Aktualności


Można pisać o nowych modelach, broniach, mapach, jakie pojawią się w modzie. Jednak pewnie każdy, kto czyta te wszystkie nowinki zastanawia się "Warto?". Nie każdy ma ochotę ściągać w ciemno często duże pliki. Obrazki czy filmiki nigdy nie odpowiedzą na pytanie "Jak się w to gra?". Dlatego właśnie, aby zaspokoić zwykłą ludzką ciekawość tym razem zapraszam do recenzji. Obiektem moich krytyk no i oczywiście pochwał :P został Project Reality.


Godzina 11:25. Rozpoczyna się Lan Party Battlefield 1942 zorganizowane przez Kobrę. Właśnie odbyło się losowanie pierwszych meczy. Turniej zostanie rozegrany na zasadzie "każdy z każdym" + krótka faza play-off, w systemie 8vs8, a do rywalizacji przystępują:
- Senatus PopulusQue Romanus
- Senatus PopulusQue Romanus - Centurions
- Polish Team Soldiers 1939
- Free City
- Team 5; drużyna złożona z pozostałych obecnych graczy
Niestety na chwilę obecną nie dojechali gracze, którzy mieli wejść w skład Team 5 :(

Artykuły
09:23 09-09-2009
Artykuły

Wiele się ostatnio na scenie działo. Sekcja Battlefielda 2 z UKF przeszła do Fear Factory ATI. Sekcja Free City do Voodoo. No Name Clan został dywizją eXperience7.pl a chłopaki z Team Champions zostali dywizją UKF'u. Brzmi jak streszczenie telenoweli? Może trochę ;) Jest jednak coś co te wszystkie przetasowania łączy. Mam na myśli multigaming. Dlatego też postanowiłem popytać kilku liderów multiklanów. I tak oto mam przyjemność zaprosić do długiej, ale na pewno interesującej lektury, bowiem odpowiedzi na moje pytania udzielili:

Ethan z Team Wilda
Fronki z Fear Factory ATI
Norad z Voodoo Multigaming Team
Proteus z Pl.Rec.Gry.Komputerowe


Lailonn: Witam. Przedstaw nam proszę siebie oraz swój klan.

Ethan: Nazywam się Tomasz "Ethan" Lukas i od prawie 4 lat jestem związany z zespołem Team Wilda. Team Wilda powstał 21 sierpnia 2001 roku jako klan Red Faction, a od 2002 roku przeniósł się na gry z serii Battlefield. Największe sukcesy naszego zespołu to wygranie trzech ostatnich LAN'ów organizowanych, przez EA Polska, a także trzecie miejsce w EuroCupie (pełna historię naszych osiągnieć znajdziecie pod tym linkiem: klik. Aktualnie nasz zespół walczy o jak najlepsze miejsce w World Tournamecie, a także będziemy się starać wejść do finałowej trójki PC 2006, aby wyjechać na LAN'a do Niemiec.

Artykuły
09:23 09-09-2009
Artykuły

90s: Na wstępie powiedz nam coś o sobie. Kim jesteś, czym się zajmujesz?
Lailonn: Witam. Nazywam się Jarek Podgórny vel Lailonn. Mam 21 lat, mieszkam i studiuję we Wrocławiu. Sporo czasu spędzam przy komputerze z racji zainteresowań, zajęć oraz nauki. Od kiedy tylko mam Internet, wciągnął mnie świat gier. Początkowo były to RTSy ze słynnym StarCraftem, następnie shootery z Counter-Strike'iem i America's Army na czele a potem miałem długi epizod z grami MMORPG by w końcu powrócić do shooterów ;} Staram się nie być tylko biernym graczem co zaowocowało posadą admina największego shardu Ultimy Online w Polsce jak i prowadzeniem działu tej gry na jednym z większych for MMORPG w kraju. Aktualnie gram w klanie Free City, adminuję na serwerze GamesNET oraz od paru tygodni próbuje sił w roli "dziennikarza" w serwisie Battlefield.pl

