nim związane ? To informacje właśnie dla Ciebie. W sklepie internetowym H4G pojawiły się podkładki QPAD z grafika pochodzącą z Battlefield'a.

  Wymiary: 40,5 cm x 28,5 cm
  Materiał: tekstylny

  Więcej informacji i możliwość zakupu na tej stronie

  General Battlefield: 1942
  14:30 24-12-2004
  General Battlefield: 1942
  Nadszedł ten wyjątkowy czas. Czas w którym znów coś na nowo do życia się budzi, gdy otacza Nas ta wyjątkowa atmosfera, gdy w każdym sercu zbiera się wielkie dobro. Dziś Wigilia, za chwilę Nowy rok... Nawet nieświadomie, w myślach snujemy plany o tym nadchodzącym roku. Myślimy nad tym jak to było, jak Nam się żyło co się zaczęło, a co się skończyło. Analizujemy jeszcze raz każdy swój czyn, przywołując każde ważne wspomnienie. Każdą szczęśliwą bądź nie chwile... Szukajmy nie odkrytych prawd, zatajonych win, odczuwamy zadowolenie, a może i wyrzuty? Być może prowadzimy Świąteczno - Noworoczny rachunek zysków i strat, i spoglądamy na otaczający Nas świat. Widzimy ile w nim złości, ile łez i cierpienia, zrodzonych w umysłach ludzi dbających tylko o dobro swe. Jednak smutek rozwiewa ta jedna myśl - dziś Wigilia czas przebaczenia!

  Cicha noc, święta noc w której drzemie wielka moc. Moc, która z grzechu nas oswobodzi, prawdę przypomni, kłamstwo odrzuci... Dlatego niech w każdym sercu się narodzi na nowo przebaczenie... Jeśli w każdym sercu zakwitnie, będziemy mieć go w bród. Przecież o to właśnie chodzi... Dlatego cieszmy się tą chwilą, tym dniem. Pamiętajmy to co dobre, to co miłe, zapomnijmy to co złe! I gdy opłatkiem z najbliższymi będziecie się dzielić, przez chwilę stańcie w miejscu, zamknij oczy, i przebaczcie nieprzyjaciołom.

  A Ja od siebie w tą Wigilie Bożego Narodzenia życzę Wam spełnienia tych najskrytszych marzeń uśmiechu na codzień, powodzenia w życiu, wspaniałej zabawy, teamplay'a, niskich pingów komputerów tak wydajnych by Battlefield 9 działał przy ustawieniach MAX

  Redakcja Battlefield1942.pl
  General Battlefield: 1942
  15:35 23-12-2004
  General Battlefield: 1942
  W najnowszym numerze dwutygodnika Komputer Świat (1/2005) nasza strona została zareklamowana jako:

  "Prawdziwa encyklopedia wiedzy na temat gier z bardzo popularnej serii Battlefield".

  Strona została oceniona na 4.72 co daje ocenę jakości: bardzo dobra. W skład takiej oceny wchodzi ocena zawartości strony: bardzo obszerna, obsługa serwisu: bardzo łatwa, szata graficzna: dobra, forum, brak reklam.

  Jest nam bardzo miło, że po dwóch latach działalności nadal o nas pamiętacie i że możemy tworzyć dla Was tą stronę.
  [1]      «      12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22      »      [50]