Aktualności

General Battlefield: 1942
15:41 16-12-2004
General Battlefield: 1942

Zarząd firmy Digital Illusions, twórcy serii Battlefield, nie zgodził się na warunki Electronic Arts w sprawie wykupienia całości firmy. Tym sposobem, na niczym spełzły starania światowego giganta na przejęciu ciekawie zapowiadającej się spółki. W takim razie EA musi zadowolić się posiadaniem jedynie 28 % DICE (do tej pory EA była w posiadaniu jedynie 19% akcji).
Na popularnej liście mailongowej bugtraq na stronie securityfocus.com opublikowana została informacje o błędzie w grze Battlefield 1942 i Battlefield Vietnam, który pozwala na zawieszenie gry po stronie gracza. Błąd ten nie występuje w najnowszych wersjach gry.

Szczegóły (oryginał):
Jak każda gra multiplayer, Battlefield łączy się z master serwerem żeby dostać listę istniejących serwerów. Gra automatycznie odpytuje te serwery i gromadzi szczegółowe informacje po czym wyświetla je we wbudowanej przeglądarce serwerów.

Problem jest w zmiennej "numplayers" w odpowiedzi serwera. Jeżeli liczba która zwróci serwer będzie za duża to gra natychmiast się zawiesi.

Zalecamy aktualizacje do najnowszych wersji gdyż odkrywca znalezionego błedu opublikowa też program który udowadnia działanie tego błedu.


Od niedawna rozpoczęła swoje działanie oficjalan strona Team Poland.
Jej twórcy to:
 • Micha - organizator
 • Ognos - organizator
 • Mafi - webmaster

  Jak narazie nie wiele drużyn reprezentujących Polskę jest zarejestrowanych. Miejmy nadzieje że szybko się to zmieni, bo pomysł jest świetny i jest nadzieja na powstanie serwisu informującego o wydarzeniach i meczach Team Poland. Zapraszam wszystkich do regularnego odwiedzania strony i czynnego uczestnictwa w tworzeniu jej.
  Podawane są wiadomości i wyniki meczy wszystkich reprezentacji grajacych w CB Nations Cup.

  Strona jest hostowana przez GamesNet.pl.
 • 1 grudnia pojawił się patch 1.61b. Powodem stworzenia go był odkryty przez Luigi Auriemma exploit (brak informacji o co dokładnie chodzi). Chwilowo Clan Base odradza instalowanie go, a to dlatego że większość serwerów działa na Linuxie, a nie ma jeszcze łatki dla tego systemu. Jest to uaktualnienie z 1.6 do 1.61b.

  Patch można pobrać stąd:
  ftp.tpnet.pl
  EA Games - Klient
  XLON - Klient
  IHETS - Klient
  InteleNet.net - Klient
  3D Gamers (Virginia USA) - Klient
  3D Gamers (Florida USA) - Klient
  GameSevers.net - Klient


  ftp.tpnet.pl
  EA Games - Serwer (Windows)
  XLON - Serwer (Windows)
  IHETS - Serwer (Windows)
  InteleNet.net - Serwer (Windows)
  3D Gamers (Virginia USA) - Serwer (Windows)
  GameSevers.net - Serwer (Windows)
  General Battlefield: 1942
  20:24 26-11-2004
  General Battlefield: 1942

  Rozpoczynamy zapisy na dodruk koszulek z serii BATTLEFIELD TO MY Zamówienia przyjmujemy za pośrednictwem dostępnego pod adresem www.BF-TO-MY.prv.pl formularza. Zamówienia można składać do 5.12, natomiast na ostatni przelew czekamy do 10 grudnia. Po złożeniu zamówienia otrzymacie maila z danymi do przelewu. Więcej o akcji przeczytacie na forum, również opinie ludzi, którzy zamówili koszulkę w pierwszym rzucie. Cena nie uległa zmianie:


  35zł - cena koszulki
  5zł - ew. nick na rękawie
  5zł - cena przesyłki w przypadku 1 szt.
  7,5zł - cena przesyłki w przypadku 2 i 3 sztuk.

  Poniższe fotki wykonał CloneTrooper. Może nie do końca jest to na nich widoczne ale "frontowy" napis wykonany jest specjalną farbą, dzięki której jest on wypukły. Nie było Cię na liście nicków na plecach w pierwszej wersji? Bez obaw, dodamy tam Twój nick. Gościnnie na foto: enclave.kocClona

  General Battlefield: 1942
  07:59 16-11-2004
  General Battlefield: 1942
  Ciekawa wiadomość: EA Games złożyła ofertę zakupu wszystkich akcji szwedzkiego oddziału DICE. Prawdopodobnie 27 listopada gigant przejmie pełną kontrolę nad firmą. Czy będzie miało to jakiś wpływ na serię gier Battliefield? Czas pokaże…
  General Battlefield: 1942
  11:30 10-11-2004
  General Battlefield: 1942
  Pragniemy z przyjemnością poinformować, iż w dniu dzisiejszym uruchomiliśmy kanał informacyjny RSS. Usługa ta pozwala na łatwe i wygodne śledzenie aktualizacji na Battlefield1942.pl. Więcej informacji na temat tego czym jest RSS, znaleźć można pod adresem http://serwisy.gazeta.pl/rss.