90s: Jesteś adminem serwera GamesNET, na czym ta praca polega?
Lailonn: Nie wiem czy można to nazwać pracą. Na czym polega adminowanie? Według mnie na tym by pomagać graczom. Przestrzegać zasad, które się zresztą samemu współtworzy, aby każdy, kto zechce pograć na serwerze faktycznie się bawił a nie denerwował. Kłótnie, wyzwiska, oszukiwanie w grze są bez wątpienia rzeczami niepożądanymi. Nie można pozwolić by jakiś gracz, który ma zły dzień czy po prostu jest niekulturalny psuł zabawę innym.

Artykuły
09:22 09-09-2009
Artykuły

Kamillos: Witam Cię serdecznie, na początek przedstaw się, czym się zajmujesz?

Supelek: Cześć, mam na imię Marcin, mam 31 lat, mieszkam w Żorach, od kilkunastu :-) już lat pracuje w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Kamillos: Jaka jest Twoja historia jako gracza Battlefield?

Supelek: Trafiłem na polską scenę w sumie dość przypadkowo, przed ukazaniem się dema Battlefild 1942 grałem przez kilka lat na scenie QW w czeskim klanie LAID, kolega k3j7 rzucił screenami na IRC komentując "patrz jakie dziadostwo". Spodobało mi się zacząłem szukać informacji o grze, z chwilą ukazania się dema, byłem tym jednym z pierwszych;). Szlifowałem;) swój poziom dość długo sam, gdy pewnej nocy wypatrzył mnie na którymś z serwerów EUAK EST ze sztabu PRGK-42, po kilku dniach stałem się graczem PRGK, adrenalina rosła, przyszedł czas ze classic nie wystarczał rzuciłem się w wir Pustynnej Burzy i Desert Combat wraz z chłopakami z KGW. Potem było 4Fun szukałem klanu w którym mógłbym sobie pograć dla zabawy, czasu było coraz mniej, jakoś jednak się nie udało to co planowałem;) Potem była propozycja od SPQR jednak chłopaki by w owym okresie nie mieli ze mnie pożytku więc kulturalnie musiałem odmówić;) Pewnego dnia Mister Spadak odezwał się do mnie na gg "może byś wrócił? Brakuje nam jednego do składu", więc zagrałem mecz, prapremiera;) supełka wypadła całkiem dobrze więc wróciłem na stałe na stare śmiecie;) Był jeszcze epizod z Battlefield 2, jednak jakoś mi nie spasował i pozbyłem się kopii, jednak coraz bardziej mnie nachodzi by znów sobie coś do mojej kolekcji skompletować;) Być może będzie to ponownie BF2:)

Artykuły
09:22 09-09-2009
Artykuły

Lailonn: Cześć. Mógłbyś powiedzieć kilka słów o sobie?
Jerry: Witam. Nazywam się Jarek "jerry" Gruszczyński. Jestem z Radomia, gdzie też studiuję informatykę (na szczęście ostatni semestr). Poza obowiązkami "studenta"- a jest ich straaasznie duuużo do wypicia :P - należę do "organizacji" zwanej Enclave.

Lailonn: Przedstaw proszę swój klan.
Jerry: Raczej sektę ;) A tak na poważnie. Team Enclave istnieje od początku serii Battlefield i cały czas trzyma ten sam wysoki poziom gry. świadczą o tym sukcesy na polskich lanach a także turniejach online. Ludzie w klanie... wiadomo, jedni przychodzą, inni odchodzą i właśnie odejście a raczej przejście na inną grę paru osób sprawiło, że nasz klan połączył się z T-reserve. Muszę przyznać, że wszystkim wyszło to na dobre, ale brakuje mi "ogrów" ;)

