Aktualności

W dniu wczorajszym odbył się ostatni mecz obecnego sezony BF-ligi. Jedyny polski klan walczył o drugą pozycję w pierwszej grupie ligowej. Wcześniej pierwsze miejsce zapewniła sobie reprezentacja Pas42 - niepokonana w tym sezonie.

Przeciwnikiem naszych graczy był zespół  ¤)ßmÇ(¤ , również walczący o 2 miejsce.

Wybrane mapy to El Alamein [SPQR] i  Bocage ¤)ßmÇ(¤.

Spotkanie miało pasjonujący przebieg i do ostatnich minut trzymało w napięciu zarówno graczy jak i widzów (dzięki przekazowi LIVE PTS).

Wczoraj o godzinie 20.30. doszło do pojedynku na szczycie najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich dla czołgistów - czyli w Tank Ladder'a europejskiej BF42-Ligi!


W meczu zmierzyły się dwie drużyny przewodzące tabeli czyli polski Polish Team Soldiers 1939 z węgierskim  Magyar Garda (czyli czołgistami reprezentującymi węgierski Klan Die Leibstandarte).


Stawką meczu była pozycja lidera w drabince Tank Ladder, której bronili nasi rodacy i byli oni faworytami tego spotkania.
Obie drużyny zmierzyły się na mapach Tank Arena oraz Sunset. Polacy zagrali w swoim optymalnym składzie (PTS1939 | Artih, PTS1939 | Tomecki i PTS1939 | Nadro).

 

BF42 Tank Ladder

428 : 80
PTS1939 Sunset
(65:70 118:10)
Tank Arena
(113:0 132:0)
Magyar Garda


Oto co po tym meczu powiedział Kapitan polskiego teamu:

PTS1939 | ArtihMecz rozpoczął sie od mapy przeciwnika, na której minimalnie (5 ticketami) przegraliśmy pierwszą rundę. W rewanżu jednak odnieśliśmy wysokie zwycięstwo i przechodziliśmy na naszą mapę ze 103 ticketową zaliczką. Węgrzy bardzo wierzyli w swoją wygraną na najpopularniejszej mapie Tank Ladder'a czyli Tank Arenie. Jeszcze bardziej uwierzyli po otwierającym tą mapę starciu, w którym zniszczyli wszystkie nasze ciężkie czołgi. Kolejne wydarzenia jednak nie pozostawiły im złodzeń kto na tej mapie jest lepszy i po dwóch rundach wygranych do 0 odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo dzieki któremu polska flaga nadal powiewa na szczycie tabeli tych rozgrywek :)


Transmicję LIVE! z tego spotkania można było zobaczyć na stronie www.pts1939.pl (można obejrzeć także retransmisję), na której znajdziecie także więcej informacji o tym wydarzeniu.

Po relacji z wcześniejszych meczów przechodzimy do półfinałów oraz finału naszego turnieju. Po newsie zapraszamy Was na oficjalną Polską premierę serialu Pacyfik, która odbędzie się dziś o godzinie 20:10 na kanale HBO.

Za nami mecze fazy wstępnej oraz ćwierćfinały.

Jeśli chodzi o fazę wstępna to nie działo się za dużo.
Pierwsze drużyny klanowe zostały rozstawione odrazu w ćwierćfinałach, zaś najciekawszym rozegranym pojedynkiem tej fazy był mecz      SPQR#2 vs
Djt? (czyli trzecia drużyna PL.FF).
SPQR wygrało ten mecz 2:0.
W drugim pojedynku Technovikings (czyli trzecia drużyna SPQR w składzie Strzelec/Garbus) dość łatwo rozprawiła się z młodą drużyną PTS1939#3.

