Aktualności

Artykuły
09:32 09-09-2009
ArtykułyI tak minął już kolejny rok - tym razem był oznaczony numerkiem 2006. W nowym, oby lepszym niż poprzedni, roku 2007 mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej powodów do zadowolenia niż obecnie, a teraz zapraszam do przeczytania wielkiego podsumowania wydarzeń z minionego roku. Jest to zbiór wydarzeń, ważniejszych i tych trochę mniej ważnych, które miały miejsce na polskiej, europejskiej, a miejscami światowej scenie Battlefielda.

Zapraszam do przeczytania tej, trochę przydługiej, lektury! ;)

Artykuły
09:31 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Kim jesteś i czym zajmujesz się w zespole Team Delta?

Piotr3k: Witam ! Nazywam się Piotr 'Piotr3k' Jakubczyk, mieszkam w Pile, jestem studentem Elektrotechniki, a w wolnych chwilach gram w zespole Team Delta. Przed wstąpieniem do Voodoo Gaming grałem w klanie Pl.Rec.Gry.Komputerowe-42.


Tom@s: Graliście pod różnymi nazwami w różnych multiklanach. Jakie były główne powody przenosin?

Piotr3k: Krótko po premierze Battlefield'a 2 drużyna FreeCity, która była od zawsze związana z serią postanowiła utworzyć dywizję dla nowej gry. Z biegiem czasu dowódcy sekcji postanowili zaczepić się o bardziej "profesjonalną" markę i tak wstąpiliśmy do Voodoo Gaming. Zarząd Voodoo okazał się mało odpowiedzialny i postanowiliśmy odejść. Po odejściu z Voodoo graliśmy czysto 4fun pod roboczą nazwą whoCares?, następnie wstąpiliśmy do Team Delta gdzie zamierzamy długo pozostać.

Artykuły
09:31 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

Luki: Nazywam się Maciej Lukas, jestem studentem II roku Akademii Ekonomicznej w Katowicach na wydziale Informatyki i ekonometrii. W zespole pełnię funkcję zastępcy lidera zespołu Team Wilda. Na mnie spoczywają wszystkie obowiązki jakie związane są prowadzeniem naszej strony internetowej, amatorsko zajmuję się grafiką i projektowaniem różnych elementów - jak na przykład nasze najnowsze logo klanowe. Oprócz tego zajmuję się rozmowami i negocjowaniem z niektórymi sponsorami. Czasami wykonuję także inne rzeczy jeśli takowe zostają mi powierzone przez lidera lub jeśli ktoś inny jest za bardzo obłożony różnymi sprawami. W klanie mamy pewien podział obowiązków i każdy musi wykonać swoją pracę i wypełnić zobowiązania, których się wcześniej podjął.

Artykuły
09:31 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

velvet: Witam, jestem Maciek aka velvet w Team Vendetta pełnie obowiązki osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami oraz sponsorami. Na co dzień żyję, mieszkam i pracuję w pięknym mieście "Lądek Zdrój", gdzie zajmuję się tzw. zbieraniem doświadczenia życiowego.


Tom@s: Jak powstał zespół Team Vendetta? Od czego wzięła się nazwa i co oznacza ?

velvet: Team Vendetta powstał w wyniku rozczarowania, jakie spotkało nas w trakcie wędrówki po Polskiej scenie e-gamingowej. Tak naprawdę żaden zespół multigamingowy nie był w stanie zaopatrzyć nas w podstawowe potrzeby. Doszliśmy wszyscy wspólnie do momentu, kiedy każdy z nas chciał mieć coś swojego o co będzie dbał, pielęgnował, podejmował decyzje "(...)...to co osiągnie się samemu, ceni się bardziej niż to co dostaje się od innych. Budujemy zespół, który będzie opierał się na wkładzie każdego jego członka w ten sposób, aby każdy stał się częścią czegoś większego lub mniejszego sukcesu, porażki. Miał z tego satysfakcję i był współodpowiedzialny... (...)". Nazwa Team Vendetta powstała w wyniku licznych głosowań, propozycji, modernizacji. Natomiast vendetta w wolnym tłumaczeniu oznacza "wróżba, krwawa zemsta rodowa, odwet rodu za krzywdę wyrządzoną jednemu z jego członków (na Korsyce i Sycylii do pocz. XX w.). Etym. - wł. 'zemsta, odwet' z łac. vindicta 'ratunek; zemsta; kara' od vindicare".Spośród blisko 40 prac redakcja Battlefield.pl wybrała pierwszych zwyciezców! Zostali nimi Magdalena 'mcda' Łowicka oraz Karol 'kary15' Mietkowski. Trzecim zwycięzcą - wybranym przez scenę został Jan 'Brave Heart' Koczorowski Gratulujemy!A oto i zwycięskie teksty:

Artykuły
09:30 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Początek standardowy. Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

Maras: Witam jestem Maras, a do klanu =GROM= wstąpiłem w roku 2002 roku (wówczas była w nim tylko sekcja Delta Force: Black Hawk Down). Obecnie pełnię w nim funkcję Leadera. Objąłem ją we wrześniu 2005 roku po tym jak poprzedni Leader zrezygnował z powodu braku czasu.