Lailonn: Co Cię zachęciło do wstąpienia do klanu?
Jerry: Odkąd gram w gry online staram się zawsze wstąpić do jakiegoś klanu. Po co kupować grę taką jak Battlefield i nie grać w klanie? Według mnie to bez sensu. Co do tego, co mnie zachęciło to nie co, lecz kto. Takie osoby jak Titus, B<>K i @Nj. Dobrzy znajomi z Battlefield1942 z klanu SPQR. Wciągnęli mnie w Battlefield'a 2 i "uciekli" ;)

Lailonn: Czym różni się gra w klanie od "zwykłej" gry?
Jerry: Wszystkim? Przede wszystkim innym tokiem myślenia podczas samej gry. Co do różnic to jest ich bardzo wiele. Skupię się raczej na jednej a mianowicie chodzi mi o czas, który jest strasznie ciężko podzielić miedzy życiem online a realem :( Jednak jak ktoś ma grafik to raczej nie ma z tym problemu. "Zwykłe" granie możesz zacząć i skończyć, kiedy chcesz. Natomiast granie w klanie wymaga od gracza pewnych zasad. Na przykład stawianie się na określone godziny i z góry ustalone dni. Na pierwszy rzut oka wygląda to na prostą sprawę, lecz jak już raz wpadniesz w to "bagno";) to zobaczysz, że "życie" w klanie nie jest takie łatwe.

Artykuły
09:22 09-09-2009
Artykuły

Lailonn: Witam. Mógłbyś napisać parę zdań o sobie?
Metz: Witam. Nie łatwo jest o sobie pisać, więc postaram się wykazać dużą skromnością :))) Jestem zwykłym szarym 22 letnim obywatelem...A tak po za tym jednym z założycieli klanu Soldiers of Freedom oraz od niedawna jego CL-em :P

Lailonn: Czego oczekiwałeś po patchu 1.2?
Metz: Tak jak większość spodziewałem się wyeliminowania błędów, jakie występowały w poprzednich patchach. Liczyłem na to, że wiele bugów zostanie naprawione i w końcu gra stanie się przyjemniejsza.

Lailonn: W jakim stopniu, patch spełnił Twoje oczekiwania?
Metz: Na początku ciężko było się przyzwyczaić do zmian w nowym patchu. Szczerze mówiąc liczyłem na to, że EA przez dwa miesiące bardziej się postara. Moje odczucia są neutralne głównie ze względu na to, że pojawiło się tyle samo fixów, co i nowych bugów.

Lailonn: Czy i jak według Ciebie zmieniła się gra po wydaniu tego patcha?
Metz: Hmm... Na pewno w pojedynkach infantry znacznie. Skończyły się już czasy "bunny hoping'ów" i "delphin diving'ów", z czego jestem zadowolony ;P Gra stała się na pewno bardziej realna i po patchu widać, kto tak naprawdę umie teraz dobrze sobie radzić w pojedynkach 1 vs 1 a kto nie. W końcu liczy się skill, a nie szczęście poprzez walenie granatnikiem pod nogi zza rogu czy tez rzucaniem C4 za mur.


Dosłownie przed kilkunastoma minutami zakończyliśmy pisać recenzję z najnowszego dodatku do Battlefield 2: booster packa Europejskie Siły Zbrojne. Dodam tylko, że mieliśmy okazję zagrać i zrecenzować jako pierwsi w Europie!! Autorami recenzji są Tom@s (battlefield.pl) oraz Ethan (bfcentral.pl). Żeby nie było nam tak łatwo, postanowiliśmy recenzję napisać wspólnie oraz zaprezentować ją w formie wywiadu. Z tego względu poprosiliśmy gracza Team Wilda, Maniaca o zadanie nam kilku pytań, które pomogły nam zbadać najnowszą produkcję Electronic Arts jeszcze bardziej dokładnie.

Zapraszam do lektury...

Artykuły
09:21 09-09-2009
Artykuły

Kamillos: Witam Cię serdecznie, na początek przedstaw się.

Gryniu: Witam wzajemnie. Na imię mam Kamil.

Kamillos: To bardzo ładne imię ;). Czym się zajmujesz, ile masz lat?

