Aktualności


Od dzisiaj ruszają zapisy do nowego turnieju zorganizowanego przez najmłodszy Battlefield'owy portal - bf.owned.pl.
Turniej zostanie rozegrany przy użyciu ciekawej modyfikacji stworzonej przez graczy znanego klanu Team Dignitas. Modyfikacja nosi nazwę Battlefield 2 MAX i jest to zestaw przeorobionych map specjalnie pod rozgrywki Infantry. W modyfikacji tej możemy znaleźć zmienione mapy takie jak Strike at Karkand, Gulf of Oman, Sharqi Peninsula, Mashtuur City czy Dragon Valley. Dodatkowo na potrzeby infantry stworzona została mapa Warehouse, która także wchodzi w skład modyfikacji.

Turniej Infantry MAX 4fun zostanie rozegrany w dniach 24-25 Czerwca 2006, a jeżeli organizacja dopisze to turniej zostanie rozegrany tydzień wcześniej - 17-18 Czerwca 2006.

Linki:
Oficjalny news o organizacji turnieju
Tutaj możemy zapisać swoją drużynę do rozgrywek
Informacje oraz regulamin turnieju
Stąd możemy pobrać modyfikację BF2 MAX

Życzę powodzenia w organizacji oraz jak najlepszych wyników dla uczestników turnieju!


Twórcy gry informują, iż wciąż pracują nad wyeliminowaniem błędów z gry, również tych powstałych po najnowszej aktualizacji. Apelują o zgłaszanie wykrytych błędów na oficjalnym forum Battlefielda. Aby jednak pomóc im oraz nam jako graczom postanowiłem wraz z Wami stworzyć listę błędów oraz propozycji na ulepszenie gry. Finalną wersję listy wyślę Grzegorzowi Pocztarskiemu z EA Polska oraz jej angielską wersję do pracowników EA/DICE. Zachęcam do współpracy.

Lista

Aktualizacja 4.06.2006

Lista jest już gotowa. Zostanie przetłumaczona i rozesłana do pracowników EA.Na naszej scenie szykuje się kolejne ciekawe wydarzenie. Jeśli jesteś pilotem nie robisz nic innego tylko latasz to ta wiadomość Cię zainteresuje. Rusza Dogfight Tournament Battlefield 2 impreza organizowana przez Dramich'a. Sprawa jest dość prosta walki toczyć się będą na BF2C Wake Airshow trochę zmodyfikowanej podstawowej mapie. Wszyscy zawodnicy będą przydzieleni do grup. Losowanie grup odbędzie się w najbliższą niedzielę o 21:00 na antenie radia HeadShot. Serwer, na jakim będą rozgrywane pojedynki to 195.205.41.205:16567. Cała impreza rozpocznie się w najbliższy wtorek o godzinie 20:00. Jest to czysty turniej 4FUN dlatego nie spodziewajcie się nagród chociaż kto wie . Jeden pojedynek to 5 starć za wygraną w starciu dostaje się mały punkt a za wygraną w walce duży punkt, który będzie potem decydował o naszym miejscu w grupie. Gramy na patchu 1.3 chętnych ciągle przybywa więc można się spodziewać ciekawego widowiska.
General Battlefield: 2
10:37 03-06-2006
General Battlefield: 2

W związku z licznymi protestami graczy po wyjściu patcha 1.3 powstał projekt bf2-bday.org. Jego twórcy nawołują graczy z całego świata do bojkotu Battlefield 2 w dniach 3-4 czerwca!

Bojkot ma polegać na zaprzestaniu grania od godziny 15 w sobotę do godziny 15 w niedzielę (3-4 czerwiec).

Zobaczymy, może planowana akcja bojkotu sprawi, że wpłynie to na postępowanie EA / DICE w przyszłości i przestaną wreszcie psuć zabawę graczom kolejnymi bugami.

Na stronie http://bf2-bday.org/showlist.php można wpisywać się na listę poparcia dla akcji.

Bojkot czas zacząć!
General Battlefield: 2
00:55 03-06-2006
General Battlefield: 2


Portal Planet Battlefield przeprowadził krótki wywiad z szefem zespołu projektującego mapy, Tomem Galtem. Jako, że nie każdy zna język angielski postanowiłem go przetłumaczyć. Zaznaczam, że jest to luźne tłumaczenie a moim celem było zachowanie kontekstu i sensu wypowiedzi.
General Battlefield: 2
15:59 27-05-2006
General Battlefield: 2

Uaktualnienie gry Battlefiled 2 do wersji 1.3 wprowadza szereg nowych funkcji. Poprawiono również błędy oraz zwiększono grywalność.