Tom@s: Co spowodowało, że klan =GROM= znany wcześniej na scenie m.in. Delta Force przeniósł się także na scenę BF?

Maras: Myślę, że główną przyczyną przejścia klanu =GROM= na scenę BF2 był zastój jaki nastąpił na scenie DFBHD oraz duży napływ znanych chyba wszystkim graczom "cziterów", którzy to doprowadzili praktycznie do upadku tej sceny. Pomimo zaangażowania w scenę BF2 nie pozostaliśmy obojętni wobec DFBHD, wywodzimy się przecież z niej. Byliśmy ostatnio organizatorami dwóch edycji (w 2004/2005 oraz 2005/2006) imprezy pod nazwą: =GROM= WORLD CUP TOURNAMENT TKOTH. Turniej miał na celu pobudzenie całej sceny i myślę, że spełnił swoje przeznaczenie, gdyż w Turnieju wzięły udział wysoko notowane drużyny z całego świata (a trzeba zaznaczyć, że niestety nie było żadnych nagród tylko prestiżowe medale pamiątkowe).

Artykuły
09:30 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

Artih: Nazywam się Artur P., mam 27 lat, mieszkam w Bydgoszczy, a pracuję na terenie polski północno-zachodniej jako regionalny przedstawiciel handlowy śląskiej firmy. W Klanie pełnię funkcję vCL'a oraz kapitana sekcji BF42. Mam jednak wpływ na wygląd "całości" klanu jako jego współzałożyciel. Większość z czytających zapewne zna mnie z serwerów czy forum - część na pewno postrzega jako dość kontrowersyjną osobę. Ja jednak tak o sobie nie myślę - po prostu jeśli mam zdanie na jakiś temat, wyrażam je i bronię.


Tom@s: Jak powstał zespół Polish Team Soldiers? Od czego wzięła się nazwa?

Artih: Klan powstał we wrześniu 2004 roku - został założony przez gracza o nicku Mysza47 - w porozumieniu ze mną. Nazwę PTS (Polish Team Soldiers) wymyślił także on - ja dodałem swoje "1939". Chciałem, żeby grające z nami klany zagraniczne (niemieckie?) wiedziały, że dla nas wojna (tematyka gry) zaczęła się w 1939 roku, a nie w 1942. Drugą część członu nazwy klanu w tagu nosi oczywiście tylko sekcja BF1942. Po dwóch miesiącach założyciel Klanu opuścił nasze szeregi i wybraliśmy nowego CLa - został nim Mari.

Artykuły
09:30 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

Kaspar: Hey, mam na imię Michał, a większość ludzi zna mnie pod nick'iem Kaspar. Na co dzień studiuję na wydziale Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej oraz zajmuje się organizacją event'ów związanych z branżą elektroniczną. Natomiast wieczorami jestem jednym z liderów w organizacji Fear Factory X-Fi. Do moich zadań należy zarządzanie dywizją grającą w serię gier Battlefield.


Tom@s: Od jak dawna gracie w Battlefielda? Jakie macie sukcesy na tym polu?

Kaspar: Można by powiedzieć że od zawsze ;) Tacy gracze jak ja czy Maniek A. gramy w serię Battlefield od jej samego początku w 2002 roku. Inni również niewiele krócej, chociaż jest z nami kilka osób mających styczność z grą zaledwie kilka miesięcy. Sukcesów na pewno było dużo, na każdym lanie w Polsce ktoś z naszego składu zawsze zajmował czołowe miejsca, chodź zwykle reprezentując inne klany.

Artykuły
09:29 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Początek standardowy. Kim jesteś i czym zajmujesz się w klanie?

rav3n: Witam, na imię mam Wojtek, a w BF-ie grywam pod Nickiem rav3n. Mam 19 lat i mieszkam w Legnicy. W klanie zajmuję się organizacją, commanderowaniem oraz narzekaniem na zbyt wysoki ping. ;)


Tom@s: Jak powstał wasz zespół? od czego wzięła się nazwa teamu? jaka jest jego historia?