Gryniu: Zajmuję hmm imprezowaniem, hehe, a tak poważnie to głównie dorabian na pół etatu w dużych firmach, sklepach jako pomocnik czyli chłopak od czarnej roboty. Z racji wieku a lat mam 18 wyboru specjalnego nie ma.

Kamillos: Od kiedy grasz w BFV?

Gryniu: Jeżeli dobrze pamiętam to od 8 Października. Tak to właśnie w tedy pożyczyłem "Nama" od Wojtassopa i totalnie wciągnęło mnie :).

Kamillos: Odrazu pomyślałes o założeniu w "rodzimym" klanie sekcji BFV?

Gryniu: Nie. Zaczęło się niewinnie od ściągnięcia patcha i ostremu noobieniu na serwerach, hehe. Dopiero później wpadłem na pomysł zrobienia oddzielnego klanu BoyZ oF Vietnam. (Strona i Forum stoi do dziś). Pomagał mi w tym Mi$iek oraz Deec. Pamiętam wiele przegadanych godzin nad sensem grania w tę odsłonę Battla. W końcu, gdy doszliśmy do jakiegoś porozumienia potrzebny nam był TS i server a z kolei tutaj zaczęły się schody. Trudno pozyskaś sponsora, gdy nie ma się, żadnych osiągnięś. Tak więc poprosiłem Tina o błogosławieństwo i tak zaczęła się przygoda z BFV :)

Artykuły
09:19 09-09-2009
Artykuły

Kamillos: Witam Cię serdecznie.

PTS1939 Mari: Witam serdecznie.

Kamillos: Na początek przedstaw nam się, czym się zajmujesz, skąd jesteś?

PTS1939 Mari: Mam 32 lata, w tym nieco bardziej realnym świecie byłem do niedawna dziennikarzem regionalnego dziennika, a obecnie jestem redaktorem naczelnym powiatowego tygodnika, który juz za kilka dni pojawi się w kioskach powiatu lublinieckiego na śląsku.

Artykuły
09:19 09-09-2009
Artykuły

Kamillos: Witam Cię serdecznie, na początek powiedz nam jak się nazywasz, ile masz lat, czym się zajmujesz.

PKT Kobra: Grzegorz lat 38, prowadzę agencje reklamową

Kamillos: Czym się interesujesz?

PKT Kobra: W chwilach wolnych od pracy to głównie fotografia artystyczna, jak pozwala czas i środki trochę podróżuje. Z "zajęć" domowych to BF42 i WH Fantasy Battle.

Kamillos: Jaka jest Twoja historia gracza Battlefield i w końcu w jaki sposób trafiłeś do PKT i zostałeś CL'em tego klanu?

PKT Kobra: Pierwszy kontakt z BF to demo Secret Weapons, potem pełna wersja BF42 - wszystko w singlu. Jak tylko udało się założyć neta to wejście na forum bf. Tam dowiedziałem się o LanParty w Poznaniu, przyjechałem zobaczyć i dzięki ekipie, którą tam poznałem (pozdrowienia dla FS za przygarniecie lamki na lanie) "zaraziłem" się BF na dobre. Grałem na serwach i tak złowili mnie i mojego syna Dipper i Roba. Tak przyłączyłem się do PKT. Razem organizowaliśmy wszystko od podstaw (strona, forum ludzie pierwszy mecz - z PTS). W Klanie właściwie decyzje podejmujemy w 3 osoby ale jako najstarszy często występuje w imieniu klanu.

Artykuły
01:18 09-09-2009
ArtykułyKoniec roku, to czas na wszelkiego rodzaju podsumowanie i tworzenie statystyk. Tak więc, czas na małe podsumowanie tego co działo się na scenie Battlefielda w Polsce. Myślę, że udało mi się wybrać te najważniejsze informacje dotyczące polskich klanów. Jeśli nie to piszcie co umknęło mojej uwadze...
Oto co wydarzyło się w 2005 roku i z czym miały związek polskie klany:

«      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »