AktualnościWszystko zaczęło się o godzinie 10:00 w Sobotę. Przed Halą Expo zgromadził się całkiem pokaźny tłum ludzi żądnych wrażeń i chcących pograć w najnowsze tytuły znanych producentów gier, m.in. NFS: Most Wanted, Fifa 06, BF2: Special Forces. Jednak nie o tym mam tutaj pisać.

Podczas targów Warsaw Game Show odbyło się Lan Party Battlefield 2, a nagrodą główną było 10.000 złotych.

Jest godzina 21:00 w Niedzielę, a Ja wciąż nie mogę ochłonąć po wrażeniach jakich mieliśmy okazję doświadczyć podczas dwudniowego turnieju. Do rozgrywek o główną nagrodę zgłosiło się, aż 26 drużyn w tym kilka ekip montowanych "na szybko".

Najlepszymi drużynami spośród 26 zespołów okazały się:

1. miejsce - TEAM WILDA


2. miejsce - TEAM ENCLAVE


3. miejsce - SPAMCLAN.COMWięcej informacji w rozwinięciu newsa
Zrobiłem mały update i wrzuciłem line-up'y oraz zdjęcia. Czekam na pozostałe zdjęcia i składy.


Wczorajszy dzień w ClanBase przyniósł tylko rozczarowania. Obydwa klany, które miały rozegrać swoje mecze niestety nie rozegrały ich. Obydwa? zakończyły się 'no show' przeciwnika i poczuciem (w przypadku FSPQR), że nie warto grać z brytyjskimi klanami.

Battlefield 2 Clanbase Conquest - 16 Europe

Final Squad of Senatus PopulusQue Romanus 1 - 0 (no show) Disciples of Apocalypse
Drabinka CB, Raport pomeczowy
FSPQR nie ma w ogóle szczęścia do meczów z brytyjczykami. Większość z nich kończy się jak wyżej. Kolejne 10pkt i awans na 63. pozycję.

Close Quarter Fighters 1 - 0 TheOrder
Drabinka CB
Wygrana? CQF 1-0 i awans na 86. lokatę.


(prawie) Wszystkie polskie klany rozegrały już mecze w pierwszej rundzie World Tournament. Niestety nie mamy zbyt wielu powodów do zadowolenia...
Mecze były rozgrywane zgodnie z zasadami turnieju na mapie - Kubra Dam - 16. Jak widać po wynikach ta mapa nie jest raczej mocną stroną polskich klanów.

|spam| 249-0 #SOF#
Fx 271-0 *MAD*
PRGK-42 0-233 QPool
Wilda 270-0 4T
PFT ??? T.O.K.
T.reserve 227-0 Mandra
FSPQR 0-223 Dignitas
>|DW|> 224-0 [7th]
enclave 0-160 EXIT|
UKF 126-0 |RIVERA|
CQF 248-0 =FEA=
3C 0-170 i'
General Battlefield: 2
23:35 22-11-2005
General Battlefield: 2


Electronic Arts zupełnie zaskoczyło graczy wypuszczając nowego patcha do BF2. Z listy wprowadzonych poprawek widać, że będzie to poprawka umożliwiająca łączenie gry w BF2 i w dodatek BF2: Special Forces.

Oto co znalazłem na oficjalnej stronie EA Polska.

Dostępne do odblokowania:

- Scar-L dla jednostek specjalnych
- G36E dla medyków
- F2000 (z granatnikiem) dla jednostek szturmowych
- MP7 dla techników
- MG36 dla jednostek wsparcia

Uaktualnienie do wersji 1.12

Jednocześnie, udostępnione zostało uaktualnienie gry Battlefield 2 do wersji 1.12. Poniżej znajdziecie listę poprawek i usprawnień.

WAŻNE
Jeśli zaktualizowałeś grę Battlefield 2 do wersji 1.12, a następnie zainstalowałeś Battlefield 2: Jednostki Specjalne, będziesz musiał ponownie uruchomić uaktualnienie 1.12, aby móc grać na serwerach działających na nowej wersji.

WPROWADZONE POPRAWKI
*Usunięto problem związany ze zmienianiem broni przy użyciu rolki myszki w trakcie pilotowania bombowców (SU-34, F-15 oraz J10) na podstawowych mapach BF2.
*Usunięto kotwiczkę i linę do zjeżdżania z ekwipunków dostępnych na mapie „The Iron Gator”.
*Poprawiono obrazki, które wyświetlane są w trakcie wczytywania gry w trybie dla jednego gracza. Teraz pasują do wybranej mapy.
*Naprawiono usterkę w opcjach menu, tak by gracze mogli klikać na wstęgach BF2:JS i w ten sposób widzieć opisy.
*Naprawiono usterkę w przeglądarce. Teraz serwery BF2:JS są reprezentowane zieloną ikonką „2”.
*Usprawniono system odpowiedzialny za tzw. wykrywania kolizji dla kotwiczek i lin do zjeżdżania.
*Poprawiono ikonkę reprezentującą stopień zniszczenia artylerii na mapie trójwymiarowej, wyświetlaną w momencie jej zniszczenia.

UPDATE:
Wczoraj zapomniałem, dziś się poprawiam. Patcha można ściągnąć tutaj:

Oficjalny link z FTP Electronic Arts oraz Link do torrenta by Byczek Fernando

Patch waży jedyne 280MB...


Dzisiaj odbył się tylko jeden mecz polskiego klanu w CB Conquest 16. Niestety nie był zwycięski...

Battlefield 2 Clanbase Conquest - 16 Europe

Final Squad of Senatus PopulusQue Romanus 16 - 441 eSyndicate
Mapy: Strike at Karkand - 16/Sharqi Peninsula - 16
Drabinka CB, Raport pomeczowy
Rzymianie niestety nie sprostali niemcom z eSyndicate. Mecz był miejscami bardzo jednostronny, a FSPQR nie potrafiło narzucić swojego stylu gry. Mecz jeszcze nie potwierdzony przez niemców, ale odbije się znacznie na pkt FSPQR.

Już jutro odbędzie się mecz team enclave z Stosstrupp Steiner KG Steinadler.W ostatnich dniach drabinka do drabinki Infantry dołączył kolejny polski klan. Także w Conquest 16 będzie dzisiaj się działo. Oby dobra passa została podtrzymana...

Battlefield 2 Clanbase Conquest - Infantry Europe

Pl.Rec.Gry.Komputerowe - 1942 225 - 265 Soldiers of Despair
Mapy: Strike at Karkand - 16/ Mashtuur City - 16
Drabinka CB
Nie udał się debiut PRGK-42 w drabince Infantry. Ich pierwszym przeciwnikiem polaków był francuski klan SoD, czyli znany i renomowany klan. Po nieudanym debiucie PRGK-42 rozpoczyna rywalizację od 39. miejsca.

Battlefield 2 Clanbase Conquest - 16 Europe

Pl.Rec.Gry.Komputerowe - 1942 333 - 339 Just A Game
Mapy: Operation Clean Sweep - 16/Dragon Valley - 16
Drabinka CB, Raport pomeczowy
Baaardzo zacięty mecz PRGK-42 z JAGiem... Niestety przegrany minimalną różnicą - tylko 6 ticketów!! Jedyne co można powiedzieć to - pech. Szkoda, bo było bardzo blisko. PRGK-42 spada na 20. miejsce.

KGW anulowany Team Rivera
Drabinka CB
Mecz został anulowany. KGW zajmuje 32. miejsce.

Close Quarter Fighters 208 - 301 Old Man's Gang
Mapy: Songhua Stalemate - 16/Gulf of Oman - 16
Drabinka CB
Niestety CQF musiał uznać wyższość finów. Przegrana boli bardziej, ponieważ niewiele brakowało do zwycięstwa. CQF spada na odległe 106. miejsce.

Grupa Reagowania Operacyjno Manewrowego BF2 Team 83 - 396 Pain Project Squad
Mapy: Mashtuur City - 16/Strike at Karkand - 16
Drabinka CB, Raport pomeczowy
Trzeci mecz GROM.BF2 w rozgrywkach i pierwsza porażka. To już druga przegrana polskiego klanu z finami tego wieczoru. GROM.BF2 spada na 94. pozycję.

HardAttack 339 - 271 =MKZ= Clan
Mapy: Strike at Karkand - 16/Dragon Valley - 16
Drabinka CB, Raport pomeczowy
Kolejny debiutujący polski klan w Conquest 16. Debiut niezwykle udany i od razu skok na 47. miejsce.
HardAttack IronMan napisał: "Dzisiaj zagraliśmy pierwszy mecz w ClanBase z klanem MKZ.
Wygraliśmy co nas zniezmiernie cieszy. Jestesmy klanem grającym 4fun - i zbytnio nie przywiązujemy wagi do wyników ale wygrana z klanem który miał od nas więcej punktów rankingowych bardzo nas cieszy. Tym nardziej że MKZ ostatnio był na fali wznoszącej."

Tym samym mamy w rozgrywkach Conquest 16 aż 15 klanów !!
W ciągu ostatnich dwóch dni polskie klany rozegrały tylko dwa mecze. Obydwa zwycięskie...

Battlefield 2 Clanbase Conquest - 16 Europe

team enclave 348 - 322 Just A Game
Mapy: Dalian Plant / Operation Clean Sweep
Drabinka CB, Raport pomeczowy
Team enclave po bardzo zaciętym meczu z francuskim Just A Game wychodzi obronną ręką i wygrywa mecz. Awansują na 4. pozycję w drabince.

POLISH FIGHTERS TEAM 400 - 152 The Flying Dutchmen - Battlefield-2
Mapy: Mashtuur City / Strike at Karkand
Drabinka CB, Raport pomeczowy
PFT pewnie pokonuje latających holendrów i wskakuje na 27. lokatę.


Oficjalna informacja prasowa od Electronic Arts Polska:

BATTLEFIELD 2 LAN PARTY odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 listopada, podczas WARSAW GAME SHOW . To niepowtarzalna okazja dla miłośników serii Battlefield do stoczenia wirtualnych pojedynków i wygrania nagrody głównej: 10.000 zł.

Warszawa, 14 listopada, Electronic Arts Polska zaprasza wszystkich fanów gier wojennych na Battelfield 2 LAN PARTY, które odbędzie się podczas Warsaw Game Show w Warszawie, w dniach 26-27 listopada w hali EXPO, w godzinach od 10.00 do 19.00.

W tym tygodniu, na stronie internetowej firmy Electronic Arts Polska (www.eagames.pl) zostanie uruchomiona specjalna podstrona turnieju, na której znajdą się szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek oraz regulamin. Poprzez tą stronę wszyscy zainteresowani udziałem w rozgrywkach, będą mogli się zarejestrować.

BATTLEFIELD 2 LAN PARTY to wydarzenie przygotowane specjalnie dla fanów gier wojennych oraz zespołowych rozgrywek w sieci.
Specjalnie dla potrzeb graczy zostały przygotowane 32 stanowiska PC wyposażone w procesory INTEL Pentium 4 HT oraz najnowsze modele kart dźwiękowych Creative SoundBlaster X-Fi ze słuchawkami HS-600. Na super szybkich maszynach będą mogły grać jednocześnie 4 ośmioosobowe zespoły.

NAGRODA GŁÓWNA DLA NAJLEPSZEGO ZESPOŁU TO 10.000 ZŁ!
Ponadto każdy z uczestników zwycięskiego klanu otrzyma procesor Intel Pentium 4 630 z płytą firmy INTEL oraz najnowszą kartę muzyczną SoundBlaser X-Fi firmy Creative.

Partnerami turnieju są firmy: INTEL oraz Creative.
Patroni medialni: Wirtualna Polska/Imperium Gier Battlefield.pl i Bfcentral.pl

Battlefield 2 LAN PARTY to kolejna impreza z tego cyklu organizowana przez firmę Electronic Arts Polska. Po przedpremierowym pokazie gry Battlefield 2, przyszła pora na prawdziwe zmagania na wirtualnym polu walki. Wszystkie zespoły będą walczyły o miano najlepszego polskiego klanu Battlefield 2.

Battelfield 2 to kolejny tytuł z najpopularniejszej „wojennej” serii gier Electronic Arts, w skład której wchodzą takie gry jak: Battlefield 1942 i Battlefield Wietnam. Battlefield 2 przenosi graczy na front XXI wieku, gdzie mogą walczyć po stronie jednego z trzech supermocarstw: Stanów Zjednoczonych, Chin lub Koalicji Państw Bliskiego Wschodu. Gracze walczą w najróżniejszych punktach zapalnych globu: od miejskich ulic po odległe lasy tropikalne, stosując najnowocześniejsze uzbrojenie i poruszając się ponad 30-stoma pojazdami dostępnymi w grze. Battlefield 2 umożliwia drużynową rozgrywkę on-line, w jednej bitwie może uczestniczyć ponad 60 graczy.
Battlefield 2 jest dostępny w Polsce od 24 czerwca, w polskiej wersji językowej na komputery PC (płyta DVD-rom). Battelfield 2 to pierwszy tytuł oferujący pełne wykorzystanie zalet kart SoundBlaster X-Fi.

SoundBlaster X-Fi to najnowszy model karty dźwiękowej Creative wyposażony w najszybszy na świecie procesor audio o rewolucyjnej architekturze wewnętrznej. Karta może pracować w trzech trybach, które optymalizują architekturę procesora, tak aby osiągnąć maksymalną wydajność w każdym zastosowaniu. Technologia X-Fi 24-bit Crystalizer zapewnia poprawę brzmienia gier i bardzo wysokiej jakości dźwięk Obsługuje najnowszy standard dźwięku środowiskowego EAX® ADVANCED HD™ 5.0, który w połączeniu z technologią X-Fi CMSS 3D tworzy niezwykle realistyczny dźwięk i nieosiągalne dotąd wrażenia przestrzenne w grach zarówno na głośnikach jak i w stereofonicznych słuchawkach. SoundBlaster X-Fi zapewniając niezrównaną jakość dźwięku w grach, jednocześnie minimalizuje obciążenie procesora (dźwięk napisany w openAL). Więcej informacji pod adresem pl.europe.creative.com.
Electronic Arts, z siedzibą w Redwood City, Kalifornia, jest największym światowym producentem oprogramowania rozrywkowego. Produkty Electronic Arts ukazują się pod trzema markami: EA SPORTS™, EA GAMES™ i EA SPORTS BIG™. Strona domowa EA i serwis rozgrywek sieciowych znajdują się pod adresem www.ea.com. Więcej informacji na temat produktów EA oraz pełne teksty informacji prasowych można znaleźć w Internecie pod adresem info.ea.com. Strona www polskiego oddziału Electronic Arts dostępna jest pod adresem www.ea.pl.

Źródło: EA Polska
thx to Luki 4 help :]

Zajrzyjcie także do dyskusji na naszym forum - TUTAJ.
General Battlefield: 2
12:37 14-11-2005
General Battlefield: 2
Bardzo emocjonujący koniec roku w rozgrywkach Battlefield 2. W ciągu ostatnich kilku dni wystartowały 3 różne, zarazem bardzo prestiżowe turnieje - World Tournament, Euro Cup oraz Open Cup.

W tym pierwszym znamy już wszystkie klany jakie rozpoczną rozgrywki. Losowanie do rozgrywek Open Cup'a odbędzie się w najbliższym czasie, a już teraz mamy możliwość zapoznania się z wyglądem rozgrywek w Euro Cup.

Euro Cup cechuje się tym, że zapraszane są tam tylko najlepsze drużyny, a wśród nich zaszczyt gry otrzymał także jeden polski klan - Team Wilda! Powodzenia Wilda !!

Żeby nie było tak pięknie zaznaczone klany muszą rozegrać baraże o uczestnictwo w Euro Cup'ie. Na rozegranie meczu mają czas do 19. listopada.