Tak brzmi informacja EA Polska na temat najnowszego patcha. Powiem szczerze, że byłem bardzo zaskoczony, gdy przeczytałem powyższy tekst. Dlaczego skoro to raptem dwa zdania? Diabeł tkwi w szczegółach powiadają. Przyjrzyjmy się im, więc...
General Battlefield: 2
14:47 26-05-2006
General Battlefield: 2

Odkąd w sieci ukazały się informacje na temat zmian jakie przyniesie ze sobą patch 1.3 w środowisku graczy zawrzało. Sytuację ostudziły troszkę relacje z BFCON gdzie nieliczni mieli okazje zapoznać się z nadchodzącymi zmianami i sytuacja nie wyglądała tak tragicznie. Niestety zaraz po tym EA wydało oświadczenie, że w finalnej wersji zobaczymy zapowiadane zmiany. Znów zawrzało.

Od momentu wyjścia najnowszego patcha (3 dni temu), na naszym forum toczy się bardzo "żywa" dyskusja na temat zmian, poprawek, a co ważniejsze - błędów jakie ze sobą przyniósł nam nowy patch.

Dyskusja na forum dotycząca patcha 1.3


Dzisiaj natomiast światło dzienne ujrzały kolejne nowinki dotyczące patcha. Portal gry.wp.pl podał informacje, że Electronic Arts oraz DICE próbują naprawić błędy poprzez... wycofanie zmian wprowadzonych w patchu 1.3!

"Niestety, kolejne „przygody” spotkały fanów sieciowego shootera Battlefield 2. Po wydaniu ostatniej łatki, aktualizującej grę do wersji 1.3, pojawiły się problemy z przeglądarką serwerów. DICE oraz Electronic Arts próbując rozwiązać sytuację… cofają wprowadzone w patchu zmiany.

Już trwają prace nad kolejną poprawką, jaka ma eliminować niedociągnięcia. Szkoda, że kolejny raz cierpliwość graczy została wystawiona na próbę…"


W tym momencie nasuwa się pytanie:
Jak długo jeszcze My, gracze, musimy znosić chore pomysły EA / DICE i kiedy doczekamy się sprawnej, niezbugowanej gry, w którą będzie można pograć bez żadnych problemów ??

Pożyjemy zobaczymy, a sytuację najlepiej można podsumować: "Może i nie będzie lepiej... ale na pewno będzie śmieszniej!"


! ! ! UPDATE ! ! !


W najpopularniejszych ligach rozpoczęto głosowania, na którym patchu chcemy grać:
ESL , CB Euro Cup , CB Open Cup 8vs8 , CB Open Cup 12vs12.

W sieci pojawił się także ciekawy filmik obrazujący "jakość" zmian w rozgrywce - kliknij tutaj.

Podsumowując, protesty graczy nabierają siły, zaczęły ich wspierać nawet organizacje typu Clanbase czy Electronic Sports League. Także na forach EA możemy zobaczyć masę krytycznych wypowiedzi i co ciekawe, zwolenników tych zmian jakoś nie widać. Co przyniosą najbliższe godziny ?? zobaczymy...
General Battlefield: 2
19:26 23-05-2006
General Battlefield: 2
Dziś dowiemy się czy patch 1.3 jest tak zły jak go wielu prezentowało. Od kilku godzin jest on już, bowiem dostępny do pobrania.

Dla przypomnienia napiszę, że dodano commanderowi opcję rzutu jeepów. Pojawił sie tryb CO-OP pozwalający na grę ludzi przeciw AI. Usunięto kilkanaście błędów(to się okaże) i zmieniono wymagania odznak.

Pełny Changelog(ang)

Linki:
1.3
1.3

1.22-1.3
1.22-1.3


W imieniu graczy Voodoo Gaming mam przyjemność poinformować o powstaniu serwera infantry. Serwer ten różni się od standardowych. Z map usunięto pojazdy. Commander może zrzucać wyłącznie zaopatrzenie a lada dzień z serwera znikną claymory i c4. Modyfikacje te dokonane są po stronie serwera więc aby zagrać nie musicie ściągać żadnych plików. Niskich pingów i wielu fragów życzy ekipa Voodoo

Nazwa: .pl Voodoo Gaming | INFANTRY | @ NetGamer.pl
IP: 81.219.9.43:16567
Mapy: Strike at Karkand i Mashtuur City
General Battlefield: 2
20:06 10-05-2006
General Battlefield: 2


Kilka godzin temu informowałem o przyłączeniu klanów GROM.BF2 oraz spam do bardziej znanych w Polsce multiklanów. Parę chwil po tym dotarła do mnie kolejna informacja o transferze dywizji.

Tym razem podwórko postanowił zmienić klan Soldiers of Freedom, który 4 dni temu postanowił grać pod szyldem multiklanu Infection Multigaming Clan. Liderem nowego zespołu został Metz, a funkcję vice-clan leader'a będzie pełnić Adasi.

SOF Adasi napisał: "Jesteśmy częścią multiklanu Infection, mam nadzieję że będziemy godnie go reprezentować. Nazywamy się Soldiers of Freedom. Powstaliśmy chyba dwa tygodnie po premierze Battlefielda 2, a bardziej profesjonalnie i w stałym składzie gramy od stycznia. Od tego czasu udało nam się wywalczyć ósme miejsce w Polish Championship 2006 oraz piętnaste miejsce w Clanbase Conquest 16. Gramy z coraz to lepszymi teamami i coraz częściej z nimi wygrywamy. Przed wakacyjną hibernacją mamy zamiar podskoczyć nieco w Clanbase oraz dobrze pokazać się w Open Cup'ie mimo dosyć wymagającej grupy, w której na pewno nie będzie nam łatwo sobie poradzić."

Powodzenia!
W ostatnim czasie wśród polskich klanów grających w Battlefield'a w modzie stało się dołączenie do znanego lub mniej znanego multiklanu, który pomoże w przyszłym rozwoju sekcji, a także w odniesieniu kilku sukcesów. Początek "przejść" zaczął się w momencie, gdy dywizja BF2 klanu UnKnown Fighters, zasiliła szeregi multiklanu Fear Factory ATI. Kilka dni później w ich ślady poszedł klan Free City, który został nową dywizją VooDoo Multigaming.

Kilka tygodni temu kolejne przyłączenie stało się faktem. Klan Grupa Reagowania Operacyjno Manewrowego - BF2 Team dołączył do multiklanu Team Reebok Multigaming. Liderem całego multiklanu jest Imper, a pieczę nad sekcją BF2 objęli Roba oraz Sztandar.
W ciągu ostatnich kilku dni znów mamy zmiany na naszej scenie. Zdobywca trzeciego miejsca na Lan Party WGS spamclan.com został wcielony do multiklanu default clan. Liderem sekcji pozostaje poprzedni dowódca spamerów sawik.

Jak widać BF2 stał się na tyle znaczącą grą, że każdy liczący się multiklan pragnie mieć w swoich szeregach dywizję BFa. Oby te zmiany wyszły nam wszystkim na lepsze!


W długi majowy weekend odbyło się Lan Party BFCON06 w Niemczech. Byliśmy tam razem z polskimi klanami, a teraz zapraszamy do przeczytania relacji z tej imprezy!

Spędziliśmy kilka dni w Niemczech, w Alsfeld (koło Frankfurtu nad Menem). Impreza BFCON06 była bardzo udanym turniejem zarówno od strony "sportowej" oraz organizacyjnej. Organizacja stanęła na naprawdę wysokim poziomie, wszelkie problemy były szybko rozwiązywane, straty rekompensowane, a turnieje i pomoc techniczna były na bardzo wysokim poziomie. Pewną niedogodnością dla naszej ekipy był brak łóżek, które przeznaczono dla kogoś innego, jednak abyśmy nie byli stratni, organizatorzy zwrócili koszty wynajmu łóżek i dzięki temu cała ekipa nie musiała wydawać pieniędzy na jedzenie, piwo i tym podobne. Spaliśmy więc przy komputerach, w naszych śpiworkach, pod stołami i obok nich. Sam kilkakrotnie przemieszczając się w nocy z miejsca na miejsce potykałem się o śpiących kolegów. Jednak ta mała niedogodność nie pogorszyła nam humorów, a na pewno nie przeszkodziło nam to w przygotowaniu się do meczy, które przed nami czekały.

Czas na małe podsumowanie tego co się działo. Myślę, że najlepiej całość oddadzą wypowiedzi samych graczy, a więc zapraszam do lektury...
[1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [24]