Aktualności

Artykuły
01:17 09-09-2009
Artykuły

Battlefield to seria, którą zna prawie każdy fan First Person Shooter\'ów. Battlefield 2 przedstawia nam konflikt toczący się w niedalekiej przyszłości. Jego bohaterami są Ameryka, Chiny i Koalicja środkowego Wschodu.

Artykuły
01:17 09-09-2009
Artykuły

Good Morning Vietnam! - to hasło zna chyba każdy miłośnik kina wojennego. Znali je również zapewne autorzy sequela Battlefield 1942, którzy swoje nowe dziecko przenieśli właśnie w czasy i obszary konfliktu we Wietnamie. Swego czasu, niedługo po premierze klasycznego Battlefield\'a na stronach EA Games pojawiła się ankieta na temat tego w jakich czasach autorzy powinni umieścić kontynuacje gry. Wśród propozycji znalazły się przeróżne konflikty z całego globu, od I Wojny światowej, poprzez Wojnę w Zatoce, kryzys Bałkański a właśnie na Wietnamie kończąc.

Artykuły
01:15 09-09-2009
Artykuły

Dokładnie 65 lat temu, 1 września 1939 roku wojska niemieckie przekroczyły granice Polski bez uprzedniego wypowiedzenia wojny, w ten sposób rozpoczynając II wojnę światową. Za godzinę zero Fall Weiss-u ( niemiecki plan napaści na Polskę) przyjmuję się godzinę 4:45, kiedy to Pancernik "Schleswig-Holstein" rozpoczął ostrzeliwanie Westerplatte. Jednak w niektórych miastach wojna zaczęła się kilka minut wcześniej nalotami bombowców.

1. Sierpniowy pakt
Wiosenne plany z roku 1939 Adolfa Hitlera na temat rozpoczęcia działań wojennych z Francją przy jednoczesnej neutralnej postawie Polski spełzły na niczym po kategorycznej odmowie rządu polskiego zawarcia sojuszu politycznego z III Rzeszą. Następnie, gdy Wielka Brytania udzieliła gwarancję Rzeczpospolitej, Führer, chcąc posiadać swobodę strategiczną postanowił najpierw zaatakować Polskę. Jednakże, aby osiągnąć swój cel jak najmniejszym kosztem, potrzebował sojusznika. 23 Sierpnia do Moskwy przybył minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop. W nocy został zatwierdzony zarówno oficjalny traktat o nieagresji (układ dość dziwny między państwami niegraniczącymi ze sobą), lecz także "protokół dodatkowy" uznany za ściśle tajny, który był przykrywką dla sojuszu wojskowego na rzecz "czwartego rozbioru Polski"

Drugim dodatkiem do fenomenalnej gry, Battlefield 1942, jest Secret Weapons of World War II. Autorzy gry przygotowali dla gracza nowe mapy, pojazdy, profesję oraz bronie.

Grafika jest zdecydowanie polepszona porównując do poprzednich wersji gry. Graficy Dice jeszcze bardziej „dopieścili” poszczególne elementy map, budowli, pojazdów oraz bronii. Teraz pojazdy wyglądają na bardziej urzeczywistnione, podobnie jak bronie. Sam moment przeładowania jest dynamiczniejszy, widać odbłysk światła jak żołnierz porusza swoim karabinem.

Road To Rome - Droga do Rzymu - jest pierwszym dodatkiem do wspaniałej gry, jaką jest Battlefield 1942. Akcja gry przenosi nas na upalny półwysep Apeniński, gdzie rozgrywają się zagorzałe bitwy pomiędzy Amerykanami, Brytyjczykami i Francuzami a Włochami i Niemcami. Możemy brać udział w 6 nowych bitwach z kampanii włoskiej, a mianowicie: Battle of Anzio, Operation Baytown, Monte Cassino, Operation Husky, Battle of Salerno oraz Monte Santa Croce. Będąc żołnierzem podczas tych bitew, otrzymujemy do użytku 8 zupełnie nowych pojazdów oraz arsenał pełen niespotykanej dotąd broni. Plansze są wiernie odwzorowane i dopracowane a, siły wojskowe są dość dobrze zrównoważone. Doskonale wprowadzają nas w klimat II wojny światowej.


Aiv: Siema [DAK]Coug. Na wstępie może przedstaw się naszym czytelnikom.
[DAK]Coug: Witam wszystkich :) Hmm, mam na imię Tomek, mam 17 lat i mieszkam w Poznaniu. Moja laska ma na imię Józefina ;o No a poza tym jestem odpowiedzialny za dużo spraw w DAK. Cześć sceny może mnie kojarzyć z gry w rtcw, w klanie Poison (obecnie arcy`). Tam nauczyłem się klikać myszką, a jeżeli ktoś odwiedza portale growe to być może spotkał się z moją osobą na gry.pl, strefa.com, fpp.pl lub obecnie na hive.pl.

Aiv: W CB rozegraliście już 8 meczy i jesteście na 7 miejscu w ladderze. Jak oceniasz grę polskich klanów na tle klanów zachodnich ?
[DAK]Coug: Ciężko to ocenić, biorąc pod uwagę, że jedynie 3 polskie klany biorą obecnie udział w rozgrywkach. Na pewno szkoda SPQR, dość ostro spadli, ale wierze, że się podniosą po zakończeniu Open Cup'a. ONZ miało bardzo dobrą passe, wygrali z brytyjskim EW co wtedy było najwiekszym sukcesem polskiej sceny. Wpisując DAK do laddera miałem założenie, aby rozegrać kilka meczy na przetarcie, tak aby się ograć, sprawdzić taktyki oraz aby wykrystalizował się nam skład. Jak widać opłaciło się w to w 100% co potwierdzają wygrane z wymagającymi przeciwnikami takimi jak m@trix, killers inside oraz ONZ. Na szczęście pozostała trójka czyli PRGK-42, WA oraz FS w końcu zapisała się do laddera i mam nadzieje że namieszają trochę. Szczególnie liczę na PRGK-42 który rośnie w siłę i myślę że doświadczenie jego liderów z innych gier zaowocuje.

Cele misji:
1. Utrzymanie przyczółka mostowego na Renie i otwarcie w ten sposób drogi w kierunku Zagłębia Ruhry.
2. Przyśpieszenie zakończenia II wojny światowej.

Wycinki z pamiętnika Williama Slay

16 IX 1944 r.
Zapowiedzieli nam, że zostaniemy wysłani na bardzo ważną misje. Zostaniemy zrzuceni z samolotów nad ranem, mamy udać się do miasteczka Arnhem w Holandii, zdobyć je i utrzymać, aż dostaniemy wsparcie od wojsk lądowych. Idę się przygotować, musze sprawdzić sprzęt, bo czuje, że zapowiada się trudna misja.

17 IX 1944 r.
Misja ma kryptonim Market Garden. Lecę właśnie samolotem i pisze te, w sumie nie wiem czy nie ostatnie, notatki. Wszyscy są zdenerwowani, nie wiem czy to ich pierwsze skoki. Jak można wpuszczać ludzi, którzy nie są przeszkoleni. Mój sąsiad obok jest cały zielony, zaraz puści mi pawia na kolana. Jeszcze kilka minut do skoku...

Artykuły
01:09 09-09-2009
Artykuły

KasereK: Dlaczego nazwa Conflict in Somalia ?
BlackBurns: Do wojny w Somalii nigdy nie weszło USA, więc nazwa "Conflict" lepiej wygląda niż "War in Somalia". Na Somalii się wzorujemy (no może też na niektórych, co większych państwach dookoła, ale głównie na Somalii) więc daliśmy to odczuć ludziom, nazywając mod CiS, w czasach gdy ludzie nic o Somalii nie wiedzą, no może poza "facetem włóczącym się po ulicach"

KasereK: Co pobudziło was do stworzenia moda CiS ?
BlackBurns: Zaczęliśmy jakieś 3 lata temu, na Half-life, pokochaliśmy idee, ale ludzie nie, dopóki nie zamieściliśmy całkowicie wolnego toru ruchu helikopterów (nie po danej ścieżce), i wszyscy to polubili. Później ktoś próbował przejąć mod, doprowadził do tego ze mod zdechł, ale teraz wróci z pełną mocą.

Artykuły
01:07 09-09-2009
Artykuły

Battlefield 1942 jest grą, w której zastosowano nową generację trybu First Person Shooter (FPS).Akcja gry przenosi nas w samo serce drugiej wojny światowej i pozwala nam brać udział w każdej znaczącej bitwie, włącznie z kampanią na Pacyfiku (Coral Sea, Guadalcanal, Invasion of The Phillipines, Iwo Jima, Midway, Wake Island), w północnej Afryce(El Alamein, Gazala, Operation Aberdeen, Operation Battleaxe, Tobruk), na froncie wschodnim (Stalingrad, Berlin, Kharkov, Kursk) oraz zachodnim (Bocage, Battle of the Bulge, Operation Market Garden).

«      1   |   2   |   3   |   4   |   5