Grupy wyglądają następująco:
Grupa A
Team9
QPool
Team egamespoint.bf2 lub DareDevils.devilsChoice
The Apostles lub #Basserne

Grupa B
Division.Zer0
Team Logitech.fi
mousesports
Splash Damage lub against All authority

Grupa C
Team Wilda
Utopianer.bf2
Team Bionic lub DkH.Keyweb
Begrip Gaming lub Kompaniet

Grupa D
Team Pelit
Team Dignitas
The Entry
Skunksclan.nl lub Indolentia
Podczas, gdy wszyscy emocjonują się pucharami - World Tournament, Euro Cup, Open Cup - w Clanbase Conquest cały czas nasze drużyny rozgrywają swoje mecze. Dobra passa trwa, oby jak najdłużej.

Battlefield 2 Clanbase Conquest - 16 Europe

Free City 680 - 0 Fear of Humanity
Mapy: Strike at Karkand / Dalian Plant
Drabinka CB
Szóste zwycięstwo z rzędu wojowników z 3C przynosi im zasłużone 12. miejsce w rozgrywkach na najmniejszych mapkach. Chyba już nikt nie pamięta o kryzysie 3C z początku rozgrywek... Gratulacje!

Pl.Rec.Gry.Komputerowe - 1942 394 - 164 Tooting Popular Front
Mapy: Mashtuur City / Dragon Valley
Drabinka CB, Raport pomeczowy
PRGK-42 powoli wspina się w stronę pierwszej piątki. Po zaciętym meczu z TPF awansują na 10. lokatę.

Tactical reserve 315 - 217 x6tence.AMD
Mapy: 2x Strike at Karkand
Drabinka CB
T.reserve nie bez problemów rozprawiło się z hiszpańskim clanem x6tence.AMD. Dobra taktyka w połączeniu z dobrym jej wykonaniem zawsze przynosi efekty. Awans na 30. pozycję.

Battlefield 2 Clanbase Conquest - 32 Europe

Pl.Rec.Gry.Komputerowe - BF2 1343 - 550 The Last Vikings
Mapy: Gulf of Oman / Dalian Plant
Drabinka CB
W największym ladderku PRGK-BF2 odzyskuje swoją pozycję. Po kilku przegranych odnotowują drugie zwycięstwo z rzędu i awansują na 32. miejsce.


Rozgrywki czas zacząć !!

Dziś odbyło się losowanie pierwszych meczy w Battlefield 2 World Tournament.
Wszystkie klany mają czas do 27 Listopada na rozegranie i wpisanie meczu do WT. Pierwsza runda odbędzie się na mapie Kubra Dam - 16.

|spam| vs #SOF#
Fx vs *MAD*
PRGK-42 vs QPool
Wilda vs 4T
PFT vs T.O.K.
T.reserve vs Mandra
FSPQR vs Dignitas
>|DW|> vs [7th]
enclave vs EXIT|
UKF vs |RIVERA|
CQF vs =FEA=
3C vs i'

Powodzenia !!
Battlefield 2 Clanbase Conquest - 16 Europe

UnKnown Fighters 575 - 0 Tooting Popular Front
Mapy: Mashtuur City / Daqing Oilfields
Drabinka CB
Wczoraj UKF rozgromił kolejnego przeciwnika. Tym razem nie sprostali im gracze z TPF. Po tym zwycięstwie UKF awansuje na 4. miejsce.

Team Wilda 639 - 0 Skunksclan.nl
Mapy: Mashtuur City / Dalian Plant
Drabinka CB, Raport pomeczowy
Team Wilda łatwo odnosi kolejne zwycięstwo. Po tym meczu zajmują 3. miejsce.

Close Quarter Fighters 713 - 0 *FFAT* Team
Mapy: Daqing Oilfields / Gulf of Oman
Drabinka CB, Raport pomeczowy
CQF powolutku odbija się od dna. Kolejny wygrany mecz i awans na 74. pozycję.

POLISH FIGHTERS TEAM 230 - 321 Long Range Recce Patrol
Mapy: 2x Mashtuur City
Drabinka CB
PFT niestety przegrywa ze znanym belgijskim klanem LRRP. Kolejny zacięty mecz w wykonaniu PFT, jednak po raz kolejny przegrany. Po tej porażce spadają na 50. pozycję w ladderku.
[1]      «      10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20      »      [24]