  Korzystając z okazji chciałbym poinformować że wczoraj była premiera najlepszej przeglądarki stron www - FireFox'a 1.0. Firefox to darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie, dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X (a także innych). Jest mała i szybka, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości:

  • przeglądanie w panelach

  • blokowanie wyskakujących okienek

  • zaawansowane możliwości wyszukiwania

  • dostosowywalne paski narzędzi

  • łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń

  • większe bezpieczeństwo

  • pobieranie informacji z kanałow RSS

  • ...i wiele innych!


  Wiecej informacji na stronie http://www.firefox.pl. Redakcja Battlefield1942.pl poleca FireFox'a !
  General Battlefield: 1942
  13:51 25-10-2004
  General Battlefield: 1942
  Forum znowu sprawne.
  Zapraszamy!
  General Battlefield: 1942
  10:03 25-10-2004
  General Battlefield: 1942
  W minioną sobotę i niedzielę odbyło się Warsaw Game Show. Wśród wielu turnieji które miały miejsce podczas tej imprezy była walka czteroosobowych drużyn w Star Wars Battlefront. W zmaganiach wzięly udział dwa klany Battlefield 1942 - SPQR i UKF. Godnie reprezentowały naszą scene, bo zajęły dwa pierwsze miejsca.
  Zapomniałem dopisać wcześniej, że dzielnie sędziującym przez cały dzień był UKF/Franciszek Dolas. Odrazu zaznaczam, że nie miało to żadnego wpływu na końcowy wynik tego turnieju .

  Miejsce 1 - UKF:
 • [UKF] bcj
 • [UKF] Maniek A.
 • [UKF] Marcin A.
 • [UKF] MichaL A.

  Miejsce 2 - SPQR:
 • [SPQR] Kal-El
 • [SPQR] Pancho
 • [SPQR] Piasek (posiłki z Team Enclave )
 • [SQPR] Strzelec

  Miejsce 3 - BF-Team:
 • [BF-Team].Fusch
 • [BF-Team].Kotys
 • [BF-Team].Lenny
 • [BF-Team].Molok

  Ps1. Wszystko byłoby okej, gdyby nie prowadzący rozdawania nagród i same nagrody .
  Ps2. W najbliższą niedziele o 10.00 w TVP1 w programie Game Box, powinien być pokazany wywiad jakiego udzielili Maniek A. i Piasek. Nie przegapcie tego .
 • General Battlefield: 1942
  22:27 22-10-2004
  General Battlefield: 1942
  Od dłuższego czasu rozgrywki Forgotten Hope odbywają się w FH-Lidze www.fh-liga.net
  W Clan Basie z uwagi na brak opieki ze strony adminów nie udało się do dzisiaj uruchomić rozgrywek z prawdziwego zdarzenia.

  Od 1 października rozpoczął FH-Lidze nowy sezon, w którym bierze udział 20 klanów, w tym dwa z polski UKF-FH i EF-FH
  W odróżnieniu od rozgrywek w ladderze - w lidze rozgrywki odbywają się zgodnie ze wszystkimi zasadami ligi - czyli każdy z każdym. W ciągu każdych trzech tygodni klan musi umówić termin i rozegrać 2 mecze z wybranymi przez FH-Ligę przeciwnikami. Nie ma więc możliwości wybierania sobie przeciwnika i gry np. tylko z klanami słabszymi.
  Różni się też czas w jakim jest rozgrywany jest mecz - gra trwa 4 razy po 30 minut. Rzadko się zdarza, by po takim meczu ktokolwiek miał jeszcze siłę, aby pograć sobie FFA.
  W odróżnieniu od rozgrywek w CB - w lidze FH obowiązuje zakaz wstępu na nieprzejmowalne bazy, za złamanie tego klan otrzymuje karne punkty, które bardzo prosto niweczą efekty uzyskanego nieuczciwie zwycięstwa. Nie ma więc problemu z wyjeżdzającymi z własnej bazy tygrysami z obsługą drużyny przeciwnej. Atak na bazę przeciwnika dozwolony jest tylko z powietrza, lub poprzez ostrzał altyleryjski.

  Obecnie trwa 1 i 2 kolejka FH-Ligi w trakcie której polskie klany mają do rozegrania po dwa mecze.

  Dotychczas rozegrane mecze przez polskie klany zakończyły się wynikami

  UKF-FH vs ROGUE COMMANDOS

  1779:0

  11th Panzergrenadiers vs Elite Force

  2532:2052

  UKF-FH vs Firestalker.BF

  1225:1154

  Klan EF-FH ma jeszcze do rozegrania jeden mecz do końca kolejki 1 i 2.

  Aktulany stan tabeli wygląda następująco.:


  General Battlefield: 1942
  23:47 27-09-2004
  General Battlefield: 1942
  Jeszcze tylko do jutra wieczór można zamawiać koszulki "Battlefield To My". Od tego dnia czekamy już tylko na wpłaty. Dotychczas przelewy otrzymaliśmy od około połowy graczy, którzy złożyli zamówienie, a jest ich na tą chwile 120. Więcej o akcji na forum.
  General Battlefield: 1942
  22:59 16-09-2004
  General Battlefield: 1942
  Przedstwiamy projekt koszulki "Battlefield To MY" autorstwa Tin'a, który jest zarazem ich wykonawcą. Pierwszy screen przedstawia widok ogólny, drugi przód koszulki natomiast trzeci to co najważniejsze czyli plecy. Opinie mile widziane, zaznaczamy jednak, że jest to dopiero wstępny projekt. Więcej o akcji dowiecie się na forum, natomiast zamawiać koszulki możecie pod tym adresem.
  [1]      «      13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22   |   23      »      [50]