Ćwierćfinały to już bardzo ciekawe pojedynki, w których wystąpiły "pierwsze" drużyny klanowe.
I tak w pierwszym swoim meczu faworyt Turnieju czyli pierwsza drużyna SPQR nie dała szans PTS1939#2 pokazując bardzo dobrą dyspozycję i potwierdzając swoje aspiracje do wygranej.
W drugim meczu pierwszy występ enclave zakończył się po zaciętym meczem z drużyną SPQR#2, dla której było to już drugie zwycięstwo.
W trzecim meczu pierwsza drużyna PTS1939 po dość zacietym pojedynku z Technovikings (czyli drużyną SPQR, która jeszcze niedawno mogła by występować jako "pierwsza") zwyciężyła 2:1.
Pierwsza drużyna PL.FF przeszła do półfinałów po walkowerze ze strony ×[‡PËA‡]×.

Pary półfinałowe (mecze 13 marca):

Mecz 1: 19.00. SPQR#2 vs SPQR
Mecz 2: 20.00. PL.FF vs PTS1939

Wszędzie dokoła zamieszanie związane z Bad Company 2… a my, razem z HBO Polska mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w mini-turnieju Battlefielda 1942! Tak dobrze widzicie, należy wziąć ściereczkę i odkurzyć classica.  Odbędzie się on z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery serialu Pacyfik. Turniej będzie się odbywał zgodnie z zasadami oraz ustawieniami serwera BF-League. Zostanie on rozegrany w trybie Infantry 2 vs 2 na mapach Battle of Sands i Snowstorm. Gramy w trybie turniejowym tj. przegrany odpada.  Do turnieju może się zgłosić maksymalnie 16 drużyn. Do wygrania ciekawe nagrody:

 

Szczegóły w rozwinięciu.

 

Smutna wiadomość dla wszystkich, wciąż jeszcze aktywnych graczy Battlefielda 1942. W ostatnich dniach zakończone zostało oficjalne wsparcie dla jedynego, powszechnie używanego systemu anty-cheat - PunkBustera.

 

Jak wpłynie to na, mimo wszystko, aktywną jeszcze europejską scenę BF1942 (niebawem ma wystartować kolejny sezon bf-ligi), czas pokaże, ale z pewnością decyzja Evenbalance nie przyczyni się do przedłużenia historii najstarszej części serii Battlefield.

General Battlefield: 1942
11:50 19-10-2009
General Battlefield: 1942

Rusza kolejna, trzecia już edycja turnieju memo Custom Map Cup. Wśród 31 zgłoszonych klanów znalazły się również dwa polskie - PTS1939 (grupa 2.) oraz eXavs, a dokładniej połączone siły klanów eXavs oraz Europe Elites (grupa 4.).

Oprócz map znanych z poprzednich edycji rozgrywek, uczestnicy zmierzą się również w zupełnie nowych lokacjach. Pełną listę map możecie zobaczyć na stronie turnieju.

Znajdziecie tam również składy poszczególnych grup oraz plan rozgrywek.

General Battlefield: 1942
14:26 27-08-2009
General Battlefield: 1942


Z okazji 5 lecia istnienia klan PTS1939 zaprasza wszystkich chętnych na wspólne świętowanie w Bydgoszczy.

PTS1939 | ArtihImpreza odbędzie się 29 sierpnia 2009 o godzinie 17.00. na Wełnianym Rynku w naszym już stałym lokalu ORIENT EXPRESS.

Na owej imprezie obecność zapowiedziało już ponad 15 osób (m.in. Artih, Tomecki z Gdańska, Pinio, Lachu, Kafar, HerrMacior i Blach0r z Mińska Mazowieckiego, Smoq z Siedlec, Remik z Katowic, Nadro z Warszawy i inni) !!!


Po raz kolejny GeneralGump przygotowuje turniej dla fanów najstarszej części serii Battlefield. Tym razem mają to być rozgrywki w klasycznym formacie 8 vs 8.

Dokładne zasady (choć te będą pewnie analogiczne jak w poprzednich turniejach organizowanych przez graczy zza oceanu) oraz lista map zostanie ogłoszona niebawem.

Zapisywać można się na stronie turnieju. Turniej odbędzie się, o ile do końca sierpnia zgłosi się odpowiednia liczba klanów.

Wstępnie start rozgrywek zaplanowany jest na 6 września.

General Battlefield: 1942
22:04 20-07-2009
General Battlefield: 1942


Kampania ForgottenHonor oparta na modzie Battlefield 1918 wydaję się być coraz bardziej realna. Dziś odbyło się pierwsze z serii spotkań organizacyjnych na TS'ie F|H.

Co wiadomo na chwile obecną:
  • grane będą mapy "Francja" vs "Niemcy"
  • wstępnie, mecze planowane są na soboty w godzinach 18 - 21 naszego czasu
  • wstępnie, rozgrywki rozpoczną się we wrześniu, maja trwać 2 miesiące
  • jedna z kompanii jest na chwile obecna zarezerwowana dla Polski

W związku z szansą na "swojską" kompanie, prosiłbym wszystkich zainteresowanych o śledzenie/udział w tym temacie na naszym forum.

Potrzebujemy określić możliwie precyzyjną liczbę chętnych oraz wybrać dowódce.
General Battlefield: 1942
20:31 03-07-2009
General Battlefield: 1942


Społeczności skupionej wokół forgottenhonor.com nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Organizowane przez nich rozgrywki znają wszyscy sympatycy modyfikacji Forgotten Hope.

W najbliższym czasie planowany jest kolejny turniej z serii Forgotten Honor Tournament, tym razem jednak cofniemy się do czasów I wojny światowej - rozgrywki będą odbywać się z wykorzystaniem moda Battlefield 1918.

Na chwile obecną turniej jest dopiero w fazie planowania/przygotowania, ale wszyscy zainteresowani udziałem mogą się już zgłaszać. Osób znających moda nie muszę chyba specjalnie zachęcać, dla pozostałych będzie to świetna okazja do poznania tej modyfikacji oraz przekonania się na własnej skórze jak wyglądają zorganizowane rozgrywki dla na prawdę wielu graczy.

Osoby zainteresowane prosiłbym o kontakt, jeśli zbierze się nas odpowiednia ilość mamy szanse na polskojęzyczną kompanie.


Najwyższa pora na kolejną porcję wiadomości z rozgrywek organizowanych przez BF42-liga.de. Niestety w ostatnich tygodniach z udziału w ligach zrezygnowało kilka zespołów, w większości przypadków powodem były problemy kadrowe. Jednym z klanów, który opuścił szeregi ligi, jest dobrze znane polskim graczom The Conclave.

Tyle smutnych wieści z ligi, pora na nadrobienie zaległości jeśli chodzi o występy polskich ekip.

Zaczynamy od 1. ligi, gdzie swoje boje toczy SPQR. Ostatecznie "rzymianie" nie rozegrali meczu 4. kolejki, z powodu wycofania się ich przeciwnika z rozgrywek. W 5. kolejce ich przeciwnikiem był sąsiad z tabeli pas42. Niestety "rzymianie" z potyczki wracają na tarczy (choć po zaciętym boju na Stalingradzie i Guadal Canal), przegrywając ostatecznie 1:4. W 6. kolejce gracze SPQR znowu odpoczywają z braku przeciwnika.

5. kolejki z pewnością nie zaliczy do udanych występujący w 2. lidze PTS1939. Jedna bardzo dobrze rozegrana runda na Aberdeen nie wystarczyła, aby pokonać TnS - ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3. Swój mecz 6. kolejki PTS rozegra już dziś:

2. liga
BF42-liga.de

3 : 2
PTS1939Gazala
(165:37, 138:92)
Liberation of Caen
(54:90, 151:124)


W 4. lidze tempa nie zwalniają gracze PL4FC. Kolejne 2 kolejki i kolejne 2 zwycięstwa - w obu przypadkach 4:0. Ofiarami popularnych "placków" padły klany Nateos oraz hate.Gaming .

Choć w 5. lidze mamy aż dwóch przedstawicieli, to każdy z nich rozegrał tylko po jednym meczu. W 5. kolejce odpoczywali gracze eXavs, a w 6. kolejce wolne mają zawodnicy Europe Elites. Po serii porażek e3 do swojego dorobku dopisali remis 2:2 z n0ob.L!k3, zaś eXavs zalicza kolejny udany występ pokonując Team Apostles 3:1.
[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [50]