rav3n: Powstanie HardAttack było efektem odejścia 4 ludzi z klanu ETCS ( Miczel, Mah, Kmx oraz IronMan), którzy postanowili stworzyć klan zdecydowanie nie 4-funowy. Miczel, twórca nazwy, jest fanem motocrossu, a Hardattack to nic innego jak trick w Freestyle Motocross. (dla tych co nie wiedzą jak to wygląda - click). [mi tam bardziej podoba się Cliffhanger - przyp. red. ;) ] Historia klanu jest dość zawiła, masa ludzi odeszła, sporo dołączyło na ich miejsce, jednakże trzon klanu ( Miczel, Tiger i Kolo) pozostaje bez zmian. Po Polish Championships 2006 nie mieliśmy już pomysłu na grę, więc rozpoczęliśmy swoją przygodę z Ladderem Infantry w ClanBase. Naszą grę wypatrzył Sawik i już w Maju 2006 postanowiliśmy połączyć siły z klanem spam, tworząc Rubaszne Rabarbary (pomysłodawcą nazwy był nie kto inny jak Lipton). Były to chyba najcięższe 3 miesiące mojej kariery e-sportowej, mam oczywiście na myśli ciężkie treningi i masę meczy, bo atmosfera w klanie była genialna. Sawik potrafił to wszystko świetnie poprowadzić, czego dowodem mogą być miejsca sekcji infantry na [V] Games Lan Party oraz Infantry 4fun by owned.pl. Pod koniec września czwórka graczy dawnego HardAttack postanowiła reaktywować klan na nowej platformie... resztę napisze życie. ;)

Artykuły
09:29 09-09-2009
Artykuły

Tom@s: Kim jesteś i czym się zajmujesz w zespole?

JUHA: Witam, nazywam się Mikołaj, na scenie znany bardziej jako JUHA, mam 21 lat i mieszkam w Warszawie. Studiuję psychologię, a moje zainteresowania to oczywiście piłka nożna i ty(L)ko jedyna warszawska drużyna ;) Natomiast wieczorami "zamieniam się" w CL-a dywizji BF2142, multiklanu SPQR.


Tom@s: Jak powstał wasz zespół? od czego wzięła się nazwa teamu?
JUHA: Ty już dobrze wiesz Tom@s jak, maczałeś w tym palce ;) [oficjalną historię klanu można znaleźć tutaj - przyp. red.] To długa historia, więc postaram się ją streścić ;) Ogólnie nasz zespół (dywizja BF2/BF2142) powstał z połączenia dwóch klanów "Final Squad" oraz "Senatus PopulusQue Romanus". Jako, ze każdy z klanów przyzwyczaił się do swojej nazwy i nie chciał się z nią rozstawać, padł pomysł aby połączyć ze sobą również nasze nazwy i tak powstał "Final Squad of Senatus PopulusQue Romanus" czyli w skrócie FSPQR.

Tom@s 1. Kim jesteś i czym dokładnie się zajmujesz w Electronic Arts Polska? Za co jesteś odpowiedzialny?

Grzegorz Witajcie, nazywam się Grzegorz Pocztarski i pracuję w dziale marketingu EA Polska na stanowisku CRM&Event Coordinator. Zajmuję się następującymi rzeczami:
- eventami, które organizowane są dla fanów naszych tytułów
- przygotowywaniem akcji specjalnych - np. budowa samochodu demo-car dla serii NEED FOR SPEED czy konkurs MOST WANTED CAR, 1 liga w FIFA06,07 czy współpraca z klubami ORANGE'a
- współpracuję z partnerami strategicznymi dla naszej firmy
- nadzoruję pracę zespołu Centrum Pomocy Technicznej
- zajmuję się również wymianą uszkodzonych nośników (tylko połamane z racji słabej jakości materiału CD - pękanie od środka płyty itp)
- zajmuję się aktualizacją strony www.EA.pl jak i wszystkimi podstronami akcji specjalnych
- wyszukuję i opiekuję się wszystkimi naszymi VIPami, z którymi współpracujemy przy promocji gier - np. Marek Sąsiadek (SSX on Tour) czy Maciej Polody (NFS CARBON)
- oraz ogólnie pojętym marketingiem

Artykuły
09:28 09-09-2009
Artykuły

Battlefield 2142 to kolejna część serii, która podbiła serca graczy. Teraz przedstawia ona konflikt toczący się 200 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry.


Jest rok 2142. Globalne zlodowacenie Ziemi sprawiło, że wyłoniły się dwa wielkie obozy walczące o pozostałą przestrzeń do życia. Są nimi Unia Europejska (UE) i Koalicja Pan-Azjatycka (PAC).


Walki toczą się w Europie oraz Afryce na 10-ciu starannie przygotowanych mapach. Zostały one podzielone na te typowo infantry oraz terenowe, gdzie znajdziemy większą ilość pojazdów. Każda z map występuje w kilku wersjach: 16, 32, 48 i 64 osobowej. Różnią się one wielkością, ustawieniem flag oraz liczbą dostępnego sprzętu zmechanizowanego. Mapy w porównaniu do Battlefielda 2 zostały pomniejszone ze względu na wyeliminowanie samolotów z rozgrywki. Teraz jest ona jeszcze bardziej dynamiczna a przeciwnika można spotkać wszędzie.«      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »