Aktualności

Firma Electronic Arts ogłosiła, iż najnowszy dodatek do Battlefield 1942 czyli Secret Weapons of WWII, jest już dostępny w sklepach. Teraz wypada tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na Polską premierę. Nie muszę chyba dodawać, że jest to zakup obowiązkowy dla każdego prawdziwego fana BF. Zapraszamy do obejrzenia oficjalnych zrzutów ekranowych, które znajdują po lewej stronie naszej WWW w dziale Secret Weapons.

Oficjalna strona: Secret Weapons of WWII
General Battlefield: 1942
23:00 30-08-2003
General Battlefield: 1942
Informujemy iż na stronie klanu Aristocracy pojawił się całkiem pokaźny dział download, powstały dzięki uprzejmości fpp.pl. Narazie obejmuje on 100 mega plików, w tym Patch 1.4 (1.45 wrzuce jak znajdę działające przejście z 1.4), edytor map Battlecraft, szereg programów do obsługi irca (poradnik dla opornych napisze na dniach), teamspeak'i, remote menager, oraz ClanOffice - dobra rzecz do zażądzania klanem, którą również postaram się opisać w nadchodzącym tygodniu. Słowem znajdziecie tam wszystko co może się zgubić tuż przed meczem a będzie potrzebne Szybkość transferu powinna zadowolić wszystkich. Zapraszam do nieustannego ssania
General Battlefield: 1942
22:02 29-08-2003
General Battlefield: 1942

WAŻNE
Najwidoczniej panowie w EA coś popsuili, gdyż patch 1.40-1.45 po prostu nie działa. Podobno jest jakaś metoda grzebiąc w rejestrze jednak jak na razie nikt nie podał co i jak. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest ściągnięcie pełnego patcha. Niezła załamka.

Z pewnością nowe błędy, ale to oczywiste (chyba;)). Poza tym list prezentuje się pokaźnie. Oprócz wsparcia dla BF SecretWeapons i dodania nowych pozycji do wybierania w samolotach (pozycje 4,5,6), patch zawiera:


 • pojazdy nie będą spawnować się jeśli gracz znajdować się będzie blisko ich spawnpointu (miejsca pojawiania)
 • Def Gun ma ikone pocisku zamiast rakiety (wow jaka zmiana)
 • poprawiono błąd pojawiający się podczas używania kółka myszki jako jednego ze sposobów sterowania
 • umiejętność AI nie będzie się przełączać na EASY podczas biegania po MENU (khem, nieźle;)
 • wyrzucony sprzęt będzie pozostawał na elementach mapy (mosty, domy)
 • poprawiono błąd zanikania niektórych przycisków po aktywowaniu modów
 • dodano pomocnika dla DefGuna, MG42, Browninga (hehe ma ktos te opisy pomocy włączone?ja bym nie zauważył, że tego tam nie było:)
 • nie będzie można podnosić sprzętu bedąc od niego znacznie oddalonym
 • poprawiono siłę z eksplozji jaka oddziaływuje na pojazdy. Czasami była nieprawidłowa i powodowała ich wywracanie się
 • gracze AI nie liczą się podczas głosowań w COOP (ciekawe jawna dyskryminacja)
 • tło konsoli nie znika przełączeniu do menu
 • działa zmiana kamery podczas strzelania i wyjazdu z wody
 • odprawa w trybie COOP zawiera teraz informacje o typie mapy (Assault, Head-On, Hybrid) (super;))
 • ksywy ze znakiem nowej linii są poprawne
 • zlikwidowano exploit supermana
 • poprawiono animacje widziane z perspektywy osoby pierwszej:). Czasami kończyły się przedwcześnie
 • poprawiono błąd, który powodował pad gry podczas zmiany widoku kamery (przy spełnieniu paru warunków;))

Ale kogo to obchodzi;))

General Battlefield: 1942
21:36 29-08-2003
General Battlefield: 1942

Czołem żołnierze ) Electronic Arts poinformowało dzisiaj o trzech dość istotnych sprawach, dotyczących bezpośrednio sceny BF.

WAŻNE
Najwidoczniej panowie w EA coś popsuili, gdyż patch 1.40-1.45 po prostu nie działa. Podobno jest jakaś metoda grzebiąc w rejestrze jednak jak na razie nikt nie podał co i jak. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest ściągnięcie pełnego patcha. Niezła załamka.

Pierwsza, najważniejsza wiadomość to wejście na padół ziemski nowego patcha do BF w wersji 1.45. Całość jak zawsze wprowadza nowe zabezpieczenia, eliminuje exploit 'supermana' i wymieniać można w nieskończoność (poczytajcie readme.txt w patchu).


Nowe pliki możecie ściągać z:


Druga sprawa, to rozpoczęcie przez EA dzierżawienia serwerów do BF. Serwery są identyczne jak wszystkie oficjalne bfowe serwery EA. Ceny oczywiście nie dla Polaków: 8dolarów od slotu na miesiąc dla serwera publicznego i 4dolary za slot na miesiac dla serwera cały czas zahasłowanego.
Jeśli jednak macie ochotę i pieniądze wejdźcie na stronę z formularzem i zamówcie jeden

Sprawa trzecia to oficjalna data wypuszczenia na rynek dodatku Battlefield 1942 Secret Weapons of World War II. Gra w sklepach pojawi się za niecały tydzień, dokładnie 3 września. Stay tuned.

Tak się zastanawiam, w takim razie kiedy u nas?:))))

General Battlefield: 1942
00:00 28-08-2003
General Battlefield: 1942
Mamy już jeden roczek ! Wykorzystując sytuacje chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym czytelnikom którzy byli z nami w dobrych ( przyznanie statusu oficjalnej strony Battlefield’a w Polsce ) jak i złych ( pad bazy danych i utrata forum ) chwilach. Liczę na to, iż zostaniecie z nami jeszcze dłuuugo bo czym było by Battlefield1942.pl bez czytelników. Na olbrzymie podziękowania zasługują tez redaktorzy, bez których serwis ten dawno by już umarł. Wszystkiego najlepszego BF.PL !
General Battlefield: 1942
13:37 27-08-2003
General Battlefield: 1942
Polska społeczność Desert Combat doczekała się pierwszego polskiego klanu tego moda. O powstaniu, planach i "polskim" DC rozmawiałem z CL'em WA Veln'em.


Coug: Przedstaw się krótko naszym czytelnikom, troszkę o sobie i o początkach przygody z BF'em

Veln: Jestem Veln, obecnie CL sekcji Desert Combat multiklanu Wild Aces, a także klanowicz sekcji BF1942. Dawniej byłem klanowiczem FS a później przez krotki czas byłem vCL Winged Hussary

Coug: Desert Combat wyszedł już jakiś czas temu. Skąd nagle pomysł na zorganizowanie klanu?

Veln: Klan DC próbowałem stworzyć już jakiś miesiąc temu, no ale były lekkie problemy. Postanowiłem ze teraz jest najlepszy czas gdy właśnie wyszedł najnowszy patch do DC 0.39 co trochę podniesie zainteresowanie nim. Poza tym w WA otrzymałem lekkie wsparcie organizacyjne którego wcześniej by mi brakowało.

Coug: DC nie zyskał zbyt dużej popularności w Polsce. Świadczy o tym chociażby fakt, że jesteście jedynym klanem reprezentującym Polskę. Równie dobrze moglibyście występować pod nazwą Team-Poland. Jak ty oceniasz polską scenę i czy wogóle można w naszym przypadku mówić o takowej?

Veln: Na dzień dzisiejszy wiem ze ktoś ma plany utworzenia drugiego klanu DC, jednakże ta osoba ma trochę inne wymagania co do klanu a wiec nie wiem czy powstanie. DC ma dużo ludzi zainstalowane, jednakże wielu mało gra, ponieważ obowiązuje zupełnie inna fizyka która może odzwyczaić od BF1942. Większość odpowiedzialnych ludzi nadających się do gry w klanie juz w nich jest i to im nie pozwala zbytnio grac w klanach DC.

Coug: Skład WA|DC mocno pokrywa się z dywizją BF? Zgłaszały się już osoby z innych klanów BF, którzy są chętni do grania w DC?

Veln: Skład sekcji DC na razie w ogóle nie pokrywa się z sekcja BFa. Jest to spowodowane tym ze granie w dwie gry może zając zbyt dużo czasu. Co do innych klanów na razie jedna osoba zgłosiła się chętna do gry, ale to pewno raczej od czasu do czasu

Coug: Plany do zrealizowania?

Veln: Na początek sprawy organizacyjne, podział ról, przygotowanie dokładniejsze stronki i forum, zebranie pełnego składu (około 12-15 osób), treningi i opracowanie taktyk co wg. mnie będzie jedna z trudniejszych rzeczy gdyż w DC jest dużo więcej map do grania w CB niz. w BFie. Do CB nie planuje zapisania się w najbliższym czasie, trzeba najpierw wszystko przygotować. Jak wszystko idealnie by poszło to może za około miesiąc. Nie chciałbym aby klan zdobywał doświadczenie tracąc punkty w CB, dlatego chce go doskonale przygotować przed.

Coug: Ok, dzięki za rozmoweNie pozostaje nam nic innego jak napisanie GL! I Have Fun
General Battlefield: 1942
18:48 26-08-2003
General Battlefield: 1942
Moda na multiklany nie maleje. Przeglądając ranking CB bardzo często można napotkać na zmiany nazw klanów. Szczególnie specjalizują się w tym zespoły niemieckie. Nie tak dawno eLD czyli eL Diablos zrezygnowało ze swojego "pracodawcy" i od miesiąca gra na nowym koncie pod nazwą "mousesports Battlefield 1942". Przed dwoma dniami piastujący drugą pozycję 1 Mobile Infantry zasilił multiklan socordia. Również próżno szukać w ranking mfg, które teraz rozpoznawalne jest jako Advanced Online Losers.MSI.

Również do Polski zawitała ta moda. Wystarczy powiedzieć, że na tak skromnej scenie jak nasza prawie połowa klanów jest lub była związana z takimi projektami. Od początku w skład multiklanu PRGK wchodzi znana nam dywizja PRGK-42. Potem DAK, który zasilił Aristocracy, następnie ONZ - next level. Obecnie swoje siły na różne fronty rozwija Wild Aces, które oprócz Battlefield'a oraz moda Desert Combat walczy również w bardzo popularnym modzie Return to Castle Wolfenstein - Enemy Territory. Od siebie dodam, że proforma WA - Wild_A już dwa lata temu dała się poznać jako klan... Red Faction.
General Battlefield: 1942
18:28 26-08-2003
General Battlefield: 1942
Korzystając z miejsca na stronie chciałbym się przywitać ze wszystkimi i przedstawić swoje zadania jako redaktora. Pisane przeze mnie news’y będą traktować o „scenie” BF’a, zarówno polskiej jak i europejskiej. Możecie oczekiwać szeregu relacji, zapowiedzi oraz ciekawych wywiadów z graczami. Cześć z Was, oczywiście poza arcy, może mnie kojarzyć z pracy na serwisach takich jak fpp.pl, gry.pl., strefa.com czy hive.pl. Mam nadzieje, że zebrane tam doświadczenia zaprocentują w pracy przy Battlefield1942.pl. Respect!
Dobra wiadomość dla wszystkich twórców map chcących stworzyć swoją mapkę do Secret Weapons Demo. Ukazała się mała instrukcja plus potrzebne pliki do BattleCraft 'a aby stworzyć swoją produkcję ze wszystkimi nowymi elemantami środowiska i pojazdami zawartymi w demku. Tak, więc nie pozostaje nic innego jak brać się do roboty. Całość instrukcji i pliki znajdziecie tutaj.
General Battlefield: 1942
16:39 12-08-2003
General Battlefield: 1942
Przed wami kolejna ankieta tym razem dotycząca waszych odczuć na temat Battlefield1942 Secret Weapons Demo. Zapraszam do głosowania, a poniżej zamieszczamy wyniki poprzedniej.

Jak widać, należy traktować wyniki z dużą poprawką, jeśli było by tak jak pokazują liczby, nasza scena była by w przededniu wielkiego rozkwitu. Widoczna jest jednak znacząca przewaga ludzi bezklanowych.
Kolejny serwerek do Secret Weapons of WWII DEMO, z racji tego ze wcześniejszy podany serwer nie działa 24 h zapraszam na nowopowstały:

213.134.130.184:14567 Poligon 2 PL Test

Gwarantowane niskie pingi i dobra zabawa. Serwer stoi dzięki uprzejmości kolegi Mol 'a, który zadbał o jego konfigurację itp.
General Battlefield: 1942
11:11 09-08-2003
General Battlefield: 1942
No i mamy pierwsze miejsce do testowania najnowszej produkcji EA. Tak więc zapraszamy wszystkich na:

62.233.151.78:14567 GRY-OnLine

Do zobaczenia na serwerze.

Update: Dla tych co niewiedzą: Secret Weapons of WWII Demo jest samodzielną grą i nie wymaga zainstalowanego Battlefield 1942 ani żadnego CD KEYA. Tak, więc jeśli macie jakiś znajomych, którzy dotąd wahali się z zakupem gry to jest to okazja, aby zagrali sobie i poczuli mały klimat całości.
[1]      «      24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30   |   31   |   32   |   33   |   34      »      [50]